Bieżączka LGBT

Akceptacja, samoakceptacja, wychodzenie z szafy, outing, walka o prawa osób nieheteroseksualnych, ruch LGBT.
Awatar użytkownika
Hebius
jaszczomp
jaszczomp

Re: Bieżączka LGBT

Postautor: Hebius » 06.08.2018 02:18:51

Na widok twoich wpisów z tęsknotą myślę o footym. Jaki to był normalny, nieirytujący user :x
    Hej! hej! mołodyciu ty hoża,
    Luli, luli, piękna królewno!
    Przyjdzie hrabia bogaty zza morza, hej!
    Utuli, utuli, na pewno, hej!

Awatar użytkownika
Czartogromski
gejlord
gejlord

Postautor: Czartogromski » 06.08.2018 08:00:04

:lol:
Znośność bytu jest nielekka
Czartogromskie Czytanki 2.0
La Dolce Fiamma
Obrazek

Awatar użytkownika
Renly Baratheon
gejowy
gejowy

Postautor: Renly Baratheon » 06.08.2018 12:16:02

Hebius pisze:Na widok twoich wpisów z tęsknotą myślę o footym. Jaki to był normalny, nieirytujący user :x

Tak mam tak samo. Tęsknię za Liwią mimo, że była wstrętną trucicielką.
Chwała Amonowi Re
Niechaj będzie pochwalona Grota Antinousa zawsze chętna i Priap Hadriana wiecznie stojący

Awatar użytkownika
Hebius
jaszczomp
jaszczomp

Postautor: Hebius » 12.08.2018 00:45:28

Replika podaje, że Mr. Gay Europe 2018 został wybrany Mr. Germany.

Awatar użytkownika
jazzik
gejlord
gejlord

Postautor: jazzik » 12.08.2018 01:58:38

Hebius pisze:Na widok twoich wpisów z tęsknotą myślę o footym. Jaki to był normalny, nieirytujący user :x

A właśnie ktoś wie, co się z nim stało? :wink:
“Maybe that's one of the ways you recognize really lonely people... they can always think of something to do on rainy days. " - Stephen King

Awatar użytkownika
Czartogromski
gejlord
gejlord

Postautor: Czartogromski » 12.08.2018 10:51:15

Hebius pisze:Replika podaje, że Mr. Gay Europe 2018 został wybrany Mr. Germany.

Spiseg! Nie uznamy wyniku :twisted:
La Dolce Fiamma
Obrazek

Awatar użytkownika
Walpurg
wielki miś Gejowa
wielki miś Gejowa
Kontakt:

Postautor: Walpurg » 12.08.2018 17:35:52

Szanowni Państwo!
Mamy bohatera!
I piszę to całkiem serio!

Oto Aleksander Gapiński

Obrazek

Motorniczy z Poznania: Jestem gejem i w niedzielę będę jeździł z tęczową flagą
Piotr Żytnicki
11 sierpnia 2018 | 18:16
poznan.wyborcza.pl

Po fali hejtu i protestach motorniczych poznańskie MPK zdjęło tęczowe chorągiewki z tramwajów. Ale jeden z motorniczych nie zgadza się z tą decyzją i zapowiada, że w niedzielę będzie jeździł z tęczową flagą.

Tęczowe flagi pojawiły się na poznańskich tramwajach z okazji Marszu Równości po raz pierwszy w historii. W piątek rano udekorowano nimi 180 pojazdów. Tak ozdobione miały jeździć przez dwa dni, do sobotniego wieczoru. Grupa Stonewall - organizator Marszu Równości - podpisała z poznańskim MPK umowę i zapłaciła za umieszczenie chorągiewek na tramwajach.

Motorniczy: Wstyd mi za mój zakład pracy
MPK postanowiło je zdjąć już po kilkunastu godzinach. Powodem miała być fala hejtu i sprzeciw motorniczych. Jeden z nich odmówił prowadzenia tramwaju z tęczową flagą. W notatce służbowej stwierdził: "Treści, które reprezentują organizacje skupione wokół symbolu tęczowej flagi, dążą do zalegalizowania pedofilii jako orientacji seksualnej."

Jednak nie wszyscy motorniczowie poznańskiego MPK mają takie zdanie. Na swoim profilu na Facebooku głos zabrał Aleksander Gapiński, młody motorniczy, który otwarcie mówi, że jest gejem. "Niefajnie słucha się komentarzy kolegi z pracy, który z dumą ogłasza, że z tęczową flagą jeździł nie będzie i komentarzy pasażera o tym, jakim to jestem pederastą i pedofilem. W końcu każdy gej jest, co nie?" - napisał Gapiński.

I dodał: "Do wszystkich mądrych: zastanówcie się czy na pewno osoba która prowadzi wasz tramwaj jest hetero, bo tęczy w MPK nie zabraknie, nawet gdy znikną chorągiewki... Niekoniecznie szanowny zakładzie pracy, wstyd mi za ciebie!"

Motorniczy: Usłyszałem, że jestem pedałem
W sobotę Gapiński zabrał też głos na scenie podczas pikniku przed Marszem Równości. - Motorniczowie odmawiali prowadzenia tramwajów z tęczową flagą i byli z tego dumni. Jestem tym zażenowany. Tak samo zażenowany jestem postawą MPK, które zgadzając się na tęczowe flagi, wiedziało przecież, na co się pisze - mówił Gapiński.

- W naszym regulaminie pracy zapisano, że pracownicy mają się nawzajem szanować, tymczasem z ust jednego z motorniczych usłyszałem, że jestem pedałem. Mój głos się nie liczy, za to liczy się głos garstki motorniczych, którym nie podoba się tęcza, symbol równości i szczęścia - mówił Gapiński. I dodał: - W niedzielę wziąłem specjalnie zmianę, by jeździć z tęczową flagą. Zapraszam po godz. 15 na linie numer 10 i 4. Wesprzyjcie mnie, wesprzyjcie nas!

Firma ustąpiła pod naciskami homofobów, koledzy z pracy wyzywają go od pedałów i pedofilów a on założy tęczowe chorągiewki i będzie z nimi dzisiaj jeździł. To spora odwaga, zwłaszcza że jako motorniczy nie znajdzie w Poznaniu innej pracy a w uprawnienia władował sporo (kursy kosztują ponad 6 tys.).

Tu jego profil na fejsie - https://www.facebook.com/Aleksander.Gapinski.Olek - jeśli macie fejsa, wpiszcie mu jakiś fajny komentarz. Widzę, że ludzie ciągle to robią. Niech poczuje, że nie jest sam.

EDIT
I fanpage: https://www.facebook.com/MotorowyAlex/ :D
Bądźmy pasywni, ale nie bądźmy bierni! (Bartosz Żurawiecki, Nie byłeś na Paradzie? Nie idę z Tobą do łóżka!, "Replika" nr 50, 07/08 2014, s. 11.)

mike
młodszy gejowy
młodszy gejowy

Postautor: mike » 12.08.2018 21:02:12

I walk alone

Awatar użytkownika
jazzik
gejlord
gejlord

Postautor: jazzik » 12.08.2018 21:18:00

Odważny, nie wiem, czy jedna chorągiewka była warta ewentualnych "skutków ubocznych". Mam nadzieję, że ich nie będzie, ale wiadomo jak to jest. Mogą to być takie małe podszczypywania, złośliwości, utrudnianie w pracy.
“Maybe that's one of the ways you recognize really lonely people... they can always think of something to do on rainy days. " - Stephen King

Awatar użytkownika
CryBoy
supernowa
supernowa

Postautor: CryBoy » 12.08.2018 21:30:20

Mogą. Ale może być też inaczej.
"Mleko się wylało", nie ma pola do domysłów, niezdrowych spekulacji. Sensacja jest sensacją głównie do czasu, kiedy jest właśnie ten subtelny element niedopowiedzenia. Ludzi ekscytuje przede wszystkim kwestia: "jest czy nie jest".
Kiedy już wiadomo, że jest sytuacja zmienia się diametralnie. Pewnie niektórzy będą go w pracy unikać, demonstracyjnie odwracać głowę albo pisać durne donosy do dyrekcji ale i to kiedyś minie.
Poza tym widać wyraźnie, że zawód tramwajarza/kierowcy miejskich autobusów mocno się sfeminizował. To już nie jest monolit składający się z prosto ciosanych maczo a obecność kobiet mocno łagodzi obyczaje.
Obrazek

mike
młodszy gejowy
młodszy gejowy

Postautor: mike » 12.08.2018 21:30:45

Mówił, że w pracy wyzywają go od "pedałów", a przed godziną wrzucił na fb info, że mu zdejmują flagi, ale on je dzielnie z powrotem zakłada! :-P
I walk alone

Awatar użytkownika
kotek91
gejowy
gejowy
Kontakt:

Postautor: kotek91 » 12.08.2018 22:30:42

Walpurg-jaki paskudny ten motorniczy ochyda... Eh:P)

Awatar użytkownika
Kawa
Arcybiszkopt
Arcybiszkopt

Postautor: Kawa » 12.08.2018 22:38:14

Komisjo! Co sądzicie o zrobieniu wyjazdowego posiedzenia w Poznaniu w celu osobistego przekazania motorniczemu Alexowi gratulacji? :)
Ceterum censeo konserwa winna być zniszczona!

Awatar użytkownika
ikar
starszy wyjadacz
starszy wyjadacz

Postautor: ikar » 12.08.2018 23:28:29

Jakbym wiedział o tym wcześniej, to zostałbym w Poznaniu do wieczora i pomagał mu te flagi wieszać za każdym razem :D

Awatar użytkownika
Hebius
jaszczomp
jaszczomp

Postautor: Hebius » 13.08.2018 02:10:44

56,2 tys głosujących:
Obrazek

Awatar użytkownika
Leo
gejlord
gejlord

Postautor: Leo » 13.08.2018 02:44:06

Obserwowałem wczoraj. Najpierw była miażdżąca przewaga opcji 'nie'. Wczoraj około północy, czy może już po, różnica na korzyść nie wynosiła 0,4%. Wynik mnie nie dziwi, ale wykrakałem, że prawaki będą mieć ból dupy z powodu promocji gejozy.

Awatar użytkownika
Walpurg
wielki miś Gejowa
wielki miś Gejowa
Kontakt:

Postautor: Walpurg » 13.08.2018 17:55:06

Leo, widziałem na profilu jakiegoś narodowca, że się chwalił tym, że oddał 3 głosy z różnych kompów. Taka jest ich uczciwość.

Kawa, jestem za!

A teraz aktualizacja:

Niedziela w skarpetkach
Przez wykolejenie innego tramwaju „dziesiątka” prowadzona przez Aleksandra Gapińskiego wyjechała w niedzielę na trasę z opóźnieniem.
Tramwaj nie miał chorągiewki. Za to motorniczy miał tęczowe skarpetki i tęczową smycz, na której zawiesił identyfikator.

– Jedyne, na co pozwala mi regulamin, to własna część ubioru, którego pracodawca nie określa. Tego nie mogą mi zabronić – tłumaczy Gapiński. I zapowiada: – Będę jeździł w ten sposób nawet do końca mojej pracy, niezależnie od tego, kiedy ten koniec nastąpi. Dopóki robię wszystko zgodnie z prawem i z regulaminem, to jedynie ktoś inny może ponieść konsekwencje tego, jak się odnosi wobec mnie.

Po drodze wiele osób machało motorniczemu przez szybę, m.in. koleżanka, która koło godz. 16 wyjeżdżała „czwórką” z pętli Połabska.
Gapiński: – Motorniczy, od którego brałem wagon podczas niedzielnej zmiany, pogratulował mi tego, co robię.

No a super foty Aleksandra w tęczowych skarpetkach są tutaj:
http://poznan.wyborcza.pl/poznan/7,3600 ... LokPozLink
:D :D :D :D
Bądźmy pasywni, ale nie bądźmy bierni! (Bartosz Żurawiecki, Nie byłeś na Paradzie? Nie idę z Tobą do łóżka!, "Replika" nr 50, 07/08 2014, s. 11.)

Awatar użytkownika
jazzik
gejlord
gejlord

Postautor: jazzik » 13.08.2018 20:14:12

Czartogromski pisze:
Hebius pisze:Replika podaje, że Mr. Gay Europe 2018 został wybrany Mr. Germany.

Spiseg! Nie uznamy wyniku :twisted:

Na stronie konkursu też to jest podane.
Zajrzałam na arty i zaskoczyły mnie komentarze pod tym artykułem, linkowanym na stronie konkursu.

Skarpetki motorniczego fajne, sama bym takie kupiła, ale nigdzie nie widziałam. :-D

Awatar użytkownika
Kawa
Arcybiszkopt
Arcybiszkopt

Postautor: Kawa » 19.08.2018 09:54:57

A takich wyników się nie spodziewałem:
Błaszczak powinien ponieść karę za "sodomitów"? Zdecydowana większość badanych za dymisją
(...) Ponad 53 proc. badanych w sondażu SW Research dla serwisu rp.pl opowiada się za dymisją Mariusza Błaszczaka w związku z jego obraźliwą wypowiedzią na temat osób nieheteroseksualnych. Przeciwko odejściu szefa MON było znacznie mniej osób - niecałe 26 procent. Pozostali, ponad 20 procent, nie ma zdania na ten temat.

Czyżby ludzie byli już gotowi na powrót pięknych czasów, kiedy premier Bielecki wyj*bał z rządu ministra Kaperę za homofobiczną wypowiedź? I na odwrót od czasów, gdy premier Buzek tegoż Kaperę zrobił ministrem d/s rodziny?
Ceterum censeo konserwa winna być zniszczona!

Awatar użytkownika
Czartogromski
gejlord
gejlord

Postautor: Czartogromski » 19.08.2018 10:28:20

Jeden sondaż wiosny nie czyni. Po najbliższym cyklu wyborczym i tak okaże się, że Polacy za 500 (z plusem) sprzedali wszystko. I oby (w pozytywnej wersji) skończyło się jakimś Okrągłym Stołem za lat 20 (a nie 45).
La Dolce Fiamma
Obrazek

Wróć do „1.3. Akceptacja, coming-out i ruch LGBT”