Jak poprawić bezpieczeństwo ?

Wszystko o kółkach, kołach, kółeczkach i koniach... mechanicznych.
Awatar użytkownika
w300
gejlord
gejlord

Re: Jak poprawić bezpieczeństwo ?

Postautor: w300 » 15.06.2018 19:15:09

Dzisiaj koło Giżycka widziałem jeszcze znaki uwaga oblodzenie.Ale te nieczynne od 10 lat przejazdy kolejowe oznaczone 10-cioma znakami natychmiast bym zlikwidował
Obrazek

Awatar użytkownika
Leo
gejlord
gejlord

Postautor: Leo » 15.06.2018 21:35:08

Wyprzedzający nie był winny w omawianym przeze mnie przypadku. To wyprzedzany przyczynił się do spowodowania wypadku. Po prostu przytulił się do wyprzedzanego. Tam jest 90 km/h. Gdyby wycięto drzewo, które i tak zaplanowano wyciąć pół roku wcześniej poprzez jego opisanie, to być może wyprzedzający by przeżył. Taki przypadek losu się trafił.

Inną kwestią jest, kto i w jakim zakresie powinien być odpowiedzialny za drzewa przy drogach. Ktoś musi je przeglądać, dbać o to, by nie zagrażały (np. żeby nie próchniały, czy schły). Niestety nikt tego nie robi i jak życie pokazuje, winnych sobie mogę szukać sam i ciągać ich po sądach. Dlatego bezpieczniej jest, by drzewa przy drogach wyciąć, a i poszerzać dróg betonem też nie trzeba, by Hebiusa nie drażnić.

shane82 pisze:Większości tak. Likwidacja znaków powoduje zwiększenie ostrożności u kierowców "nie ma informacji co za rogerm-trzeba uważać-zwalniam"
W UK jest coś takiego, masz znak "Reduce speed now" i czaisz, co się kryje dalej, czy ostry zakręt, czy jakieś inne niebezpieczeństwo. Mnie się to bardzo podobało.
shane82 pisze:Zastanowiliście się kiedyś ile znaków olewacie, ilu nie zauważacie?
Wbrew pozorom większość kierowców nie zwraca uwagi na zielone światło, ale na czerwone już tak.

Awatar użytkownika
shane82
supernowa
supernowa

Postautor: shane82 » 15.06.2018 21:51:33

Reduce speed now. Działa na wyobraźnię. U nas stawia się ograniczenia prędkości bardzo często niepotrzebne zbyt wcześnie etc.
"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Beniamin Franklin
V1, Rotate, V2, positive climb, gear up

Awatar użytkownika
regysky
Administrator
Administrator

Postautor: regysky » 15.06.2018 22:46:57

Znaków jest za dużo, część jest stawiana zbyt asekuracyjnie przez co tracą swoją rolę ostrzegawczą. Niestety, w dużej mierze znaki to próby zastąpienia fuszerki na etapie planowania i projektowania dróg, którym próbuje się nadawać rolę, której przy swych parametrach pełnić nie powinny.

Co do drzew to mam mieszane uczucia. Zwiększają liczbę ofiar, ale środowiska, które zwykle biadolą nad tym że na drogach jest niebezpiecznie stosują jakieś slogany, które mają wykpić celowość ich wycinki. Może niech powiedzą wprost, że akceptują ofiary związane z drzewami w otoczeniu drogi, to będzie ok.
Polish priest blessing “an important road” in the Radom county. Dąbrówka Połężna, 2012.

Awatar użytkownika
jordi
starszy forumowy
starszy forumowy

Postautor: jordi » 15.06.2018 22:53:20

Myślę, że teoretyczne dywagacje powinny ustąpić wobec dowodów statystycznych podanych przez Hebiusa. Jeśli drzewa w pasie drogowym sprawiają (nie ważne jak, może nawet magią), że kierowcy jeżdżą ostrożniej to warto by były.

Awatar użytkownika
regysky
Administrator
Administrator

Postautor: regysky » 15.06.2018 23:06:18

To nie są dowody statystyczne. To jest artykuł prasowy.
Polish priest blessing “an important road” in the Radom county. Dąbrówka Połężna, 2012.

Wróć do „2.7. Motoryzacja”