Podróże ogólnie (mile widziane zdjęcia)

Rzeczpospolita samorządowa, podróże
Awatar użytkownika
mare
NAAWSW
NAAWSW

Re: Podróże ogólnie (mile widziane zdjęcia)

Postautor: mare » 12.06.2017 00:17:24

في مناسبة أخرى

Awatar użytkownika
mare
NAAWSW
NAAWSW

Postautor: mare » 13.06.2017 00:41:21

Dzisiejsze zdjecia

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Leo
gejlord
gejlord

Postautor: Leo » 13.06.2017 14:15:20

Fajnie. Z tego co pamiętam, jakiś czas również byłeś gdzieś w Afryce. Bywasz tam zawodowo, czy turystycznie?

Awatar użytkownika
Incertus
gejowy
gejowy

Postautor: Incertus » 13.06.2017 14:29:08

Wcale się nie dziwię. Z Hiszpanii do Afryki jest bardzo blisko :)
Il corpo faccia quello che vuole. Io non sono il corpo. Io sono la mente.

Awatar użytkownika
Nathi
Księżniczka
Księżniczka

Postautor: Nathi » 13.06.2017 16:19:28

Maroko całkiem spoko :P
Obrazek ✿ ✿ ✿ Natalka je bent mooi ✿ ✿ ✿

Awatar użytkownika
mare
NAAWSW
NAAWSW

Postautor: mare » 13.06.2017 19:05:22

Spoko, spoko ;) Tym razem to praca, ale i tak dosc czesto przyjezdzam turystycznie. Tym razem jestem w mniejszym miescie na prowincji i niesamowicie sie robi, gdy nagle robi sie kompletnie pusto przed koncem postu. Jak na filmie z zombie. Poza tym jak zwykle: ludzie mili, jedzenie dobre, pogoda ok.

Awatar użytkownika
wiczynp1
gejątko
gejątko

Postautor: wiczynp1 » 16.06.2017 11:01:53

W lutym byliśmy chyba na urlopie życia z moim partnerem - na Hawajach, a konkretniej na wyspach: Oahu, Maui i Big Island.
25 godzin w samolotach oraz 11 godzin różnicy czasowej nie było aż takie straszne, szczególnie ze na miejscu przyroda zachwyca: plaże, wulkany i wodospady, żółwie, a szczególnie manty. Wycieczkę zorganizowaliśmy na własna rękę; zajęło to bardzo dużo czasu, ale dzięki temu mniej frustracji było. Bardzo droga impreza, jednak jeśli będziecie mieli kiedyś okazję, to zdecydowanie polecam.

Awatar użytkownika
marip
wyjadacz
wyjadacz

Postautor: marip » 17.06.2017 01:45:23

Tez mysle o jakiejs wyspie na koncu swiata i najbardziej podoba mi sie Aruba. Piekne plaze, podobno bardzo dobre jedzenie, wyspa jest bardzo bezpieczna, i chyba jest tam mniej biedy niz w takiej na przyklad Dominikanie czy innych wyspach na Karaibach. Kolezanka z pracy wrocila wlasnie z Dominikany i opowiadala o tym w jakich warunkach ludzie tam zyja - szopy wszedzie nawet w miastach.
Lot na Arube bezposredni z UK trwa 9 godzin, godziny dogodne bo wylatuje sie po poludniu i przylatuje sie tez po poludniu np: wylot jest o 13-tej a przylatuje sie o 17 miejscowego czasu. Tak samo z lotem powrotnym - wylatuje sie wieczorem, a w Londynie jest sie rano.
Na plazach baly piasek, wzdluz calego poludniowego wybrzeza dobra komunikacja autobusowa. Oranjestaad ktory jest stolica wyspy wyglada jak z bajki - piekna holenderska architektura. Ceny tylko troche wyzsze do tych na wyspach Zielonego Przyladka. All inclusive w dobrym hotelu mozna dostac za 7 tys zl od osoby za tydzien (2 osoby w pokoju). Moze w przyszlym roku sie wybiore.
A i co wazne Aruba lezy poza pasem huraganow.

Awatar użytkownika
Radekk
Radzio
Radzio

Postautor: Radekk » 21.06.2017 06:45:44

Korea Południowa mnie oczarowała, a uprzejmność i gościnność mieszkańców przekroczyła moje wszelkie oczekiwania. Szkoda mi było wyjeżdżać, najchętniej zostałbym przynajmniej miesiąc, żeby lepiej poznać kulturę i ludzi. Nigdy nie mam takich przemyśleń po urlopie.

Zabytkami, zabytkami wiadomo, chociaż dla mnie i tak były dość ciekawe, bo nigdy wcześniej nie widziałem azjatyckich pałaców królewskich i nie znałem historii tej części świata.

Seul, przytłacza swoją wielkością, ale wbrew pozorom jest cicho i spokojnie. Ludzie nie wyglądają jakby się śpieszyli. Wszystko wydaje się być uporządkowane i harmonijne. Brak śmieci i petów na ulicach, pomimo faktu, że znalezienie kosza stanowi nie lada wyzwanie. A jak już się znajdzie to jest cały zestaw, bo recykling jest obowiązkowy. Poza tym mieszkańcy nie krzyczą i nie drą się tak jak w UK np. w metrze czy autobusie.
Zaskoczyło mnie, że nikt nie sprawdzał biletów pociągowych i nie było też bramek, chociaż miejsca są przydzielane i podobno jakoś wiedzą, że jakieś miejsce jest zajęte a nie powinno.

Urzekły mnie też standardy obsługi, która jest ponad przeciętna a napiwek nie jest oczekiwany, niektórzy wręcz mogą się obrazić. Spałem w takim domu gościnnym i gospodarz był bardzo pomocny, pomimo że mówił dość łamanym angielskim. Widząc mnie wieczorem, oferował skromną kolację, która nie była wliczona w cenę pokoju, więc nie do końca wiedziałem jak się zachować. Ostatecznie odmawiałem. Dał mi nawet 2 bardzo skromne prezenty, nie wiedziałem jak się zrewanżować (nie chciałem ryzykować zostawiania napiwku), może mu wyślę coś fajnego.
I te ich nieustanne ukłony..

Mam nadzieję, że ten kraj nigdy nie zostanie skażony europejskimi standardami!

Jedyne co może nieco szokować na początku to fakt, że niektórzy Koreańczycy, zwłaszcza starsi lubią sobie od czasu do czasu zjeść pieska, ale raczej nie da się przez przypadek trafić do psiej restauracji. W sumie nie ma żadnej etycznej różnicy (tylko emocjonalna) pomiędzy zjedzeniem psa a świni i to zwierzę i to zwierzę.

Wracałem przez Dubaj i wszedłem do kraju, bo miałem 20 godz. pomiędzy lotami. To już nie było tak ekscytujące. Przepych, bogactwo i bieganie pomiedzy klimatyzowanymi pomieszczeniami, bo przy 42 stopniach nie da się zbyt długo wytrzymać na zew. Było tak jak się spodziewałem, ale cieszę się, że odwiedziłem też Emiraty.
"Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do."
Rob Siltanen

Awatar użytkownika
Walpurg
wielki miś Gejowa
wielki miś Gejowa
Kontakt:

Postautor: Walpurg » 21.06.2017 10:44:03

Ale kawał świata! :D
Bądźmy pasywni, ale nie bądźmy bierni! (Bartosz Żurawiecki, Nie byłeś na Paradzie? Nie idę z Tobą do łóżka!, "Replika" nr 50, 07/08 2014, s. 11.)

Awatar użytkownika
mare
NAAWSW
NAAWSW

Postautor: mare » 21.06.2017 10:46:24

Zdjecia!!!

Awatar użytkownika
Leo
gejlord
gejlord

Postautor: Leo » 21.06.2017 11:36:28

popieram

Awatar użytkownika
Radekk
Radzio
Radzio

Postautor: Radekk » 22.06.2017 12:00:01

Mare, Leonku, sporo ich było, ale wybrałem te najciekawsze.

Obrazek
Jedna z historycznych czterech bram wjazdowych do Seulu. W tle ceremonia zmiany warty.

Obrazek
Ostatnia stacja kolejowa w Korei Południowej w kierunku Korei Północnej. Stacja jest w pełni gotowa i czeka na zjednoczenie.

Obrazek
Widok z wieży widokowej. Ta mgła to chyba smog. :shock:

Obrazek
Busan/Pusan - drugie co do wielkości miasto po Seulu. Tutaj wysoki i zakręcony most, czuć trochę adrenaliny, wjeżdżać na niego.

Obrazek
Znowu Busan.

Obrazek
Jeden z pałaców w Seulu.

Obrazek
Starsza część Dubaju. Bardzo przypomina Maroko.

Obrazek
7* hotel-żagiel, czyli moje miejsce noclegowe. :wink:

Obrazek
Na szczycie Burj Khalifa.
"Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do."

Rob Siltanen

Awatar użytkownika
Leo
gejlord
gejlord

Postautor: Leo » 22.06.2017 12:56:22

O cholera, oglądałem ostatnio chyba na ttv testerów wczasów do Dubaju. Pokazywali Burj Khalifa, bym zawału dostał.
Pięknie i zazdroszczę. ;)

Awatar użytkownika
mare
NAAWSW
NAAWSW

Postautor: mare » 22.06.2017 22:50:24

Nio, super

Awatar użytkownika
Hebius
jaszczomp
jaszczomp

Postautor: Hebius » 22.06.2017 23:25:28

Peregrynacji po Warmii i Mazurach dzień trzeci

Śladami Sojuza (wyimki)

Nazbierało mi przez ostatnie lata tyle odwiedzin forumowiczów, że mogłem spokojnie rozszerzyć program zwiedzania miasta i okolicy o niehistoryczne atrakcje. Bliższa koszula ciału, niż sukmana, a możliwość poplotkowania o znajomych budzą większe zainteresowanie, niż krewni króla, choćby nawet takiego uhonorowanego portretem na stuzłotówce.
W położonych przy krętej, malowniczej drodze Bezławkach, na sporym wzniesieniu stoi niegdysiejszy zamek krzyżacki, przerobiony już w 1513 roku na kościół. W czasach świetności militarnej obiekt był przez pewien czas siedziba najmłodszego z braci Jagiełły, chwilowego sojusznika Krzyżaków, księcia Świdrygiełły.
Miałem swego czasu pokazać zabytek Sojuzowi, ale w trakcie jazdy tak się rozpędził swoim ferrari, że dopiero spory kawał za wsią zdążyłem rzucić „To już tu, zatrzymaj się!”. Droga wąska, Sojuz ani miał jak zawrócić, ani chciał zostawić auto na poboczu i przejść kawałek (z 500 metrów) na piechotę. W rezultacie atrakcja przeszła koło nosa. Z forumowiczem X byłem czujniejszy.

Obrazek

Wzgórze jest niestety tak zadrzewione, zarośnięte krzakami, że dla dobrego ujęcia bryły kościoła trzeba stanąć gdzieś przy dojeździe do wsi. O czym nie pomyślałem.

Obrazek

Budynek jest kościołem filialnym parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa Wilkowie. W internecie piszą, że nabożeństwa odprawia się tam tylko niedzielami w wakacje. Przy samym kościele brak jakichkolwiek informacji na ten temat.

Obrazek

XVI wieczna furta wejściowa na kościelny dziedziniec z prawie niewidocznym już niemieckim napisem, cytatem z pierwszego listu św. Pawła do Tesaloniczan (Nie chcemy, bracia, waszego trwania w niewiedzy co do tych, którzy umierają, abyście się nie smucili jak wszyscy ci, którzy nie mają nadziei.)

Obrazek

Mur po lewej.

Obrazek

Mur po prawej.

Obrazek

Furta wejściowa – widok z kościelnego dziedzińca.

Obrazek

Elewacja południowa. Korpus główny kościoła to przerobiony zamek. Dzwonnica została dobudowana w latach 1726-1730, swój obecny, porządny wygląd zawdzięcza niedawnej renowacji.

Obrazek

Dziedziniec kościelny od XVI wieku pełnił rolę cmentarza. W XIX wieku cmentarz rozszerzono na cały stok zamkowego wzgórza.
Dwa zachowane nagrobki to już powojenne pochówki.
Tak się czasem narzeka, na niechlujność Polaków, a tu proszę – z jaką dokładnością usunięto ślady po niemieckich mieszkańcach.

Obrazek

Na cmentarnym murze zachowała się tylko jedna żeliwna, XIX wieczna plakieta z kwatery rodziny von Saltzwedell z Pieckowa (Pötschendorf).

Obrazek

W dachu kościoła spora dziura.
Bym powiedział, że parafia dba dość średnio o ten przejęty od ewangelików dopiero w początkach lat osiemdziesiątych zabytek.

Obrazek

Zakrystia (razem z kruchtą) dobudowana w 1884, przy okazji gruntownego remontu świątyni.
Szczyt kościoła zdobią blendy (ślepe okna) i dorodna samosiejka, chyba brzózka.
Gęste zarośla od północy i zachodu uniemożliwiają swobodny spacer wokół budynku.

Obrazek

Na koniec zwiedzania forumowicz X zechciał oddać hołd Naturze i podlać dorodny klon rosnący na zamkowym wzgórzu. Próbowałem go przekonać, by przy okazji zapozował do odważniejszej sesji na rzecz forum, w trakcie której mógłby pokazać to i owo. Niestety mój pomysł nie spotkał się z aprobatą. Mam tylko zdjęcie sprzed Aktu.
    Hej! hej! mołodyciu ty hoża,
    Luli, luli, piękna królewno!
    Przyjdzie hrabia bogaty zza morza, hej!
    Utuli, utuli, na pewno, hej!

Awatar użytkownika
Walpurg
wielki miś Gejowa
wielki miś Gejowa
Kontakt:

Postautor: Walpurg » 23.06.2017 00:15:08

Ale pasek już rozpięty chyba :P
Bądźmy pasywni, ale nie bądźmy bierni! (Bartosz Żurawiecki, Nie byłeś na Paradzie? Nie idę z Tobą do łóżka!, "Replika" nr 50, 07/08 2014, s. 11.)

Awatar użytkownika
Hebius
jaszczomp
jaszczomp

Postautor: Hebius » 23.06.2017 00:21:19

I nic więcej :(
    Hej! hej! mołodyciu ty hoża,
    Luli, luli, piękna królewno!
    Przyjdzie hrabia bogaty zza morza, hej!
    Utuli, utuli, na pewno, hej!

Awatar użytkownika
Walpurg
wielki miś Gejowa
wielki miś Gejowa
Kontakt:

Postautor: Walpurg » 23.06.2017 00:24:48

Ale pasek też może dostarczyć fajnej zabawy :P

Awatar użytkownika
wiczynp1
gejątko
gejątko

Postautor: wiczynp1 » 23.06.2017 07:27:26

jak mi ktoś podpowie jak wrzucić tutaj zdjęcia, to to zrobię.

Wróć do „2.9. Ciekawe miejsca”