Wakacje 2016.

Rzeczpospolita samorządowa, podróże
Awatar użytkownika
uzytkownik_konta
gejlord
gejlord

Re: Wakacje 2016.

Postautor: uzytkownik_konta » 23.07.2016 00:58:16

No, świetnie. Ale jak kiedyś wyszedłem z propozycją, żeby zrobić nawet nie karty ze zniżkami, ale sam przewodnik z lokalami przyjaznymi LGBT to wybuchł skandal i nawet osoby z tej samej strony barykady wbijały mi nóż w plecy. A szkoda gadać...

Awatar użytkownika
Nathi
Księżniczka
Księżniczka

Postautor: Nathi » 23.07.2016 01:09:25

Ja usłyszałem od znajomej pary hetero, że to dyskryminacja, że geje mają taniej wejściówki od nich :D bo to akurat oni nam powiedzieli, że są takie.
Obrazek ✿ ✿ ✿ Natalka je bent mooi ✿ ✿ ✿

Awatar użytkownika
kkam
gejątko
gejątko

Postautor: kkam » 25.07.2016 09:42:08

Ja jakiś czas temu miałem okazję odwiedzić Łódź i czułem się nawet milo zaskoczony. Nastawiałem się na brzydkie miasto a okazało sie,ze jest tam naprawdę fajnie. Byłem tam jakieś 10 lat temu i widać różnicę. Na pewno centrum jest bardziej odremontowane. Odnowili bardzo wiele ciekawych budynków.
Polecam zajrzeć sobie również na ten wpis:
http://szerokiej-drogi.pl/hollylodz-sto ... ego-filmu/

Jest tutaj napisane co warto jest tam zwiedzić

Awatar użytkownika
mpp
Moderator
Moderator

Postautor: mpp » 25.07.2016 10:07:43

Moje plany urlopowe się trochę rozwaliły. Z trudem wcisnąłem w kalendarz dwa tygodnie urlopu, przez chwilę zapowiadało się, że wakacji w tym roku nie będzie (zresztą i tak jest pewne prawdopodobieństwo, że będę musiał odwołać urlop i siedzieć w pracy...) Moi szefowie zmienili termin swojego urlopu blokując mnie trochę, musiałem się przestawić na przełom sierpnia i września. I oczywiście z wielkich planów (których miałem jak zwykle więcej, niż czasu) nie zostało zbyt wiele; w każdym razie wybór padł na tydzień w Czechach i tydzień na rowerach. A w zasadzie na jednym rowerze, w pojedynkę. Wstępnie zaplanowana jest trasa: ze Śląska do Trójmiasta i potem dalej w kierunku granicy z Litwą, zależy jak daleko uda mi się zajechać przez tydzień :) .
Proszę pospieszyć z przesiadaniem.

Awatar użytkownika
Nathi
Księżniczka
Księżniczka

Postautor: Nathi » 04.08.2016 12:31:49

Wiedeń jest boski.
7 dni w cywilizacji może podladować baterie. No i 1h do Bratysławy petarda.
Tylko twinki nieciekawe :evil:
No i wszędzie tęcze :D będę w domciu to coś naskrobie jak było.

Awatar użytkownika
Dorian_Gray
Lord of the Twinks
Lord of the Twinks

Postautor: Dorian_Gray » 04.08.2016 16:00:31

mpp pisze:(...) i tydzień na rowerach. A w zasadzie na jednym rowerze, w pojedynkę.

noclegi w namiocie czy w hostelach/hotelach?

marzyłem kiedyś o takiej tygodniowej wyprawie rowerowej ... ale teraz już chyba za stary jestem
spuchłbym po dwóch dniach chyba :?

w tym roku to tylko dwie wyprawy do Berlina były ... jeszcze moze we wrześniu uda mi się wycyganić od kierowniczki krótki tygodniowy urlopik i
wybiorę się w Tatry
Český je hezký!

Awatar użytkownika
Nathi
Księżniczka
Księżniczka

Postautor: Nathi » 05.08.2016 19:14:30

To ja skrobnę parę słów o moich tegorocznych wakacjach.
Muszę przyznać, że Wiedeń bardzo mnie urzekł.
Spędziłem w nim 7 dni i mieszkałem w 14 dzielnicy Penzing jakieś 15 minut tramwajem do pałacu Schonbrunn.
Wybraliśmy się z Pysiem do pałacu w niedzielę i spędziliśmy w nim cały dzień. Przepiękne ogrody cesarzowej, wykupiliśmy sobie zwiedzanie na najdłuższej trasie dzięki czemu oglądaliśmy 40 cesarskich komnat. Łóżko na którym umarł cesarz Austrii Franz Joseph, tez było łóżko na którym umarł syn Napoleona, komnaty królowej Sisi. Cesarskie łoża i komnatę w której grał 6 leni Mozart. Pałac był boski.
Kunsthistorisches Museum - fajne muzeum poszliśmy o 16 i do 18 nie zdążyliśmy pooglądać wszystkich wystaw :evil: Najbardziej podobały mi się cesarskie zbiory z Egiptu :D dużo obrazów, Rembrandt, Rubens no mnóstwo było tych obrazów.
Zwiedziliśmy austriacki Parlament z przewodnikiem. Cały Ring, Belweder, Hofburg. Byliśmy na wzgórzach Kahlenberg gdzie odbywała się bitwa pod Wiedniem. Zwiedziliśmy krypty w kościele Kapucynów z pochowanymi Habsburgami. Wdrapaliśmy się na wierzę w Stephansdom (ponad 300 stopni!) chyba nawet największym kościele Austrii, na której znajduję się najstarszy dzwon w Austrii wykuty z tureckich zdobycznych dział, 3 pod względem wielkości w Europie. Nawet udało nam się usłyszeć te dzwony.
Odwiedziliśmy najstarszy cmentarz wiedeński na którym jest pochowany w zbiorowej mogile Mozart. Potem udaliśmy się na największy cmentarz w Wiedniu gdzie jest pochowanych ponad 3 miliony ludzi w tym Beethoven, Schubert, Strauss. Ciekawe przeżycie stać na grobach tak wielkich muzyków. Wszyscy są pochowani w jednej alejce obok siebie.
Co tam hmmm, oglądaliśmy dosłownie wszystkie fajne miejsca Wiednia. Kolorowe domki Hundertwasserhaus, muzeum sztuki, ekologiczną kolorową spalarnie śmieci. Odwiedziliśmy dzielnicę Uno-City z budynkami różnych ważnych instytucji jak ONZ. Wjechaliśmy na wieżę Donauturm która miała 150 metrów wysokości. Oczywiście słynny wiedeński park rozrywki Prater i karuzele też zaliczyliśmy :D
W środę popłynęliśmy Dunajem do Bratysławy. Zwiedziliśmy tam zamek i stare miasto. Zjedliśmy obiad i wróciliśmy stateczkiem do Wiednia spakować się i do domciu.
Najśmieszniejsze jest to, że najbrzydszą budowlą w Wiedniu byłą opera :D No i Pysio strasznie narzekał, że śmierdzą końskie kupki :P
Zycie nocne też bardzo ciekawe poszliśmy sobie na dyskotekę :D na zakupy na ulice centrów handlowych Mariahilferstrasse. Też byliśmy w centrum na ulicy projektantów mody, gdzie Pysio dostawał orgazmów pod sklepami Louisa Vuitton, Gucciego czy Diora. Było fajnie tylko imprezki i twinki jednak są lepsze w Holandii :P
Ogólnie to co lubię najbardziej, wypoczywam w zgiełku ludzi na ławce albo w kawiarni przy kawusi. To jest to co kocham, tysiące ludzi z całego świata i to dostałem co uwielbiam. Następne wakacje też w jakimś dużym mieście!

Choć i tak najbardziej loffciam Amsterdam <3

Awatar użytkownika
Hawken
gwiazda północy
gwiazda północy

Postautor: Hawken » 05.08.2016 19:28:51

Wygląda na to, że wiedniowaliście intensywnie. :-D
Kim jesteście - byłem,
Kim jestem - będziecie. :twisted:

Awatar użytkownika
Nathi
Księżniczka
Księżniczka

Postautor: Nathi » 05.08.2016 19:31:52

Nom wychodziliśmy z domku o 11 i wracaliśmy póżnooo. Od chodzenia po Wiedniu się spiekliśmy cali, bo tam było ciągle 30 stopni bez żadnej chmury. A jak wracaliśmy to oglądaliśmy jeszcze austriacka TV i raz leciały ŚDM :P

Awatar użytkownika
Hawken
gwiazda północy
gwiazda północy

Postautor: Hawken » 05.08.2016 19:32:57

Miło tak wyjechać. I wspomnienia z tego zostają.
Kim jesteście - byłem,

Kim jestem - będziecie. :twisted:

Awatar użytkownika
Nathi
Księżniczka
Księżniczka

Postautor: Nathi » 05.08.2016 19:40:43

I jakieś 1400 zdjęć :X

Awatar użytkownika
mpp
Moderator
Moderator

Postautor: mpp » 05.08.2016 23:23:39

Dorian_Gray pisze:
mpp pisze:(...) i tydzień na rowerach. A w zasadzie na jednym rowerze, w pojedynkę.

noclegi w namiocie czy w hostelach/hotelach?

marzyłem kiedyś o takiej tygodniowej wyprawie rowerowej ... ale teraz już chyba za stary jestem
spuchłbym po dwóch dniach chyba :?

Mam już kilka takich za sobą, fajnie było. Tyle, że do tej pory jeździłem z facetem, który strasznie marudził czasami i nie mogłem sobie poszaleć tak, jakbym chciał. Więc w tym roku chcę jechać sam (miałem z Gdańska zabierać dwie osoby, ale nie zgrały się urlopy). Namiot biorę ze sobą na wszelki wypadek, ale myślę, że raczej będę spał pod dachem - ze względu na to, że poranne wytarabanienie się z pokoju jest szybsze, niż spakowanie całego obozowiska, tym bardziej jeśli jedzie się w pojedynkę.
Proszę pospieszyć z przesiadaniem.

Awatar użytkownika
Avril
gejlord
gejlord

Postautor: Avril » 05.08.2016 23:52:26

umarłbym gdybym miał sam spać w namiocie :x

Awatar użytkownika
SonGoku
gejowy
gejowy

Postautor: SonGoku » 06.08.2016 00:04:02

Ja bym umarł, jakbym miał chodzić w takim upale :P

W ostatni weekend przyjaciółka przyleciała na koncert, to trochę pozwiedzaliśmy, ale na szczęście pogoda była w sam raz :)

Awatar użytkownika
luckyTSK
młodszy wyjadacz
młodszy wyjadacz

Postautor: luckyTSK » 06.08.2016 01:56:30

Avril pisze:umarłbym gdybym miał sam spać w namiocie :x

Ja tam chetnie bym jeszcze sprobkwal :-) za moich nastoletnich czasów potrafilem przespac. W namiocie pół wakacji
:lol:
Obrazek

Nasze życie składa się z serii chwil. A Każda z nich jest podróżą do samego końca....

Awatar użytkownika
marcin
Tatromaniak
Tatromaniak

Postautor: marcin » 17.08.2016 12:00:02

W namiocie się fajnie śpi, choć ostatni raz to robiłem bodaj z 10 lat temu.

No i urlop 2016 dobiegł końca: były moje ukochane Tatry (2 razy), były Bieszczady i był ukochany Gdańsk :-D
Jeśli ktoś chce, znajdzie sposób.
Jeśli nie chce, znajdzie powód.

Awatar użytkownika
marcin
Tatromaniak
Tatromaniak

Postautor: marcin » 29.08.2016 16:16:14

Z nami bardzo przyjemny wypad w Góry Świętokrzyskie i okolice :-D

Tylko 2 dni, ale bardzo aktywnie spędzone: weszliśmy na dwa najważniejsze szczyty: Łysicę i Łysą Górę, na Łysej Górze zobaczyliśmy gołoborza i prastary wał kultowy z czasów przedchrześcijańskich (fajnie było - stojąc przy tym wale - wyobrazić sobie te prastare praktyki religijne, a może i sabaty czarownic :P), zwiedziliśmy klasztor na Świętym Krzyżu z arcyciekawym muzeum misyjnym (zwłaszcza różne ozdoby z Afryki, głównie Kamerunu), zobaczyliśmy słynnego kamiennego pielgrzyma w Nowej Słupi (wg legend poruszającego się z prędkością jednego ziarnka piasku na rok) i odwiedziliśmy Bodzentyn z malowniczymi ruinami i słynnym obrazem w kościele z wyeksponowanym końskim zadem :P

Spaliśmy w Kielcach, był wieczorno-nocny spacer po mieście (trafiliśmy na festiwal food trucków) i (to już za dnia) zwiedzanie miasta, odwiedziliśmy pałac biskupów krakowskich z Muzeum Narodowym (ciekawy zwłaszcza gabinet numizmatyczny i kolekcja malarstwa), katedrę, rezerwat Kadzielnię, dworzec kolejowy (sprawiający dość nieciekawe wrażenie), dworzec PKS (czyli słynne UFO - mocno tam czuć komuną, ale sam dworzec niezwykle ciekawy i funkcjonalny). Ogółem dość ciekawe miasto, ale raczej do jednokrotnej wizyty :P

Awatar użytkownika
kaylan
starszy gejowy
starszy gejowy

Postautor: kaylan » 03.09.2016 20:26:25

@Nathi, a w muzeum historii naturalnej byłeś? Moim zdaniem jedno z lepszych, bardzo ciekawe eksponaty, nie tylko bardzo sławna najstarsza figurka grubej baby, którą zresztą też warto zobaczyć.

Awatar użytkownika
Nathi
Księżniczka
Księżniczka

Postautor: Nathi » 03.09.2016 22:16:30

Ta babka co ma cycki jak 2 penisy ? :mrgreen:
W jakimś muzeum nie byłem, bo było zamknięte do renowacji i będzie czynne dopiero za rok. Ale to było koło Hofburga etnograficzne chyba.

Awatar użytkownika
marcin
Tatromaniak
Tatromaniak

Postautor: marcin » 04.09.2016 21:23:39

Mnie się bardzo podobało muzeum historii naturalnej w Londynie, choć byłem tam sto lat temu.

Wróć do „2.9. Ciekawe miejsca”