Nadmorskie miejscowości.

Rzeczpospolita samorządowa, podróże
Awatar użytkownika
marcin
Tatromaniak
Tatromaniak

Postautor: marcin » 05.01.2016 21:09:26

Wróciliśmy z tygodniowego pobytu sylwestrowo-noworocznego nad naszym polskim, pięknym, zimowym morzem :lol:

Byliśmy w Ustce, morze piękne, te zalodzone falochrony, to wzburzone zimowe morze :lol: Dużym i bardzo pozytywnym zaskoczeniem było to, że to miasto zimą żyje - było sporo ludzi, masa czynnych knajp, smażalni, kawiarni itp :lol:

Odwiedziliśmy także Rowy (latem jest tam pewnie fajnie, zimą dziura straszna, ale spacer po Słowińskim Parku Narodowym, m.in. do jeziora Gardno, był piękny), Darłowo (z niezwykle ciekawym Zamkiem Książąt Pomorskich) oraz Słupsk (odwiedziliśmy m.in. ratusz, wraz z wejściem na wieżę, oraz Muzeum Pomorza Środkowego z - oczywiście - Witkacym).

Ogółem jeden z najfajniejszych sylwestrów :) No i warto nadmienić, że to już nasz 4 sylwester razem :lol:
Jeśli ktoś chce, znajdzie sposób.
Jeśli nie chce, znajdzie powód.

usuniety_nr02

Postautor: usuniety_nr02 » 05.01.2016 22:12:45

A z jak dużym wyprzedzeniem wzięliście się za rezerwacje noclegów i kupowanie biletów? Jak wybraliście noclegi i gdzie spaliście? Polecacie coś, a może odradzacie?
W samego sylwestra byliście sami, na imprezie, na spacerze, z ludźmi na plaży? Zdradzisz coś więcej?

seven_days

Postautor: seven_days » 05.01.2016 23:05:15

marcin pisze:ale spacer po S³owiñskim Parku Narodowym, m.in. do jeziora Gardno, by³ piêkny),

by³em .. trzeba i¶æ i i¶æ i i¶æ i i¶æ kawa³ drogi przez las, ¿eby doj¶æ do jakiego¶ punktu widokowego, nie mam pojêcia czy dalej jest co¶ ciekawszego do zwiedzania i podziwiania, ale nigdy wiêcej bym siê tam nie wybra³ bez roweru

usuniety_nr02

Postautor: usuniety_nr02 » 06.01.2016 00:26:46

Uruchamiasz nawigację google map, wrzucasz podkład w postaci zdjęcia satelitarnego i od razu wiesz gdzie jesteś, czy daleko, czy raczej nie, warto iść, czy może lepiej zawrócić.

seven_days

Postautor: seven_days » 06.01.2016 00:50:43

mia³em stary telefon w którym gps nie dzia³a³, co poradzisz?

usuniety_nr02

Postautor: usuniety_nr02 » 06.01.2016 01:01:25

Sekstans i mapę topograficzną w układzie 42 ;)
Albo kocyk, udanie się w kierunku wody i zdjęcie zbędnego odzienia.

Awatar użytkownika
marcin
Tatromaniak
Tatromaniak

Postautor: marcin » 06.01.2016 20:03:26

TioPepe pisze:A z jak dużym wyprzedzeniem wzięliście się za rezerwacje noclegów i kupowanie biletów? Jak wybraliście noclegi i gdzie spaliście? Polecacie coś, a może odradzacie?
W samego sylwestra byliście sami, na imprezie, na spacerze, z ludźmi na plaży? Zdradzisz coś więcej?

Rezerwacja pokoju w połowie listopada, ale lepiej robić to jednak wcześniej, bo o tej porze wielu ofert już nie ma. No ale udało się znaleźć coś fajnego, oczywiście jak zawsze przez booking.com. Spanie na kwaterze prywatnej, standard bardzo dobry, cena przyzwoita.
Kupowania biletów nie było, bo jechaliśmy samochodem. Niestety zimą dojazd pociągiem do miejscowości typu Ustka jest dość skomplikowany i chyba nawet mpp by mnie rozgrzeszył z użycia samochodu :lol: Poza tym dzięki temu odwiedziliśmy Rowy/SPN czy Darłowo, co bez samochodu zimą proste nie jest.
Opcji sylwestrowych jest wiele, od sylwestrów w knajpach (wiele było otwartych całą noc, choć nie organizowały typowego sylwestra; takie z typowym sylwestrem też naturalnie były), poprzez imprezy na dworze (Ustka, Słupsk) do indywidualnych :lol: My wybraliśmy ten ostatni, z szampanem na plaży, było sporo ludzi, do tego przez dobre 15 min. była wspaniała kanonada fajerwerków, które najlepiej obserwować właśnie na plaży lub stojąc na portowym falochronie :) Ogółem to przywitanie nowego roku nad samym morzem było piękne :buja:
Co do SPN, to od Rowów można dojść do jez. Gardno i wrócić morzem zataczając trójkąt (łącznie jakieś 6 km). Ciekawsze zakątki są od strony Czołpina i Łeby, ale i od strony Rowów jest pięknie, co teraz miałem okazję stwierdzić :-D

Awatar użytkownika
petkos
gejątko
gejątko

Re: Nadmorskie miejscowości.

Postautor: petkos » 24.05.2016 12:49:29

W tym roku faktycznie warto jest rezerwować z dużym wyprzedzeniem. Spędzamy wakacje co roku nad morzem ale pierwszy raz spotkało mnie to,ze jak dzwonilem w połowie marca rezerwować noclegi to większość było już zarezerwowanych Podejrzewam,ze wpływ na to ma na pewno sytuacja za granicą. Ze swojej strony polecam rozejrzeć się za czymś w Niechorzu. Spokojna nadmorska miejscowość, nie ma takich dużych tłumów jak w innych a noclegi są stosunkowo niedrogie:
http://www.e-wczasy.pl/noclegi,niechorze

Awatar użytkownika
Leo
gejlord
gejlord

Postautor: Leo » 24.05.2016 12:52:18

Ostatnie moje wczasy nad Bałtykiem, sztuk dwie, nie należały pogodowo do udanych. W ubiegłym roku nawet skróciliśmy pobyt, bo nie było sensu...
Próbuję Chorwację w tym roku. A co tam... Trzeba spróbować czegoś innego.

Awatar użytkownika
marip
wyjadacz
wyjadacz

Postautor: marip » 24.05.2016 19:12:40

W ubieglym roku bylem na Helu i codziennie swiecilo slonce. W czasie 10-cio dniowego pobytu tylko 2 razy padalo i to przez bardzo krotki czas - tak maksymalnie do pol godz. Jednak temperatury jak na 2 polowe lipca nie byly wysokie tak do 24 stopni. Jak przyjezdzasz z poludnia Polski, gdzie w tym samym czasie bylo powyzej 30 stopni to zaczynasz sie zastanawiac, czy bylo warto. W czasie mojego pobytu na Helu byly takie dni, ze bylo za zimno, aby sie rozebrac na plazy, pamietam jak jednego dnia przebywajac na plazy wielokrotnie musialem zakladac koszulke bo bylo mi za zimno bez niej. W czasie tego pobytu byly tylko 3 dni kiedy bylo dostatecznie cieplo, aby moc spedzic caly dzien na plazy bez potrzeby rozbierania i ubierania sie na przemian. Przy tym wszystkim i tak bylem szczesliwy, ze nie trafilem na ciagly deszcz. Nastepnym razem boje sie ryzykowac i chyba raczej wybiore wybiore Hiszpanie.

Awatar użytkownika
jazzik
gejlord
gejlord

Postautor: jazzik » 24.05.2016 20:47:58

Byłam kiedyś w Niechorzu... jeśli nie ma pogody, można umrzeć z nudów.
“Maybe that's one of the ways you recognize really lonely people... they can always think of something to do on rainy days. " - Stephen King

Awatar użytkownika
marcin
Tatromaniak
Tatromaniak

Postautor: marcin » 24.05.2016 20:55:54

My jeździmy do Trójmiasta. Zawsze jest tam co robić, niezależnie od pogody.

Awatar użytkownika
marip
wyjadacz
wyjadacz

Postautor: marip » 24.05.2016 23:20:39

Nie kazdy jezdzi na wakacje po to, zeby robic cos innego niz wypoczywanie nad woda. Lubie jezdzic w rozne nowe miejsca aby cos pozwiedzac, lubie tez sie zabawic ale jakos nie chce mi sie na to poswiecac czasu w lecie. Wtedy akurat chcialbym jak najwiecej korzystac ze slonca, wody i innych przyjemnosci jakie oferuje przyroda. Lubie Gdansk ale chyba jednak nie zdecydowal bym sie na letni wypoczynek wlasnie tam. Wole miec gwarancje ze bedzie cieplo i slonecznie i ze bede mogl bez problemu robic to co zaplanowalem.

Awatar użytkownika
Leo
gejlord
gejlord

Postautor: Leo » 25.05.2016 01:58:58

Staram się unikać skupisk ludności i miasta zwykle odpadają na wczasach. O ile mieszkam w jakiejś nadmorskiej miejscowości, to i tak plażuję tam, gdzie ludzi mało. Najlepsze na to są mazury, ale to temat o morzu.

A jeśli chodzi o temperaturę niezbyt ciepłą, to jak tu rozebrać się do naga? ;)

usuniety_nr1

Postautor: usuniety_nr1 » 27.05.2016 02:59:53

Ja w tym roku chcę do Lubiewa :-D

Awatar użytkownika
Avril
gejlord
gejlord

Postautor: Avril » 27.05.2016 03:00:48

Wisełka jest najlepsza ! :)

Awatar użytkownika
barszczyk
gejątko
gejątko

Postautor: barszczyk » 27.06.2016 11:14:28

A ja proponuję wziąć pod uwagę Trójmiasto. Nawet jak pogoda jest kiepska to można sobie tam w ciekawy sopsób zorganizować dzień. Po drodze również polecam wybrać się do Malborka bo na mnie przynajmniej zrobił olbrzymie wrażenie ( w końcu jest to największy zamek na całym świecie). Jako nocleg najwygodnie jest zabukować sobie własny apartament. Wychodzi taniej niż hotel a przynajmniej jest wieksza przestrzeń i dostęp do kuchni. Dla przykładu: http://www.dhapartamenty.pl/pl/strona-g ... -viii.html - mieszkanie na 2 osoby za 185 zł dziennie w centrum Gdańska.

Awatar użytkownika
Leo
gejlord
gejlord

Postautor: Leo » 27.06.2016 20:30:57

Pomimo, że Trójmiasto jest ładne, to jednak morza nie ma, tylko zatokę.

Awatar użytkownika
marcin
Tatromaniak
Tatromaniak

Postautor: marcin » 27.06.2016 20:41:32

No tak, bo zatoka to nie morze...

usuniety_nr02

Postautor: usuniety_nr02 » 27.06.2016 22:00:15