Kobiety a makijaż - co widzisz?

Wszystko na temat badan, ankiet, testów, sond i próśb z nimi związanymi.
Awatar użytkownika
kowalski-ktos.9
młodszy forumowy
młodszy forumowy

Kobiety a makijaż - co widzisz?

Postautor: kowalski-ktos.9 » 12.07.2016 21:59:10

Własnie przeglądałem: http://joemonster.org/art/36697/17_dowo ... e_istnieja

Zauważyłem (a raczej przypomniałem sobie), że zawsze bardziej lubiłem kobiety bez makijażu. Makijaż wydawał mi się pewnym oszukaństwem a zarazem pewna barierą w kontakcie z kobietami (jestem księżniczką i tak mnie traktuj). Jak jest z Wami?

Zauważyłem coś jeszcze, wśród zdjęć z lewej pojawiły się twarze, które niesamowicie mnie zabsorbowały: #1 , #5 i #17. Tak bardzo poczułem chęć aby je poznać, posłuchać kim są i jak widzą świat. A Wy?

Awatar użytkownika
Horticulturist
wyjadacz
wyjadacz

Re: Kobiety a makijaż - co widzisz?

Postautor: Horticulturist » 12.07.2016 22:20:28

Większości z przedstawionych tam pań natura niestety nie pobłogosławiła urodą albo odebrała ją z wiekiem.

Co nijak nie wpływa na moje zdanie na temat makijażu. Mam tabuny przyjaciółek, które mocno się malują, często to co robią wchodzi w obszary zarezerwowane dla sztuki, a nie poprawek estetycznych i tapety. I jest motywowane kompletnie inaczej niż koniecznością zademonstrowania swojej księżniczkowatości.

Zwyczajnie chcą się czuć pewnie i nie myśleć o tym czy ktoś się gapi na jakieś defekty ich urody. Jedna z moich wspomnianych wyżej przyjaciółek płci przeciwnej ma okropny i totalnie irracjonalny kompleks związany z jej problemami, z powodu których uczęszcza na terapie. A widziałem ją bez makijażu i wygląda dosłownie przepięknie, nie jest natomiast w stanie nic poradzić, że potrzebuje tej bariery, żeby nie uciekać od kontaktów społecznych. To nie wszystko jest takie czarno-białe, patrzysz i myślisz: "O, jaka diva!", a dziewczyna wcale nie ma ochoty zrobić z Ciebie swojego podnóżka ;)
They say there's not much difference between a good man and a long drag from a cigarette,
Sometimes you feel it, sometimes you don't,
Sometimes you need it, sometimes you don't,
But no one likes a ghost.

Awatar użytkownika
jazzik
gejlord
gejlord

Postautor: jazzik » 12.07.2016 23:45:32

Efekt po prawej stronie fotek z joego nazywa się Photoshop. :mrgreen:
Niektóre kobiety naprawdę przesadzają w kwestii makijażu, moja znajoma nie wychodzi bez niego z domu i nieraz już siedziałam u niej, czekałam aż go zrobi i dopiero wychodziłyśmy.
Sama tego nie używam, więc kompletnie się nie znam. Gdy mi się coś szczególnie nie podoba na mojej twarzy, po prostu biegnę do dermatolog/kosmetyczki na konsultację jak się tego pozbyć.
“Maybe that's one of the ways you recognize really lonely people... they can always think of something to do on rainy days. " - Stephen King

Awatar użytkownika
SonGoku
gejowy
gejowy

Postautor: SonGoku » 13.07.2016 01:56:48

Hmm, ja osobiście z takim skrajnym przypadkiem tapety spotkałem się tylko w technikum. Pamiętam laskę, która nakładała na twarz tyle pudru(?), że wyglądała jak marchewka. Najgorsze, że miała odpicowaną tak tylko twarz, a szyja się zupełnie odznaczała innym kolorem. Często też miała na ubraniach takie pomarańczowe pasy po tym "makijażu". Nie mam pojęcia, jakim cudem ona tego nie zauważała...
Obecnie wśród znajomych nie mam żadnej koleżanki, która stosowałaby jakiś mega mocny makijaż. W trakcie wspólnych wyjazdów, czy jakichś noclegów po imprezach widywałem je w naturalnym wydaniu i nie widziałem jakiejś ogromnej różnicy. W każdym razie dla mnie makijaż to nic złego, byleby nie taki, który sypie się z twarzy :D

Awatar użytkownika
marip
wyjadacz
wyjadacz

Postautor: marip » 11.10.2016 16:03:23

Wg mnie lepiej bez makijazu prezentuja sie panie ze zdjec: 1, 2, 5, moze tez pani ze zdjecia nr 3. Gdy te panie pojawiaja sie w makijazu to mam wrazenie, ze wcale nie wygladaja ciekawiej niz bez. Odpycha mnie od nich wlasnie ten wyglad 'ksiezniczki' - moze jest tak za sprawa zbyt mocnego makijazu?

Za to ladniej z makijazem wygladaja panie na zdjeciach: 8, 9,11, 12, 13, 14, 15.

Panie ze zdjec 17 i 16 wygladaja rownie dobrze w makijazu jak i bez. Jesli pominalem jakies zdjecia to dlatego, ze nie mam na ich temat jednoznacznej opini.

Wróć do „1.4. Ankiety, badania, sondy”