Rower - sprzęt niedrogi, który rzeźbi moje nogi!

Na bieżni, na rowerze, na polu, na dworze i... przed telewizorem.
Awatar użytkownika
Nathi
Księżniczka
Księżniczka

Re: Rower - sprzęt niedrogi, który rzeźbi moje nogi!

Postautor: Nathi » 01.07.2018 21:15:43

W sobotę startuje TDF!
Jak dla mnie wyjątkowy! Spełniam swoje największe marzenie i 29 lipca będę na Polach Elizejskich oglądał finish i dekoracje <3
Obrazek ✿ ✿ ✿ Natalka je bent mooi ✿ ✿ ✿

Awatar użytkownika
shane82
supernowa
supernowa

Postautor: shane82 » 14.07.2018 10:28:22

"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Beniamin Franklin
V1, Rotate, V2, positive climb, gear up

Awatar użytkownika
shane82
supernowa
supernowa

Postautor: shane82 » 04.08.2018 18:26:32

TdP to jakaś porażka w zasadzie to powinno się nazywać Tour de Małopolska i Górny Śląsk. Juz nie mówiąc o tym jak organizacja wqurwia mieszkańców.
"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Beniamin Franklin

Awatar użytkownika
Nathi
Księżniczka
Księżniczka

Postautor: Nathi » 04.08.2018 23:19:27

Ogólnie mnie też się nie podoba TDśląsk.
Ostatni TDP przez Polskę był w 2014 roku. Zaczynał się w Gdańsku przez Bydgoszcz, Toruń, Warszawę na Śląsk. Później już tylko gorzej. 2015 i 2016 starty w Warszawie i tyle. 2017 i 2018 to już tylko jeden rejon Polski.

Powinien to być tour przez cały kraj, ale to tylko takie marzenie kibica. Wszystko rozchodzi się o pieniądze. Trzeba znaleść miasto, które jest chętne na organizację. Dodatkowo za taką chęć się płaci... Więc nie każdy ma w budżecie na to pieniądze. Nawet jak jakieś nowe miasto by chciało, umowy z innymi miastami są podpisywanie na kilka lat.

Gorszą jednak rzeczą jest sam koszt wyścigu. Etapy rozrzucone po całym kraju generują wyższe koszty, a przychody każdy chce mieć duże, ewentualnie bez strat. Transport sprzętu telewizyjnego, transfery zawodników i ekip między miastami. Transport całego zaplecza technicznego wyścigu. Barierki, meta, trybuny, te paskudne balony, te wielkie telebimy, głośniki, zakwaterowanie ludzi. To są ogromne koszty, dlatego tour nie jest w całej Polsce. No i dlatego jest tak krótki, nie to co TDF czy Giro, które mają wielkie milionowe budżety.

Narzekać nie mają na co kierowcy jest to promocja kraju. Transmisja do 50 czy 60 krajów (nie pamiętam już) w 20 językach. Więc to ludzie oglądają na całym świecie, coś koło 50 mil ludzi. Nic się nikomu nie stanie, że jednego dnia pojedzie objazdem.

Awatar użytkownika
shane82
supernowa
supernowa

Postautor: shane82 » 05.08.2018 08:41:53

Sorry ale jak ktoś zamyka drogi na kilka godzin przed przejazdem to jest skończonym debilem zwłaszcza jak nie ma innej możliwości dojazdu. Brak kasy na organizację czyli brak chętnych miast i sponsorów świadczy tylko o tym jaka to wartosciowa reklama.

Awatar użytkownika
Nathi
Księżniczka
Księżniczka

Postautor: Nathi » 05.08.2018 09:06:42

Przecież napisałem, że są chętni na kilka lat i ciężko się wbić...

Na zamykanie dróg na czas imprezy sportowej nie ma tylko wpływu organizator. Każde zamknięcie drogi jest uzgadniane z jej zarządcą i policją. W każdym miejscu są inni ludzie i inne decyzje.
Byłem na wyścigach gdzie zamykano drogę 3h przed peletonem, i byłem gdzie 30 minut przed.
Decyzje też są pewnie podejmowane w zależności od ruchu na takiej drodze, a przede wszystkim od bezpieczeństwa. Za to odpowiada policja i ona decyduje co i jak.

Możesz się oflagować gdzieś z CHWDP :mrgreen:

Kiedyś organizowałem przejazdy masy krytycznej. Więc mogę Ci powiedzieć, że zamykanie dróg nie jest takie proste. Policja wie co robi i są w tym naprawdę świetni.
Byłem też na wolontariacie na wyścigu w ekipie organizatorów, na maratonie kilka razy. Ci ludzie wiedzą co robią.

A takie krzykacze, że ulicę zamykają dostają mandaty. Akurat byłem raz świadkiem gdy taki typ miał w dupie zamknięta ulicę i wjechał. Potrącił chłopaka, nawet to tu chyba pisałem. Prawie go zlonczowano, no i policja dała największy mandat jaki mogła.

Awatar użytkownika
shane82
supernowa
supernowa

Postautor: shane82 » 05.08.2018 09:57:41

Ja nie mówię żeby łamać przepisy. Ale zamykania miasta kilka godzin przed przejazdem peletonu sympatii do kolejnych organizacji nie przyniesie. Poza tym jeżeli ma to uzasadnienie to niech to zostanie wyjaśnione bo jak widzę że przez 3 h/4h nic drogą nie jedzie to powodów do zamknięcia nie ma.

Awatar użytkownika
Nathi
Księżniczka
Księżniczka

Postautor: Nathi » 05.08.2018 10:07:31

Z tego co się orientuję, to chyba przepisy nie podają czasu. Są regulacje dotyczące bezpieczeństwa, drogi ewakuacyjne, odpowiednie oznakowanie i zabezpieczenia przejść dla pieszych. Te barierki czy taśmy.
Chyba informacja o zamknięciu drogi musi być na miesiąc przed imprezą dostępna do wglądu i tydzień przed muszą być ulotki dla mieszkańców w widocznych miejscach.

Awatar użytkownika
shane82
supernowa
supernowa

Postautor: shane82 » 05.08.2018 10:17:49

Pieszym raczej problemów się nie robi choc zdarzają się służbiści.

Awatar użytkownika
Nathi
Księżniczka
Księżniczka

Postautor: Nathi » 05.08.2018 10:21:14

Zdziwił byś się z tymi pieszymi. Jedzie peleton, a oni potrafią przebiegać przez przejście. Zero wyobraźni. Tam pół h przed luz, ale w trakcie to robią :sciana: bo on chcę na drugą stronę.

Awatar użytkownika
shane82
supernowa
supernowa

Postautor: shane82 » 05.08.2018 12:26:24

Skoro sa tacy co pod auta wchodzą to nie dziwi mnie że i pod peleton.

Awatar użytkownika
Nathi
Księżniczka
Księżniczka

Postautor: Nathi » 05.08.2018 12:40:17

W sumie racja.
W Gdańsku jest jedno przejście dla pieszych koło przystanku. Trzy krzyże stoją, stracili życie, bo biegli na czerwonym na autobus. 5 minut spóźnienia, czy 5 minut szybciej w domu kosztowało ich życie.

Awatar użytkownika
Leo
gejlord
gejlord

Postautor: Leo » 05.08.2018 22:51:48

U mnie w Tychach są organizowanie jakieś tam maratony. Na ten czas ulice są oczywiście pozamykane. Moje osiedle jest zamknięte niemal dokoła. Kiedyś jechaliśmy na Katowice i mieliśmy do wyboru dwie drogi. Przez Pszczynę, albo na rondzie przejechać po chodniku wjeżdżając na przejściu dla pieszych i potem resztą miasta ominąć zamknięte drogi dostając się na tą właściwą. Na szczęście zatrzymałem się i manewr uzgodniłem z policjantem. Jechałem przejściem dla pieszych i chodnikiem wokół ronda. ;)
http://jp100.pl/gjw/tychykce.png

Awatar użytkownika
ikar
młodszy gejowy
młodszy gejowy

Postautor: ikar » 06.08.2018 00:14:32

Ja się nawet w tym roku cieszyłem na TdP, bo liczyłem, że wzorem poprzednich lat wyrównają największe dziury na trasie wyścigu, po których jeżdżę codziennie. A tu zonk :(

Awatar użytkownika
Leo
gejlord
gejlord

Postautor: Leo » 06.08.2018 01:30:25

W ubiegłym roku przejechali obok delikatnie zahaczając o moje osiedle, bo generalnie chodziło o to, by TDR jechał wiochami. Był to ukłon władzy w stronę elektoratu. Tak więc TDP jechał w Tychach z Cielmic Sikorskiego, by od razu skręcić na kolejną wiochę Kobiór.

Awatar użytkownika
Nathi
Księżniczka
Księżniczka

Re: Rower - sprzęt niedrogi, który rzeźbi moje nogi!y

Postautor: Nathi » 06.08.2018 07:51:01

Tam gdzie jedzie i na ile droga zamknięta nie jest ważne!
Ja pierdziu co za finish! Ackermann co odwalił, mógłbym powtórki oglądać 100 razy.
Rekord prędkości 105.2 km/h! Katowice z tą ulicą nigdy chyba nie stracą TDP. Boska świątynia sprintu!

Wróć do „2.4. Sport”