Jak poprawić bezpieczeństwo ?

Wszystko o kółkach, kołach, kółeczkach i koniach... mechanicznych.
Awatar użytkownika
Walpurg
wielki miś Gejowa
wielki miś Gejowa
Kontakt:

Re: Jak poprawić bezpieczeństwo ?

Postautor: Walpurg » 22.01.2017 19:44:13

Też tak uważam. Zachowanie policji było bezpośrednio konsekwencją nienormalnego zachowania tej kierującej.

Ale że jest moda na hejt na policję, to nawet TVPiS jedzie po policji. :(
Bądźmy pasywni, ale nie bądźmy bierni! (Bartosz Żurawiecki, Nie byłeś na Paradzie? Nie idę z Tobą do łóżka!, "Replika" nr 50, 07/08 2014, s. 11.)

Awatar użytkownika
uzytkownik_konta
gejlord
gejlord

Postautor: uzytkownik_konta » 22.01.2017 20:07:12

Pamiętam czasy, kiedy mówiło się że policja boi się kiwnąć palcem, że wolą dać się postrzelić niż samemu strzelać, że wolą dać się pobić niż obezwładnić, że boją się użyć pałki czy gazu, wreszcie że starają się tak nadskakiwać obywatelowi, że aż lekceważą własne bezpieczeństwo. I chyba rzeczywiście tak było. Polecam tę książkę, jest tam parę sugestywnych przykładów tego, jak bardzo policja była nieprzygotowana do zapewnienia bezpieczeństwa sobie, nie mówiąc o innych - i to nie z własnej winy:

Obrazek

To trwało bardzo długo. Wydaje się, że zaczęło się coś zmieniać; w sieci można znaleźć wiele filmików, na których widać że policjanci - przynajmniej w dużej części - nie boją się już użyć siły w stosunku do osób niewypełniających poleceń, nawet jeśli osobą tą jest znany chuligan-celebryta-manipulant. Boję się, że te wszystkie działania mediów i rządu doprowadzą do powrotu do tamtej sytuacji.

Awatar użytkownika
Walpurg
wielki miś Gejowa
wielki miś Gejowa
Kontakt:

Postautor: Walpurg » 22.01.2017 20:40:39

Najdziwniejsze jest to, że ci wszyscy przeciwnicy policji, uwielbiają USA. No więc w USA ta pani może by już leżała w grobie.
Bądźmy pasywni, ale nie bądźmy bierni! (Bartosz Żurawiecki, Nie byłeś na Paradzie? Nie idę z Tobą do łóżka!, "Replika" nr 50, 07/08 2014, s. 11.)

Awatar użytkownika
uzytkownik_konta
gejlord
gejlord

Postautor: uzytkownik_konta » 22.01.2017 21:25:17

Też mi to przyszło do głowy. Widziałem amerykańskich policjantów strzelających do ludzi z dużo bardziej błahych powodów.
Ba! - nawet Amerykanie w tych wyborach, przypominam, zagłosowali na polityka, który mówił m.in. o tym, że jego zdaniem policja jest ofiarą bezsensownej nagonki. U nich prawda zapewne leży pośrodku (i tam wchodzą jeszcze inne czynniki, np. rasowe), ale teraz proszę sobie odnieść spojrzenie tej ogromnej grupy obywateli USA na dopuszczalność pewnych metod stosowanych przez policję do polskiego podejścia do policji (niejednokrotnie wręcz zbyt ugodowej).

A ci polscy przeciwnicy wielbiący USA to nawet się wypowiadali bardzo negatywnie o... właśnie amerykańskich protestach przeciwko brutalności policji po tej fali śmierci czarnoskórych zatrzymanych chyba z rok temu.

Awatar użytkownika
Walpurg
wielki miś Gejowa
wielki miś Gejowa
Kontakt:

Postautor: Walpurg » 22.01.2017 22:22:17

Bo oni sami nie wiedzą czy są bardziej za "A.C.A.B./CHWDP" czy "White power" :P

Awatar użytkownika
SonGoku
gejowy
gejowy

Postautor: SonGoku » 22.01.2017 23:36:51

A mi się jednak wydaje, że jego reakcja była nieadekwatna. Skoro już się zatrzymała, to nie musiał wbijać jej do samochodu, jak jakiś szaleniec. Poza tym z wypowiedzi, które tam są wynika, że ten policjant ma zwyczajnie coś z główką nie tak, bo to nie pierwsza taka akcja w jego wykonaniu.

PS Nigdy nie zdarzyło Ci się "odwalić" dziwnego manewru drogowego?

Awatar użytkownika
uzytkownik_konta
gejlord
gejlord

Postautor: uzytkownik_konta » 23.01.2017 00:14:36

Ale tak lekką ręką licząc pięciu po kolei (nie licząc tego pierwotnego zawracania w niedozwolonym miejscu)? :shock:

Właśnie to jest clou całej sprawy: on nie mógł wiedzieć, czy ona jak się już zatrzymała, to nadal będzie stała. Wcześniej stanęła przed radiowozem, ale zaraz ruszyła do tyłu. Potem już prawie stała kiedy policjant otwierał drzwi, ale gdy były otwarte - przyspieszyła. Zachowywała się jak wariatka lub jak pijana, więc wszystkiego się można było spodziewać. A przypominam: dzieci w samochodzie.

Poza tym, ja nie wiem czy tym wszystkim świadkom można wierzyć. Nawet nie wiemy kto to powiedział.

Awatar użytkownika
Walpurg
wielki miś Gejowa
wielki miś Gejowa
Kontakt:

Postautor: Walpurg » 23.01.2017 00:19:38

A to był zwykły OZNAKOWANY radiowóz na kogutach.
Uwierzyłbym jej, gdyby ją zatrzymał cywilny samochód z policjantami w cywilu.

seven_days

Postautor: seven_days » 23.01.2017 00:23:57

a ja dziś sobie jechałem za karetką.. w sumie nuda.. gdybym miał czym hamować, to 3x szybciej bym dojechał wyprzedzając ją.

Awatar użytkownika
SonGoku
gejowy
gejowy

Postautor: SonGoku » 23.01.2017 12:28:09

Tam się wypowiada jakiś były oficer, który stwierdza, że środki były nieadekwatne. W tym samym czasie pani rzecznik łże jak najęta. No o czym to świadczy? Kiedy ona się zatrzymała, to on zaczął się do niej drzeć o te kluczyki. Babka zestresowana, nie wiedziała co się dzieje, to mu ich grzecznie nie podała i o to cały cyrk. Mogli jej zastawić tył auta i po problemie. Można to było załatwić na spokojnie, ale widać ktoś testy psychologiczne zdał na farcie.

Dzieci w samochodzie? No chyba nie zauważył z tego co widać, skoro nieźle ją tam wytrząchał.

Awatar użytkownika
uzytkownik_konta
gejlord
gejlord

Postautor: uzytkownik_konta » 23.01.2017 13:15:55

Ja tak się zastanawiałem w sumie... A może ten atak na funkcjonariusza to nie przez te kluczyki, tylko kiedy go potrąciła, a ona sobie dorobiła teorię że to o te kluczyki chodziło?

Poza tym nie, nie mogli jej zastawić tyłu samochodu. Zwróć uwagę na nagranie: kiedy policjanci wychodzą z samochodu, ona jeszcze jedzie do tyłu. Kiedy okazuje się, że nie zamierza się jeszcze zatrzymać, oni są w odległości ładnych 10 metrów od radiowozu, a jej wystarczy wykonanie lekkiego ruchu kierownicą w lewo, żeby ruszyć w dalszą drogę w kierunku wyjazdu z uliczki.
Nie chcę się też bawić w Macierewicza, ale policjant staje przy otwartych drzwiach i rozmawia z nią przez 4 sekundy, potem nachyla się do niej i jeszcze 4 sekundy, a potem dopiero sięga do środka. Przez ładnych kilka sekund nie ma kompletnie żadnej szamotaniny, nie ma gwałtownych ruchów, jego kolega stoi spokojnie w pewnej odległości; dopiero po niecałych 10 sekundach od momentu kiedy ten pierwszy sięga do wnętrza, kolega poczuwa się do pomocy. Wnioskuję z tego, że raczej nie było tam żadnych dantejskich scen w pierwszej chwili i gdyby nie stawiała oporu, wszystko by poszło o tyle gładko, o ile gładko może pójść rozmowa z policją po ucieczce i potrąceniu policjanta :P Zresztą zacytujmy samą zainteresowaną:
Dlaczego nie przedstawił się funkcjonariusz i od razu wyrwał mi drzwi?!

Jak miał się, do cholery, przedstawić kiedy omal nie przejechałaś mu po stopach?! A może miał się przedstawić przez zamknięte drzwi, kiedy pojazd był jeszcze w ruchu?!
Znamienne jest to, że nawet próżno szukać momentu, kiedy ona mówi że policjant położył się na niej natychmiast po otwarciu drzwi. Ale za to mówi to lektor. Jeśli uznamy że od razu oznacza po niemal 20 sekundach... Przeprowadziłem eksperyment :lol: - wraz z krótkimi pauzami na zastanowienie można w tym czasie odbyć np. taki dialog:
    - Proszę wyłączyć silnik.
    - Słucham?
    - Proszę wyłączyć silnik.
    - A kim pan jest?
    - Sierżant Iksiński, III komisariat w Bełczącu. Proszę wyłączyć silnik.
    - Nie.
    - Proszę wyłączyć silnik, bo użyję środków przymusu bezpośredniego.
    - Nie!
Żałuję że policja nie broni się trochę lepiej.

Awatar użytkownika
Incertus
starszy gejowy
starszy gejowy

Postautor: Incertus » 23.01.2017 14:04:22

UK, nie masz żadnych ciekawszych zajęć? Chyba się mocno nudzisz :lol:
Il corpo faccia quello che vuole. Io non sono il corpo. Io sono la mente.

Awatar użytkownika
Walpurg
wielki miś Gejowa
wielki miś Gejowa
Kontakt:

Postautor: Walpurg » 23.01.2017 14:13:22

Niech w końcu wprowadzą kamery na mundurach nagrywające dźwięk. Pomoże to wszystkim stronom.

Awatar użytkownika
Nathi
Księżniczka
Księżniczka

Postautor: Nathi » 23.01.2017 17:00:58

UKej jakie rozkminy, wpadnij kiedyś na wódkę to posłuchasz lepsze :mrgreen:
Obrazek ✿ ✿ ✿ Natalka je bent mooi ✿ ✿ ✿

Awatar użytkownika
uzytkownik_konta
gejlord
gejlord

Postautor: uzytkownik_konta » 23.01.2017 19:15:59

Ja nawet nie wiem czemu ja to robię :lol:

Awatar użytkownika
Mazemi
gwiazda północy
gwiazda północy

Postautor: Mazemi » 23.01.2017 19:37:50

SonGoku pisze:Tam się wypowiada jakiś były oficer, który stwierdza, że środki były nieadekwatne. W tym samym czasie pani rzecznik łże jak najęta. No o czym to świadczy? Kiedy ona się zatrzymała, to on zaczął się do niej drzeć o te kluczyki. Babka zestresowana, nie wiedziała co się dzieje, to mu ich grzecznie nie podała i o to cały cyrk. Mogli jej zastawić tył auta i po problemie. Można to było załatwić na spokojnie, ale widać ktoś testy psychologiczne zdał na farcie.

Dzieci w samochodzie? No chyba nie zauważył z tego co widać, skoro nieźle ją tam wytrząchał.

Też sądzę, że reakcja Policji była nieadekwatna. Dlaczego od razu założyli, że pani łamała prawo? Może jechała do szpitala w stanie wyższej konieczności? Czy wy nigdy nie złamaliście prawa? Policja powinna spisać numery rejestracyjne samochodu i wysłać do pani wezwanie.
kotek91 pisze:Mazemi-jeśli chodzi o mnie to ja mam zawsze swoje zdanie bo jestem dowartościowany i ludzie w pracy i znajomi mnie lubią.Natomiast Ty w pracy jak i na forum jesteś tylko pionkiem ,także twoje zdanie się nie liczy..... 8)

Awatar użytkownika
Walpurg
wielki miś Gejowa
wielki miś Gejowa
Kontakt:

Postautor: Walpurg » 23.01.2017 21:19:39

Nie przesadzaj!
W stanie wyższej konieczności mogła skręcić wbrew przepisom, ale potem było zajechanie drogi, skręt w innym kierunku niż sygnalizowany i niemal potrącenie policjanta, czyli zachowania nakazujące rezerwę wobec władz umysłowych osoby kierującej.

Awatar użytkownika
uzytkownik_konta
gejlord
gejlord

Postautor: uzytkownik_konta » 23.01.2017 22:09:45

Mazemi pisze:Policja powinna spisać numery rejestracyjne samochodu i wysłać do pani wezwanie.

Myślę że to trolling :P

Awatar użytkownika
SonGoku
gejowy
gejowy

Postautor: SonGoku » 24.01.2017 01:36:16

Jakie śmieszki :lol:

Stres w takiej sytuacji robi swoje. Ja nie twierdzę, że ta kobieta jest święta, ale wydaje mi się, że to jednak dało się zakończyć łagodniej.

I tak, wydaje mi się, że ten fakt, iż ona go prawie przejechała, przesądził tutaj o wszystkim. Pan się wkurzył, to i emocji nie udało się opanować. Ot i cała afera...

Awatar użytkownika
Walpurg
wielki miś Gejowa
wielki miś Gejowa
Kontakt:

Postautor: Walpurg » 01.03.2017 20:40:07

Zawsze wydawało mi się, że to dobry kierunek. Pewnie nie wszędzie, ale w wielu miejscach normalnie zakorkowanych wyłączenie świateł naprawdę upłynnia ruch.

Poznań wyłącza w centrum światła i sobie to chwali

Poznań jest zadowolony z efektów eksperymentalnego wyłączenia sygnalizacji świetlnych w ścisłym centrum miasta. – Widzimy, że przepustowość się poprawia, kultura kierowców rośnie – przekonuje Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania.

Od 2015 r. Poznań wyłącza wybrane sygnalizacje w ścisłym centrum, w obrębie I ramy komunikacyjnej. Początkowo wyłącznie testowo, ale eksperyment obejmuje kolejne skrzyżowania i przejścia. Teraz przykładowo wyłączonych jest kilka sygnalizacji na ul. Św. Marcin. – Robimy to bardzo roztropnie, bo boimy się również wypadków – podkreśla Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania.

Rezultaty eksperymentu są obiecujące. – Widzimy, że przepustowość się poprawia, kultura kierowców rośnie. Wyłączenie świateł powoduje znacznie płynniejszy ruch samochodowy, ale jednocześnie też większy komfort pieszych przy przechodzeniu przez ulicę – mówi Jaśkowiak. Faktycznie, w ciągu dnia przejście przez ulicę w centrum nie stanowi problemu, jest też znacznie szybsze dzięki braku konieczności oczekiwania na zielone światło.

Obserwacje co do skutków wyłączania świateł potwierdza też MPK, którego autobusy i tramwaje przejeżdżają przez centrum. – Ruch jest o wiele bardziej płynny, a nasze pojazdy są punktualniejsze. Każde wyłączenie sygnalizacji było z nami konsultowane. Teraz walczymy o wyłączenie świateł u zbiegu ulic Dąbrowskiego i Kościelnej. To naprawdę będzie duża ulga – mówi Iwona Gajdzińska, rzecznik MPK.

Władze Poznania podkreślają, że wyłączaniu sygnalizacji świetlnych towarzyszy uspokajanie ruchu. – Z tym wiąże się również rozbudowanie strefy Tempo 30, bo te limity prędkości skutkują tym, że kierowcy wolniej jeżdżą – twierdzi prezydent Poznania.

Podobne rozwiązania pojawiają się też na Europie Zachodniej. Doświadczenia z tych miast, w których wprowadzono strefy bez świateł czy znaków, wskazują na spadek liczby wypadków. Kierowcy, gdy nie są pewni kto ma pierwszeństwo, zachowują większą ostrożność – nawiązują kontakt z innymi uczestnikami ruchu, zmniejszają prędkość, rozglądają się.

http://www.transport-publiczny.pl/

Wróć do „2.7. Motoryzacja”