Ateny - ktoś był, coś opowie?

Rzeczpospolita samorządowa, podróże
Awatar użytkownika
Peppers
starszy wyjadacz
starszy wyjadacz

Ateny - ktoś był, coś opowie?

Postautor: Peppers » 15.05.2016 15:40:01

W te wakacje postanowiłem zobaczyć miasto, które od zawsze chciałem zwiedzić. Wykupiłem już sobie loty w obie strony z Wawy, ale muszę jeszcze znaleźć nocleg na 7 nocy.
Czy ktoś z naszego forum był w Atenach? Może polecić jakiś hotel (pokój dwuosobowy)? Lepiej szukać z Polski, czy na miejscu (jechać w ciemno)?
I przede wszystkim jakie wrażenia po podróży. :)
Jeśli chcesz popełnić samobójstwo, proponuję skoczyć ze swojego ego na swoje IQ - śmierć gwarantowana ...

Awatar użytkownika
Radekk
Radzio
Radzio

Re: Ateny - ktoś był, coś opowie?

Postautor: Radekk » 15.05.2016 23:30:53

Nie wyobrażam sobie jechać gdzieś w ciemno, ale jak kto woli. Zazwyczaj rezerwuję hotel razem z lotem. Możesz poszukać na stronie Easy Jet, mają hotele w dość rozsądnych cenach.

Ateny to przede wszystkim zabytki kultury antycznej, które warto zobaczyć. Poza tym, mają dobre jedzenie, ale chyba w żadnym kraju śródziemnomorskim nie ma niesmacznego jedzenia. Miasto samo w sobie jest ładne, ale dosłownie w każdym miejscu są bezdomne psy i koty, dokarmiane przez ludzi. Uwagę przykuwa też obóz bezdomnych na Placu Syntagma. Ciągle są jakieś demonstracje, a policja patroluje miasto jeżdżąc autobusem. W sumie szkoda, że takie rzeczy dzieją się w tak pięknym kraju.
"Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do."
Rob Siltanen

Awatar użytkownika
marcin
Tatromaniak
Tatromaniak

Postautor: marcin » 16.05.2016 10:42:52

Ja byłem, ale coś chyba z 20 lat temu, jeszcze z rodzicami. Ogólnie Grecja mi się bardzo podobała, ale Ateny zapamiętałem głównie jako brudne i niezbyt zachęcające miasto :x
Jeśli ktoś chce, znajdzie sposób.
Jeśli nie chce, znajdzie powód.

Awatar użytkownika
Peppers
starszy wyjadacz
starszy wyjadacz

Postautor: Peppers » 16.05.2016 16:42:53

Zapowiada się zatem smutny urlop... :P Chociaż może przez 20 lat trochę posprzątali ... :D

Radekk - dzięki. Szukałem już na bookingu i trivago, zapytałem po prostu czy ma ktoś jakiś sprawdzony hotel :) ogarnę sobie tę stronkę, o któej piszesz. Obawiam się tych kotów. Jak widzę takie koteły to od razu bym je przygarniał :P
Jeśli chcesz popełnić samobójstwo, proponuję skoczyć ze swojego ego na swoje IQ - śmierć gwarantowana ...

Awatar użytkownika
Radekk
Radzio
Radzio

Postautor: Radekk » 16.05.2016 18:44:04

Czemu smutny? Każdy wyjazd jest ekscytujący i niesie za sobą nowe doświadczenia, a Grecja to piękny kraj, ale trochę zaniedbany. Poleciłbym Ci hotel, gdybym pamiętał jego nazwę. ;P Tak wszystkie hotele to posejdony albo akropolisy.
"Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do."

Rob Siltanen

usuniety_nr02

Postautor: usuniety_nr02 » 16.05.2016 19:19:33

Przecież nie jedziesz sam, więc urlop będzie udany !!

Awatar użytkownika
Peppers
starszy wyjadacz
starszy wyjadacz

Postautor: Peppers » 16.05.2016 20:56:16

Pod wzgledem towarzystwa na pewno bedzie :-) w koncu trzecia rocznica. Jakiegos posejdona sobie znajde do mieszkania przez tydzien. A ze wino ponoc w Grecji przepyszne, bede sie na pewno dobrze bawic:-P

A jak tam jest z komunikacja? Porownywalnie skomunikowane miasto do Pragi np?

Awatar użytkownika
Leo
gejlord
gejlord

Postautor: Leo » 17.05.2016 13:50:38

Nie wiem, byłem dawno i nas podwoził autokar.
Z Aten pamiętam tylko Akropol i tamtejsze muzeum i ciągłe powtarzanie "no flash, no flash..."

Awatar użytkownika
marcin
Tatromaniak
Tatromaniak

Postautor: marcin » 17.05.2016 16:30:50

Peppers pisze:A jak tam jest z komunikacja? Porownywalnie skomunikowane miasto do Pragi np?

Z tego co pamiętam (no, nie z Aten, ale byłem jeszcze później, choć już w innym mieście) komunikacja w miastach (i w ogóle w kraju) jest raczej słaba: komunikacja szynowa jest słabo rozwinięta, pociągi są stare i powolne i w zasadzie wszyscy jeżdżą samochodami, skuterami bądź w ostateczności autobusami. W dodatku, z tego co pamiętam, przystanki autobusowe były oznakowane mało czytelnie, tylko po grecku, i niełatwo było się w tym zorientować. Ale Ateny to stolica, to pewnie będzie lepiej, jakieś metro też tam bodaj jest.

Za to, z tego co pamiętam, w Grecji są ogólnie tanie taksówki - kilka lat temu za przejazd ~10 km płaciłem coś koło 5 EUR.
Jeśli ktoś chce, znajdzie sposób.
Jeśli nie chce, znajdzie powód.

Awatar użytkownika
Peppers
starszy wyjadacz
starszy wyjadacz

Postautor: Peppers » 17.05.2016 17:13:18

Właśnie przeczytałem też, że wszystkie pojazdy zatrzymują się w Atenach na żądanie :D szczerze mówiąc we Wrocławiu czasami mi tego brakuje, bo jak jadę ze swojego Psiaka to często przystanki są puste wieczorem...

Myślimy też nad wynajęciem tam sobie auta, coby pozwiedzać okoliczne miejscowości. Jak wiadomo na wioskach często sprzedają swoje wyroby, których nie dostanie się w dużych aglomeracjach.

Tanie taksówki już mi się podobają! Na stronce, gdzie czytałem o komunikacji napisali, że 7dniowy bilet turystyczny kosztuje 50 Euro!!! Trochę masakra...

Awatar użytkownika
Radekk
Radzio
Radzio

Postautor: Radekk » 17.05.2016 20:30:06

Jeśli znajdziecie hotel w centrum Aten (o co nie trudno w przystępnej cenie) i lubicie spacerować to wszędzie się dostaniecie na bilecie wieloprzejazdowym. Taki bilet kosztuje chyba nie więcej niż 20 euro i jest chyba na nim 12 przejazdów. Wszystkie "chyba" wynikają z faktu, że już dokładnie nie pamiętam. Bilety na lotnisko jak to wielu krajach bywa są droższe.

Co do zwiedzania to ja miałem bilet wstępu, który można było użyć 8 razy, kosztował mniej więcej 20 euro, czyli za to można było zwiedzić większość najważniejszych zabytków. Po prostu wchodziłeś na Akropol i jedno "wejście" miałeś skasowane.

Ja byłem jeszcze na wycieczce morskiej, która zaczęła się dla mnie koszmarnie, bo łodzią tak kołysało, że większość pasażerów wymiotowała, mnie mdliło i musiałem cały czas siedzieć na dziobie. Popłynęliśmy na 3 wyspy: Hydra, Aegina i Poros. Na Hydrze nie ma ruchu samochodowego i jest najmniejsza. Poros niczym się nie wyróżnia, poza tym, że jest największa. Aegina słynnie z hodowoli pistacji. Mają chyba pistacje przerobione na każdy sposób, a najlepsze są lody pistacjowe. :D

Rob Siltanen

Wróć do „2.9. Ciekawe miejsca”