polo dylematy

Wszystko o kółkach, kołach, kółeczkach i koniach... mechanicznych.
Awatar użytkownika
Snape
gejlord
gejlord

Postautor: Snape » 03.03.2016 00:59:32

po co ja sie uparlem na tego vw .........

http://olx.pl/oferta/fiat-punto-1-2-lpg ... ff30fb56ed

tu bardzo ladny punciak , młodszy
z centralnym zamkiem - tego polo nawet nie ma
elektr szyby
homologacja butli do 2022 takze gaz mlody w polo mam jeszcze na rok tylko..........

usuniety_nr02

Postautor: usuniety_nr02 » 03.03.2016 01:31:13

Ten na fotce OLX na sprzedaż to praktycznie golas, jeśli patrzymy na wyposażenie, do tego po jakimś większym buzi z czymś twardym, bo maska zmieniona, prawy błotnik, drzwi i zderzak, do tego ślady farby od maską. Nie ma się co łudzić, że ktoś w auto za które chce 3 tys. włożył w naprawę 2-3 razy więcej przed sprzedażą. To coś tutaj, to moim zdaniem techniczna agonia, a mam sentyment do Fiatów i nawet fotkę swoją znalazłem, gdy takim jeździłem, jak jeszcze był nowy

Obrazek

Być może będziesz chciał kupić tego Fiata, ale wtedy weź sobie coś na oględziny, żeby móc się położyć (chyba , że komis ma podnośnik) i dobrze obejrzeć samochód od spodu, bo na wierzchu może nie mieć śladu korozji i być cud, miód i orzeszki, a pod spodem będą czekać niespodzianki. To coś czarne na fotce to spód wykładziny wnętrza, a cała blacha podłogi, która była wokół, została na wylot zeżarta przez korozję. Żeby było straszniej, to ta wisząca w powietrzu śruba była mocowaniem fotela kierowcy do podłogi, której tu już, jak widać, nie ma.

Obrazek

I zerknij w wolnej chwili na http://fiatpunto.com.pl/, żeby wiedzieć, czego się możesz ewentualnie spodziewać.

A golasek, ale w rokującym stanie, to powinien być jednak FL np. tak jak ten tutaj, tylko wolałbym prywatnie silnik 1.2 w jednej z dostępnych mocy, ale 1,4 też mógłby być w ostateczności. Tylko szukałbym z ABS-em (obowiązkowy dla aut nowych od 2006) i jednak klimatyzacją.

Awatar użytkownika
Haiko
supernowa
supernowa

Postautor: Haiko » 03.03.2016 06:07:59

Jak masz już zmieniać auto, to na coś porządniejszego. I wątpię, czy za ~3k kupisz porządne auto. Ja za swoje dałem 7 kafli i jest parę rzeczy eksploatacyjnych do zrobienia. Ostatnio załatałem dziurę w wydechu i naprawiłem osłonę silnika, która się poluzowała i ocierała o asfalt (rozwiązanie tymczasowe, bo osłonę i tak trzeba wymienić, ale to na wiosnę). A przede mną jeszcze cieknący zacisk z tyłu, wymiana rozrządu, płynów i filtrów. I czujnik wstecznego biegu też jest do zrobienia, bo często nie łapie i światła wsteczne się nie zapalają. A na koniec lata planuję wymianę turbiny, lub zregenerowanie obecnej, bo słychać już, że gwiżdże, ale jeszcze nie ma tragedii, oleju nie bierze i auto nadal ma moc. Więc jak kupisz inne auto, to i tak czeka Cię jeszcze trochę rzeczy do zrobienia i kasy do wsadzenia.
Obrazek

Awatar użytkownika
Avril
gejlord
gejlord

Postautor: Avril » 03.03.2016 06:30:36

Snape, punto to raczej dla 70 letniego dziadka :P

Nie lepiej odłozyć i kupić coś innego=lepszego ?

Awatar użytkownika
Haiko
supernowa
supernowa

Postautor: Haiko » 03.03.2016 06:36:15

Ja też nie wiem co on ma z tym Punto :lol: Fiaty są fe :lol:
Obrazek

Awatar użytkownika
Avril
gejlord
gejlord

Postautor: Avril » 03.03.2016 16:50:34

Mnie się kiedyś podobał jakiś Fiat, ale nie wiem jaki chyba 125p :P ( dzieckiem byłem :P )

Punto to samochód do kościoła i z powrotem. Taki dziadkowy i bez wyglądu.

Awatar użytkownika
Nathi
Księżniczka
Księżniczka

Postautor: Nathi » 03.03.2016 17:25:18

Fuck logic zamienić kupę złomu na inną kupę złomu, tak to chyba tylko w Toruniu maja.
Obrazek ✿ ✿ ✿ Natalka je bent mooi ✿ ✿ ✿

seven_days

Postautor: seven_days » 03.03.2016 19:28:52

Haiko pisze:A na koniec lata planujê wymianê turbiny, lub zregenerowanie obecnej, bo s³ychaæ ju¿, ¿e gwi¿d¿e, ale jeszcze nie ma tragedii, oleju nie bierze i auto nadal ma moc.

to akurat dziwny plan, bo wiele turbin gwi¿d¿e bez powodu, moja gwizda³a zaraz po zamontowaniu po regeneracji, przesta³a gwizdaæ, jak ju¿ nie dmucha³a powietrza

usuniety_nr02

Postautor: usuniety_nr02 » 03.03.2016 23:10:19

Snape pisze:teraz jeszcze chcialbym poprawic komfort jazdy. Siedzenie jest twarde, a zaglowek jest tak ustawiony, ze podczas prowadzenia szyja się o niego nie opiera. Regulacja fotela niewiele w tej kwestii zmienia. Moze jakimis skorzanym nakryciem fotel nakryc ze sklepu czy coś........

Może ortopedyczna nakładka rozwiązałaby problem choć częściowo?
Obrazek

Obrazek

Wyjąłem przed chwilą gazetkę Netto ze skrzynki i tam jakaś jest zapowiedziana w sprzedaży, ale wygląda trochę inaczej, biedniej, i nie ma jej w gazetce on-line, więc nie wiem, czy oferta jest ogólnopolska. Ale w sklepach ortopedycznych lub w necie na pewno coś kupisz, a jak masz smykałkę, to nawet sam sobie uszyjesz (kiedyś widziałem w samochodzie taką samoróbkę z gąbki w pokrowcu).

Awatar użytkownika
Snape
gejlord
gejlord

Postautor: Snape » 03.03.2016 23:19:20

uszyc to raczej nie

Czemu punto dla dziadka?

Tiopepe, przypomne Ci tylko ze w moim cudownym polo zaraz po zakupie tez cala podloga byla zrobiona za 2 kafle.......

Moje polo to tez Agonia..... zarzygany olejem, smietana pod korkiem, jak wjedzie sie w kaluze to sie nachleje wody i gaśnie na klika dni... To nie jest normalne.....

Avril pisze:Snape, punto to raczej dla 70 letniego dziadka :P

np co

usuniety_nr02

Postautor: usuniety_nr02 » 03.03.2016 23:31:43

Czemu? Tego nikt nie wie, bo to rodzaj legendy na takiej samej zasadzie ukutej, na jakiej za dziadkowe uważa się wszystkie sedany, a za emeryckie mercedesy, zwłaszcza te serii A, wyższe w stosunku do zwykłych aut, gdzie przy wsiadaniu nie trzeba się schylać przez co starszym osobom zdecydowanie łatwiej jest zająć miejsce w środku. Według mnie te podziały są jednak wzięte z czapy i niekoniecznie się sprawdzają. Przykładowo Peugeot 10007 był w założeniach firmy dedykowany młodym ludziom, jako nieduże i nietypowe autko z odsuwanymi, bajeranckimi drzwiami
Obrazek
a w praktyce ten model kupowali głównie emeryci, bo dzięki odsuwanym drzwiom i wyższej budzie łatwiej było im zająć miejsce w środku i mieli lepszą widoczność . Jak widać nawet duże działy marketingu w koncernach czasami się mylą.

Awatar użytkownika
Snape
gejlord
gejlord

Postautor: Snape » 03.03.2016 23:56:09

co za roznica jaki on ma wygląd.... przeciez nikt na to nie patrzy......
ma być:
1) nieawaryjny
2) tani w utrzymaniu
3) prosty w obsłudze
4) wygodny i cieplutki

a reszta nie jest dla mnie ważna....

usuniety_nr02

Postautor: usuniety_nr02 » 04.03.2016 00:11:04

To dowód na to, że jesteś użytkownikiem samochodów, a nie ich pasjonatem. Ja też mam takie podejście.

Awatar użytkownika
Avril
gejlord
gejlord

Postautor: Avril » 04.03.2016 06:42:53

Snape pisze:
Avril pisze:Snape, punto to raczej dla 70 letniego dziadka :P

np co

Za odłożoną kasę ?
Zbieraj, zbieraj i kupisz coś porządnego, a nie grata skarbonkę.
polecam Audi A3 ( zawsze i wszędzie :P ) za 12 koła już wyrwiesz w całkiem niezłym stanie.

Awatar użytkownika
Haiko
supernowa
supernowa

Postautor: Haiko » 04.03.2016 08:22:09

seven ale moje auto nie ma turbiny po regeneracji i pewnie to wina łożysk w niej, że zaczyna gwizdać.
Obrazek

seven_days

Postautor: seven_days » 04.03.2016 08:45:10

nie szkodzi, wcze¶niej te¿ gwizda³a, tylko, ¿e mniej (ale by³a mniejsza przy okazji), dzisiaj chyba bêdê znowu podmienia³ turbo, bo to "nowe" co kupi³em co¶ nie chce dzia³aæ tak jak powinno.. w ka¿dym razie, wpisz sobie w google "turbina gwizda" i zobacz, ile tego dziadostwa wyskoczy.. generalnie ludzie chyba lubi± robiæ problemy z niczego, po co co¶ naprawiaæ albo wymieniaæ, skoro jest sprawne? Turbinê siê wyje¿d¿a do koñca, a nie "a bo to ju¿ pora wymieniæ", niepotrzebnie nara¿aæ siê na zbêdne koszty i dawaæ zarobiæ mechanikom. Inna sprawa, ¿e to mo¿e nie turbina, tylko gdzie¶ powietrze ucieka, bo np. masz dziurawy w±¿ od intercoolera? Jak nieszczelno¶æ bêdzie znaczna to auto bêdzie kopci³o.

Awatar użytkownika
Haiko
supernowa
supernowa

Postautor: Haiko » 04.03.2016 08:51:36

Diesle takie złe. Diesle takie skomplikowane. Haiko tyle o nich nie wie ;__; Nie umiem w turbodiesla :lol: Gadałem ze znajomymi z pracy bardziej obeznanymi w mechanice na temat wsadzenia większej turbiny, żeby było więcej mocy, to mnie postraszyli, że silnik rozsadzę :? Muszę się dokształcić w temacie tego, czym jeżdżę, bo o ile na benzyniakach w miarę ogarniam temat w czystej teorii, tak tutaj wychodzi na to, że nic ;__;
Obrazek

seven_days

Postautor: seven_days » 04.03.2016 09:04:18

szczerze Ci powiem, ¿e szkoda zachodu, zw³aszcza, z 90-konnym silnikiem, chyba, ¿e masz du¿e nadwy¿ki finansowe. Musia³by¶ wymieniæ pompy wtryskowe na bardziej wydajne, zamontowaæ intercooler, rozs±dn± turbinê (wszyscy pewnie i tak pchaj± tylko BRD), a potem znale¼æ porz±dnego fachowca, co napisze do tego program. Ostatecznie wpakujesz kupê kasy, auto ci siê znudzi i ciê¿ko bêdzie je sprzedaæ.. Silnika nie rozsadzisz, jednak wp³ynie to na pewno na jego ¿ywotno¶æ, najbardziej wa³ek rozrz±du, który siê wyciera (komplet chyba 1000 z³otych). Generalnie wyda³by¶ na to wszystko razem mniej wiêcej tyle, ile wyda³e¶ na to auto :lol: Lepiej uzbieraæ na lepsz± furê i jak ju¿ to sam program zapodaæ i na tym zakoñczyæ. Btw. jakby egr ci niedomaga³, to polecam go wykrêciæ w diab³y, na allegro masz gotowe zestawy do za¶lepienia. Najtañsza opcja i rozwi±zuje problem raz na zawsze.

Awatar użytkownika
Snape
gejlord
gejlord

Postautor: Snape » 04.03.2016 22:30:04

12 kafli na auto...... a co ja jestem prezes ze mam się audicą wozić?

Awatar użytkownika
Avril
gejlord
gejlord

Postautor: Avril » 04.03.2016 23:55:52

Litości :roll: wysiadam. Jak głową w mur.

Wróć do „2.7. Motoryzacja”