Londyn

Rzeczpospolita samorządowa, podróże
Awatar użytkownika
odkurzacz
Antypapież II
Antypapież II

Londyn

Postautor: odkurzacz » 19.07.2007 10:44:41

Macie może pomysł, jak najtaniej można dojechać ( i wrócić) do Londynu ?
Bardzo zależy mi, aby w sierpniu pojechać tam na kilka dni ( Ktoś ważny wyjechał tam na ponad miesiąc :( ), a nie mam na to za dużo kasy. Samoloty są już potwornie drogie... podobnie autokary.
Myślałem o łapaniu stopa ( znałem osobę która przyjechała z Paryża do Warszawy stopem), tylko nigdy tego nie robiłem. Może ktoś ma jakieś doświadczenia i chciał by się podzielić ? :P
You cant expect to wield supreme executive power, just because some watery tart threw a sword at you!

zyraf

Postautor: zyraf » 19.07.2007 10:50:15

autokarem sie zamęczysz, a w podobnej cenie są już samoloty, jednak to jest wydatek, tak czy siak.
Dokładnie polecam autostop, tani, b tani .. darmowy? :)
przygody miłe, fajne wrażenia i poznaje się fajnych zróżnicowanych ludzi :)

jedyny mus to dysponowanie wolnym czasem .... trzeba go trochę mieć :)

polecam stopa, albo znaleźć ekipę która wybiera sie autem do UK i się zabrać, zrzucić na "wycieczkę"

kanalia29

Postautor: kanalia29 » 19.07.2007 11:17:05

Tylko jedna sprawa jesli chodzi o autostop :lol: Czeba by przynajmniej posugiwac sie angielskim na poziomie podstawowym :lol: Hmm nieiwem ja sie popytam kolegow czy nie jada z Northampton do Polski moze jeden bedzie mial wolne miejsce i Cie zabierze spowrotem 8) z Polski do Angli ( Londynu ;] )

kanalia29

Postautor: kanalia29 » 19.07.2007 11:23:12

Ok rozmowy przebiegly pomyslnie ;)Jak bys chial Mam dal Ciebie Transport ;) Tylko musze sie dowiedziec z kad chcesz jechac ale tylko do Londynu :) A z powrotem sam :)

Fryku

Postautor: Fryku » 19.07.2007 19:24:46

A za co ty zamierzasz w tym Londynie zyc skoro nie masz za co tam dojechac?? Czy ktos powiedzial ci ze Londyn jest najdrozszym miastem w Europie??

PS. Nawet nie wiecie ile polakow spi na ulicach, dwa lata temu tego nie bylo

Awatar użytkownika
odkurzacz
Antypapież II
Antypapież II

Postautor: odkurzacz » 19.07.2007 21:03:53

Fryku pisze:A za co ty zamierzasz w tym Londynie zyc skoro nie masz za co tam dojechac??

Nie napisałęm, że nie mam za co dojechać.. napisałem, że jest drogo... jeśli się uda tanio przejechać to utrzymać bez problemu... mam kilku znajomych w L.
You cant expect to wield supreme executive power, just because some watery tart threw a sword at you!

Fryku

Postautor: Fryku » 19.07.2007 22:14:37

spox :) widze ze tak czy inaczej problem z transportem raczej rozwiazany...
z ciekawosci wszedlem na stronke i do Londynu mozna przyleciec za 400 zlotych czyli za jakies 65£...
czyli za kwote za jaka delikatnie mowiac nie pobawisz sie nawet jeden raz na zwyklej dyskotece... no ale jesli masz znajomych to powodzenia :)

Awatar użytkownika
Czartogromski
gejlord
gejlord

Postautor: Czartogromski » 20.07.2007 09:37:37

He, he, w Zjednoczonym Kingdomie myślą, ze zagraża im jakaś Al Kaida, a tymczasem już tyka inna bomba zegarowa: Polacy; niech no się tylko zadomowią, to jeszcze Angole pożałują :twisted:, ze wpuścili polskie piekiełko (z całym inwentarzem).
Znośność bytu jest nielekka
Czartogromskie Czytanki 2.0
La Dolce Fiamma
Obrazek

Fryku

Postautor: Fryku » 20.07.2007 19:08:52

juz zaluja co niektorzy a wiecej polakow juz nie przyjedzie wiec bez obaw, teraz juz jest stala liczba
jak otworza granice niemiecka to 60% polakow stad wyjedzie i tak nie znaja jezyka wiec co to za roznica cz yw anglii czy w niemczech:) z niemiec beda mieli blizej do domu i w ankiecie co 3 powiedzial ze wyjedzie tak wiec londyn opustoszeje za dwa lata.

zyraf

Postautor: zyraf » 23.07.2007 14:01:12

wróżyła babka ...

Awatar użytkownika
target
gejlord
gejlord

Postautor: target » 23.07.2007 14:05:50

no nie przesadzaj, Fryku jest taki meski

zyraf

Postautor: zyraf » 23.07.2007 14:16:10

ta wróżka to bardziej by do Ciebie targecie pasowała :P

Awatar użytkownika
damiano_szek
DINOZAUR
DINOZAUR

Re: Londyn

Postautor: damiano_szek » 24.07.2007 01:30:42

odkurzacz pisze:Macie może pomysł, jak najtaniej można dojechać ( i wrócić) do Londynu ?
Bardzo zależy mi, aby w sierpniu pojechać tam na kilka dni ( Ktoś ważny wyjechał tam na ponad miesiąc :( ), a nie mam na to za dużo kasy. Samoloty są już potwornie drogie... podobnie autokary.
Myślałem o łapaniu stopa ( znałem osobę która przyjechała z Paryża do Warszawy stopem), tylko nigdy tego nie robiłem. Może ktoś ma jakieś doświadczenia i chciał by się podzielić ? :P

proponuje PKS WARMIA. Ale nie wiem czy z wawy jezdza...

Awatar użytkownika
damiano_szek
DINOZAUR
DINOZAUR

Postautor: damiano_szek » 24.07.2007 01:31:17

zyraf pisze:
polecam stopa, albo znaleźć ekipę która wybiera sie autem do UK i się zabrać, zrzucić na "wycieczkę"

czemu nie pociag???? :twisted:

Awatar użytkownika
target
gejlord
gejlord

Postautor: target » 24.07.2007 03:27:22

zyraf pisze:ta wróżka to bardziej by do Ciebie targecie pasowała :P

no to sie zdecyduj.
ale jakoś nie mogę zobaczyć w sobie cech wróżki.
czemu zawdzęczam ten trop?

noah

Postautor: noah » 24.07.2007 04:20:27

jedna Bardzo wazna sprawa o ktorej nikt nie wspomnial.. w UK jest calkowity zakaz zabierania pasazerow (tzw. autostopowiczow), owszem, sa kierowcy , ktorzy robia to na wlasna odpiedzialnosc.. ale nadal pozostaje to łamaniem prawa brytyjskiego. Na co uczulam - bo kary moga przewyzszyc bilet lotniczy. Zatem czy jest sens?

zyraf

Postautor: zyraf » 24.07.2007 17:12:08

damiano_szek pisze:
zyraf pisze:

czemu nie pociag???? :twisted:

pociąg też jest rozwiązaniem, ale droższym niż wyżej wymieniony i bardziej nudny.
jak kto lubi
ja ostatni spędziłem chyba z tydzień w pociągach ...

nie mówiąc o czasie w skm ...

zyraf

Postautor: zyraf » 24.07.2007 17:12:31

target pisze:czemu zawdzęczam ten trop?

chwili :D

Awatar użytkownika
odkurzacz
Antypapież II
Antypapież II

Postautor: odkurzacz » 25.07.2007 01:25:43

noah pisze:jedna Bardzo wazna sprawa o ktorej nikt nie wspomnial.. w UK jest calkowity zakaz zabierania pasazerow (tzw. autostopowiczow),

Tak, ale wczesniejsze umawianie sie nie podpada pod tą kategorię. Inaczej nie można by było zabrać nieznanej wcześniej osoby samocodem ;P... a to absudr.
Nie znam prawa brytyjskiego, ale przypuszczam, że musi chodzić o zabieraniu ludzi stojących przy drodze i chcących się gdzieś z kimkolwiek zabrać.

Awatar użytkownika
marcin
Tatromaniak
Tatromaniak

Postautor: marcin » 29.04.2014 13:49:19

Wróciłem właśnie z tygodniowej wizyty w UK :lol: Wreszcie udało mi się spotkać z kumplem-krakuskiem :jupi: (skoro Mahomet nie chciał do góry, to musiała góra do Mahometa :P)

od czasu mojego ostatniego tam pobytu (a było to już kawał czasu temu), wszystko tam potwornie zdrożało :? choć wegetariański bufet w Soho, tuż obok klubów gejowskich, był przepyszny i tani :lol:

a w czasie wakacji wpadnę do Londynu gdzieś na tydzień tym razem z chłopakiem, albowiem dostaliśmy zaproszenie :jupi:
Jeśli ktoś chce, znajdzie sposób.
Jeśli nie chce, znajdzie powód.

Wróć do „2.9. Ciekawe miejsca”