Sterowanie z drugiego komputera

Komputerowe rady i porady, gadżety, programy.
Awatar użytkownika
Gomiv
Księciu
Księciu

Sterowanie z drugiego komputera

Postautor: Gomiv » 06.03.2016 14:58

Potrzebuję programu, oczywiście najlepiej darmowego i tylko do własnego użytku dzięki któremu będę mógł się połączyć z drugim komputerem i poruszać się na nim.
Jedno stanowisko będzie cały czas włączone i chciałbym się z nim łączyć w dowolnym momencie, bez ingerencji drugiej osoby, ponieważ nikt przy nim nie będzie siedział. Jesteście mi wstanie coś polecić dobrego? ;-)
Decyzja oswojenia niesie w sobie ryzyko łez.

Obrazek
Awatar użytkownika
TritonX
młodszy forumowy
młodszy forumowy

Re: Sterowanie z drugiego komputera

Postautor: TritonX » 06.03.2016 15:23

TeamViewer.
Awatar użytkownika
palsecam
supernowa
supernowa

Postautor: palsecam » 06.03.2016 15:24

Przyznaj się, że będziesz szpiegował współlokatorów 8-)
Awatar użytkownika
Hawken
Moderator
Moderator

Postautor: Hawken » 06.03.2016 15:32

Szpieguje od dawna, teraz czas na manipulowanie. :lol:
Kim jesteście - byłem,
Kim jestem - będziecie. :twisted:
Awatar użytkownika
TioPepe
gejowy
gejowy

Postautor: TioPepe » 06.03.2016 17:47

Korzystam od wielu lat, nawet teraz, z http://www.tightvnc.com/ przerzucając się między komputerami w różnych lokalizacjach. Polecam, bo prosty i spełnia swoje zadanie, bez tysięcy wodotrysków i nieprzydatnych funkcjonalności. Ale równolegle też mam zainstalowany http://teamviewer.com/.
Awatar użytkownika
uzytkownik_konta
gejlord
gejlord

Postautor: uzytkownik_konta » 06.03.2016 21:22

TioPepe, pamiętam jak kiedyś szukałeś jakiegoś małego aparatu / telefonu do fotografowania na szybko dokumentów, stwierdzając że w twojej pracy to jest bardzo potrzebne. Teraz stwierdzasz, że od lat, równolegle używasz dwóch programów do zdalnego sterowania komputerami. Posiadasz niewytłumaczalnie obszerną wiedzę na temat motoryzacji. Nikt nie wie gdzie pracujesz. Ale ja sądzę że możesz już się przyznać do szpiegostwa przemysłowego w sektorze motoryzacyjnym :lol:
Obrazek
Awatar użytkownika
Stawrogin
jutrzenka
jutrzenka

Postautor: Stawrogin » 06.03.2016 21:33

swego czasu TioP kiedy rozpytywałem na forum o pewien suwenir, skierował mnie do hurtowni dwie ulice od miejsca w którym łączyłem się z netem :x :x

znaczy: winny, rozstrzelać! :D
malkontent i socjopatyczny cynik
Oczywiście, nie upieram się, że jako feministka jestem ideałem. Pewnie cechuje mnie zbyt duży dystans, by wykazać się autentycznością...

ಠ_ಠ
Awatar użytkownika
TioPepe
gejowy
gejowy

Postautor: TioPepe » 06.03.2016 23:10

O.K.. rozgryźliście mnie, dość tych szyderstw, przyznaje się: jako emeryt z nadmiarem wolnego czasu podczytuję regularnie biblioteczkę Komputer Świata. :lol:
------
P.S. Właśnie wszedł mąż, i pomijając to, że jak dalej będzie śpiewał po francusku, a ma tak już od rana, to ocipieję do reszty, pokazałem mu Wasze wpisy. Przeczytał i powiedział: ale to prawda. Przecież jak kiedyś czytałem twoją stronę w necie, to Ty po IP ustaliłeś mój adres zamieszkania. I wiecie co - to prawda, co więcej to było w czasach, gdy istniały książki telefoniczne, więc od razu przewertowałem jedną i drogą eliminacji wytypowałem numer, a niewiele potem do niego zadzwoniłem. Wszystko działo się na etapie, gdy wcale się jeszcze nie znaliśmy. Ba, nie wiedziałem jak wygląda, choć wcześniej wzdychałem nie wiedząc, że to on, do jego profilu na pewnym portalu. Miał zdjęcie na jachcie w pełnym pędzie pod żaglami.
Awatar użytkownika
Kawa
Arcybiszkopt
Arcybiszkopt

Postautor: Kawa » 06.03.2016 23:24

Pewnie i jakieś archiwum trzymasz. Prokuratorzy IPN-u już po ciebie jadą!
Obrazek
Ceterum censeo konserwa winna być zniszczona!
Awatar użytkownika
uzytkownik_konta
gejlord
gejlord

Postautor: uzytkownik_konta » 06.03.2016 23:36

TioPepe pisze:P.S. Właśnie wszedł mąż, i pomijając to, że jak dalej będzie śpiewał po francusku, a ma tak już od rana, to ocipieję do reszty, pokazałem mu Wasze wpisy. Przeczytał i powiedział: ale to prawda. Przecież jak kiedyś czytałem twoją stronę w necie, to Ty po IP ustaliłeś mój adres zamieszkania. I wiecie co - to prawda, co więcej to było w czasach, gdy istniały książki telefoniczne, więc od razu przewertowałem jedną i drogą eliminacji wytypowałem numer, a niewiele potem do niego zadzwoniłem. Wszystko działo się na etapie, gdy wcale się jeszcze nie znaliśmy. Ba, nie wiedziałem jak wygląda, choć wcześniej wzdychałem nie wiedząc, że to on, do jego profilu na pewnym portalu. Miał zdjęcie na jachcie w pełnym pędzie pod żaglami.

A ja myślałem, że moja akcja kiedyś była osiągnięciem.
Pewnego razu spotkałem się z jednym panem, i potem straciłem z nim kontakt. Wiedziałem tylko jak ma na imię, oraz że w szkole wykonywał rzeźby. Znalazłem najbliższą szkołę plastyczną i wszedłem w "Galerię". Na jednym ze zdjęć byli laureaci pewnego konkursu, w tym on. Nie było podpisów z imionami i nazwiskami. Ale w innym miejscu na stronie był jakiś artykuł jednego z uczniów, podpisany imieniem i nazwiskiem - i imię się zgadzało. Sprawdziłem na facebooku. To był on :P
Okazuje się, że wcale nie trzeba było szukać, bo sam się potem znalazł. Jakiś rok później jedna z pań ode mnie z partii zaczęła mi opowiadać o córce, i o tym że uczy się w tej szkole. Zapytałem czy może zna takiego a takiego. Odpowiedź brzmiała "Tak! To jej najlepszy przyjaciel!" :lol:
Obrazek
Awatar użytkownika
jezus_chytrus
gejlord
gejlord

Postautor: jezus_chytrus » 07.03.2016 00:28

tiopepe jest przerażający:)
Obrazek
Awatar użytkownika
jazzik
jutrzenka
jutrzenka

Postautor: jazzik » 07.03.2016 01:04

Z programów tego typu warto sprawdzić jeszcze np. UltraVNC.
“Maybe that's one of the ways you recognize really lonely people... they can always think of something to do on rainy days. " - Stephen King
Awatar użytkownika
korek
arabska księżniczka
arabska księżniczka

Postautor: korek » 07.03.2016 01:16

Ja zawszę wpisuję nr tel. na fb i zazwyczaj wyskakuje osoba do której jest przypisany ten numer.
Geje to zazwyczaj mają miny nietęgie kiedy mówię, że mają ładne zdjęcia na fb :P
Awatar użytkownika
jazzik
jutrzenka
jutrzenka

Postautor: jazzik » 07.03.2016 01:22

Jeśli nie wiedzą, że można zablokować takie wyszukiwanie...
Kiedy kogoś poznaję, też lubię robić takie małe "śledztwa". Oszczędziło mi to sporo czasu i rozczarowania a także może sytuacji mało bezpiecznych.
“Maybe that's one of the ways you recognize really lonely people... they can always think of something to do on rainy days. " - Stephen King
Awatar użytkownika
korek
arabska księżniczka
arabska księżniczka

Postautor: korek » 07.03.2016 01:24

No ja przeżyłem rozczarowanie, kiedy założyłem fałszywe konto i napisałem do chłopaka z którym się spotykałem :(
Awatar użytkownika
TioPepe
gejowy
gejowy

Postautor: TioPepe » 07.03.2016 01:28

A czemu rozczarowanie?
Awatar użytkownika
korek
arabska księżniczka
arabska księżniczka

Postautor: korek » 07.03.2016 01:31

Bo chciał się spotkać z fejkowym chłopakiem :( umówiłem się z nim z tego fałszywego konta, a jak napisałem sms czy się spotkamy to powiedział, że nie ma czasu, najgorsze jest to, że i tak mi na nim zależy i myślę o nim :cry:
Awatar użytkownika
Avril
gwiazda północy
gwiazda północy

Postautor: Avril » 07.03.2016 01:32

no to już wiesz, że nie jest wart znajomości ;) Nie warto się przejmować.
Awatar użytkownika
korek
arabska księżniczka
arabska księżniczka

Postautor: korek » 07.03.2016 01:33

Jako osoba postronna też bym tak powiedział, na jego usprawiedliwienie powiem, że nie ustalaliśmy tego czy się z kimś innym spotykamy.
Awatar użytkownika
jazzik
jutrzenka
jutrzenka

Postautor: jazzik » 07.03.2016 01:34

Nie no, kombinatorów, ściemniaczy należy omijać. Chyba, że się reflektuje na bycie w jakimś dziwnym układzie z umawianiem się za plecami i innymi akcjami tego typu.
Hm, ale to chyba oczywiste, że jeśli się z kimś spotyka i zależy na kimś, to się nie szuka 10 innych. A tak, no cóż, widocznie trafiłeś na listę rezerwową tego chłopaka.

Wróć do „2.8. Komputery”