co z tym gazem

Wszystko o kółkach, kołach, kółeczkach i koniach... mechanicznych.
Awatar użytkownika
Nathi
Księżniczka
Księżniczka

Re: co z tym gazem

Postautor: Nathi » 21.08.2016 22:13:13

Nie dogadamy się niestety w tej kwestii :P
Obrazek ✿ ✿ ✿ Natalka je bent mooi ✿ ✿ ✿

seven_days

Postautor: seven_days » 21.08.2016 22:20:29

ale to czysta kalkulacja, a nie dogadywanie się. Spędzisz z rodziną 2h więcej czasu tracąc na tym przeszło 40 złotych. Pieniędzy nie miałeś znikąd, jak zarobienie ich nie zajęło Ci więcej jak 2h, to się opłacało, w przeciwnym wypadku nie.

Ten sam efekt byś uzyskał np. kończąc pracę godzinę szybciej, godzinę szybciej idąc spać, wstając, wyjeżdzając, godzinę później wrócić, pójść spać, wstać i godzinę później iść do pracy.

Zresztą, może masz rację, zapomniałem, że u Ciebie słabo z matematyką. Obrazek

Awatar użytkownika
Nathi
Księżniczka
Księżniczka

Postautor: Nathi » 21.08.2016 22:32:52

Przykro, że 40 zł jest dla ciebie ważniejsze od 2h więcej z rodziną.

Cieszy mnie znajomość matematyki u ciebie, może ci to coś w życiu pomoże żebyś zarabiał więcej i 40 zł nie było taką wielką barierą.

seven_days

Postautor: seven_days » 21.08.2016 22:51:44

a mnie smuci twoje ociężałe myślenie, wyraźnie ci napisałem, co jak z czym i dlaczego się to nie opłaca, w dodatku nawet przedstawiłem przykład, w którym z rodziną spędziłbyś dokładnie tyle samo czasu oszczędzając pieniądze. Poza tym, wszyscy wiemy, że pewnie rodzice Ci fundują te wycieczki, to wszystko Ci jedno, czy dopłacisz do interesu czy nie, ale ja dla zasady nie dam nikomu zarobić, jak widzę, że więcej na tym stracę niż zyskam. Cóż, chyba, że zarabiasz więcej jak 20/h i zamiast się przyznać/olać temat (bo już o tym pisałem i wpasowałbyś się w warunek), wolisz mnie drażnić.

Awatar użytkownika
Nathi
Księżniczka
Księżniczka

Postautor: Nathi » 21.08.2016 23:22:03

A mnie smuci twoje grubiaństwo.
Dziękuję też za kolejne zainteresowanie moimi rodzicami, wszyscy zdrowi, a co u twoich?

Jeszcze jedno twój punkt widzenia to twój punkt. Jeśli chcesz z kimś konwersować naucz się, że może mieć inny. Rozmówca narzucajacy tylko swoją wizję świata jest marnym partnerem do rozmowy.

seven_days

Postautor: seven_days » 21.08.2016 23:39:24

Ja Ci nie narzucam żadnego punktu widzenia tylko tłumaczę jak krowie na rowie ile jest 2+2. Nie moja wina, że 20 zł za zaoszczędzoną godzinę, której równowartość w pracy wynosi 1,5 albo 2h traktujesz jako szanowanie czasu. Nie moja też wina, że jako rozpieszczony dzieciak nie potrafisz tego pojąć .. a wizję świata to sobie możesz przedstawiać w innych tematach, tutaj liczą się suche fakty, chyba, że chcesz zaginać czasoprzestrzeń. :roll:

Awatar użytkownika
korek
arabska księżniczka
arabska księżniczka

Postautor: korek » 22.08.2016 00:03:51

Jezus Seven, znowu jak katarynka, że Nathi jest rozpieszczony, chyba nie wiesz co to słowo znaczy.

seven_days

Postautor: seven_days » 22.08.2016 00:18:37

przecież to prawda, to o co się oburzasz? Zresztą, Nathi chyba jest już dorosły i nie potrzebuje adwokata.

Awatar użytkownika
uzytkownik_konta
gejlord
gejlord

Postautor: uzytkownik_konta » 22.08.2016 00:19:38

korek, mi to wygląda na efekt jakiegoś kompleksu :P

Awatar użytkownika
korek
arabska księżniczka
arabska księżniczka

Postautor: korek » 22.08.2016 00:38:42

Seven, a co lepiej żeby jego rodzice byli jakimiś patusami pijakami? Wtedy bys mu dał spokój?
Posiadanie pieniędzy wcale nie sprawia, że ktoś jest automatycznie rozpieszczony, a Nathi z tego co zauważyłem nie wydaje lekką ręką pieniądze, które też sam zarabia. Gdyby był rozpieszczony w ogóle by nie pracował, w końcu rodzice dadzą pieniążki c'nie?
Przestań być ignorantem i tak jak UK powiedział, skończ leczyć swoje kompleksy na niewinnym Nathim.

seven_days

Postautor: seven_days » 22.08.2016 00:49:29

korek pisze:Seven, a co lepiej żeby jego rodzice byli jakimiś patusami pijakami? Wtedy bys mu dał spokój?
Posiadanie pieniędzy wcale nie sprawia, że ktoś jest automatycznie rozpieszczony, a Nathi z tego co zauważyłem nie wydaje lekką ręką pieniądze, które też sam zarabia. Gdyby był rozpieszczony w ogóle by nie pracował, w końcu rodzice dadzą pieniążki c'nie?
Przestań być ignorantem i tak jak UK powiedział, skończ leczyć swoje kompleksy na niewinnym Nathim.

nie wpadłeś na pomysł, że w omawianej sytuacji, tak jak już napisałem chyba 3 razy, po prostu te pieniądze marnuje?

Awatar użytkownika
korek
arabska księżniczka
arabska księżniczka

Postautor: korek » 22.08.2016 00:57:49

"Nie ruszaj gówna, nie będzie śmierdziało" mogłem sobie o tej zasadzie pomyśleć, zanim cokolwiek tutaj napisałem.
Jeżeli dla Ciebie wydatek rzędu 40 PLN raz/dwa razy w miesiącu jest oznaką marnotrawstwa to gratuluję.

Awatar użytkownika
palsecam
Zbanowany
Zbanowany

Postautor: palsecam » 22.08.2016 00:58:00

lol, to jak ktoś nie ma bogatych rodziców, ma patusów/pijaków, tak korku? xD

seven_days

Postautor: seven_days » 22.08.2016 01:02:03

korek pisze:"Nie ruszaj gówna, nie będzie śmierdziało" mogłem sobie o tej zasadzie pomyśleć, zanim cokolwiek tutaj napisałem.
Jeżeli dla Ciebie wydatek rzędu 40 PLN raz/dwa razy w miesiącu jest oznaką marnotrawstwa to gratuluję.

TAK, wydawanie pieniędzy bez sensu, zwłaszcza gdy można tego uniknąć to jest według mnie marnotrawstwo. Jeżeli tego nie rozumiesz, to widocznie nie masz poszanowania dla pieniądza, a to oczywiście dobrze o Tobie nie świadczy.

Awatar użytkownika
korek
arabska księżniczka
arabska księżniczka

Postautor: korek » 22.08.2016 01:06:14

Na serio? Przyszedłes tutaj się czepiać o taką pierdołę?
Nie, podałem przykład, wiem, że życie nie jest takie czarno białe i ci bogaci rodzice również mogą być pijakami i patusami.
Seven ok niech będzie marnotrawstwem jak chcesz, ale jestem ciekawy czy jakby ktoś inny to napisał, a nie akurat Nathi to też byś zaraz pisał, że "rozpieszczone dziecko".

Awatar użytkownika
Nathi
Księżniczka
Księżniczka

Postautor: Nathi » 22.08.2016 01:07:01

Pewnie rządzący tym krajem odkryli tajne notatki sevena i dlatego tak się migali z budową autostrad. Chcieli nam pomóc oszczędzać na paliwie.

Chyba troszkę zapomniałeś o co chodzi w autostradzie. Lubisz jechać 3 godziny zamiast dwie, masz do tego prawo ale nie masz prawa negować użytkowników autostrad.

Jedni wybierają szybszą ale droższa drogę inni tańsza ale dłuższą.

Bez odbioru idę jutro rano zarabiać na marnotrawstwo na autostradzie.

seven_days

Postautor: seven_days » 22.08.2016 01:20:19

korek pisze:Seven ok niech będzie marnotrawstwem jak chcesz, ale jestem ciekawy czy jakby ktoś inny to napisał, a nie akurat Nathi to też byś zaraz pisał, że "rozpieszczone dziecko".
mówimy o ekonomi, tak, napisałbym to samo, jednak dociekałbym toku rozumowania i upartości błędnego przekonania, ale akurat w jego przypadku poradziłem sobie z uzasadnieniem od razu. Napisałem prawdę i tyle, przykro mi, że was boli ..tym bardziej, że wcale nie dotyczy.

Nathi pisze:Pewnie rządzący tym krajem odkryli tajne notatki sevena i dlatego tak się migali z budową autostrad. Chcieli nam pomóc oszczędzać na paliwie.
błądzisz mój drogi .. paliwo to w połowie akcyza, podatki, państwo zarabia na tym, że kierowcy tankują, gdyby chcieli pomóc w oszczędnościach obniżyli by stawki
Chyba troszkę zapomniałeś ...
ja nic nie zapomniałem, to ty podałeś argument, który obaliłem, zwłaszcza, że dyskusja dotyczy ekonomicznego przejazdu, a nie czasu

Awatar użytkownika
mare
NAAWSW
NAAWSW

Postautor: mare » 22.08.2016 03:09:23

Z pewnością w Twoim miesięcznym budżecie są wydatki, które ktoś inny uznałby za zbędne. Np. tamta sprawa z wybielaniem odbytu...

Awatar użytkownika
Leo
gejlord
gejlord

Postautor: Leo » 22.08.2016 09:10:33

Nic nie zyskasz i nic nie odpracujesz po prostu zaczynasz cwaniakować.

Czas tez kosztuje i to ma wpływ także na lepszą ekonomię. Bo np. dłużej będę spać i dzięki wypoczetemu umysłowi zarobię więcej. Przykład czasu dla rodziny to tez dobry przykład. Niektórzy z tego powodu latają codziennie do pracy helikopterem, oczywiście stać na to, ale na pewno też to ma przełożenie na ekonomię i to wcale nie w dziedzinie kosztów.

seven_days

Postautor: seven_days » 22.08.2016 09:31:30

kolejny co nie rozumie prostych kalkukacji .. brak mi juz slow :roll: naprawde, zastanowcie sie najpierw zanim cos napiszecie, bo produkowanie bezmyslnych postow konstruktywne nie jest, a myslenie wbrew pozorom nie boli

na wypadek, jakby ktoś jeszcze chciał coś głupiego dodać w tej kwestii:
Obrazek

Wróć do „2.7. Motoryzacja”