Couchsurfing

Rzeczpospolita samorządowa, podróże
Awatar użytkownika
veinte
gejowy
gejowy

Postautor: veinte » 10.11.2014 15:02:30

To chyba bym wolal juz AirBnb albo jakis gaysurfing :D chociaz nie trzeba byloby chowac zdjec i ksiazek takich jak: "Radosc seksu gejowskiego" :x
*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*

Swiat sie nie konczy na twojej DUPIE!! Jest znacznie wiekszy i roznorodny!

MIŁOŚĆ - pragną jej wszyscy, dają tylko nieliczni

Awatar użytkownika
Solivagus
gejowy
gejowy

Postautor: Solivagus » 10.11.2014 15:08:46

No jeśli tego oczekujesz od kanapowiczów zza granicy :P

Awatar użytkownika
veinte
gejowy
gejowy

Postautor: veinte » 10.11.2014 15:13:27

Klarownosci sytuacji. Nigdzie nie ma drugiego dna w mojej wypowiedzi :-)
*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*

Swiat sie nie konczy na twojej DUPIE!! Jest znacznie wiekszy i roznorodny!

MIŁOŚĆ - pragną jej wszyscy, dają tylko nieliczni

Awatar użytkownika
shakarian
gejątko
gejątko

Re: Couchsurfing

Postautor: shakarian » 19.12.2017 22:41:42

Ledwo przyszedł taki i odkopuje stary temat, ale postanowiłem zaryzykować, bo ten jest tego wart :)
Na początku miałem lekkie opory przed założeniem sobie profilu na Couchsurfingu, ale opowieści brata, jakie to fajne, przekonały mnie żeby zaryzykować. I mam same świetne doświadczenia. Goszczenie u siebie obcokrajowców to okazja do kontaktu z innymi kulturami, wymiany językowej i oprowadzenia po swoim mieście. Ja akurat Wrocław uwielbiam i dobrze znam, więc chętnie robiłem za przewodnika i miałem za każdym razem chętnych słuchaczy.
A w drugą stronę było jeszcze lepiej. Od dawna planowałem krótką wycieczkę po Niemczech, ale powstrzymywały mnie zaporowe ceny noclegów. W zeszłe wakacje pojechaliśmy z przyjacielem przez Couchsurfing i trudno mi teraz byłoby wrócić do innej formy podróżowania. Nawet nie chodzi o sam darmowy nocleg, chociaż tym się na początku kierowałem. Poznałem mnóstwo otwartych ludzi, w każdym mieście dostawałem bardzo praktyczne wskazówki, a nawet jak w jednym mieście host był zbyt zajęty, żeby nas oprowadzić, znalezienie przewodnika, który po prostu uwielbia pokazywać ludziom swoje miasto, nie było najmniejszym problemem. Przy okazji świetne ćwiczenie językowe, bliski kontakt z kulturą zwiedzanego kraju, jakiego hotele nie mają szansy dostarczyć, wspólne przygotowywanie posiłków. I przyjeżdżanie do obcych ludzi z wizytą jest niesamowitym doświadczeniem i pomaga odzyskać wiarę w ludzi :)

Wróć do „2.9. Ciekawe miejsca”