Góry

Rzeczpospolita samorządowa, podróże
Awatar użytkownika
marcin
Tatromaniak
Tatromaniak

Postautor: marcin » 12.08.2015 13:28:34

Quessmine pisze:Boże ja bym się zesrał idąc po takim szlaku :P Gdzie mniej więcej przebiega szlak na zdjęciach 3 i 4 od góry? Prawdziwe życie na krawędzi.

Jest to jedno z trudniejszych miejsc, zwłaszcza przy schodzeniu. Szlak jest tu bardzo przepaścisty, eksponowany, idzie tą wąską widoczną ścieżką nad przepaścią, a następnie niemal pionowo w dół. Należy się chwycić widocznej klamry, odwrócić, stanąć tyłem do przepaści, następnie wysunąć nogę i namacać stopą jakieś oparcie. Dalej jest trudniej, bo już żadnych klamer ani łańcuchów nie ma i trzeba wyszukiwać punkty podparcia na niemal pionowej skale.

Obrazek
Jeśli ktoś chce, znajdzie sposób.
Jeśli nie chce, znajdzie powód.

Awatar użytkownika
Hawken
gwiazda północy
gwiazda północy

Postautor: Hawken » 12.08.2015 13:47:48

A Ty, Marcinie, jak widzę, wciąż nie ustajesz w swoich próbach samobójczych, nazywając je dla niepoznaki turystyką wysokogórską. :roll:
;)
Kim jesteście - byłem,
Kim jestem - będziecie. :twisted:

Awatar użytkownika
palsecam
Zbanowany
Zbanowany

Postautor: palsecam » 12.08.2015 13:51:24

O kurfa, wolę jednak Karkonosze :lol:

Awatar użytkownika
uzytkownik_konta
gejlord
gejlord

Postautor: uzytkownik_konta » 12.08.2015 15:23:06

To jest przerażające :P To w ogóle bezpieczne? W sensie... Czy tam nie powinno się raczej iść ze sprzętem do wspinaczki i tak dalej? :lol:

A w ogóle to pewnie tam jest teraz gorąco i pełno owadów.

I pomyśleć, że moja ostatnia wycieczka w Bieszczady wyglądała tak:
"O, jak tutaj ładnie!" *zjeżdża na pobocze* "Wysiądźmy i popatrzmy!" *rozgląda się, robi zdjęcie i kończy palić papierosa* "OK, wystarczy, jedziemy dalej." *wskakuje do środka i odjeżdża, aby nie zatrzymać się aż do Cisnej, zjeść tam obiad i równie szybko wrócić na bezpieczne równiny, już bez zatrzymania* :lol: Nie nie, ja to jednak dziecko cywilizacji jestem.

Awatar użytkownika
marcin
Tatromaniak
Tatromaniak

Postautor: marcin » 12.08.2015 21:55:37

uzytkownik_konta pisze:To jest przerażające :P To w ogóle bezpieczne? W sensie... Czy tam nie powinno się raczej iść ze sprzętem do wspinaczki i tak dalej? :lol:

Jest to oznakowany szlak, czyli dostępny dla każdego (w sensie każdy ma prawo tam pójść i nie potrzeba specjalnych pozwoleń czy obecności przewodnika), ergo da się go przejść bez sprzętu wspinaczkowego, czego jestem najlepszym dowodem :P

A czy bezpieczne? Nie da się jednoznacznie odpowiedzieć. To tak jakby zapytać "czy bezpiecznie jest chodzić nocą po obcym mieście?". Zasadniczo pewnie tak, ale zawsze może się coś stać.
Na szlaku górskim jest podobnie. Ten szlak jest raczej bezpieczny przy dobrej pogodzie i pod warunkiem, że nie ma się lęku wysokości, ma się doświadczenie ze skalnym terenem wysokogórskim (chodzi choćby o doświadczenie w wyszukiwaniu punktów oparcia dla rąk i nóg), górskie buty i dobrą ogólną kondycję organizmu. Natomiast w złych warunkach pogodowych (burza, śnieg, mgła, deszcz i - przede wszystkim - choćby lekkie oblodzenie skał) szlak jest bardzo niebezpieczny, a trudności wzrastają wielokrotnie.

Co do owadów, to ciekawe, ale nie było tam dokuczliwych gatunków (muchy, komary itp). Były tylko pszczoły i trzmiele, ale były zajęte zapylaniem kwiatów i nie wchodziliśmy sobie w drogę :P

Awatar użytkownika
marcin
Tatromaniak
Tatromaniak

Postautor: marcin » 24.08.2015 13:21:02

Zaliczyliśmy ostatni już letni wypad - tym razem w Bieszczady :)

Zwiedziliśmy je "nieco" dokładniej niż UKej :P Było sporo chodzenia po górach - piękna Połonina Wetlińska, Chatka Puchatka, Smerek, Wielka i Mała Rawka, trójstyk granic, Trohaniec (w grzbiecie Otrytu) ze słynną Chatą Socjologa i oczywiście Tarnica :)

Pozwiedzaliśmy też miasta: piękny Sanok (jego Muzeum Zamkowe to jedno z najciekawszych w kraju - Beksiński!), Krosno, Lesko, Ustrzyki Górne i Dolne, Wetlina, Cisna, Komańcza.

Ale chyba największe wrażenie wywarł na mnie długi pieszy spacer (22 km) do źródeł Sanu, przez nieistniejące wsie Beniową i Sianki. Niesamowite wrażenie robią resztki obu wsi, podmurówki cerkwi, kilka krzyży, słynny Grób Hrabiny. Kiedyś, przed wojną, gwarne wsie, a dziś zdziczałe łąki...
Sianki robią tym większe wrażenie, że po stronie ukraińskiej (szlak idzie tuż przy granicy) wieś Sianki nadal istnieje, przebiega tam też ruchliwa linia kolejowa Użhorod-Lwów.

Chciałbym kiedyś zobaczyć Sianki i Przełęcz Użocką z drugiej strony, od strony ukraińskiej :)

Awatar użytkownika
marcin
Tatromaniak
Tatromaniak

Postautor: marcin » 22.09.2015 00:56:29

marcinekk pisał w innym temacie, ale odpowiadam w temacie górskim:

marcinekk w innym temacie pisze:Nie spotkałem się z takim pytaniem, ale zapewne pytają o to (ja ich nazywam) turyści komercyjni. Co potrafią tylko ładnie wyglądać, wyjechać kolejką na Kasprowy, zadzwonić do znajomych i pochwalić się "jak tu pięknie jest", zjechać kolejką i potem opowiadać, że byli w górach i Kasprowego "zaliczyli". Co poniektórych odważniejszych komercyjnych widuje się na hali Gąsienicowej w tenisówkach. A jeśli chodzi o zachwyt widokami z Kasprowego, to ja widziałem o wiele ładniejsze widoki w innych częściach gór, gdzie Kasprowy w ogóle się nie umywa.

ja w ogóle Kasprowego nie lubię, właśnie z powodu tych tzw. niedzielnych turystów :-o
słynna fotka (z netu, ale autentyczna) -> turystka na Orlej Perci. Jak widać, tenisówki to przy tym bardzo rozsądne obuwie :P

Obrazek

Awatar użytkownika
luckyTSK
młodszy wyjadacz
młodszy wyjadacz

Postautor: luckyTSK » 22.09.2015 02:14:33

Taaa, a potem jest jeszcze lament że ten Kasprowy to lipa, bo nawet nie ma jak sobie selfie zrobić, bo trzeba te durne łańcuchy trzymać :lol:
Obrazek

Nasze życie składa się z serii chwil. A Każda z nich jest podróżą do samego końca....

Awatar użytkownika
marcin
Tatromaniak
Tatromaniak

Postautor: marcin » 22.09.2015 22:06:43

Nie no, na Kasprowym nie ma przecież żadnych łańcuchów. Pomijam już kolejkę, ale to jest w ogóle banalna góra do wejścia.

Awatar użytkownika
Dorian_Gray
Lord of the Twinks
Lord of the Twinks

Postautor: Dorian_Gray » 22.09.2015 23:26:43

a jaka jest dla forumowych miłośników Tatr najpiękniejszy szczyt?
dla mnie Kościelec ...
ze szczytu, wg mnie, jedna z najzajebistszych panoram Tatr?

Awatar użytkownika
marcin
Tatromaniak
Tatromaniak

Postautor: marcin » 23.09.2015 13:29:06

Nie mam swojego jednego ulubionego szczytu...

Co ciekawe, jak rozmawiałem z Jacquesem (już tu się nie udziela, też chodzi po Tatrach), to też mówił, że Kościelec to jego ulubiony szczyt :)

Faktem jest, że z Kościelca są wspaniałe, "lotnicze" widoki. Jeżeli chodzi o widoki, to najbardziej podobały mi się z Rysów, Szpiglasowego Wierchu i właśnie Kościelca. Z Granatów też są cudne. Ale chyba głosowałbym za Szpiglasowym.

No i nie można zapominać o Tatrach Zachodnich. Piękne są z Wołowca, Starorobociańskiego i Trzydniowiańskiego.

A jeśli chodzi o rozczarowania, to przede wszystkim rozczarował mnie widok ze Świnicy.

Awatar użytkownika
marcin
Tatromaniak
Tatromaniak

Postautor: marcin » 16.02.2016 12:08:15

Za nami 3-dniowy wspólny pobyt w pięknych Pieninach :-D No i mieliśmy wszystkie pory roku - było trochę zimy, trochę wiosny i trochę jesieni :P

Awatar użytkownika
ikar
młodszy gejowy
młodszy gejowy

Postautor: ikar » 16.02.2016 12:14:50

To nie wszystkie, bo lata nie było :P

Awatar użytkownika
marcin
Tatromaniak
Tatromaniak

Postautor: marcin » 16.02.2016 12:26:06

W sumie lato też było - bowiem idąc stromo do góry trochę żeśmy się spocili :P

Awatar użytkownika
marcin
Tatromaniak
Tatromaniak

Postautor: marcin » 25.02.2016 17:28:44

Zakupiłem wreszcie raczki :D Chłopak się śmieje, że wygląda to jak narzędzie tortur :P

Obrazek

Awatar użytkownika
shane82
supernowa
supernowa

Re: Góry

Postautor: shane82 » 26.05.2016 19:08:19

Byłem dziś z Mężem na wycieczce z Żabnicy przez Słowiankę, Romankę, Romankę, Halę Boraczą spowrotem do Żabnicy. Razem prawie 24 km.
"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Beniamin Franklin
V1, Rotate, V2, positive climb, gear up

Awatar użytkownika
marcin
Tatromaniak
Tatromaniak

Postautor: marcin » 02.06.2016 14:31:36

Znam te tereny, piękny Beskid Żywiecki :-D I w schronisku na Rysiance pyszne jedzonko :P

Awatar użytkownika
kkam
gejątko
gejątko

Postautor: kkam » 18.07.2016 10:02:29

Przyjemnie jest w Zakopanem. Wracamy tam przynajmniej raz w roku ( głównie latem albo zimą na narty). Jakiś czas temu równiez wybraliśmy się w październiku. Taki wypad również ma swoje zalety. Wprawdzie pogoda może być w kratkę ale za to jest o wiele mniej osob tak wiec mozna wypoczywać, dojazd nie jest taki problematyczny bo nie ma kolejek na zakopiance. Ceny noclegów i jedzenia równiez lecą w dół. Jesli chodzi o noclegi to najlepiej jak do tej pory nam się wypoczywało w Willi RYŚ: http://willarys.pl/ - Jest w spokojnej dzielnicy Zakopanego. Fajni właścieiele i dobre ceny.

Awatar użytkownika
Leo
gejlord
gejlord

Postautor: Leo » 19.07.2016 01:05:24

Zakopane dla mnie jest zakopane pod stertą innych miast. Bardzo głęboko...

usuniety_nr1

Postautor: usuniety_nr1 » 19.07.2016 12:37:01

Ty chyba lubisz głęboko.
Bardzo głęboko :-D

Wróć do „2.9. Ciekawe miejsca”