Kraków

Rzeczpospolita samorządowa, podróże
Awatar użytkownika
marip
wyjadacz
wyjadacz

Re: Kraków

Postautor: marip » 09.02.2018 23:53:48

Ja tam dla ukochanego bym sie przelamal. Zamklalbym co najwyzej oczy jakbym mial zjezdzac. Kiedys dostalismy z pracy taka wycieczke, wiec nie chcac zeby mi przepadly pieniadze pojechalem razem z innymi. Nawet wsiadlem na taka karuzele co to sie caly czas wisialo do gory nogami. Chyba na 10 roznych tego dnia jezdzilem. Tylko Smiler byl zamkniety po tej slynnej awarii w wyniku ktorej kilka osob zostalo kalekami. Na cale szczescie trafilismy na zamknietego - bo po tym jak my bylismy w Alton Towers to znowu otwarli Smilera i znowu cos sie stalo.

Awatar użytkownika
Mazemi
gwiazda północy
gwiazda północy

Postautor: Mazemi » 20.02.2018 23:26:06

Obrazek
kotek91 pisze:Mazemi-jeśli chodzi o mnie to ja mam zawsze swoje zdanie bo jestem dowartościowany i ludzie w pracy i znajomi mnie lubią.Natomiast Ty w pracy jak i na forum jesteś tylko pionkiem ,także twoje zdanie się nie liczy..... 8)

Awatar użytkownika
Imbryk
forumowy
forumowy

Postautor: Imbryk » 21.02.2018 02:44:23

ul. Armii Krajowej, przystanek "Przybyszewskiego"
Podejrzewam, że porównanie z plakatu niewiele odbiega od rzeczywistości ;-)

Awatar użytkownika
marcin
Tatromaniak
Tatromaniak

Postautor: marcin » 21.02.2018 10:26:04

Na północy na pewno powietrze jest lepsze. Jednak jeśli idzie o szeroko rozumianą ofertę kulturalną i ogólnie miejskie uciechy, to gdzie tam Gdańskowi do Krakowa. W Gdańsku nawet porządnego kina studyjnego nie ma. Zresztą i oferta multipleksów nie powala.
(Co mówię z bólem, to kocham to miasto).
Jeśli ktoś chce, znajdzie sposób.
Jeśli nie chce, znajdzie powód.

Awatar użytkownika
Mazemi
gwiazda północy
gwiazda północy

Postautor: Mazemi » 08.03.2018 17:05:04

Nie do końca rozumiem, dlaczego miasto Kraków zachęca do zakupów samochodów poprzez darmowe przejazdy MPK tylko dla kierowców. Moim zdaniem skoro samochody powodują śmog, to władze miasta powinny starać się ograniczać ich ilość, a nie zachęcać do zakupów.
kotek91 pisze:Mazemi-jeśli chodzi o mnie to ja mam zawsze swoje zdanie bo jestem dowartościowany i ludzie w pracy i znajomi mnie lubią.Natomiast Ty w pracy jak i na forum jesteś tylko pionkiem ,także twoje zdanie się nie liczy..... 8)

Awatar użytkownika
uzytkownik_konta
gejlord
gejlord

Postautor: uzytkownik_konta » 08.03.2018 17:19:18

No na pewno ktoś kupi samochód żeby zaoszczędzić tych parę groszy. Jeszcze gdyby ktoś kupił samochód nie na chodzie za 500 zł tylko żeby mieć go na papierze, żeby mieć darmowy przejazd, to może by mu się to opłaciło po pewnym (baaardzo długim, dopóki to akcje doraźne) czasie, ale wtedy i tak zanieczyszczenie powietrza nie wzrośnie, bo samochód nie będzie eksploatowany (a wręcz w pewnym sensie będzie to proekologiczne, bo wyłączy z potencjalnego przywrócenia do ruchu jednego gruchota). Ale jak ktoś kupi samochód którego zamierza używać chociaż okazjonalnie, to po rejestracji, opłaceniu OC, przeglądu i PCC, nigdy mu się to nie opłaci. Nawet gdyby wprowadzono komunikację miejską przez 24/7 przez cały rok dla kierowców, zwróciłoby mu się to chyba tylko gdyby miał bardzo tanie OC, względnie próbował jeździć bez OC i ew. przeglądu, do tego przy założeniu, że go nie złapią. To już chyba bardziej by się opłacało (i było bezpieczniej, bo kary mniejsze) jeździć komunikacją publiczną bez biletu.

Poza tym, ta darmowa komunikacja to nie żaden tam prezent, tylko akcja o konkretnym celu. Wprowadzenie darmowej komunikacji dla wszystkich z tym celem by się mijało (i przyniosło pewnie ekonomiczne straty większe od korzyści).

Awatar użytkownika
Mazemi
gwiazda północy
gwiazda północy

Postautor: Mazemi » 08.03.2018 17:24:42

Nie zmienia to faktu, że jest to zachęta. Smrodzisz więc dostajesz darmowe przejazdy. Gdzie tu logika? Zwłaszcza, że skuteczność takich akcji jest znikoma, bo przecież koszt biletu to ułamek procenta kosztów utrzymania auta.

Awatar użytkownika
uzytkownik_konta
gejlord
gejlord

Postautor: uzytkownik_konta » 08.03.2018 20:07:43

Czyli że żadna to zachęta do korzystania z komunikacji miejskiej, bo przecież koszt biletu to ułamek procenta kosztów utrzymania auta, ale już jest to znacząca zachęta do kupna samochodu, pomimo że przecież koszt biletu to ułamek procenta kosztów utrzymania auta? A gdzie logika tutaj?

Awatar użytkownika
Mazemi
gwiazda północy
gwiazda północy

Postautor: Mazemi » 08.03.2018 20:32:14

Nikt nie twierdzi, że to żadna zachęta do komunikacji miejskiej.

Awatar użytkownika
uzytkownik_konta
gejlord
gejlord

Postautor: uzytkownik_konta » 08.03.2018 21:22:36

Mazemi pisze:Zwłaszcza, że skuteczność takich akcji jest znikoma, bo przecież koszt biletu to ułamek procenta kosztów utrzymania auta.

Awatar użytkownika
Mazemi
gwiazda północy
gwiazda północy

Postautor: Mazemi » 08.03.2018 22:18:35

Od kiedy "znikomy" oznacza "żaden"?

Awatar użytkownika
uzytkownik_konta
gejlord
gejlord

Postautor: uzytkownik_konta » 08.03.2018 22:53:25

W tym sensie, w jakim znikomą można zastąpić pomijalną. Ale sumie racja, znikoma nawet lepiej pasuje. Zatem: czyli że znikoma to zachęta do korzystania z komunikacji miejskiej, bo przecież koszt biletu to ułamek procenta kosztów utrzymania auta, ale już jest to znacząca zachęta do kupna samochodu, pomimo że przecież koszt biletu to ułamek procenta kosztów utrzymania auta? A gdzie logika tutaj?

Awatar użytkownika
kotek91
starszy gejowy
starszy gejowy
Kontakt:

Postautor: kotek91 » 09.03.2018 00:01:36

Ukeju-tylko za auto płacisz oc,musisz robić przegląd i tankować benzynę lub gas:P)
A ja wydam te 84 zyla i jadę sobię tramkiem lub autobusikiem i mam wywalone:P)

Awatar użytkownika
uzytkownik_konta
gejlord
gejlord

Postautor: uzytkownik_konta » 09.03.2018 00:31:04

To się w ogóle w żaden sposób nie odnosi do tematu.

Awatar użytkownika
Hebius
jaszczomp
jaszczomp

Postautor: Hebius » 09.03.2018 00:49:00

W tym temacie tematem jest Kraków.
A przynajmniej powinien być.
    Hej! hej! mołodyciu ty hoża,
    Luli, luli, piękna królewno!
    Przyjdzie hrabia bogaty zza morza, hej!
    Utuli, utuli, na pewno, hej!

Awatar użytkownika
kaylan
starszy gejowy
starszy gejowy

Postautor: kaylan » 10.03.2018 10:58:51

Z tego co wiem smog krakowski powstaje w znikomy sposob z ruchu samochodowego. Wnioski takie plyna nie tylko z analizy miesiecznych jak i dobowych zmian poziomu smogu ale i jego skladu. Ta akcja magistratu to pijarowa zaslona nomen omen dymna. Zresztą im wiekszy smog to logicznie wieksza chęć jazdy samochodem, mniejsza ekspozycja na powietrze zewnętrzne. Na szczęście w tym roku zauwazalnie lepiej jak w poprzednim, wymiana piecow moze powoli i jeszcze duzo do poprawy ale zdaje sie poprawiac sytuacje

Awatar użytkownika
Mazemi
gwiazda północy
gwiazda północy

Postautor: Mazemi » 10.03.2018 19:03:54

W tym roku było mało "mgielnych" dni, a tak naprawdę to bardziej od nich zależy, czy będzie smog czy nie.

UK nie znam nikogo, kto by się przesiadł z samochodu na KM pod wpływem darmowych biletów. Za to znam wiele osób, które z tej promocji nie korzystają, bo np. mają bilet miesięczny albo nie mają samochodu. I dla nich takie niesprawiedliwe traktowanie jest bodźcem do zmiany przyzwyczajeń.

Jeśli chodzi o zmniejszenie liczby samochodów na drogach, to lepsze są ograniczenia np. w parkowaniu, wprowadzanie ulic jednokierunkowych itp. Priorytetem powinno być jednak ograniczanie możliwości budowy w dużej odległości od centrum, bo jak ktoś mieszka na zadupiu, to nie ma możliwości zapewnienia mu dobrej komunikacji miejskie. Wtedy żadne zachęty czy ograniczenia nie zmienią faktu, że nadal będzie dojeżdżał samochodem. Dlatego też najpierw należy na tyle uprzykrzyć życie kierowcom, żeby planując zakup mieszkania wybierali lokalizacje bliżej centrum, gdzie istnieje dobra komunikacja miejska.

W Krakowie jednak myśli się odwrotnie, priorytetem są samochody i UM zastanawia się jak zrobić, żeby zabetonować resztkę miejskiej zieleni tj. rzekę Wilgę:
http://www.dziennikpolski24.pl/region/w ... ,12977052/

Awatar użytkownika
regysky
Administrator
Administrator

Postautor: regysky » 11.03.2018 21:31:31

Warto też zauważyć, że oprócz naturalnych czynników sprzyjających, w tym roku inaczej wyznacza się dni, w których można korzystać za darmo z komunikacji miejskiej (średnia, prognozy). Temat też został niejako oswojony medialnie, więc nawet mimo bardzo wysokich stężeń, nie było tak głośno o problemie, jak w zeszłym roku.

Jest sporo osób, które mają podobne stanowisko jak mazemi - dlaczego ja, który z różnych względów nie nabywam pojazdu, mam patrzyć, jak inni mogą zyskać? Mazemi, nie martw się, w planowanej wersji Trasa Łagiewnicka raczej utrudni dojazd do centrum, zamiast go ułatwiać. :D

Poza tym kaylan dobrze napisał, że to głównie akcja piarowa i realnego wpływu na zmniejszenie smogu mieć nie będzie. Przygotowywany jest projekt ograniczania ruchu na czas smogu, ale jest to tak rozmyte i prowadzone w tak głupi sposób, że też nic nie da. Sam smog ma różne źródła emisji i samochód jest zauważalnym, ale nie najważniejszym źródłem.
Polish priest blessing “an important road” in the Radom county. Dąbrówka Połężna, 2012.

Awatar użytkownika
Nathi
Księżniczka
Księżniczka

Postautor: Nathi » 11.03.2018 22:13:25

Mazemi pisze:Obrazek

:mrgreen:
Oszukują! Raz cały tydzień był smog i kazali z domu nie wychodzić. No ale pewnie nie taki jak w Krakowie.
Obrazek ✿ ✿ ✿ Natalka je bent mooi ✿ ✿ ✿

Awatar użytkownika
Prestige
młodszy gejowy
młodszy gejowy

Postautor: Prestige » 16.03.2018 12:47:34

Uważam, że komunikacja powinna być w dni smogowe darmowa dla wszystkich, chociażby w celach zdrowotnych lepiej podjechać ten jeden przystanek niż przejść. Czy darmowa komunikacja ograniczy ilość samochodów? Nie wiem, ja skorzystałem z tego przywileju raz, przypadkiem, jak i tak nie mogłem prowadzić. :P Nawet nie wiedziałem kiedy są te dni, bo te informacje są wyświetlane na przystankach mpk, co zza kierownicy się nie zobaczy. :lol:

Wróć do „2.9. Ciekawe miejsca”