Maroko - Agadir: informacje, wrażenia, rady

Rzeczpospolita samorządowa, podróże
Awatar użytkownika
Felix
gejątko
gejątko

Maroko - Agadir: informacje, wrażenia, rady

Postautor: Felix » 28.08.2011 22:13:53

Wybieram się we wrześniu do Maroka , czy ktoś z Was tam był ?? Podzielcie się radami , wrażeniami.... Gdzie ?? co i jak ??
Każda informacja bedzie cenna :)

W ramach akcji niesienia powszechnej szczęśliwości na forum poprzez eliminację WERSALIKÓW dokonałam modyfikacji tytułu.
Molly
Edycja dokonana 10.03.2016

Awatar użytkownika
Snape
gejlord
gejlord

Postautor: Snape » 28.08.2011 22:48:22

nie był

Awatar użytkownika
Felix
gejątko
gejątko

był :)

Postautor: Felix » 29.08.2011 09:31:14

Czemu "nie był" ?? Przecież pytam kogoś : Byłeś tam ?? a nie pytam : Nie byłeś tam ?? Nie byłeś - zawiera w sobie zdziwienie , negatyw , a ja podchodzę do życia pozytywnie i pytam : Kto tam był , niech się odezwie :) a kto nie był, niech poczyta a może się tam wybierze :)
Pozdrawiam wszystkich, Felix :)

Awatar użytkownika
Radekk
Radzio
Radzio

Postautor: Radekk » 29.08.2011 09:34:48

Witaj :), nie zwracaj uwagi na footiego. To naczelny frustrat tego forum.
"Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do."
Rob Siltanen

Awatar użytkownika
Snape
gejlord
gejlord

Postautor: Snape » 29.08.2011 09:36:11

nie mniejszy od ciebie :-P

Awatar użytkownika
Palpatine
Argent Crusader
Argent Crusader

Postautor: Palpatine » 29.08.2011 09:44:18

sam nie byłem :)
Ale były osoby ode mnie z rodziny. Ich naczelna refleksja polegala na tym, że było dużo mniej słonecznie i zimniej niż oczekiwali (mimo że to Afryka).
Mój facet był z kolei w Tetuanie, ale tylko przez 1 dzień; jego głównym wrażeniem było z kolei, że było strasznie brudno :-o

Awatar użytkownika
Felix
gejątko
gejątko

Czekam na dalsze Wasze wypowiedzi :)

Postautor: Felix » 29.08.2011 16:10:28

Dziękuję bardzo wszystkim za wypowiedź na "zadany" temat i liczę na dalsze konkretne głosy :) Czekam na wypowiedzi tych co byli , widzieli , przeżyli :)
Ja byłem wiele razy w Egipcie i w Tunezji oraz w Turcji, zatem co nieco wiem, ale Maroko dla mnie to "ziemia nieznana" :) ZATEM PISZCIE PROSZĘ:)

Awatar użytkownika
mare
NAAWSW
NAAWSW

Postautor: mare » 31.08.2011 10:57:18

Palpatine pisze:Mój facet był z kolei w Tetuanie, ale tylko przez 1 dzień

He he, ale to chyba musial byc i w Tangerze albo w Ceucie, no bo jak to tak w Tetuanie sie znalezc nagle z kosmosu ;)

Felix pisze:Wybieram się we wrześniu do Maroka

O! Maroko to fajne miejsce. Tak mi do glowy przychodza nieskladne roznosci:

1) Maroko pod wzgledem traktowania turystow sa jak Egipt czy ciagle cie nagabuja, chca gdzies zaprowadzic, zaniesc bagaze do hotelu, pomoc, pokazac, itp. Ale jak podrozowales po arabowie, to sam wiesz :) U mnie zdawalo egzamin zostawienie sobie troche dluzszego zarostu i chodzenie w miare mozliwosci w dlugich spodniach.

2) Agadir to plaza. Jak Cie takie wakacje interesuja to super. Moje typy na inne miejsca: w pierwszym rzedzie Marakesz oraz Fez. Jesli masz wiecej czasu to rowniez Meknes oraz wycieczka krajoznawcza po gorach Atlasu. Jesli jeszcze masz troche czasu to Rabat i Casablanca (to sa duze nowoczesne miasta, procz tego ogromnego meczetu nie ma w nich zbyt duzo do zobaczenia) alby wypad na pustynie. Jesli masz jeszcze troche czasu to polnoc: Tanger (znow duze miasto wlasciwie bez zabytkow), Chefchaouen i Tetuan.

3) Kiedy tylko mozna, to lepiej przemieszczac sie pociagiem niz autobusem. Poza tym ewentualnie na dluzsze odleglosci nie ma busikow tylko sa te "duze taksowki" czyli stare merce, gdzie z przodu wchodzi 2 pasazerow a z tylu 4 :) Maja zwyczajowa cene od pasazera, tyle ze ona nie jest nigdzie wywieszona, wiec beda chcieli z Ciebie zedrzec. Trzeba sie sprobowac wywiedziec wczesniej ile kosztuje jedno miejsce. Taka taksowka stoi na postoju (trzeba wiedziec, skad odjazd, samochody do roznych miejsc czesto startuja z roznych miejsc) i czeka, az pojawi sie 6 chetnych osob i wtedy rusza. Dla konfortu jazdy warto sprobowac sie dogadac z pasazerami z tylu i w trojke zaplacic za 4 miejsca, a jak sie nie zgodza, to od razu zaplacic podwojnie i wtedy jedziesz na przednim siedzeniu sam :)

4) Przewodnik Lonely Planet jest b. pomocny. To chyba najwazniejsza rada. No i obowiazkowo cos na sraczke ;)

Awatar użytkownika
Felix
gejątko
gejątko

Postautor: Felix » 31.08.2011 12:05:50

Mare :)
a jak tam ze sprawami "podrywu" ?? Czy tak jak w Egipcie lub Tunezji ?? Gdzie szukać chłopów ??? Czy za kasę czy i dla przyjemności idą ???
Ja jadę do Agadiru na dwa tygodnie ale chcę zrobić sobie kilka wycieczek tak jak zrobiłem w Tunezji z Pascalem :)

timtam12

Postautor: timtam12 » 31.08.2011 12:22:38

Mare , nie za bardzo kapuję co Tetouan ma do Tengeru i Ceuty ? Do Tetouan można dolecieć samolotem.

Jeśli autor tematu był w Egipcie i Tunezji to nic go raczej w Maroko nie zaskoczy. No cóż policja dba o turystów , należy odrzucać wszelkie nagabywania , wiesz chyba że będąc w krajach arabskich stajesz się dupkiem nie targując się na bazarach i w sklepach , drogi mają bardzo dobre , w nocy nie należy zapuszczać się w nieznane rejony , znasz francuski dobrze się dogadasz. Są bardzo przyjaźnie nastawieni do turystów.

Palpatine wspomniał o temperaturach , tez to zauważyłem. W Casablance czy Rabacie jest jakby chłodniej niż na wybrzeżu śródziemnomorskim. Osobiście widziałem tam śnieg , dużo śniegu , ale to w nieturystycznych rejonach.
Aaaa brud , to oczywiście rzecz względna w krajach arabskich :-P Jest tak że wokół hoteli jest czysto nawet bardzo , oczywiście według standardów europejskich. Troszkę dalej też jest czysto , ale według innych standardów :twisted: Tak jest wszędzie , w Egipcie Tunezji czy Maroko.

Jeśli chodzi o twój ostatni post , to pamiętaj że to kraj arabski , dość konserwatywny. Więc bądź ostrożny. Nie będę tu nic doradzał , bo raz komuś doradziłem , a ten miał spore kłopoty potem.
Oczywiście to nie oznacza że tam nie ma jakiejś sceny homo.
Felix , przez te dwa tygodnie zwiedzaj i odpoczywaj.

Awatar użytkownika
Felix
gejątko
gejątko

Postautor: Felix » 31.08.2011 12:57:53

Dzięki i czekam na dalsze różne wiadomości :) na temat Maroka i Agadiru :)

Awatar użytkownika
mare
NAAWSW
NAAWSW

Postautor: mare » 02.09.2011 00:19:44

No coz, ja bym powiedzial tak: kontaktow nie szukac na ulicy tylko przez internet (gaydar, lgbtmaroc.com). Byc bardzo ostroznym. Umawiac sie z osobami, co do ktorych nie ma watpliwosci, ze sa pelnoletnie. Jesli cos nie tak, prosic o pokazanie dowodu tozsamosci. Dac na dzien dobry spore napiwki (ok 15 euro) obsludze hotelu = dyskrecja. Pod zadnym pozorem nie kupowac narkotykow.

Konkretnych miejsc nie moge polecic.

Awatar użytkownika
marcin
Tatromaniak
Tatromaniak

Postautor: marcin » 02.09.2011 00:27:16

w Maroku byłem - jak facet Palpa - w Tetuanie (i mam dokładnie takie same jak on wrażenia)

muszę powiedzieć, że kompletnie nie rozumiem, po co ktoś się pcha do krajów arabskich na "podryw" - jest to niebezpieczne, ryzykuje się różnymi kłopotami :-o
Jeśli ktoś chce, znajdzie sposób.
Jeśli nie chce, znajdzie powód.

Awatar użytkownika
Elfriede
młodszy gejowy
młodszy gejowy

Postautor: Elfriede » 02.09.2011 00:50:40

Kłopotami? Gdzieś, kiedyś czytałam o polskich wyjazdach seks turystycznych do krajów arabskich i nie pamiętam, aby tam wspominano o jakichkolwiek kłopotach. No, chyba, że w przypadku nieheteryckie jest inaczej, ale, czy to nie jest, aby czasem tak, że turysta płaci, więc jest nietykalny?

Nigdy nie byłam w krajach arabskich i ze względów ideologicznych się nie wybieram, ale mnie to ciekawi.

Awatar użytkownika
marcin
Tatromaniak
Tatromaniak

Postautor: marcin » 02.09.2011 00:53:30

nie wiem, ale w krajach arabskich zazwyczaj homoseksualizm jest karany, nierzadko zagrożony karami więzienia (przynajmniej teoretycznie, ciężko mi powiedzieć jak to wygląda w praktyce)

Awatar użytkownika
Elfriede
młodszy gejowy
młodszy gejowy

Postautor: Elfriede » 02.09.2011 00:55:59

Właśnie mnie to ciekawi jak to wygląda w praktyce i w praktyce w odniesieniu do turystów, bo to mogą być, w praktyce, dwa różne podejścia.

Awatar użytkownika
marcin
Tatromaniak
Tatromaniak

Postautor: marcin » 02.09.2011 01:01:05

wg angielskiej Wikipedii kontakty homoseksualne w Maroku zagrożone są karą do 3 lat więzienia
ale sam jestem ciekaw jak to wygląda w praktyce, nie tylko zresztą w Maroku

w każdym razie i tak nie mogę zrozumieć gejów, którzy jeżdżą tam na "podryw" (warunki w tamtejszych więzieniach są dla Europejczyka niewyobrażalne)

Awatar użytkownika
Felix
gejątko
gejątko

Postautor: Felix » 02.09.2011 01:45:39

W Tunezji policjanci "złapali" mnie z chłopakiem chłopak dostał kilka kopniaków a ja miałem policjantów do wyssania :) przychodzili codziennie do hotelu :)

W Egipcie co 3 taksówkarz szuka chłopa który by mu obciągnął :)

Awatar użytkownika
korek
arabska księżniczka
arabska księżniczka

Postautor: korek » 02.09.2011 10:53:16

Felix pisze:a ja miałem policjantów do wyssania :) przychodzili codziennie do hotelu :)

:shock: :o :shock: :? o jezu :shock:

Awatar użytkownika
Felix
gejątko
gejątko

Postautor: Felix » 02.09.2011 20:44:38

co ??

Wróć do „2.9. Ciekawe miejsca”