Egipt: informacje, wrażenia, rady

Rzeczpospolita samorządowa, podróże
Awatar użytkownika
verreo-men
homme fatale
homme fatale

Postautor: verreo-men » 02.02.2016 19:47:23

ja np. w Hiszpanii nigdy nie byłem, bo jest dla mnie zbyt masowa.
Wstyd się przyznać, ale...był moment, że wstydziłem się wyjazdu do Egiptu, jako kraju dla polaczków. Bez urazy.

Ale był też moment, gdy dziwiłem się ludziom, którzy jechali do Tunezji w czasie, gdy było tam niebezpiecznie. Polaków rozumiałem, bo 2,5 tys. składane na wakacje od kilku lat mogło być ważniejsze niż życie i zdrowie. Ale np. brytole, którzy odwołanej wycieczki by tak nie odczuli. To mniej rozumiałem.
W zyciu jak na boisku nie każdy musi grac czysto;-)

Awatar użytkownika
PageOfCups
forumowy
forumowy

Re:

Postautor: PageOfCups » 17.04.2016 04:34:43

marcin pisze:
kaylan pisze:Ludzie się pchają bo to kraj pełen zabytków jednej z najstarszych cywilizacji, i mający ciekawą przyrodę i historię.

Owszem, rozumiem pary hetero. Natomiast nie wiem, co kieruje gejami, którzy jeżdżą do krajów "oficjalnie homofobicznych", czyli takich, jak właśnie Egipt, gdzie (przynajmniej teoretycznie) seks homoseksualny jest karany więzieniem.

Na takie wycieczki nie trzeba jechać w parze, niektórzy są singlami ;)
Nie wiem czego tu nie rozumieć - pojechałem tam bo chciałem zobaczyć na żywo i dotknąć piramid, ponieważ od dawna o tym marzyłem, po prostu. A że przy okazji mogłem zobaczyć jeszcze dużo więcej (była to wycieczka objazdowa), to tym lepiej. Na urlop "leżący" składający się tylko z hotelu i plaży Egiptu bym z pewnością nie wybrał - tu masz rację, nie wybrałbym na taki urlop kraju homofobicznego, bo nie. ALe jak się chce zobaczyć coś, czego nie ma nigdzie indziej to jest inna sprawa ;)
"Oh, you're straight? So is spaghetti, until it gets hot."

Awatar użytkownika
Palpatine
Argent Crusader
Argent Crusader

Re: Egipt: informacje, wrażenia, rady

Postautor: Palpatine » 21.04.2017 21:44:22

A ja właśnie wróciłem z Hurghady :D Pierwszy raz byłem na wyjeździe all inclusive i na którym nie wystawiłem ani razu nosa poza hotel :D
Ale w sumie mi się podobało - w hotelu było wszystko, a dookoła hotelu nie było nic ciekawego, więc nie było sensu wychodzić.
Poczytaliśmy książki, pooglądaliśmy filmy, pojedliśmy, poleżeliśmy nad basenem i poalkoholizowaliśmy się - było super. I to wszystko w naprawdę niskiej cenie.
Ale więcej niż tydzień to bym nie zdzierżył jednak.

Z minusów - wkurza mnie jednak ta bakszyszowa kultura i domaganie się napiwku za każdą pierdołę, typu wyjęcie walizki z bagażnika autokaru. Sorry, sam sobie mogę to zrobić.

Awatar użytkownika
Leo
gejlord
gejlord

Postautor: Leo » 22.04.2017 18:11:12

Niestety, większość żyje tam z napiwków pomimo wykonywania czynności "służbowych".
Fajnie, czasami takie lenistwo człowiekowi jest potrzebne do szczęścia.

Awatar użytkownika
marip
wyjadacz
wyjadacz

Postautor: marip » 09.05.2017 01:44:16

Jak to dobrze jednak, ze jestesmy facetami i nie musimy sie martwic, ze jadac do Egiptu (czy w inne niebezpieczne miejsca) spotka nas to co przydarzylo sie Magdzie Zuk, albo innym turystkom.
http://www.dailymail.co.uk/travel/trave ... women.html
Zdarza sie, ze gwalcicielami turystek okazuja sie policjanci, czy ochroniarze hotelu, takze taksowkarze i kierowcy minibusow.
http://www.middleeasteye.net/columns/wh ... 1347802948

Nawet bedac w towarzystwie swojego meza kobieta nie moze sie czuc bezpieczna - napastnik znajdzie zawsze sposob na to, aby pozbyc sie meza i zgwalcic kobiete.
http://www.dailynewsegypt.com/2014/07/1 ... -sheikh-2/

Awatar użytkownika
Leo
gejlord
gejlord

Postautor: Leo » 09.05.2017 04:47:41

Przestępstwa zdarzają się wszędzie, ale rzeczywiście w tej grupie państw jest dziwnie.
Wydarzenie sprzed lat z mojej okolicy. Podróż poślubna, kraj terj właśnie grupy, piękna blondynka wchodzi do jubilera i ślad po niej ginie. Mąż potem szuka jej pół roku tam i nic, żadnego śladu. Dlatego wybieram cywilizację europejską. Kiedyś tam jeszcze chcialem spróbować podróży za Bug, ale lepiej się nie zapuszczać, na pewno nie z facetem. Chyba że dalsza Azja.

Awatar użytkownika
JaroBB
gejątko
gejątko

Postautor: JaroBB » 09.05.2017 09:40:54

Ja kilka lat temu byłem w kraju Faraonów i dobrze wspominam te wakacje a było to w czasie kiedy wybuchła rewolucja w Egipcie. Pojechałem na wycieczkę do Kairu i Gizy i wojskowych było dużo ale turyści byli pod ochroną w końcu z turystyki głównie żyją.

Awatar użytkownika
Palpatine
Argent Crusader
Argent Crusader

Postautor: Palpatine » 10.05.2017 11:45:08

marip pisze:Jak to dobrze jednak, ze jestesmy facetami i nie musimy sie martwic, ze jadac do Egiptu (czy w inne niebezpieczne miejsca) spotka nas to co przydarzylo sie Magdzie Zuk, albo innym turystkom.

To prawda. Jako biały facet czuję się jednak uprzywilejowany na wyjazdach.
Nie żebym narzekał :)

Awatar użytkownika
Snape
gejlord
gejlord

Postautor: Snape » 13.05.2017 15:45:05

marip pisze:Jak to dobrze jednak, ze jestesmy facetami i nie musimy sie martwic, ze jadac do Egiptu (czy w inne niebezpieczne miejsca) spotka nas to co przydarzylo sie Magdzie Zuk, albo innym turystkom.
http://www.dailymail.co.uk/travel/trave ... women.html
Zdarza sie, ze gwalcicielami turystek okazuja sie policjanci, czy ochroniarze hotelu, takze taksowkarze i kierowcy minibusow.
http://www.middleeasteye.net/columns/wh ... 1347802948

Nawet bedac w towarzystwie swojego meza kobieta nie moze sie czuc bezpieczna - napastnik znajdzie zawsze sposob na to, aby pozbyc sie meza i zgwalcic kobiete.
http://www.dailynewsegypt.com/2014/07/1 ... -sheikh-2/

z tą Magdą to przedmuchana sprawa jest. Odrazu widać,że po przylocie padło jej na psychę i dlatego się tak zachowywała. Może jeszcze beda wmawiac ze tych 5 panow co ją niosło na łóżko to byli jej gwałciciele;p?

Awatar użytkownika
marip
wyjadacz
wyjadacz

Postautor: marip » 13.05.2017 23:33:42

Ciekawe, ze Polsce zachowywala sie normalnie i nagle z niczego (moze od upalu ?) zaczelo jej odbijac. Juz raczej obstawial bym, ze ktos ja czyms odurzyl w wiadomym celu. Juz gwalt wydaje mi sie bardziej prawdopodobny niz to, ze ze zdrowa psychicznie osoba przyjezdza do osrodka wczasowego, aby sie dobrze bawic i nagle dopada ja depresja czy psychoza.
MAM CIEKAWY CYTAT:
Byłem instruktorem nurkowania w Egipcie i co nieco wiem o Marsa Alam. W pobliżu jest miejscowość Ghalib i Port Ghalib i to są bardzo popularne miejsce dla bogatych muzułmanów ( jak Montreux w Szwajcarii). W dobrym tonie jest mieć tak ładną nieruchomość bardzo drogą ,to miejsce gdzie przypływają łodzie należące do Szejków. Dla takich ludzi organizuje się czas i atrakcje w okolicy (najczęściej zachodnie dziewczyny) i to by było na tyle. Port lotniczy w marsa Alam został stworzony specjalnie dla właścicieli nieruchomości Ghalib, a turyści z biur podróży są tu tylko dodatkiem. 2. Szejków oczywiście stać na prostytutkę ale wielokrotnie więcej płacą za młodą nieświadomą niczego turystkę z Europy odurzoną prochami. W ten proceder zmieszani są egipscy rezydenci i niektórzy pracownicy hoteli. Samotna dziewczyna dostaje prochy do napojów lub jedzenia i przez kilkanaście godzin nie wie co się z nią działo. Przyjeżdża Szejk i robi co chce z kobietą. Jak sprawa się rypnie (prochy słabo zadziałają) jak np.: w przypadku Magdaleny Żuk, to uczestnicy procederu dalej ją szprycują prochami i zmuszają do samobójstwa lub po prostu zabijają ofiarę wyrzucając ją z okna. Taka śmierć powoduje że ofiara ma wiele ran zewnętrznych przez co trudno stwierdzić czy ktoś się nad Nią wcześniej znęcał (tam wiele kobiet tak zgineło). Na Magdalenę prochy prawdopodobnie nie do końca zadziałały (była częściowo świadoma). Może dlatego że uprawiała dużo sportu i miała szybki metabolizm (jej organizm szybciej oczyszczał toksyny). Więc oprawcy się wystraszyli i już było po dziewczynie, to była tylko kwestia czasu i miejsca (musieli upozorować jej szaleństwo i samobójstwo). 3. Uwaga: podczas rozmowy Markusa z Magdą obecny był rezydent Mahmoud Khairy, który dzwonił do jakiegoś „kapitana Khaleda” - oczywiście nic wam to nie mówi, ale to jest wielka szycha w tamtejszym rejonie. Nazywa się Khaled El Ahmar, kontroler finansowy, nadzorca kurortów: Marsa'Alam, Al Bahr i El FayrouzPlaza. Osoby, które miały z nim styczność twierdzą, że jest osobą nr.1 w Hurghadzie, opłaca urzędy, policję, szpitale i hotele. Poza tym zajmuje się też oszustwami w handlu nieruchomościami (kilkukrotne sprzedawał te same lokale wielu zachodnim klientom jednocześnie) i jak widać para się handlem kobietami (często wraz z szejkami bierze udział w ich gwałtach). W egipskich warunkach wydaje się nie możliwe, aby został pociągnięty do odpowiedzialności, ponieważ wszyscy go się boją: personel szpitala, lotniska, hoteli. Tam nikt nikogo nie sypnie zwłaszcza przed niewiernymi (czyli nami). 4. EGIPCJANIE NIGDY TEJ SPRAWY NIE WYJAŚNIĄ, BĘDĄ MATACZYĆ, KŁAMAĆ I OPOWIADAĆ BZDURY ŻE MŁODA ZDROWA DZIEWCZYNA PO PRZYJEŻDŹIE DOSTAŁA SZAŁU I POPEŁNIŁA SAMOBÓJSTWO (dziwne że tam najczęściej wśród turystów samobójstwo popełniają młode dziewczyny, a nie starsze osoby czy faceci- prawda?). 5. Jedyna nadzieja w wyjaśnieniu tej sprawy po cichu jakieś służby, profesjonalne biuro detektywistyczne (nie takie jak nasze które bębnią że tam jadą), powinny tam pojechać i przekupić niektórych Egipcjan w wyciąganiu informacji i dowodów. Mogliby kupić filmy z monitoringu szpitali, lotniska, hoteli a może i filmy z gwałtów. TAM WSZYSTKO JEST INTERESEM I NA SPRZEDAŻ, PRAWDA NIE ISTNIEJE. ZARĘCZAM WAM ŻE PO CICHU MOŻNA TAM KUPIĆ NAPRAWDĘ WSZYSTKO. ZA KASĘ EGIPCJANIE SĄ GOTOWI NAWET ZDRADZIĆ ALLAHA !!!

Awatar użytkownika
verreo-men
homme fatale
homme fatale

Postautor: verreo-men » 22.05.2017 19:35:17

Swoją podróż do Egiptu wspominam wspaniale. Niestety, było to już w czasach, gdy wakacje w Egipcie należało raczej spędzać w hotelu.
Sprawa Magdaleny Z, dość mocno mną wstrząsnęła. Jako człowiek świadomy i w miarę obyty w świecie, lubię specyfikę krajów arabskich, jestem również świadomy odmienności ich kultury. Jednakże ta sprawa, trochę zachwiała moją pewność siebie - jako potencjalnego turysty Egiptu.
W tym momencie, mam już nawet obawy aby jechać na muzułmańskiej Austrii.
W zyciu jak na boisku nie każdy musi grac czysto;-)

Awatar użytkownika
uzytkownik_konta
gejlord
gejlord

Postautor: uzytkownik_konta » 22.05.2017 20:02:55

Ta. Bo jak ktoś umiera w Egipcie, to automatycznie dlatego, że go Araby zatłukły :roll:

Awatar użytkownika
marip
wyjadacz
wyjadacz

Postautor: marip » 23.05.2017 02:01:48

Pewnie ze nie zawsze tak jest. Jednak ta sprawa jest podejrzana. Ludzie mowia o roznych przypadkach jakie ich spotkaly w tym kraju. Jak na przyklad ten z komentarzy kiedy to kobieta opowiadala ze w Egipcie siedziala sobie w hotelu na basenie ze znajomymi. W pewnej chwili znajomi poszli do pokoju sie przebrac, a ona zostala sama. Wtedy podszedl do niej barman i podal jej lampke wina. Dziewczyna nie wypila, bo wina nie lubila. Po jakims czasie znajomi wrocili. Jej kolega zauwazyl wino i skoro ona nie chciala go, to on wypil. Wkrotce po tym jego zachowanie zmienilo sie nie do poznania - nie byl sam w stanie wrocic do pokoju, stal sie senny, przestal jesc i nie byl w stanie rozmawiac, jedynie byl w stanie odpowiadac 'tak' i 'nie'. To trwalo przez dwa kolejne dni. W koncu jego stan wrocil do normy i facet powiedzial wtedy ze nic od chwili wypicia wina nie pamieta. Latwo wyobrazic sobie ze gdyby to kobieta wypila to wino to barman moglby ja zabrac gdzies i ona bezwolnie by z nim poszla.

Gwalty w hotelach sie zdarzaja, a sprawcami sa pracownicy hotelu.
Nic w tym dziwnego, skoro jak podaje Wiki egipscy chlopcy wychowuja sie w atmosferze przyzwolenia na molestowanie seksualne dziewczynek. Rodzice gdy takie zachowania widza to sie smieja. https://en.wikipedia.org/wiki/Rape_in_Egypt

Egipskie Centrum Praw Kobiet przeprowadzilo sondaz, z ktorego wynika ze 83% Egipcjanek bylo ofiarami molestowania seksualnego. Wsrod cudzoziemek przebywajacych w Egipccie molestowania seksualnego doswiadczylo 98%.
Wedlug tego badania do molestowania seksualnego kobiet przyznalo sie 62% badanych Egipcjan, a 53% twierdzilo, ze gwalt to wina samej zgwalconej kobiety.

Awatar użytkownika
Nathi
Księżniczka
Księżniczka

Postautor: Nathi » 23.05.2017 08:13:47

verreo-men pisze:W tym momencie, mam już nawet obawy aby jechać na muzułmańskiej Austrii.

Bez przesady, tydzień siedziałem w Austrii i to nie w hotelu, a miałem na ten tydzień mieszkanie w normalnej dzielnicy.
Jak się wychodziło za bramę na ulicę to był osiedlowy bar gdzie od południa do późnego wieczora przesiadywali (pewnie Turcy). Niemieckiego tam nie było nigdy słychać.
Jakoś dzień w dzień po kilka razy musiałem przejść obok tej wesołej gromady.

Za to koło baru z podchmielonymi polskimi sebkami po 22 bym się bał.

Jedyne złe co mnie tam spotkało to jakiś gówniarz ukradł mi 5 euro :p
Obrazek ✿ ✿ ✿ Natalka je bent mooi ✿ ✿ ✿

Awatar użytkownika
marcin
Tatromaniak
Tatromaniak

Postautor: marcin » 23.05.2017 11:21:28

Nathi pisze:Jak się wychodziło za bramę na ulicę to był osiedlowy bar gdzie od południa do późnego wieczora przesiadywali (pewnie Turcy).

No właśnie, chyba nieświadomie zilustrowałeś, jak bardzo robotni są ci imigranci :?

Co do Egiptu, to ja do żadnych krajów arabskich czy islamskich się nie wybieram i nie mam takiego zamiaru ani teraz, ani w przyszłości. Nie chcę poznawać ich kultury, nie chcę bywać w tych krajach. Mam nadzieję, że według forumowych standardów nie czyni mnie to ksenofobem.
Jeśli ktoś chce, znajdzie sposób.
Jeśli nie chce, znajdzie powód.

Awatar użytkownika
Nathi
Księżniczka
Księżniczka

Postautor: Nathi » 23.05.2017 11:26:48

Każdy widzi co chce widzieć.
W Polsce też knajpy otwierają się około 12 i siedzą w nich ludzie. Pewnie bezrobotni.

Awatar użytkownika
marcin
Tatromaniak
Tatromaniak

Postautor: marcin » 23.05.2017 11:33:14

A no tak, zapomniałem, że na tym forum wolno krytykować jedynie Polaków i kościół. Napisanie czegoś niepozytywnego o emigrantach nie jest mile widziane.

Awatar użytkownika
Nathi
Księżniczka
Księżniczka

Postautor: Nathi » 23.05.2017 11:53:20

Co kto lubi, możesz się obrażać.

Mi by nigdy do głowy nie przyszło, że ktoś jedzacy o 12 lunch może być nierobem.

Awatar użytkownika
marcin
Tatromaniak
Tatromaniak

Postautor: marcin » 23.05.2017 14:20:59

Ja się nie obrażam, bo nie mam o co, stwierdziłem tylko fakt: wg ciebie o imigrantach można pisać tylko albo dobrze, albo wcale.

Awatar użytkownika
mare
NAAWSW
NAAWSW

Postautor: mare » 23.05.2017 15:13:22

Cóż, można na tej samiej zasadzie jak ogólnie o «gejach». Negatywne stereotypy.

Wróć do „2.9. Ciekawe miejsca”