Własne lokum (mieszkanie, dom)

Dyskusje najwyższej próby niepasujące do pozostałych działów.
Awatar użytkownika
Leo
gejlord
gejlord

Re: Własne lokum (mieszkanie, dom)

Postautor: Leo » 05.03.2018 11:24:38

Co masz na myśli?

Awatar użytkownika
shane82
supernowa
supernowa

Postautor: shane82 » 05.03.2018 12:03:49

To, ze im więcej elektroniki tym często gorzej dla urządzenia np. częstsze awarie.
Przykład:
Samochód z elektrycznie składanymi lusterkami silniczkami do zamykania klapy bagażnika i drzwi? Wilgoć i mróz wykańczją.
Dom z milionem pkt świetlnych, czujnikami, elektryka w żaluzjach elektroniką w ogrzewaniu. bajery świetlne użyte tylko kilka ray żeby pochwalić się przed rodziną, elektryka w żaluzjach fajna doki nie przyszedł rachunek za prąd, oczywiście z oszczędności ta osoba nie domontowała manualnej możliwości użycia takowych i najważniejsze brak prądu=brak ogrzewania choć kolejna osoba się zabezpieczyła montując akumulatory.
Jednak obie przyznały że budując kolejny raz w życiu by tych wszystkich bajerów nie użyli.
Oczywiście są osoby które tego użyją, które na to stać etc. Piszę na podstawie obserwacji własnych i błędów rodziny i znajomych.
"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Beniamin Franklin
V1, Rotate, V2, positive climb, gear up

Awatar użytkownika
Renly Baratheon
jutrzenka
jutrzenka

Postautor: Renly Baratheon » 05.03.2018 12:53:05

Niektórzy to się boją automatycznej skrzyni biegów. Dla mnie manualna też jest tajemnicą.
Chwała Amonowi Re
Niechaj będzie pochwalona Grota Antinousa zawsze chętna i Priap Hadriana wiecznie stojący

Awatar użytkownika
uzytkownik_konta
gejlord
gejlord

Postautor: uzytkownik_konta » 05.03.2018 15:12:42

Ja się jej boję :v Podobnie jak tych hamulców ręcznych na guzik, co to się automatycznie włączają, a żeby wyłączyć, to trzeba mieć wciśnięty pedał hamulca. Dziwactwa jakieś. Ja rozumiem że automatyczne mogą być np. lusterka, bo raz że trudno sięgnąć do prawego, a dwa że wtedy ich ustawienia można zapisywać w indywidualnych profilach kierowców razem z radiem, klimatyzacją itd. Podobnie zresztą z fotelami, a nawet wysokością pasów bezpieczeństwa. Rozumiem nawet tylne klapy - czasami są brudne, a jak są automatyczne, można je otwierać np. machnięciem nogi pod zderzakiem, co ułatwia życie kiedy się ma dużo bagażu w rękach. Ale żeby ręczny? Przecież jak jest wyregulowany, to w nowszych samochodach nawet nie trzeba używać siły. A jeszcze czasami trzeba jakoś tak ruszać żeby się automatycznie zwolnił, że w momencie zwolnienia samochód wyskakuje jak z procy.

Awatar użytkownika
Renly Baratheon
jutrzenka
jutrzenka

Postautor: Renly Baratheon » 05.03.2018 15:19:00

Motoryzacja to dla mnie czarna magia. Dla bezpieczeństwa ogólnoświatowego zrezygnowałem z prowadzenia pojazdów. xD Potrzebuję męża z karetą. xD
Chwała Amonowi Re
Niechaj będzie pochwalona Grota Antinousa zawsze chętna i Priap Hadriana wiecznie stojący

Awatar użytkownika
Leo
gejlord
gejlord

Postautor: Leo » 05.03.2018 16:19:46

Shane, akurat do ogrzewania akumulatory to bajka na płozach. ;)

Wiesz, za komfort się płaci, wiadomo, nie jest za darmo. Akurat oświetlenie ledowe nie jest drogie i spala dużo mniej prądu niż zwykłe żarówki. Do tego źródła światła też coraz tańsze. Rolety również nie spowodują ruiny finansowej. Robiąc cokolwiek w domu nigdy nie patrzyłem pod kątem, żeby komuś szpanować. Zawsze robiłem dla siebie tak, żeby się mi podobało, a przede wszystkim, by dane rozwiązanie było praktyczne (np lamka schodowa oświetla mi w nocy bardzo ciemny przedpokój, załącza się na ruch i gaśnie po 30 sekundach. Wspaniałomyślnie wyłącznik od oświetlenia w przedpokoju mam przy drzwiach wyjściowych, a w końcu przedpokój ma jeszcze inne wyjścia: 2x pokój, kuchnia, wc, łazienka). :) Jeszcze i tak wiele innowacji chciałbym wprowadzić, jednak sobie je odpuszczam, bo nie będę kół ścian w bloku. Przy okazji remontów warto przewidzieć jakie kable instalacje będą potrzebne i od razu wrzucić pod tynk, żeby potem kable nie walały się po podłodze. Jednak wszystkiego nie przewidziałem. Zabrakło mi w ścianie jednego kabla koncentrycznego (antena) i dodatkowych kabelków sygnałowych, które mógłbym wykorzystać do czujników alarmowych, a o dorobieniu dodatkowych punktów do załączania światła w przedpokoju już nawet nie wspomnę. . Wiadomo, można sobie kupić bezprzewodowy alarm z bezprzewodowymi czujkami i co dwa miesiące wydawać 50 zł na baterie... :D Za tyle to silnik od rolet nie zużyje prądu nawet przez pół roku, a może i dłużej.

A mare... Wiadomo, twój gust, ja bym takich płytek nie wziął, ale jak już, to aż tak szerokie fugi nie są już modne. Chyba, że krawędzie płytek są nieregularne.

Awatar użytkownika
jazzik
gejlord
gejlord

Postautor: jazzik » 05.03.2018 16:36:01

uzytkownik_konta pisze:A jeszcze czasami trzeba jakoś tak ruszać żeby się automatycznie zwolnił, że w momencie zwolnienia samochód wyskakuje jak z procy.

I o to chodzi. :mrgreen:
“Maybe that's one of the ways you recognize really lonely people... they can always think of something to do on rainy days. " - Stephen King

Awatar użytkownika
shane82
supernowa
supernowa

Postautor: shane82 » 05.03.2018 17:30:34

Leo pisze:Shane, akurat do ogrzewania akumulatory to bajka na płozach. ;)

Akumulatory potrzebne sa do zasilania elektroniki pieca i czujników nie do samego ogrzewania.
"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Beniamin Franklin
V1, Rotate, V2, positive climb, gear up

Awatar użytkownika
Pszczolka Maja
gejlord
gejlord

Postautor: Pszczolka Maja » 05.03.2018 22:58:15

Własne mieszkanie, to niesamowity komfort...

Kiedyś jeżdżąc do faceta, który wynajmował pokój doceniłem to, jak można sobie organizować czas mając jedynie swój mały pokoik a jak mając choćby małe - ale własne...

Potem był lepiej. Wynajmującego prawie nie było w domu, więc nie trzeba było się krępować biegnąc nago do łazienki...

Awatar użytkownika
CryBoy
gejlord
gejlord

Postautor: CryBoy » 05.03.2018 23:02:35

I spore obowiązki.
Niestety nie każdy potrafi im sprostać.
Mój brat po wielu latach doczekał się w końcu wymarzonego "M" i w ciągu roku zamienił je w istną melinę. :?
Obrazek

Awatar użytkownika
Pszczolka Maja
gejlord
gejlord

Postautor: Pszczolka Maja » 05.03.2018 23:05:14

Bracia tak mają, wiem coś o tym... ale nie my - my jesteśmy porządni i dobrze wychowani!

A na serio - jakie spore obowiązki masz na myśli?

Awatar użytkownika
Leo
gejlord
gejlord

Postautor: Leo » 05.03.2018 23:17:22

Najważniejszym to mieć na czynsz i "media" . Chyba.

Shane, tak, to się zgodzę. Jednak lepiej w takim przypadku mieć UPS i agregat. Dzięki agregatowi zasilamy pompkę, wentylator, sterownik pieca, czy np. śrubę pieca oraz... lodówkę w kuchni. ;) Tutaj ujawnia się też pewne moje zboczenie, bo oczywiście 'wzięłem' pod uwagę nowoczesne piece węglowe o wysokiej sprawności energetycznej.

Awatar użytkownika
mare
NAAWSW
NAAWSW

Postautor: mare » 06.03.2018 10:24:14

Leo pisze:A mare... Wiadomo, twój gust, ja bym takich płytek nie wziął, ale jak już, to aż tak szerokie fugi nie są już modne. Chyba, że krawędzie płytek są nieregularne.

Ale których? Te białe i kolorowe są takie jak w naszym mieszkaniu w warszawskiej przedwojennej kamienicy, na której Hania by z rozkosza położyła łapę. Przypominają mi dzieciństwo.

Natomiast te takie brązowawe to już tutejszy styl

Obrazek

Obrazek

Ale tak naprawdę, to jeszcze muszę pojechać z Piotrem budowlańcem do magazynu i coś wybrać.

Awatar użytkownika
Avril
gejlord
gejlord

Postautor: Avril » 06.03.2018 18:56:29

Ta karmelowa podłoga jest piękna ;)

Awatar użytkownika
CryBoy
gejlord
gejlord

Postautor: CryBoy » 06.03.2018 19:59:39

Leo pisze:Najważniejszym to mieć na czynsz i "media" . Chyba.

Oraz czas, żeby te metry kwadratowe przynajmniej co jakiś czas posprzątać.
Za każdym razem rozpacz mnie ogarnia, kiedy pod koniec soboty rąk już nie czuję po gruntownym posprzątaniu regałów z książkami. A gdzie kuchnia? Łazienka? Sypialnia? :?
Obrazek

Awatar użytkownika
jazzik
gejlord
gejlord

Postautor: jazzik » 06.03.2018 20:05:49

No tak, jeśli się nazbiera, to rzeczywiście ręce mogą odpadać.
Najlepszy sposób na to: 1) nie sprzątać i pogodzić się ze stanem rzeczy, 2) ograniczyć liczbę przedmiotów i mebli (jakie to szczęście, że moje regały z książkami zostały się w domu rodzinnym ;)), 3) patrzeć na każdy potencjalny zakup jak na durnostójkę łapiącą kurz, 4) dzielnie znosić swój los.

;)
“Maybe that's one of the ways you recognize really lonely people... they can always think of something to do on rainy days. " - Stephen King

Awatar użytkownika
Hebius
jaszczomp
jaszczomp

Postautor: Hebius » 06.03.2018 20:14:20

Regały z frontami też ułatwiają życie. Ale ogólnie najlepiej się pogodzić ze stanem rzeczy. Grunt żeby nie śmierdziało i gości nie przylepiali się do krzeseł w kuchni.
Obrazek Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
marcin
Tatromaniak
Tatromaniak

Postautor: marcin » 08.03.2018 12:24:11

jazzik pisze:nie sprzątać

Niestety, nie da się :P
Z czasem jest pewne, że rozwinie się np. alergia na kurz...
Jeśli ktoś chce, znajdzie sposób.
Jeśli nie chce, znajdzie powód.

Awatar użytkownika
Renly Baratheon
jutrzenka
jutrzenka

Postautor: Renly Baratheon » 08.03.2018 12:41:53

marcin to by się zgadzało... :( Bogowie ja tak bardzo nienawidzę sprzątać tej swojej komnaty. :twisted: Zawsze robię to raz w tygodniu o tej samej porze, najlepiej wieczorem... Wtedy już się przymuszam, bo mimo, że sprzątać nie lubię, to kurzu nienawidzę 100X bardziej. Porozrzucane rzeczy mi nie wadzą, żeby było tylko czysto. :aniol:
Chwała Amonowi Re

Awatar użytkownika
Mazemi
gwiazda północy
gwiazda północy

Postautor: Mazemi » 08.03.2018 17:08:35

Pszczolka Maja pisze:Własne mieszkanie, to niesamowity komfort...

Kiedyś jeżdżąc do faceta, który wynajmował pokój doceniłem to, jak można sobie organizować czas mając jedynie swój mały pokoik a jak mając choćby małe - ale własne...

Potem był lepiej. Wynajmującego prawie nie było w domu, więc nie trzeba było się krępować biegnąc nago do łazienki...

Porównujesz nieporównywalne, bo pokój to inna kategoria niż mieszkanie, niezależnie czy dzierżawiony czy własny. Możesz w wynajmowanym mieszkaniu biegać na golasa, ale z drugiej strony jeśli masz własnościowe mieszkanie ale jakiegoś lokatora, to już z gołym tyłkiem nie pobiegasz.

PS Automatyczny ręczny to cud techniki, wystarczy tylko się z nim oswoić.
kotek91 pisze:Mazemi-jeśli chodzi o mnie to ja mam zawsze swoje zdanie bo jestem dowartościowany i ludzie w pracy i znajomi mnie lubią.Natomiast Ty w pracy jak i na forum jesteś tylko pionkiem ,także twoje zdanie się nie liczy..... 8)

Wróć do „1.5. Pozostałe”