Minął tydzień, co dobrego? (dedykowany Bertowi)

Komentujemy bieżące wydarzenia z kraju i ze świata.
Awatar użytkownika
Mazemi
gwiazda północy
gwiazda północy

Re: Minął tydzień, co dobrego? (dedykowany Bertowi)

Postautor: Mazemi » 01.06.2018 20:19:27

Historia ta pokazuje, że trzeba jak najszybciej zakazać w Polsce działalności wydawniczej spółkom z obcym kapitałem. Wolność słowa polega na tym, że wolno popierać partię władzy i nic ponadto. Idol Kaczyńskiego i Krowina-Mikke, Putin, zrusycyzował media w Rosji ma dzięki temu 99% poparcia w Czeczeni :)
kotek91 pisze:Mazemi-jeśli chodzi o mnie to ja mam zawsze swoje zdanie bo jestem dowartościowany i ludzie w pracy i znajomi mnie lubią.Natomiast Ty w pracy jak i na forum jesteś tylko pionkiem ,także twoje zdanie się nie liczy..... 8)

Awatar użytkownika
Nathi
Księżniczka
Księżniczka

Postautor: Nathi » 01.06.2018 20:23:18

W której nie ma ani jednego geja dlatego ich prawa nie są łamane.
Obrazek ✿ ✿ ✿ Natalka je bent mooi ✿ ✿ ✿

Awatar użytkownika
shane82
supernowa
supernowa

Postautor: shane82 » 07.06.2018 20:43:38

Sławomir Mentzen pisze:Ministerstwo Finansów w ekspresowym tempie przepycha kolejny projekt mający naruszać naszą prywatność. Tym razem chce, aby banki codziennie przekazywały skarbówce nie tylko wszystkie transakcje bankowe ale też numery IP z jakich przedsiębiorcy logują się na swoje konta bankowe.

Uzasadnieniem jest oczywiście walka z wyłudzeniami VAT. Jest to absurd, ponieważ zorganizowane grupy przestępcze wyłudzające miliony złotych z całą pewnością korzystają z VPN przy logowaniu się do banku. Oznacza to, że wszyscy będziemy inwigilowani po to, żeby skarbówce łatwiej było złapać tych najgłupszych i najgorzej zorganizowanych amatorskich wyłudzaczy.

Stawiam, że skarbówka szybko zorientuje się, że samo IP z powodu VPN nic nie daje i zażyczy sobie kolejnych informacji. Na przykład lokalizacji telefonu na który przychodzi sms z banku. Albo.... Nie, nie będę im podpowiadał jak jeszcze można nas inwigilować.

Na koniec jedna porada. Jeżeli masz spółkę zagraniczną z kontem w Polsce, loguj się do banku przez VPN. Może się przydać przy postępowaniu w sprawie ustalenia miejsca faktycznego zarządu.

Komuna wraca a jeżeli pis utrzyma się u władzy a patrząc na społeczeństwo, które w większości reprezentuje nasz kraj (emeryci, renciści, nieudacznicy i ci co pobierają wszelkie socjale i dodatki od państwa) to raczej tak będzie, nic się nie zmieni. Mało tego, nie wierzę że jeśli do władzy doidzie Po, PSL, Sld, razem coś zmienią.
"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Beniamin Franklin
V1, Rotate, V2, positive climb, gear up

Awatar użytkownika
Mazemi
gwiazda północy
gwiazda północy

Postautor: Mazemi » 07.06.2018 21:12:59

Sławomir Mentzen pisze:Masz spółkę zagraniczną z kontem w Polsce, loguj się do banku przez VPN. Może się przydać przy postępowaniu w sprawie ustalenia miejsca faktycznego zarządu.

To zdanie doskonale pokazuje, kim z zawodu jest Sławomir Metzen i co należy do jego obowiązków służbowych. Otóż jego praca polega na tworzeniu fałszywych dowodów w celu ukrycia oszustw podatkowych. Świetny autorytet.
kotek91 pisze:Mazemi-jeśli chodzi o mnie to ja mam zawsze swoje zdanie bo jestem dowartościowany i ludzie w pracy i znajomi mnie lubią.Natomiast Ty w pracy jak i na forum jesteś tylko pionkiem ,także twoje zdanie się nie liczy..... 8)

Awatar użytkownika
uzytkownik_konta
gejlord
gejlord

Postautor: uzytkownik_konta » 07.06.2018 22:17:53

Też go nie lubię, ale jednak trzeba przyznać, że PiS ma obsesję kontroli. Szczerze mówiąc mam wrażenie, że już w tym momencie gromadzą na wszelki wypadek ogromne ilości danych, który nie tylko nie wykorzystują na znaczącą skalę (jeszcze), ale tak naprawdę nawet nie mają jak przez nie przebrnąć. Jak, nie przymierzając, Kościół katolicki.

Awatar użytkownika
shane82
supernowa
supernowa

Postautor: shane82 » 07.06.2018 22:32:26

Tylko czekać aż przepisy rozszerzą o konta prywatne do tego zakazac gotówki i będzie totalna inwigilacja. Wtedy może ludzie się obudzą ale będzie za późno. Każda złotówka która nie wpłynie do skarbówki jest złotówką ocaloną.
"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Beniamin Franklin

Awatar użytkownika
jazzik
gejlord
gejlord

Postautor: jazzik » 07.06.2018 22:49:13

uzytkownik_konta pisze:Też go nie lubię, ale jednak trzeba przyznać, że PiS ma obsesję kontroli. Szczerze mówiąc mam wrażenie, że już w tym momencie gromadzą na wszelki wypadek ogromne ilości danych, który nie tylko nie wykorzystują na znaczącą skalę (jeszcze), ale tak naprawdę nawet nie mają jak przez nie przebrnąć. Jak, nie przymierzając, Kościół katolicki.

Najgorsze jest, ze te zbiory danych nie znikną razem z odsunięciem Pis-u od władzy.
“Maybe that's one of the ways you recognize really lonely people... they can always think of something to do on rainy days. " - Stephen King

Awatar użytkownika
shane82
supernowa
supernowa

Postautor: shane82 » 08.06.2018 08:39:48

Dokładnie, żadne PO, PSL, SLD ani Razem nie skasują tego ani żadnego przepisu np o TK przeciw któremu protestują jako opozycja.

Awatar użytkownika
shane82
supernowa
supernowa

Postautor: shane82 » 08.06.2018 12:31:21

Awatar użytkownika
shane82
supernowa
supernowa

Postautor: shane82 » 13.06.2018 09:21:25

Prezydent ogłosił propozycję listy pytań do referendum.
Oczywiście skończy się tak że pisiory to przepchną, głupia większość w referendum pewnie poprze te bzdury i będziemy w czarnej dupie narodowo-europejsko-socjalistycznej.

1) Czy jesteś za uchwaleniem nowej Konstytucji RP bądź zmian w obowiązującej Konstytucji RP?
2) Czy jesteś za wprowadzeniem do Konstytucji RP obowiązku przeprowadzenia referendum ogólnokrajowego zatwierdzającego zmiany konstytucji?
3) Czy jesteś za wprowadzeniem do konstytucji obowiązku przeprowadzenia referendum ogólnokrajowego w sprawach o istotnym znaczeniu dla państwa i narodu, jeśli z takim żądaniem wystąpi co najmniej milion obywateli?
4) Czy jesteś za odwołaniem się w preambule Konstytucji RP do ponad tysiącletniego chrześcijańskiego dziedzictwa Polski i Europy jako ważnego źródła naszej tradycji, kultury i narodowej tożsamości?
5) Czy jesteś za konstytucyjnym zagwarantowaniem szczególnego wsparcia dla rodziny polegającego na wprowadzeniu zasady nienaruszalności praw nabytych takich jak świadczenia 500 plus?
6) Czy jesteś za zagwarantowaniem w Konstytucji RP szczególnej ochrony prawa do emerytury dla kobiet od 60. roku życia, a dla mężczyzn od 65. roku życia?
7) Czy jesteś za konstytucyjnym zagwarantowaniem członkostwa RP w UE?
8.) Czy jesteś za zapisaniem w Konstytucji RP gwarancji suwerenności Polski w UE oraz zasady wyższości konstytucji nad prawem międzynarodowym i europejskim?
9) Czy jesteś za konstytucyjnym zagwarantowaniem członkostwa RP w NATO?
10) Czy jesteś za zagwarantowaniem w Konstytucji RP szczególnej ochrony polskiego rolnictwa i bezpieczeństwa żywnościowego Polski?
11) Czy jesteś za wzmocnieniem w Konstytucji RP pozycji rodziny, z uwzględnieniem ochrony obok macierzyństwa także ojcostwa?
12) Czy jesteś za konstytucyjną ochroną pracy jako fundamentu społecznej gospodarki rynkowej?
13) Czy jesteś za wzmocnieniem kompetencji wybieranego przez naród prezydenta w sferze polityki zagranicznej i zwierzchnictwa nad Siłami Zbrojnymi RP?
14) Czy jesteś za przyznaniem w Konstytucji RP gwarancji szczególnej opieki zdrowotnej kobietom ciężarnym, dzieciom, osobom niepełnosprawnym i w podeszłym wieku?
15) Czy jesteś za zagwarantowaniem w Konstytucji RP podziału jednostek samorządu terytorialnego na gminy, powiaty i województwa?
Ostatnio zmieniony 13.06.2018 17:02:55 przez shane82, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Mazemi
gwiazda północy
gwiazda północy

Postautor: Mazemi » 13.06.2018 13:29:54

Szczyt manipulacji.

Awatar użytkownika
uzytkownik_konta
gejlord
gejlord

Postautor: uzytkownik_konta » 13.06.2018 17:00:37

shane82 pisze:8) Czy jesteś za zapisaniem w Konstytucji RP (...) zasady wyższości konstytucji nad prawem międzynarodowym i europejskim?

Komentarz może być tylko jeden.

A z tym ponad tysiącletnim chrześcijańskim dziedzictwem też dobre. Jest zapisane przecież - jest odniesienie do wiary w preambule. Ale dla nich nie wystarczy, bo tam są dopuszczone inne możliwości i nie jest napisane że niekatolik to nie człowiek, a już z pewnością nie Polak. Oni muszą mieć napisane że ich jest racja i to święta racja. Skurwysyny. Oni to sobie te krzyże powinni wyryć na mordach, jak swastyki u Tarantino.

Awatar użytkownika
Renly Baratheon
jutrzenka
jutrzenka

Postautor: Renly Baratheon » 13.06.2018 17:31:45

Ja bym im w anusa te krzyże pakował. Ale może to by za dobre było dla nich. :(
Chwała Amonowi Re
Niechaj będzie pochwalona Grota Antinousa zawsze chętna i Priap Hadriana wiecznie stojący

Awatar użytkownika
w300
gejlord
gejlord

Postautor: w300 » 13.06.2018 18:38:21

Zlikwidować konstytucje i problemu nie będzie
Obrazek

Awatar użytkownika
Mazemi
gwiazda północy
gwiazda północy

Postautor: Mazemi » 13.06.2018 18:57:27

Pytanie 8, które zacytował UK, tłumacząc na język polski: czy dwa to więcej czy mniej niż jabłko?

Awatar użytkownika
Nathi
Księżniczka
Księżniczka

Postautor: Nathi » 13.06.2018 19:10:12

Wy to bierzecie na serio? Przecież oni myślą, że mają przed sobą debili. Co to za głupkowate pytania. Takie robienie sobie jaj z nas trzeba bojkotować.

Awatar użytkownika
CryBoy
gejlord
gejlord

Postautor: CryBoy » 13.06.2018 19:23:50

Problem w tym Nathusiu, że oni się wcale tak bardzo nie mylą.
Wystarczy, że proboszcz zachęci do głosowania na "tak" i tłumy prosto spod kazalnicy pobiegną do urn. :?
Obrazek

Awatar użytkownika
Nathi
Księżniczka
Księżniczka

Postautor: Nathi » 13.06.2018 19:27:29

Może ściana wschodnia, ale czy to wystarczy żeby było wiążące. Nie wiem.

W ogóle, to wygląda jak jakiś egzamin. No kutwa po co 15 pytań, dlaczego nie 30? będą otwarte, to idę :lol:

Awatar użytkownika
Yoda
gwiazda północy
gwiazda północy

Postautor: Yoda » 13.06.2018 19:53:17

shane82 pisze:Prezydent ogłosił propozycję listy pytań do referendum.
Oczywiście skończy się tak że pisiory to przepchną, głupia większość w referendum pewnie poprze te bzdury i będziemy w czarnej dupie narodowo-europejsko-socjalistycznej.

Większość tych pytań obraża moją inteligencję. Sens miałyby tylko trzy - 1b (czyli zmiana obecnych zapisów konstytucji bez uchwalania nowej), 2 i 3.

Wtedy po przegłosowaniu tego można byłoby zacząć zbierać podpisy pod referendum o równości małżeńskiej i w przypadku zebrania 1 miliona podpisów, musiałoby się ono odbyć. Oczywiście przy sprzyjających warunkach co do powodzenia takiej inicjatywy.

Widząc jednak takie kwiatki jak punkt 6 czy 11, jedyną sensowną reakcją jest bojkot tego referendum.

Awatar użytkownika
CryBoy
gejlord
gejlord

Postautor: CryBoy » 13.06.2018 20:02:09

Pocieszam się, że jak na razie PiS zdradza wyraźny brak zainteresowania pomysłami Adriana.
Jak Prezes każe to spuścić w kiblu, to zostanie spuszczone.
Obrazek

Wróć do „1.1. Wydarzenia”