odstąpienie od oc przy sprzedaży auta przy ratach

Wszystko o kółkach, kołach, kółeczkach i koniach... mechanicznych.
Awatar użytkownika
Snape
gejlord
gejlord

odstąpienie od oc przy sprzedaży auta przy ratach

Postautor: Snape » 17.09.2016 20:13:37

https://smart11.pl/#sprzedaz-auta

Myślałem, że jak się sprzeda auto, to można taką umowę wypowiedzieć i nowy właściciel
zakupuje nowe OC zgodnie ze swoimi składkami.

Dalej jest napisane coś takiego :Należy Ci się zwrot składki za ubezpieczenie OC (tylko jeżeli nabywca wypowie umowę) oraz dobrowolne (w tym AC). Żeby Ci w tym pomóc, przygotowaliśmy dla Ciebie formularz wniosku o zwrot składki oraz wypowiedzenia OC przez nabywcę.

To znaczy że nabywca auta, które kupił ode mnie ma wypowiedzieć umowę oc, którą ja podpisałem? Czy może mi to ktoś wytłumaczyć

seven_days

Re: odstąpienie od oc przy sprzedaży auta przy ratach

Postautor: seven_days » 17.09.2016 21:41:49

OC chyba przechodzi na nowego właściciela, jakby coś tam było warte, to prędzej on dostanie zwrot, niż ty

Awatar użytkownika
Snape
gejlord
gejlord

Postautor: Snape » 17.09.2016 22:19:02

to ja juz nic z tego nie rozumiem. Byłem przekonany, że przy sprzedazy auta nowy wlasciciel bedzie mial policzoną składkę OC wg swoich zniżek

seven_days

Postautor: seven_days » 17.09.2016 23:25:52

ja też nie, wygooglowałem takie coś http://www.azpolisa.pl/Ubezpieczenia/Ub ... chodu.html
wynika z tego, że trzeba po prostu zgłosić fakt sprzedaży, żeby przypadkiem nie kazali płacić za pozostałe raty. A z re-kalkulacją jest tak jak piszesz, ubezpieczyciel policzy jego zniżki i przyślę mu rachunek, ile ma dopłacić, podejrzewam, że jak ma większe, to nic nie przyśle, żeby nie być w plecy.
to nabywca decyduje czy polisę będzie kontynuował czy ją wypowie. Jeśli ją wypowie przysługuje nam zwrot, za każdy jej nie wykorzystany dzień ( a nie miesiąc, jak było wcześniej),

to jest natomiast dość ciekawe, wynikałoby, że wystarczy wysłać wniosek o zwrot składek, ale bez pewności, że ktoś to OC wypowie to nie ma sensu, więc sprzedając auto musiałbyś nabywcy dać do podpisu wypowiedzenie oc, przy czym z tego co widzę 30 dni i tak jest obowiązkowo sponsorowane

Awatar użytkownika
PageOfCups
forumowy
forumowy

Postautor: PageOfCups » 18.09.2016 05:20:37

Snape pisze:to ja juz nic z tego nie rozumiem. Byłem przekonany, że przy sprzedazy auta nowy wlasciciel bedzie mial policzoną składkę OC wg swoich zniżek

Nie, przynajmniej do końca trwania okresu umowy OC (kupiłem samochód zimą, OC było jeszcze ważne do lipca, po prostu poprzedni właściciel podał moje dane do ubezpieczalni i przeszło na mnie). Chociaż mnie nawet na następny rok nie pytali o moje zniżki ani nic, jak się okres ubezpieczenia kończył, to dostałem propozycję kontynuacji. Ale i ja się nie upominałem o żadne zniżki, bo akurat też już żadne mi nie przysługiwały.
"Oh, you're straight? So is spaghetti, until it gets hot."

Awatar użytkownika
Snape
gejlord
gejlord

Postautor: Snape » 18.09.2016 17:28:55

no to kiszka, nikt nie wezmie auta wartego 6 tys zl z OC wyliczonym na 2 tys

seven_days

Postautor: seven_days » 18.09.2016 20:07:09

przecież nawet jak ubezpieczyciel mu nie przyśle re-kalkulacji składki po niższej cenie, bo rozumiem, że nie opłaciłeś rat, to może to ubezpieczenie wypowiedzieć lub się upomnieć. Ale za te 30 dni z tego co piszą i tak będziesz musiał mu zapłacić - zasponsorować. Swoją drogą, ja wypowiedziałem OC na nowym aucie, poprzedni właściciel pewnie nie zgłosił się po zwrot kasy, to znając życie ubezpieczyciel się nie upomni, że jest coś do oddania. :lol:

Awatar użytkownika
Snape
gejlord
gejlord

Postautor: Snape » 18.09.2016 22:44:56

reasumując: jeżeli zapłacę cąłą kwotę, a nowy wlasciciel wypowie OC , to dopiero wtedy dostanę zwrot różnicy?

seven_days

Postautor: seven_days » 18.09.2016 22:51:17

no na to by wychodziło, najbezpieczniej będzie jak przy zakupie od razu podpisze Ci to wypowiedzenie, co masz w linku który podałeś na początku. Ja jutro zadzwonię i dopytam się jak to dokładnie jest z tymi ratami, bo nie mam zamiaru przypadkiem komuś fundować całorocznej polisy :P

Awatar użytkownika
Snoflaxe
gejowy
gejowy

Postautor: Snoflaxe » 20.09.2016 18:49:57

Obrazek

seven_days

Postautor: seven_days » 20.09.2016 19:21:24

a skąd! temat z ratami jest jak najbardziej trafiony! uzmysłowił mi, że mogę się dodatkowo wkopać w opłaty .. ale narazie mechanik nawet turbiny nie zdołał mi oddać, a co dopiero auta, to chyba sobie jeszcze popłacę trochę za auto, którym nie jeżdżę i na dodatek gnije pod chmurką.

Awatar użytkownika
Snape
gejlord
gejlord

Postautor: Snape » 21.09.2016 22:01:30

nie przejmuj sie, mam tak samo. Moj niby jezdzi, ale nie mam kasy na rozrząd a nie wiem w jakim jest stanie. Zresztą autobusem wychodzi taniej o połowę ;/

Awatar użytkownika
Haiko
supernowa
supernowa

Postautor: Haiko » 21.09.2016 23:14:10

Serio? xD Wymiana rozrządu może być niezbyt droga, ale wtedy rozrząd trzeba wymienić szybciej. Ja do Borysa wsadziłem rozrząd na 90 tyś. km i trochę się wykosztowałem, ale mam z głowy na długo. Rozrząd lepiej wymienić po zakupie samochodu, zwłaszcza jeśli chodzi o samochody sprowadzane.
Obrazek

Wróć do „2.7. Motoryzacja”