Polowanie na samochód dla mnie

Wszystko o kółkach, kołach, kółeczkach i koniach... mechanicznych.
Awatar użytkownika
Snape
gejlord
gejlord

Re: Polowanie na samochód dla mnie

Postautor: Snape » 26.06.2016 02:01:01

czy waszym zdaniem lepiej kupic od osoby prywatnej czy z salonu aut uzywanych? Te salony aut uzywanych dają jakies tam gwarancje na te samochody

Awatar użytkownika
luckyTSK
młodszy wyjadacz
młodszy wyjadacz

Postautor: luckyTSK » 26.06.2016 02:19:10

A tymi gwarancjami to co najwyżej możesz się podetrzeć. Jedynym plusem kupna od handlarza jest to że w razie w masz większe możliwości uzyskania zwrotu gotówki za auto niż w przypadku osoby prywatnej. Ale od prywatnej osoby jest większe prawdopodobieństwo znalezienia bardziej zadbanego egzemplarza, choć też trzeba nastawić się na poszukiwania. Ja tam Kupowałem auta i od handlarzy i od prywatnych i jednak skłaniałbym się ku prywatnym. Choć nie powiem, z jednego auta kupionego od handlarza byłem bardzo zadowolony i gdybym go nie rozbił, to pewnie jeździłbym nim do tej pory
Obrazek

Nasze życie składa się z serii chwil. A Każda z nich jest podróżą do samego końca....

Awatar użytkownika
Snape
gejlord
gejlord

Postautor: Snape » 26.06.2016 22:09:50

dzisiaj testowalem chevrolet AVeo 2005 cioci. Rzeczywiscie czuć żałosne plastiki jak z zabawek dla dzieci, zdaje się że blachy są skromniejsze jak w VW. Jednakże są pewne plusy: w środku jest ciszej, wygodniejsze siedzenie, miło się prowadzi

usuniety_nr02

Postautor: usuniety_nr02 » 26.06.2016 22:26:31

Tak, Aveo to taka trochę lepsza Dacia. Technicznie nie jest źle, wykonanie takie sobie, ale za to pali jak smok.
Jak nie masz kasy, a jesteś w stanie zaakceptować mały bagażnik i jeżdżenie jednak poniżej 160 km/h, znajdź sobie Pandę, nie twierdzę, że , ale do 10 tys. w rozsądnym stanie to jeden z atrakcyjniejszych modeli i na pewno będzie dobrze w razie czego znosił gaz. Silniki Fire są bardzo udane, gorzej jednak z osprzętem. Cóż, coś za coś.

Awatar użytkownika
Snape
gejlord
gejlord

Postautor: Snape » 26.06.2016 23:46:07

ładna z klimą i lpg ale z Dolnośląskiego ;/ a i z wyglądu bardziej podobaja mi się
matiz, aveo, rover 25, punto ,
a co misiu sądzisz o GOLF IV?

usuniety_nr02

Postautor: usuniety_nr02 » 27.06.2016 00:39:18

To pytanie bardziej do Haiko, bo on ma Golfa IV z bagażnikiem, czyli Borę, to wie najlepiej, bo od strony użytkownika, czy model ten jest wart zakupu.

Awatar użytkownika
Snape
gejlord
gejlord

Postautor: Snape » 29.06.2016 21:57:14

Awatar użytkownika
uzytkownik_konta
gejlord
gejlord

Postautor: uzytkownik_konta » 29.06.2016 22:43:00

Kompletnie nie znam się na Roverach, ale wiem że ogólnie nie mają najlepszej opinii (pod względem niezawodności). Chociaż jak czytam opinie w internecie, to 25 wypada przyzwoicie.

usuniety_nr02

Postautor: usuniety_nr02 » 29.06.2016 23:43:25

Pod względem koncepcji wnętrza wygląda prawie tak samo jak 1. generacja Sandero: tubowate nawiewy, wstawka plastikodrewna na środkowej konsoli, dwa miejsc na kubki na dole przy lewarku itp., itd. Szczerze? Wybrałbym Sandero, choć jest wyjątkowo brzydkie.

Awatar użytkownika
Haiko
supernowa
supernowa

Postautor: Haiko » 30.06.2016 00:00:30

Co do Golfa IV... Ja ze swojego Golfa z bagażnikiem jestem zadowolony. Kierowca ma dużo miejsca i można wygodnie się ustawić. Co prawda ja mam fotel prawie na maksa odsunięty do tyłu, przez co jest dość mało miejsca z tyłu po mojej stronie, ale kumpela, która jest prawie mojego wzrostu siedząc za mną stwierdziła, że nie jest tak źle i normalnie w sumie się zmieściła. Spasowanie plastików jest nawet spoko, ale mój egzemplarz akurat trzeszczy w okolicach panelu od nawiewu i przy schowku (nie słychać tego zbytnio jak jedzie się po normalnej drodze, ale jak są jakieś nierówności, to słychać jak skrzypi). Co do silnika, to trzeba uważać na benzyniaki, bo mają to do siebie, że egzemplarze z większym przebiegiem mają tendencje do brania oleju (znajomy z pracy ma Borę z silnikiem 1.6 i zostawia za sobą zasłonę dymną :lol: silnik do remontu). Przy prędkości 100 - 120 w samochodzie jest cicho i spokojnie. Ja mam TDI i wiadomo, silnik ma zupełnie inną kulturę pracy, trochę wibruje i sam silnik jest głośniejszy, ale nie ma tragedii, jest bardzo ok pod tym względem. Benzyniak pewnie przy większych prędkościach będzie słyszalny. Zawieszenie jest w miarę, ale mnie osobiście wkurza twardość. W Peugeocie było bardziej miękko, za to Bora lepiej trzyma się drogi. Samochód jest dość niski i trzeba uważać na przedni zderzak - jest osadzony nisko, ale sam dół jest pokryty jakąś gumą, która dobrze znosi przeciwności losu, za to mocowanie owej gumy już nie, bo mam wybrzuszenie po prawej stronie, które trze praktycznie o wszystko i nie ma za bardzo co z tym zrobić, bo nie ma czego się trzymać... Podłoga osłaniająca silnik też lubi się odczepić w jednym miejscu (zaczepy tak samo trwałe, jak te od gumy na zderzaku). Widoczność jest ok i w Golfie będzie lepsza, bo w Borze tylna szyba jest wysoko osadzona. Samochód jest prosty konstrukcyjnie i praktycznie każdy mechanik zna Czwórkę/Borę na wylot. Części nie są zbyt drogie, jest bardzo duży wybór. Przy zakupie trzeba zwrócić uwagę na korozję przy progach, przednich i tylnych nadkolach, ale to norma w Volksach. Trzeba też przyjrzeć się zaciskom hamulcowym, które mogą cieknąć, ale przeważnie to kwestia wymiany uszczelek, lub przewodów hamulcowych. Dobre wersje wyposażeniowe mają climatronic, podgrzewane i elektrycznie sterowane lusterka, regulacja foteli w każdej płaszczyźnie, kierownicę regulowaną w czterech, więc można sobie bardzo wygodnie wszystko ustawić. Są też inne bajery typu termometr, komputer pokładowy itp. Jest tylko jeden zasadniczy problem: Ciężko znaleźć Golfa w dobrym stanie. O Borę jest łatwiej, bo jest mniej zajeżdżonych i odpicowanych egzemplarzy. Ja osobiście polecam, bo jak trafi się Golf/Bora w dobrym stanie i odpowiednio dba się o samochód, to odwdzięczy się niezawodnością. Rodzice ostatnio pojechali Borą do Zakopanego, dużo też pojeździli po okolicach i bardzo sobie chwalą wygodę, tak samo ja. Do miasta i wypadów w trasę jest w sam raz :)
Obrazek

usuniety_nr02

Postautor: usuniety_nr02 » 30.06.2016 00:20:10

A czy to prawda, że Yaris III jest kompletnie nieudanym autem? Wszyscy instruktorzy ze szkół jazdy jakich znam twierdzą, że gorszego auta dotąd nie było, a wcześniej były Clio IV, Yaris, Pandy, Micry, Punto, Uno, Maluchy, Poldki i ranking na największe dno wygrywa Yaris III. A przecież Yaris mk I, nawet ten z Francji, był udanym wozidełkiem. Co z Yariską III jest nie tak?

Awatar użytkownika
Snape
gejlord
gejlord

Postautor: Snape » 30.06.2016 02:00:09

hm tylko musze pamietac ze przeciez mialem juz kiedys rovera i go rozbilem, bo szalalem z tymi koniami mechanicznymi
takze lepiej byloby zostac przy koncepcji golf IV, polo IV, punto, chevroler matiz, panda, astra

Awatar użytkownika
Snape
gejlord
gejlord

Postautor: Snape » 30.06.2016 16:55:10

Ogladalem tego rovera spoczko ale kierownica jest troche krzywo.... to jest oferta z komisu takiego malego. Facet mowil ze mi sie tak wydaje bo krzywa droga. A wcale nie prawda bo jak polem jechalem to mi sie nie krzywila

Awatar użytkownika
Leo
gejlord
gejlord

Postautor: Leo » 30.06.2016 17:19:43

Znaczy co, uważasz że ma rozjechaną geometrię i koła zbieżności nie trzymają?

Awatar użytkownika
Snape
gejlord
gejlord

Postautor: Snape » 30.06.2016 17:27:18

nie, prowadzi sie super. tylko kierownica troche w prawo zaciągnięta

usuniety_nr02

Postautor: usuniety_nr02 » 30.06.2016 17:32:25

W sensie skrzywienia osiowego, względem siedzenia, czy krzywo ustawione ramiona kierownicy przy jeździe na wprost? Jak to drugie, to sobie ustawisz przy okazji zbieżności kół za ok. 100 zł i to nie jest żadna usterka.

Awatar użytkownika
Leo
gejlord
gejlord

Postautor: Leo » 30.06.2016 17:36:33

Może nie zauważyłeś, że...

Obrazek

...że auto zostawia cztery ślady jadąc na wprost?

Ja w swoim nie zauważyłem i nowe opony Goodyeara załatwiłem w kilka miesięcy. Tylko że u mnie była kwestia symetrycznej rozbieżności, czego na kierownicy widzieć nie mogłem, bo kąty się zerowały.

Awatar użytkownika
Snape
gejlord
gejlord

Postautor: Snape » 30.06.2016 18:41:01

Moj mechanik powiedzial ze mam go nie brac bo wersja angielskaoprogramowania komputerowego cos tam i moze tak byc ze zgasnie nie zapali i potem dopiero pozniej zapali. Ps jakby polowka tak nie miala

seven_days

Postautor: seven_days » 01.07.2016 03:15:22

ale ogółem to nie wiem na co liczysz, za taką kasę kupisz albo coś "świeższego", ale beznadziejnego, albo kilkunastoletnie auto - w obydwu przypadkach musisz liczyć się z naprawami i awariami, nie ma takiego samochodu, co by się nie psuł ..

Awatar użytkownika
Snape
gejlord
gejlord

Postautor: Snape » 02.07.2016 22:49:53

Tez nie wiem na co :)

Wróć do „2.7. Motoryzacja”