Facet w secondhandzie

Jak się obnosisz, czyli w hołdzie różowego paska.
Awatar użytkownika
Sewald
forumowy
forumowy

Re: Facet w secondhandzie

Postautor: Sewald » 04.09.2017 17:07:37

arn dzięki ;) mój naturalny kolor włosów to ciemny blond :)

Awatar użytkownika
arn
młodszy wyjadacz
młodszy wyjadacz

Postautor: arn » 04.09.2017 17:42:07

Ja mam ciemnobrązowe i się zastanawiałem czy moim włosom by się dało nadać taki kolor :-D

Co do secondhandów, żeby było w temacie :P, to zdarzyło mi się pójść kilka razy, ale męskie rzeczy były naprawdę kiepskie (sprane, znoszone, rozciągnięte), więc się zniechęciłem i nie chodzę. Swoją drogą na wyszukiwanie rzeczy w takich sklepach trzeba chyba sporo czasu.

Awatar użytkownika
Sewald
forumowy
forumowy

Postautor: Sewald » 04.09.2017 17:53:17

Myślę, że by się dało, ale trzeba by je rozjaśnić, a potem zafarbować, bądź robić to stopniowo :)

Ja chodzę tam jedynie w soboty, czyli w dzień po rozłożeniu nowego towaru. Akurat w weekend mam wolny czas więc mogę na to pozwolić ;)

Awatar użytkownika
jazzik
gejlord
gejlord

Postautor: jazzik » 04.09.2017 18:09:58

Włosy świetnie wyglądają, ale to chyba wychodzi tylko na "naturalnym" kolorze, bo moja matka ma siwy blond, gdzieniegdzie czarne albo żółte i chciała rozjaśnić, żeby całość była już siwa, bo ją wkurzają te przebarwienia i nie wychodzi siwy z delikatnym fioletowym refleksem, tylko krem.

Rzeczywiście, najlepiej chodzić w dzień dostawy i wypatrzeć sobie takie sklepy, gdzie rzeczywiście jest markowa odzież i w dobrym stanie. Wskazówką może być lokalizacja - w jakichś budach z blachy to faktycznie może być szajs, syf, kiła i mogiła, ale, jeśli second jest zlokalizowany w centrum miasta i ma lokal wyglądający na normalny sklep odzieżowy, to tam rzeczywiście można znaleźć fajne, markowe rzeczy w świetnym stanie. Akurat mam znajomą w jednym z takich lepszych i ona mi zatrzymuje to, co mniej więcej wie, że mogę być zainteresowana.
“Maybe that's one of the ways you recognize really lonely people... they can always think of something to do on rainy days. " - Stephen King

Awatar użytkownika
jakub
młodszy forumowy
młodszy forumowy

Postautor: jakub » 04.09.2017 18:24:42

Korzystam z secondhandowów nawet dość często. Przeważnie kupuję tam różne marynarki i czasami spodnie. Z rzadka coś więcej. Bywa, że kupię koszulę. Do pracy chodzę w stylu casual więc za mała kasę mogę się fajnie ubrać.

Awatar użytkownika
arn
młodszy wyjadacz
młodszy wyjadacz

Postautor: arn » 04.09.2017 18:32:27

Przypomniało mi się, że czasem jak jadę do pracy (nie pamiętam tylko w jaki dzień tygodnia) przy jednym z secondhandów jest duża kolejka przed otwarciem :shock: Więc może faktycznie warto wtedy tam zaglądać.

jakub a znasz jakieś sensowne tego typu sklepy w Poznaniu czy o innym mieście pisałeś?

Awatar użytkownika
jakub
młodszy forumowy
młodszy forumowy

Postautor: jakub » 04.09.2017 18:43:59

W Poznaniu odkryłem sporą ich ilość na ulicy Dąbrowskiego i w okolicach Rynku Jeżyckiego. Najczęściej tam właśnie bywam.

Awatar użytkownika
arn
młodszy wyjadacz
młodszy wyjadacz

Postautor: arn » 04.09.2017 19:13:01

ok, dzięki, może się tam kiedyś wybiorę.

Awatar użytkownika
Imbryk
forumowy
forumowy

Postautor: Imbryk » 08.09.2017 03:00:12

arn pisze:(nie pamiętam tylko w jaki dzień tygodnia) przy jednym z secondhandów jest duża kolejka przed otwarciem :shock:

Taki obrazek świadczy, że secondhand został upatrzony przez "mafię odzieżową" ;-) W dniu dostawy jej oddziały szturmowe zajmują pozycje przed wejściem i natychmiast po otwarciu drzwi wpadają do wnętrza. W dzikim pędzie porywają z wieszaków/koszy tyle porządnie wyglądających rzeczy ile są w stanie unieść. Następnie już bez pośpiechu, w jakimś zacisznym kącie, weryfikują pierwsze wrażenie o wybranych przedmiotach (jeżeli są nimi torebki to zdarza się, że nadpruwają podszewki, żeby sprawdzić czy uszyto je ze skóry, czy z imitacji). Dokonawszy selekcji i pozbywszy się tego co okazało się być nędznej jakości udają się do kasy, skąd spieszą do własnych straganów/stoisk na jakimś placu handlowym. Tam sprzedają nabyte przed chwilą przedmioty (oczywiście za wyższą cenę). W efekcie ww procederu dla zwyczajnych klientów secondhandu pozostają tylko wybierki :-(

Awatar użytkownika
Renly Baratheon
jutrzenka
jutrzenka

Postautor: Renly Baratheon » 13.05.2018 11:53:43

Czar wspomnień z dzieciństwa - buszowanie po lumpeksach z Babunią. <3
Chwała Amonowi Re
Niechaj będzie pochwalona Grota Antinousa zawsze chętna i Priap Hadriana wiecznie stojący

Awatar użytkownika
jazzik
gejlord
gejlord

Postautor: jazzik » 13.05.2018 18:29:49

Ah, teraz są dużo fajniejsze "lumpeksy" (bo to już nie są ogromne stoły z wybebeszonymi ciuchami, jakie pamiętam z lat 90) i można tam znaleźć ciekawe rzeczy w dobrym stanie.
Po znajomości można mieć nawet subskrypcję na poszukiwane ciuchy, np. na koszulki z motywem, jaki się lubi. ;)
“Maybe that's one of the ways you recognize really lonely people... they can always think of something to do on rainy days. " - Stephen King

Awatar użytkownika
Renly Baratheon
jutrzenka
jutrzenka

Postautor: Renly Baratheon » 13.05.2018 19:59:45

Kilka lat temu Metresa mojego Stryja podarowała mi apaszkę z takiego przybytku. Noszę ją do dzisiaj. :mrgreen: :gay:
Chwała Amonowi Re
Niechaj będzie pochwalona Grota Antinousa zawsze chętna i Priap Hadriana wiecznie stojący

Awatar użytkownika
kotek91
starszy gejowy
starszy gejowy
Kontakt:

Postautor: kotek91 » 15.05.2018 19:58:20

W second handach teraz warto poochodzić bo są zajebiste rzeczy,których w polskich sklepach się nie znajdzie:P)

Awatar użytkownika
marip
wyjadacz
wyjadacz

Postautor: marip » 31.05.2018 21:18:01

Ostatni raz bylem w secondhandzie zaraz po przyjezdzie do Anglii - poniewaz z Polski zabralem tylko jedna torbe podrozna to nie mialem ze soba rzeczy do chodzenia po domu - kupilem jakis polar ktory mi sie spodobal dlatego ze byl w stylu navy i bluze adidasa. Tylko ze wtedy mialem kilkaset funtow, ktore przywiozlem z Polski i poltora miesiaca musialem czekac do pierwszej wyplaty, wiec nie chcialem wydawac pieniedzy bez potrzeby. Teraz jak szukam czegos do chodzenia po domu to ide do Primemarku. Jednak faktycznie w Polsce trudno kupic ciuchy znanych marek za rozsadne pieniadze wiec nie dziwie sie ludziom, ktorzy chodza do ciucholandow. W UK w TK Maxie mozna tanio kupic ubrania znanych marek, podobnie w House of Frasier na wyprzedazach.

Awatar użytkownika
uzytkownik_konta
gejlord
gejlord

Postautor: uzytkownik_konta » 31.05.2018 23:10:38

W Polsce to w TK Maxxie można kupić mały wybór zbyt drogich rzeczy, zwykle brzydkich. Jak tam wchodzę i przeglądam to co mają, czuję się osobiście obrażany :lol:

Awatar użytkownika
marip
wyjadacz
wyjadacz

Postautor: marip » 31.05.2018 23:33:59

W Polsce bylem tylko raz w TK Max w Warszawie. Nic ciekawego tam rzeczywiiscie nie bylo. Jednak niektorzy Anglicy tez narzekaja na ich TK Max. Nie rozumiem tego bo w porownaniu z innymi sklepami dosc duzo osob tam robi zakupy. Chyba wiecej ludzi chodzi jedynie do Primarku ale jakosci nie ma co porownywac. Ja z Primemarku to mam tylko ciuchy do chodzenia po domu.
W brytyjskich TK Maxach mozna kupic ciuchy najprzerozniejszych firm - Adidas, Nike, Under Armour, Puma, Wrangler, Levis, Calvin Klein, Tommy Hilfiger, Schott, Billabong i wielu innych. Jak kiedys w Krakowie zobaczylem ceny w sklepie Billabong-a to bylem w szoku. W UK w TK Max ciuchy tej firmy mozna kupic za czesc tego co sie placi w Polsce.

Awatar użytkownika
Leo
gejlord
gejlord

Postautor: Leo » 01.06.2018 00:34:33

TK Max w Polsce jest raczej dosyć drogi i ciuchy tam są mocno przebrane. Ostatnio w TK Maxie kupiłem sobie ciężki stojak na papierowe ręczniki kuchenne i nawet udało się mi uzyskać 19.99 zł rabatu. :)

Z Primarka miałem bokserki typu hipster. Były bardzo dobrej jakości i niezniszczalne, a przede wszystkim tanie. Owszem, w Primarku było sporo gówna, ale ceny bardzo przyjazne.

Awatar użytkownika
Nathi
Księżniczka
Księżniczka

Postautor: Nathi » 01.06.2018 02:25:37

TK max to sklep ze szmatami :D zawsze się zastanawiam kto płaci te hajsy za ten kicz. Raz byłem i nigdy tam już nie poszedłem.
Obrazek ✿ ✿ ✿ Natalka je bent mooi ✿ ✿ ✿

Awatar użytkownika
Incertus
starszy gejowy
starszy gejowy

Postautor: Incertus » 06.06.2018 20:42:47

Ja ostatnio w Tk maxie kupiłem okulary przeciwsłoneczne :P
Il corpo faccia quello che vuole. Io non sono il corpo. Io sono la mente.

Wróć do „2.5. Moda”