Nadmorskie miejscowości.

Rzeczpospolita samorządowa, podróże
Ciastek

Nadmorskie miejscowości.

Postautor: Ciastek » 09.02.2010 15:56:54

Jeździcie nad Polskie morze? Macie jakieś ulubione miejscowości? Może powiecie coś o nich, co polecacie itp.

Planuję jechać w tym roku nad morze, ale mamy dylemat co wybrać.
Łeba, Ustka, Świnoujście a może jeszcze coś innego?

Awatar użytkownika
Peppers
starszy wyjadacz
starszy wyjadacz

Postautor: Peppers » 09.02.2010 15:58:27

Dźwirzyno jak na taką dziurę jaką jest ma swój urok - lubię tam jeździć :)

A poza tym mam z tą miejscowością bardzo miłe wspomnienia :) :x
Jeśli chcesz popełnić samobójstwo, proponuję skoczyć ze swojego ego na swoje IQ - śmierć gwarantowana ...

Awatar użytkownika
Phan
wyjadacz
wyjadacz

Postautor: Phan » 09.02.2010 16:30:29

Byłem w 2009 w Łebie i spokojnie mogę polecić :)

Awatar użytkownika
scynk
zastępca członka
zastępca członka

Postautor: scynk » 09.02.2010 17:09:05

TYLKO SOPOT! - W Łebie czy innej Ustce, kiedy pada deszcz można oszaleć z nudów. W Sopocie jest wszystko! Gołe plaże w Gdańsku, zoo, zabytki, życie klubowe itd., etc.

Bambi

Postautor: Bambi » 09.02.2010 19:12:37

Go to HEL. :D Najlepiej tramwajem wodnym z Gdańska. Dziko, daleko i święty spokój. Trójmiasto jest ekologicznie skażone (Rafineria Gdańska S.A. itd.). Inny godny polecenia kierunek to Krynica Morska (wyłącznie profesjonalni turyści ze sprzętem: namiot plażowy, przenośna lodówka, latawiec jako punkt orientacyjny itp. ;)), infrastruktura turystyczna bardzo rozbudowana, ale urok zacisznej, wczasowej krainy, żyjącej własnym rytmem zachowany. Poranna bryza znacznie świeższa niż w Gdańsku, plaże też czystsze. Jeśli chodzi o Sopot, ostatnio rokrocznie atakują glony - nieprzyjemny widok. Z trójmiejskich plaż polecam klify w Gdyni Orłowo- chociaż parę lat temu można tam było spotkać szczury - heh, sam prezydent Gdyni nosi wszak nazwisko Szczurek. :) W Łebie też kiedyś byłem i wrażenia z bezkresnych wydm mam pozytywne. I to by były wszystkie wspomnienia znad Bałtyku - żadne obce, choćby i najcieplejsze morze nie było w stanie mu nigdy dorównać.

Andrzejek

Postautor: Andrzejek » 09.02.2010 19:34:44

Ja byłem: w Darłówku, Dźwirzynie, Rewalu, Niechorzu - wszędzie mi się podobało i wszystkie cztery miasta polecam :)

arkebuz

Postautor: arkebuz » 09.02.2010 20:12:16

Gdynia jest super, dzisiaj byłem :P
Karwieńskie Błota- czyste i pełne morze.

Awatar użytkownika
regysky
Administrator
Administrator

Postautor: regysky » 09.02.2010 20:15:53

Ja byłem w Mrzeżynie, bardzo mi się tam podobało, gorąco polecam! Bardzo ładny ośrodek wczasowy i w miarę blisko Kołobrzegu i morza. Jedyną wadą jest brak wieczorynki, ale okazało się w dniu wyjazdu, że jest dobranocka na świetlicy! Niestety nikt mi nie powiedział. :( Niestety informacja turystyczna w 1989r stała na bardzo niskim poziomie. :(

Cieszę się, że mogłem pomóc.
Polish priest blessing “an important road” in the Radom county. Dąbrówka Połężna, 2012.

Awatar użytkownika
Hebius
jaszczomp
jaszczomp

Postautor: Hebius » 09.02.2010 20:36:03

Piaski na Mierzei Wiślanej (11 km za Krynicą Morską).
    Hej! hej! mołodyciu ty hoża,
    Luli, luli, piękna królewno!
    Przyjdzie hrabia bogaty zza morza, hej!
    Utuli, utuli, na pewno, hej!

Awatar użytkownika
Walpurg
wielki miś Gejowa
wielki miś Gejowa
Kontakt:

Postautor: Walpurg » 09.02.2010 20:47:23

Nigdy nie byłem nad morzem :x
Bądźmy pasywni, ale nie bądźmy bierni! (Bartosz Żurawiecki, Nie byłeś na Paradzie? Nie idę z Tobą do łóżka!, "Replika" nr 50, 07/08 2014, s. 11.)

bunio

Postautor: bunio » 09.02.2010 20:52:03

Gdańsk- Jelitkowo :) bardzo przyjemna okolica, plaża, całe 3-miasto w zasięgu spaceru :) milusio!

Maikeru

Postautor: Maikeru » 09.02.2010 23:12:30

Będąc szczenięciem bardzo często jeździłem do Władysławowa - darzę tą miejscowość sentymentem, chociaż już dawno w niej nie byłem. Kilka lat temu były tam czyste plaże, dużo turystów, straganów a tandetnymi pamiątkami, które wtedy wydawały się fantastyczne. Często przy dworcu kolejowym można było słuchać muzyki puszczanej z playbacku przez grupkę Indian, którzy byli charakterystyczni i znani przez większą część turystów i mieszkańców. Plażą można się było przespacerować do Rozewia. Hmmm, wspomnienia z dzieciństwa :buja:

Obecnie jak jadę nad morze, to tylko do Gdańska. Ostatnio byłem na Stogach i raczej nigdy więcej już tam nie pojadę :lol: Źle nie jest, ale niezbyt ciekawe wspomnienia mam stamtąd, nie licząc oczywiście tygodnia z byłym ;) Dlaczego Gdańsk? Bo jest super. Uwielbiam to miasto od dziecka. Piękny rynek, przyjemna atmosfera. Zawsze się tam dobrze czuje. Niedaleko jest też Westerplatte i Sopot, które za każdym razem staram się odwiedzić. Świetne miasto na wakacje ;) :D

Awatar użytkownika
marcin
Tatromaniak
Tatromaniak

Postautor: marcin » 09.02.2010 23:21:00

Tak, Gdańsk jest cudny, prawda :-) A w zasadzie całe Trójmiasto :-)

Jako miłośnik polskiego morza, byłem (prawie) we wszystkich miejscowościach nadmorskich. Najpiękniejszy wg mnie (jak idzie o krajobrazy) jest Hel. Morze z 3 stron (tak jest TYLKO na Helu!), czyściutka plaża, bieluteńki i mięciutki piaseczek, ciepła woda (jak na nasze morze), piękne sosnowe lasy i możliwość wycieczek wodolotem do Trójmiasta :-) Aha, i dobry dojazd koleją :lol: I ogólnie cisza i spokój, zatem nie polecam amatorom nocnych klubów itp.

Obrazek
Jeśli ktoś chce, znajdzie sposób.
Jeśli nie chce, znajdzie powód.

arkebuz

Postautor: arkebuz » 10.02.2010 00:34:40

Trójmiasto jest the best!!! i już !!

Awatar użytkownika
Kawa
Arcybiszkopt
Arcybiszkopt

Postautor: Kawa » 10.02.2010 12:51:44

Hel jest też dobry dla miłośników militarów. Bunkry polskie przedwojenne, niemieckie z czasów wojny... Ostatnio wojsko otwarło dostęp do samego końca cypla.

Łeba, zwłaszcza plaże w Słowińskim Parku - szerokie, czyste i prawie puste.

Plaża Gdynia-Śródmieście - w wakacje tłok, wyrafinowana forma samobójstwa.

Ustka - latem tłok. Więcej luzu w Poddąbiu, w Rowach tłok umiarkowany. Ustka jest świetna jesienią i zimą w sztormową pogodę.

Ja wolę wylegiwać się na niezatłoczonych plażach - jeżeli już jestem nad morzem, a bywam często.
Ceterum censeo konserwa winna być zniszczona!

Awatar użytkownika
Palpatine
Argent Crusader
Argent Crusader

Postautor: Palpatine » 10.02.2010 21:40:34

Kiedyś regularnie bywałem w Międzyzdrojach i mam ogólnie bardzo dobre wspomnienia, aczkolwiek trochę przedatowane, bo ostatni raz tam byłem 12 lat temu :x

Poza tym jeździliśmy do Władysławowa i Karwii - i tam jest bardzo fajnie, jeśli jest ładna pogoda, a zazwyczaj nie ma (przynajmniej wtedy, kiedy ja tam jeżdżę)... Pod tym względem scynk może mieć dużo racji wychwalając Zoppot

Awatar użytkownika
marcin
Tatromaniak
Tatromaniak

Postautor: marcin » 10.02.2010 22:19:12

Palpik a ja w zeszłym roku byłem m.in. w Karwi i przez cały tydzień był upał, nawet jedna kropelka nie spadła :lol:
Jeśli ktoś chce, znajdzie sposób.
Jeśli nie chce, znajdzie powód.

Awatar użytkownika
Radekk
Radzio
Radzio

Postautor: Radekk » 10.02.2010 22:44:16

Bardzo lubię morze, niestety, dla mnie to drugi koniec Polski. Trzykrotnie byłem na wakacjach we Władysławowie i bardzo mi się podobało.
"Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do."
Rob Siltanen

Awatar użytkownika
bolevitch
starszy wyjadacz
starszy wyjadacz

Postautor: bolevitch » 18.02.2010 21:46:42

Też uważam że Trójmiasto to świetne miejsce na spędzenie kilku dni nad morzem w Polsce.
A na szczególną uwagę może zasługiwać część plaży w Gdańsku Stogach, mniej więcej pół godziny spaceru brzegiem morza od przystanku tramwajowego. Najpierw mijamy męsko-damską plażę naturystów, a za nią zaczyna się plaża głównie męska. W dni powszednie królują tam panowie w wieku raczej około emerytalnym, natomiast w weekend miejsce to zaludnia się gromadą facetów w każdym nieomal wieku, tekstylnych i golasów jest mniej więcej pół-na-pół.
Największy mankament tego miejsca to odległość od cywilizacji- zarówno od centrum , jak i od jakiejkolwiek budki z zapiekankami czy napojami.
Przechodzący tamtędy od czasu do czasu niczego niespodziewający się ludzie reagują czasem wręcz histerycznie.
Przynajmniej takie są moje spostrzeżenia po spędzeniu tam kilku dni zeszłego lata, co mam nadzieję powtórzyć już za 5 miesięcy.
Swoją drogą - czemu podobnego miejsca nie ma gdzieś pomiędzy Brzeźnem a Gdynią Orłowem... ale z drugiej strony - obowiązywałyby wtedy stroje kąpielowe więc miałbym dylemat...

Bambi

Postautor: Bambi » 20.02.2010 12:15:17

Ja odkryłem plażę naturystów przypadkiem, spacerując brzegiem morza, ale nie zareagowałem histerycznie. Plaża (w tym część gejowska) jest odpowiednio oflagowana, więc wiadomo, czego można się spodziewać. Odległość od cywilizacji jest, moim zdaniem, zaletą. Wkracza się do niezwykłego świata, odległego od codzienności, przechodzi się "na drugą stronę lustra". :) To urocze. Poza tym nie ma przygodnych gapiów (może poza mną, gdy się tam wówczas niechcący przybłąkałem :D). A zapasy jedzenia można zabrać ze sobą. Sam się nie rozebrałem, ale w innych warunkach mogłoby być fajnie. :)

Wróć do „2.9. Ciekawe miejsca”