Wątek dla kierowców zawodowych

Wszystko o kółkach, kołach, kółeczkach i koniach... mechanicznych.
Awatar użytkownika
MK2
supernowa
supernowa

Postautor: MK2 » 05.06.2015 13:01:18

A przeczytałeś to uważnie? ;) zatory, korki i stanie w korkach! ;) jak dla mnie to akcja bardzo dobra i fajna, to miły ukłon w stronę kierowców przecież . Nie rozumiem w czym widzisz problem, naprawdę :?
"Mój samochód jest szybszy niż Twój więc mój penis musi być większy"-Jeremy Clarkson

Awatar użytkownika
w300
gejlord
gejlord

Postautor: w300 » 05.06.2015 13:34:11

chodzi op sposób jej rozprowadzania .

masz tu podobna akcje chyba cos normalniejszego. A nie miedzy pasamami drogowymi w trawie ukryc 6 butelek wody

http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-a ... nId,626402

Awatar użytkownika
MK2
supernowa
supernowa

Postautor: MK2 » 05.06.2015 16:59:42

No ok zgoda, jest to pomysł dobry ale uważam ze ten z A4 nie zasługuję na pohańbienie a na pochwałę, bo lepiej cosrobićanizeli nic, GDDKiA nie miała takiego obowiązku ale chciała przysłużyćsie kierowca- co rzadko się zdarza, nie lubie tej instytucji lecz obiektywnie muszę przyznać że szanuje i doceniam tą właśnie inicjatywęz ich strony.
"Mój samochód jest szybszy niż Twój więc mój penis musi być większy"-Jeremy Clarkson

Awatar użytkownika
w300
gejlord
gejlord

Postautor: w300 » 05.06.2015 17:13:39

niby masz racje ale i tak śmierdzi mi te 6 butelek w trawie :-x

Awatar użytkownika
Quessmine
gejowy
gejowy

Postautor: Quessmine » 27.06.2015 15:59:16

Zakończyłem właśnie pierwszy miesiąc pracy jako kierowca :D Fajnie się jeździło nic nie popsułem no i w sumie nawet to nie jest męczące a kaska leci. Kierowcy osobówek nie mają ze mną łatwo, w chwili zamykania drzwi włączam lewy kierunkowskaz a jak puści hamulec przystankowy po prostu wyjeżdżam z zatoki :lol: O dziwo przeszkadza to tylko nowobogackim z suvów którzy na kilka sekund kładą się na klaksonie :P No i z sukcesów: oswoiłem część pasażerów z właściwą istotą przystanków na żądanie, nie wciśnie stop czy nie podniesie ręki lub nie stanie na krawędzi chodnika to nie jedzie :twisted: Było jakieś 30 ofiar ale następnego dnia już wiedzieli jak się zachować :lol:

Awatar użytkownika
Leo
gejlord
gejlord

Postautor: Leo » 27.06.2015 18:31:36

a skarg i zażaleń nie było?

Awatar użytkownika
Quessmine
gejowy
gejowy

Postautor: Quessmine » 27.06.2015 18:41:30

Na razie z ZTM nic nie doszło :P Z resztą, wszystko zgodne z regulaminem to mi nic nie zrobią

"W przypadku wsiadania na przystanku "na żądanie" pasażer zobowiązany jest sygnalizować ten zamiar w widoczny dla prowadzącego sposób, zająć miejsce w pobliżu krawędzi przystanku lub dać znak podniesioną ręką. W przypadku wysiadania na przystanku "na żądanie" pasażer zobowiązany jest uprzedzić o tym kierowcę poprzez naciśnięcie przycisku "STOP" lub słownie poinformować kierowcę. Wskazane czynności powinny być wykonane w sposób umożliwiające bezpieczne zatrzymanie się na przystanku"

Już na pamięć nauczyłem się to recytować jak mi ktoś przyleciał z krzykiem czemu się nie zatrzymałem "panie przecież ja przy drzwiach stałem nie widzisz pan" :lol:

Awatar użytkownika
uzytkownik_konta
gejlord
gejlord

Postautor: uzytkownik_konta » 27.06.2015 21:09:43

Quessmine pisze:Kierowcy osobówek nie mają ze mną łatwo, w chwili zamykania drzwi włączam lewy kierunkowskaz a jak puści hamulec przystankowy po prostu wyjeżdżam z zatoki :lol: O dziwo przeszkadza to tylko nowobogackim z suvów którzy na kilka sekund kładą się na klaksonie :P

Mi też to przeszkadza, chociaż nie robię afery :P Wiem, że autobus ma swoje specjalne prawa, ale nie powinno się to odbywać z zagrożeniem bezpieczeństwa.

Co ciekawe, zauważyłem że kierowcy z PKS Zielona Góra prowadzą wyjątkowo bezpardonowo :lol:

Awatar użytkownika
w300
gejlord
gejlord

Postautor: w300 » 27.06.2015 21:20:51

Zwyczajem jest to gdy sie ustapi pierwszeństwa autobusowi z zatoczki to zawsze dziękują>
Tylko u mnie narobiło się firm z mini busikami i nie wiadomo jak ich traktować

Awatar użytkownika
Leo
gejlord
gejlord

Postautor: Leo » 27.06.2015 22:22:24

Autobus to autobus, a nie jakiś mini. Myślę, że należałoby zobaczyć, co dokładnie pisze na ten temat odpowiedni paragraf kodeksu drogowego.

Kodeks Drogowy pisze:Art. 2

49. Autobus – pojazd samochodowy przeznaczony konstrukcyjnie do przewozu więcej niż 9 osób łącznie z kierowcą;

Art. 18.

1. Kierujący pojazdem, zbliżając się do oznaczonego przystanku autobusowego (trolejbusowego) na obszarze zabudowanym, jest obowiązany zmniejszyć prędkość, a w razie potrzeby zatrzymać się, aby umożliwić kierującemu autobusem (trolejbusem) włączenie się do ruchu, jeżeli kierujący takim pojazdem sygnalizuje kierunkowskazem zamiar zmiany pasa ruchu lub wjechania z zatoki na jezdnię.

2. Kierujący autobusem (trolejbusem), o którym mowa w ust. 1, może wjechać na sąsiedni pas ruchu lub na jezdnię dopiero po upewnieniu się, że nie spowoduje to zagrożenia bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Jednak mini 9+ to już autobus. Myślę, że wszystkie wątpliwości są rozwiane, a kierowcy autobusów powinni pamiętać, żeby sygnalizować ZAMIAR, a nie wykonanie manewru, natomiast kierowcom osobówek cierpliwości, bo pół minuty nikogo nie zbawi.

Awatar użytkownika
uzytkownik_konta
gejlord
gejlord

Postautor: uzytkownik_konta » 27.06.2015 22:52:12

Oczywiście. Ale np. ostatnio trolejbus zmusił mnie do gwałtownego hamowania, co raczej stoi w sprzeczności z art. 18. pkt 2. :P

seven_days

Postautor: seven_days » 27.06.2015 22:54:21

Ja bym o ma³o co nie pierdoln±³ w jak±¶ sierotê z osobówki, co chcia³a zmieniæ pas, bo kozak z autobusu nie chcia³ jej wpu¶ciæ. Widzia³, ¿e chce wjechaæ, bo dokrêci³ do prawej i ca³y czas mia³ w³±czony kierunkowskaz. W koñcu ruszyli, a busiarz twardo gaz w pod³odze, zero lito¶ci. Naprawdê zbawi³o by te 5 sekund, a ja przez chuja musia³em drug± zmianê ¶wiate³ staæ. A ju¿ najbardziej upierdliwi s± kierowcy autokarów, tym to siê chyba dopiero poprzewraca³o w dupach.

Quess, to wyje¿d¿anie z przystanku to tylko takie zagranie psychologiczne, ale to chodzi o to, ¿eby powoli ruszaæ, a nie siê wpierdalaæ na chama, bo skoro na Ciebie tr±bi±, to chyba przesadzasz. Jak ciê¿arówka jedzie to w ogóle nie ruszaj, chyba, ¿e cie wpu¶ci.. Tak z g³ow± to robiæ.. ;)

Awatar użytkownika
Quessmine
gejowy
gejowy

Postautor: Quessmine » 28.06.2015 00:13:39

uzytkownik_konta pisze:Co ciekawe, zauważyłem że kierowcy z PKS Zielona Góra prowadzą wyjątkowo bezpardonowo :lol:

Masz coś do mojej firmy :P

No ja powoli wyjeżdżam a nie od razu gaz w podłogę. No i oczywiście są wyjątki jak jedzie ciężarówka czy autobus to się nie pcham. Taksówek to też dotyczy, taka niepisana zasada. W końcu gramy jakby w tej samej drużynie na terenie miejskiej dżungli lepiej ich nie wkurzać :P Ale cóż, czasem trzeba wyegzekwować sobie miejsce na wyjazd ja nie mam zamiaru czekać 3 minuty aż jakiś łaskawca wypuści, jak to gadał MK2, miejskiego gruzownika. Tak, raz stałem 3 minuty ale to tylko dlatego że miałem przystanek poza terenem zabudowanym i wtedy wspomniany kilka postów wcześniej przepis nie obowiązuje.

seven_days

Postautor: seven_days » 28.06.2015 00:30:46

No to dobrze wiedzieæ, ¿e jednak s± takie niepisane zasady, bo wola³bym tych 40 ton nie w³adowaæ w jakiego¶ busiarza :P Jeszcze mi siê tutaj nikt nie wciska³, ale jak mam wiêcej miejsca, ¿e nie wymaga to zatrzymywania, to mrugnê i puszczê (byle tylko siê szybko ogarn±³). A z taksówkarzami to tam pal licho akurat, oni to s± jebniêci na maksa wiecznie siê wpierdalaj± i zaje¿d¿aj± drogê, tak jakby to im siê nale¿a³o ustêpowaæ wszêdzie, bo w³adca szos jedzie z klientem, albo po klienta. Z³otówy pierdolone. A ju¿ o dobroci nie wspomnê! Zachce im siê pieszego przepuszczaæ, i to jeszcze zahamuje przed mask±, a potem on sobie pojedzie a ja siê z tym gównem muszê mordowaæ od nowa i oczywi¶cie zielon± falê zgubiê.

Awatar użytkownika
luckyTSK
młodszy wyjadacz
młodszy wyjadacz

Postautor: luckyTSK » 28.06.2015 00:34:24

Przyczyn nie wpuszczania autobusów ja bym szukał w ich tempie jazdy. O ile w terenie zabudowanym jest ono zrozumiałe, to poza nim trudno się dziwić że autobus ma problem z wyjazdem z zatoczki, bo nikt nie chce jechać te 30-40km/h za nim, a mnie kilka razy zdarzyło się za takim busikiem, czy tez mpk jechać w takim tempie, niezależnie od warunków na drodze. Ja sam mam tak że wpuszczam takiego delikwenta, jeśli wiem że będę miał go gdzie wyprzedzić, albo za chwilę gdzieś zjeżdżam.
Obrazek

Nasze życie składa się z serii chwil. A Każda z nich jest podróżą do samego końca....

Awatar użytkownika
Quessmine
gejowy
gejowy

Postautor: Quessmine » 28.06.2015 00:34:31

Taksiarze mnie też czasem wkurwiają potrafią na środku skrzyżowania klientów łapać. Ale ogólnie pożyteczni, gdy wbijam się przed korek na sąsiednim pasie to oni najczęściej wpuszczają :P

Są tacy co całą trasę potrafią 40 km/h przejechać :P Ja poza zabudowanym to cisnę gaz w podłogę aż do odcięcia na 80 km/h :D

seven_days

Postautor: seven_days » 28.06.2015 21:51:32

Ile ci na godzinê wychodzi? Netto, brutto, czarno?

Awatar użytkownika
uzytkownik_konta
gejlord
gejlord

Postautor: uzytkownik_konta » 28.06.2015 21:57:44

Quessmine pisze:Taksiarze mnie też czasem wkurwiają potrafią na środku skrzyżowania klientów łapać.

Bo to jest specjalny gatunek kierowcy :P

Awatar użytkownika
Quessmine
gejowy
gejowy

Postautor: Quessmine » 29.06.2015 00:04:08

seven_days pisze:Ile ci na godzinę wychodzi? Netto, brutto, czarno?

12zł na rękę. To i tak najlepsza opcja w tej części kraju dla kierowcy świeżo po kursie. Popracuję rok i wyruszam w świat :D

Awatar użytkownika
Nathi
Księżniczka
Księżniczka

Postautor: Nathi » 29.06.2015 00:06:36

Najlepiej to od razu uciec z tego kraju... nie ma na co czekać.
Obrazek ✿ ✿ ✿ Natalka je bent mooi ✿ ✿ ✿

Wróć do „2.7. Motoryzacja”