Wyspy Zielonego Przyladka

Rzeczpospolita samorządowa, podróże
Awatar użytkownika
marip
wyjadacz
wyjadacz

Wyspy Zielonego Przyladka

Postautor: marip » 09.09.2016 00:27:19

Byl ktos moze na Wyspach Zielonego Przyladka? Zastanawiam sie czy warto tam jechac. Rozwazam to miejsce jako alternatywe dla Wysp Kanaryjskich. Chce gdzies pojechac poza sezonem letnim. Najpierw myslalem o Kanarach, ale srednie temperatury tamtejsze w pazdzierniku czy kwietniu nie sa zbyt wysokie. Gdy doda sie do tego wiatr, to po prostu moze mi byc tam za zimno. Tymczasem na Wyspach Zielonego Przyladka poza sezonem letnim sa miesiace, gdy temperatura wynosi nawet do 28 stopni i woda tez osiaga powyzej 25 stopni. Patrzylem na ceny i nie sa one wcale wyzsze od tych na Wyspach Kanaryjskich (oczywiscie wlaczajac w to ceny biletow lotniczych). Zapewne nie ma tam wiele do zwiedzania - to moze byc minus, ale nie tak znowu wielki bo nastawiam sie raczej na wakacje na plazy + troche ruchu (ale to juz zalezy od tego co oferuje dany osrodek)

Awatar użytkownika
Fryku
wyjadacz
wyjadacz

Re: Wyspy Zielonego Przyladka

Postautor: Fryku » 10.09.2016 14:00:48

My byliśmy i wróciliśmy znudzeni, żeby nie napisać rozczarowani. Wcześniej spędziliśmy kilka tygodni na wyspach Kanaryjskich i muszę powiedzieć, że są bez porównania ciekawsze. Wyspy Zielonego Przylądka są przeznaczone dla bardzo bogatych turystów. Jakość usług, hoteli i jedzenia w restauracjach jest dosyć niska typowa dla czarnego kontynentu, ceny natomiast są wyższe od europejskich.
Kolejnym minusem jest fakt, że nie ma tam żadnych atrakcji oprócz plaży, ładnej pogody i miejsc do spacerów. Poza tym można skorzystać z drogich wycieczek fakultatywnych, ale to naprawdę trochę kosztuje; z drugiej strony to jedyna rzecz którą mogę polecić. Reasumując, jeśli masz do wyboru Wyspy Kanaryjskie i Wyspy Zielonego Przylądka, na twoim miejscu wybrałbym to pierwsze.

Awatar użytkownika
Nathi
Księżniczka
Księżniczka

Postautor: Nathi » 10.09.2016 14:09:07

Nie ma muzułmanów możesz śmiało lecieć. Chyba, że z czarnoskórymi też masz problemy.
Obrazek ✿ ✿ ✿ Natalka je bent mooi ✿ ✿ ✿

Awatar użytkownika
Palpatine
Argent Crusader
Argent Crusader

Postautor: Palpatine » 10.09.2016 16:49:13

marip pisze:Byl ktos moze na Wyspach Zielonego Przyladka? Zastanawiam sie czy warto tam jechac. Rozwazam to miejsce jako alternatywe dla Wysp Kanaryjskich. Chce gdzies pojechac poza sezonem letnim. Najpierw myslalem o Kanarach, ale srednie temperatury tamtejsze w pazdzierniku czy kwietniu nie sa zbyt wysokie. Gdy doda sie do tego wiatr, to po prostu moze mi byc tam za zimno. Tymczasem na Wyspach Zielonego Przyladka poza sezonem letnim sa miesiace, gdy temperatura wynosi nawet do 28 stopni i woda tez osiaga powyzej 25 stopni. Patrzylem na ceny i nie sa one wcale wyzsze od tych na Wyspach Kanaryjskich (oczywiscie wlaczajac w to ceny biletow lotniczych). Zapewne nie ma tam wiele do zwiedzania - to moze byc minus, ale nie tak znowu wielki bo nastawiam sie raczej na wakacje na plazy + troche ruchu (ale to juz zalezy od tego co oferuje dany osrodek)

Nie patrz na średnią temperaturę na Wyspach Kanaryjskich, bo to nie ma sensu :) Np na Gran Canarii różnica między północą a południem potrafi wynosić ok 10 stopni (na korzyść południa). Nie mówiąc o centrum wyspy, zwłaszcza w zimie.
Byłem tam w lutym i na południu było tak ok 22 stopni (starczyło na krótkie spodnie); w Las Palmas na północy było wtedy tak ok 16 (nieopacznie pojechałem w tych samych krótkich spodniach i zmarzłem). A w centrum wyspy, na dużej wysokości to było tak ok 3 stopni (słownie: trzech) :-D
Październik i kwiecień - na Kanarach będzie suuuper!

Co do Cabo Verde to był mój mąż parę lat temu i mówił mniej więcej to co Fryku. Fajnie pojechać żeby się dosłonecznić, bo faktycznie jest gwarancja pogody. Ale poza hotelem jest generalnie syf, bieda i nic ciekawego do oglądania.

Więc absolutnie Kanary! Albo Madera, która mnie się strrrrasznie podobała. Tylko tam jest mniejsza gwarancja pogody. No i ostatnio sporo się spaliło. Ale za to jest madera do picia i fajni chętni faceci na grindrze :D :oops: :mrgreen:

Awatar użytkownika
marip
wyjadacz
wyjadacz

Postautor: marip » 17.09.2016 16:37:41

Problem z wyborem rozwiazal sie sam, bo osoba, z ktora jade powiedziala, ze absolutnie nie bedzie jezdzic na dalekie lotniska, woli leciec z naszego lokalnego lotniska, a stad nie ma lotow na Wyspy Zielonego Przyladka - za to sa loty na wszystkie 4 wyspy na Kanarach. Jednak nie wiem czy bede zadowolony z tego wyjazdu. To czego najbardziej mi brakuje to takie typowe polskie letnie upaly. Temperatura siegajaca 30 stopni, bezwietrznie. Nie wiem czy trafie na taka pogode na Wyspach Kanaryjskich na wiosne lub na jesieni. Obawiam sie, ze jak bedzie 23 czy 24 stopnie i do tego bedzie wial wiatr to bedzie mi za zimno, aby sobie siedziec rozebranym na plazy. Taka wlasnie pogode mialem w ubieglym roku na Helu i niestety bylo mi tam zimno. Do tego az otrzasam sie na mysl o plazach, z ktorych widac miasto - asfalt, budynki, przejezdzajace samochody. Marze o plazy, gdzie nie bedzie nic oprocz piasku morza i roslinnosci. Pod tym wzgledem plaze na Helu bardzo mi sie podobaly - z jednej strony morze a z drugiej las.
Madera moze jest i ladna, ale tez wieje wiatr i poza sezonem letnim upalow chyba raczej nie ma. Mieszkalem przez rok z ludzmi z Madery i wlasnie mowili mi ze temperatura co najwyzej siega 28 stopni. Poza tym to Madera wedlug nich jest droga np. zywnosc jest tam drozsza niz w Anglii.

Awatar użytkownika
marcin
Tatromaniak
Tatromaniak

Postautor: marcin » 18.09.2016 18:11:40

To skoro najważniejsze jest, aby były upały, to jedź np. do Hurghady w Egipcie - tam w tej chwili cały czas jest 40 stopni, więc zimno ci na pewno nie będzie :P
Jeśli ktoś chce, znajdzie sposób.
Jeśli nie chce, znajdzie powód.

Awatar użytkownika
marip
wyjadacz
wyjadacz

Postautor: marip » 28.09.2016 13:33:16

Moze kiedys pojade do Egiptu. Ale jest to wlasnie takie samo 'moze' jak w przypadku Rosji - nie za bardzo widze sie w roli zasilajacego gospodarke krajow, ktore przesladuja osoby LGBT.

Fryku a jak z plazami - konkretnie tymi polozonymi poza terenem hotelowym? Tez syf? Pytam bo czasami zdarzaja sie osrodki, ktore nie maja wlasnej piaszczystej plazy i np oferuja dowoz do plazy ogolnie dostepnych (np widzialem taka oferte w miejscowosci Santa Maria na wyspie Sal).

Awatar użytkownika
marcin
Tatromaniak
Tatromaniak

Postautor: marcin » 29.09.2016 21:28:25

Słuszne podejście. Również nie jeżdżę do krajów, gdzie za gejostwo można w najlepszym razie pójść do więzienia. Nawet, jeżeli jest to zasadniczo martwe prawo (jak w Egipcie), to wolę nie ryzykować.
Jeśli ktoś chce, znajdzie sposób.
Jeśli nie chce, znajdzie powód.

Wróć do „2.9. Ciekawe miejsca”