Egipt: informacje, wrażenia, rady

Rzeczpospolita samorządowa, podróże
Awatar użytkownika
uzytkownik_konta
gejlord
gejlord

Re: Egipt: informacje, wrażenia, rady

Postautor: uzytkownik_konta » 23.05.2017 16:01:20

marcin pisze:A no tak, zapomniałem, że na tym forum wolno krytykować jedynie Polaków i kościół. Napisanie czegoś niepozytywnego o emigrantach nie jest mile widziane.

Chyba przyznasz, że twoje konkluzje na temat całej społeczności na podstawie badania przeprowadzonego nieświadomie przez Nathiego na próbie jednego baru z osobnikami niezidentyfikowanego pochodzenia, są trochę miałkie.
Co więcej, czasami ludzi frustruje nie to, że ktoś krytykuje imigrantów, tylko że jest w stanie doszukać się nawet najdrobniejszego punktu zaczepienia, żeby tylko mieć pretekst.

Awatar użytkownika
marcin
Tatromaniak
Tatromaniak

Postautor: marcin » 24.05.2017 16:22:34

Tak, ale jak na forum robi się podobnie miałkie konkluzje na temat powiedzmy wszystkich katolików, to się jakoś nie oburzasz.
Jeśli ktoś chce, znajdzie sposób.
Jeśli nie chce, znajdzie powód.

Awatar użytkownika
mare
NAAWSW
NAAWSW

Postautor: mare » 24.05.2017 17:58:15

Jakie mamy szczęście, że nikt nie wyciąga wniosków ogólnych dotyczących gejów na Twoim przykładzie.

Awatar użytkownika
jazzik
gejlord
gejlord

Postautor: jazzik » 24.05.2017 19:09:03

marcin pisze:Co do Egiptu, to ja do żadnych krajów arabskich czy islamskich się nie wybieram i nie mam takiego zamiaru ani teraz, ani w przyszłości. Nie chcę poznawać ich kultury, nie chcę bywać w tych krajach. Mam nadzieję, że według forumowych standardów nie czyni mnie to ksenofobem.

O to to.
Nie muszę lubić wszystkich, mam to gdzieś, czy mnie nazwą islamofobką albo nawet rasistką.

Nie wiem, czy słyszeliście relacje Dawida Ozdoby albo p. K. Biernackiej z ich pobytów w Egipcie?
“Maybe that's one of the ways you recognize really lonely people... they can always think of something to do on rainy days. " - Stephen King

Awatar użytkownika
uzytkownik_konta
gejlord
gejlord

Postautor: uzytkownik_konta » 24.05.2017 19:13:13

marcin pisze:Tak, ale jak na forum robi się podobnie miałkie konkluzje na temat powiedzmy wszystkich katolików, to się jakoś nie oburzasz.

Przykład?

Awatar użytkownika
mare
NAAWSW
NAAWSW

Postautor: mare » 25.05.2017 20:07:21

marcin pisze:
Nathi pisze:Jak się wychodziło za bramę na ulicę to był osiedlowy bar gdzie od południa do późnego wieczora przesiadywali (pewnie Turcy).

No właśnie, chyba nieświadomie zilustrowałeś, jak bardzo robotni są ci imigranci :?

A napiszmy tak:

Byłem w Warszawie i
Jak się wychodziło za bramę na ulicę to był McDonald gdzie od południa do późnego wieczora przesiadywali lokalsi.

Jakieś przemyślenia w związku z tym na temat Polaków?

Awatar użytkownika
jazzik
gejlord
gejlord

Postautor: jazzik » 25.05.2017 20:15:38

Ta, i napierdalają szejki do nieprzytomności. ;p
“Maybe that's one of the ways you recognize really lonely people... they can always think of something to do on rainy days. " - Stephen King

Awatar użytkownika
mare
NAAWSW
NAAWSW

Postautor: mare » 26.05.2017 00:03:55

jazzik pisze:
marcin pisze:Co do Egiptu, to ja do żadnych krajów arabskich czy islamskich się nie wybieram i nie mam takiego zamiaru ani teraz, ani w przyszłości. Nie chcę poznawać ich kultury, nie chcę bywać w tych krajach. Mam nadzieję, że według forumowych standardów nie czyni mnie to ksenofobem.

O to to.
Nie muszę lubić wszystkich, mam to gdzieś, czy mnie nazwą islamofobką albo nawet rasistką.

No to chyba tak na zupełnie abstrakcyjnym poziomie możesz pojąć, że ktoś jest dumnym homofobem.

Awatar użytkownika
jazzik
gejlord
gejlord

Postautor: jazzik » 26.05.2017 00:55:40

Nom

Awatar użytkownika
marip
wyjadacz
wyjadacz

Postautor: marip » 28.05.2017 19:46:29

Dawid Ozdoba to ten gosc co byl w hotelu w Hurgadzie, gdy doszlo tam do zamachu terrorystycznego? Czytalem o tym jak Polaka przebywajacego w hotelu gdzie doszlo do zamachu aresztowano za to tylko, ze zamiescil zdjecia zabitych terrorystow na fejsbuku. Oskarzono go o szkalowanie Egiptu czy o cos podobnego. Tamta sprawa wyraznie pokazuje, ze wladze egipskie probuja wszystko zamiatac pod dywan, aby tylko reputacja kraju nie ucierpiala.

Awatar użytkownika
jazzik
gejlord
gejlord

Postautor: jazzik » 28.05.2017 23:34:06

No tak, a tutaj więcej o tym aresztowaniu.

Awatar użytkownika
verreo-men
homme fatale
homme fatale

Postautor: verreo-men » 31.05.2017 22:45:28

Nathi pisze:
verreo-men pisze:W tym momencie, mam już nawet obawy aby jechać na muzułmańskiej Austrii.

Bez przesady, tydzień siedziałem w Austrii i to nie w hotelu, a miałem na ten tydzień mieszkanie w normalnej dzielnicy.
Jak się wychodziło za bramę na ulicę to był osiedlowy bar gdzie od południa do późnego wieczora przesiadywali (pewnie Turcy). Niemieckiego tam nie było nigdy słychać.
Jakoś dzień w dzień po kilka razy musiałem przejść obok tej wesołej gromady.

Za to koło baru z podchmielonymi polskimi sebkami po 22 bym się bał.

Jedyne złe co mnie tam spotkało to jakiś gówniarz ukradł mi 5 euro :p

wiesz tak się składa, że zmiany w Austrii obserwuję od wielu lat. W dawnych czasach Wiedeń zwiedzałem wzdłuż i wszerz o każdej porze bez jakiejkolwiek oznaki lęku. Uległem pewnej histerii po ataku na WTC, ale to było chwilowe. Jeszcze ok. 2 lata temu, po Wiedniu spacerowałem w nocy z na wpół przymrużonymi oczami, idąc w nocy. Obecnie, myśląc o Wiedniu mam trochę inne uczucia. Spacer nocą jest już dla mnie większym problemem, trochę się rozglądam za siebie, a najchętniej zabrałbym ze sobą gaz.
W zyciu jak na boisku nie każdy musi grac czysto;-)

Awatar użytkownika
Nathi
Księżniczka
Księżniczka

Postautor: Nathi » 31.05.2017 22:55:06

Ja nie mam takich schiz, żeby się czegoś bać, bo gdzieś był zamach. Byłem w Brukseli po zamachach, jakoś mi wojsko na ulicach nie przeszkadzało.
Nawet leciałem samolotem kilka dni po zestrzeleniu Holendrów na Ukrainie.
Jakoś się nie bałem chodzić w nocy po Wiedniu.
Obrazek ✿ ✿ ✿ Natalka je bent mooi ✿ ✿ ✿

Awatar użytkownika
verreo-men
homme fatale
homme fatale

Postautor: verreo-men » 01.06.2017 00:51:28

wiesz między baniem się, a obserwowaniem pewnych zmian jest duża różnica. Ja znam Wiedeń na przestrzeni wielu lat, dlatego moja opinia jest trochę inna. Ty gdzieś bywałeś, a ja bywam ;-)
W zyciu jak na boisku nie każdy musi grac czysto;-)

Awatar użytkownika
marip
wyjadacz
wyjadacz

Postautor: marip » 06.06.2017 16:35:33

Ja chcialem pojechac do Rzymu, ale jak czytam, ze gangi egipskie napadaja na turystow tuz przed dworcem Termini to zaczynam sie zastanawiac czy warto ryzykowac - lot mam z lokalnego lotniska i ladowanie jest wieczorem, zamierzalem zarezerwowac jakis hotel w okolicy dworca, aby wieczorem po przyjezdze z lotniska od razu i bez dodatkowych kosztow trafic do hotelu. Teraz wyglada na to, ze po przyjezdzie do Termini bede musial wziasc taksowke, bo troche starch chodzic po ciemku - nawet w samym centrum. Jakas kobieta w tym samym rejonie zostala zgwalcona i zamordowana, potem znow jakis gang egipski napadl na Amerykanina - gracza futbolu amerykanskiego a ten czujac sie niezwyciezony zaczal gonic jednego z napastnikow i zapedzil sie gdzies do jakiejs dzielnicy lumpow gdzie zostal wepchniety przez bezdomnego do rzeki i utopil sie (albo tez wczesniej zostal zabity przez tego bezdomnego). Wydaje sie wszedzie w Rzymie grasuja gangi muzulmanskie - zatrzymano nawet gang zachuszczonych kobiet z Bosni i Hercegowiny. Rozbojow dokonywaly kryjac swoje twarze w zawojach chust.

Awatar użytkownika
mare
NAAWSW
NAAWSW

Postautor: mare » 06.06.2017 19:55:23

Chyba należy się cieszyć, że ostatnio na forum przycichł temat Cyganów. Czy macie tak małe serca, że nie mogą pomieścić więcej nienawiści?

Awatar użytkownika
marip
wyjadacz
wyjadacz

Postautor: marip » 06.06.2017 20:15:28

A gdzie tu widzisz nienawisc - rozmowa jest o faktach, a nie o uczuciach. Nie wiem, czy czy masz jakas wiedze z zakresu psychologii - jesli nie, to uswiadomie Cie, ze zdaniem psychologow rozmowa moze sie odbywac na trzech roznych poziomach - najmniej osobista jest wtedy gdy dotyczy faktow, glebszym poziomem jest dzielenie sie z rozmowca swoimi opiniami, a najbardziej osobista rozmowe prowadzimy wyrazajac swoje uczucia.

Ja pisalem o tym, ze w centrum Rzymu grasuja gangi egipskie - nie wyrazilem tu ani opini o nich, ani swoich odczuc wobec nich. Przedstawilem jedynie fakty, ktorych prawdziwosc mozna sprawdzic wpisujac odpowiednia fraze w google. Jeden z tych gangow zostal zarejestrowany na kamerce, policja ich ujela i sprawdzila ich dokumenty - byly to osoby narodowosci egipskiej.

Pewnie trudno Ci sobie to wyobrazic, ale mozna przytaczac fakty swiadczace o kims bardzo zle, ale osobiscie nie czuc nienawisci do tych osob. Mozna cos potepiac zachowujac przy tym neutralnosc emocjonalna. Potepienie moze wyplywac nie z naszej sfery emocjonalnej, ale ze sfery intelektualnej - a wiec odzielonej od emocji. Jezeli widze, ze cos niesie za soba zgubne skutki dla naszej cywilizacji, to jest oczywiste ze bede przeciwko temu czemus, ale to wcale nie musi znaczyc, ze bede odczuwal zaraz nienawisc.
To raczej Ty podchodzisz emocjonalnie do kwestii muzulmanskiej, czujesz sie urazony nawet faktami, reagujesz na obiektywne fakty w sposob bardzo emocjonalny - tak jakby sprawa dotyczyla Ciebie albo Twoich bliskich. To raczej Ty jestes sklonny do odczuwania nienawisci do tych, ktorzy na temat muzulmanow maja inne zdanie.

Pamietam w jaka paranoje wpadles, gdy opowiadalem o tym jak Niemcy reaguja na uchodzcow. Nazwales moich znajomych z Niemiec nazistami i patologia. Sugerowales, ze znasz ich tozsamosc chociaz tak naprawde nie miales pojecia o kim mowie. Oskarzyles oficera Bundeswehry o nazizm i sprzyjanie ideologii hitlerowskiej chociaz nawet nie wiesz jak on sie nazywa, skad jest, jakie ma poglady. Pokazales jak bardzo potrafisz nienawidzic ludzi, ktorych nawet nie znasz. Moich znajomych zienawidziles za to, ze przytaczali obiektywne fakty - o ubogich Niemcach z ich miasta, ktorzy musieli zwolnic mieszkania socjalne dla uchodzcow. I kto tu przejawia najwieksza nienawiscia na tym forum?

Awatar użytkownika
mare
NAAWSW
NAAWSW

Postautor: mare » 06.06.2017 22:00:20

Tia, takie postfakty jak ta historia z Japonia, klamczuszku ;)

Awatar użytkownika
marip
wyjadacz
wyjadacz

Postautor: marip » 06.06.2017 22:27:44

Nie jestem taki naiwny jak ty. To ze cos nie jest dokladnie ujete w prawie imigracyjnym, ze komus wyraznie prawo to nie zabrania wjazdu do kraju nie znaczy wcale, ze nie znajda sie sposoby, aby takie niechciane grupy powstrzymac przed wjazdem. Liczby odmow wjazdu do Japonii przedstawicielom roznych nacji mowia same za siebie - to muzulmanie stanowia najwiekszy procent osob, ktorym odmowiono wjazdu.
Tak samo z prawem pracy - oficjalnie prawo nie zakazuje zatrudniac muzulmanow, ale pracodawcy moga bez przeszkod odmowic zatrudnienia muzulmanina, albo moga go zwolnic z powodu wyznawanej przez nich religii i nikt im nic za to nie zrobi. W Japonii nie ma politycznej poprawnosci i pracodawca moze w ogloszeniu o prace napisac, ze nie rozwazy kandydatur muzulmanow, moze tez bez zadnych konsekwencj karnych zwolnic kogos jedynie dlatego, ze ktos jest muzulmaninem. Czytalem relacje ludzi, ktorzy mieszkaja w Japonii - pracodawcy nie zycza sobie miec w pracy osoby, ktore w czasie pracy musza sie 5 razy modlic, ktorzy w trakcie Ramadanu poszcza przez caly dzien i potem prosza o przydzielenie ich do lzejszych prac, bo nie maja sily z niedozywienia. To sa historie autentyczne, a nie klamstwa jak sugerujesz.
Ostatnio zmieniony 06.06.2017 22:32:11 przez marip, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
mare
NAAWSW
NAAWSW

Postautor: mare » 06.06.2017 22:31:24

A, czyli teraz nie zakazuje :D :-D

Wróć do „2.9. Ciekawe miejsca”