Egipt: informacje, wrażenia, rady

Rzeczpospolita samorządowa, podróże
Awatar użytkownika
Denver
gejątko
gejątko

Egipt: informacje, wrażenia, rady

Postautor: Denver » 27.05.2014 11:57:48

Widzałem na forum podobny temat o Maroko wiec pomyslalem, że można napisać kilka słów na temat Egiptu a konkretnie o Sharm El Sheik

Jesli chodzi o Egipt napewno geje nie powinni go skreslać z listy wymarzonych destynacji ale napewno powinni przy nim postawic czerwone światło :)
Podróż do Egiptu napewno nie można traktować jako miejsce gdzie spotkamy na mieście miłość życia albo numerku na jedną noc (chyba, że poznamy innego turyste i załatwimy te sprawy w pokoju hotelowym:) ) Jest to miejsce na wypoczynek, opalanie i podziwnianie pieknych raf koralowych z parnerem, znajomymi.
Nikogo co prawda nie dziwi kiedy 2 miejscowych panów idze za rękę przez miasto i nie są partnerami ale taka ich mentalność i kultura. Napewno nie polecałbym robić tego turystą chyba że lubia poczuć w krwi dużą dawke adrenaliny i mieć pożniej jakies problemy.
Co można robić w Sharm el Sheikh?
Tak jak wyżej napsiałem, jest to miejsce przedewszystkim na wypoczynek w hotelu przy basenie lub na plaży popijając drinki. Hotele wybierajmy powyżej 4 gwizdek - nie są drogie a standard bardzo dobry. Obowiązkowym miejscem jest Naama Bay - Centrum handlowe oraz targ "Old Market" gdzie można kupić wiele pamiątek, przepyszne herbaty, zioła, przyprawy i podróby ciuchów i butów ;). Po zakupach można wpaść do klimatycznych knajp na shishe i dobre piwo.
Imprezy? Napewno nie branżowe :) Najpopularnieszym miescem na imprezy to Hard Rock Cafe w Naama Bay.

Kraje arabskie to napewno nie miejsce gay-friendly ale jesli szukamy jedynie odpoczynku i orientalnych widoków to z pewnością polecam.
Ktoś z was był? Jakie wrażenia? Możę ktos byl w innych miejscowościach np Hurgada?
Ostatnio zmieniony 28.05.2014 21:50:16 przez Denver, łącznie zmieniany 1 raz.

senso

Postautor: senso » 27.05.2014 12:03:49

Destynacja - słowo, które tutaj jest zupełnie zbędne i nie na miejscu. Wolałbym, żeby unikać kalek językowych i cytowań z katalogów biur podróży, bo na mnie działają odpychająco. Doczytałem do destynacji i odpuściłem sobie dalszą część.

Awatar użytkownika
Denver
gejątko
gejątko

Postautor: Denver » 27.05.2014 12:05:16

Wszystko piszę własnymi słowami i opisuje tu prywatne odczucia ,przepraszam za trudne słowo.

senso

Postautor: senso » 27.05.2014 12:09:41

Do słownika słów trudnych warto dodać również to: deklinacja.

Awatar użytkownika
mare
NAAWSW
NAAWSW

Postautor: mare » 27.05.2014 12:09:59

Mnie trochę zaskoczyło ograniczenie Egiptu do Sharmu. Gdzie Kair, Aleksandria, Luksor, Aswan... Piękne miejsca, niesamowite zabytki. Nie pojechałeś na żadną wycieczkę?

Awatar użytkownika
marcin
Tatromaniak
Tatromaniak

Postautor: marcin » 27.05.2014 12:12:05

Denver pisze:Tak jak wyżej napsiałem, jest to miejsce przedewszystkim na wypoczynek w hotelu przy basenie lub na plaży popijając drinki.

Jeżeli dla kogoś szczytem wakacyjnych marzeń jest leżenie przy hotelowym basenie w homofobicznym kraju to droga wolna. Ja dziękuję, postoję.
Jeśli ktoś chce, znajdzie sposób.
Jeśli nie chce, znajdzie powód.

Awatar użytkownika
Denver
gejątko
gejątko

Postautor: Denver » 27.05.2014 12:17:13

Zawsze sie wzbraniałem od Egiptu - było o to dla mnie miejsce za bardzo przereklamowane i do tego jeszcze te wszystkie zamieszki, bomby itp. Wolałem wybierać inne kierunki. Jednak milo sie zaskoczylem. Egipt był zawsze na ostatnim miejscu wakacyjnych wypadów i najmniej odkryty dlatego też pytam innych o opinie na temat pozostałych regionów.

Awatar użytkownika
OPEL-GSI
R.I.P.
R.I.P.

Postautor: OPEL-GSI » 27.05.2014 12:21:56

Chyba bym pierdolca dostał, leząc w gorącu przy basenie i oglądał jeszcze moslimów, wystarczy, że połażę po mieście.
Monogamista i faszysta.
Dżihad po niemiecku https://www.youtube.com/watch?v=YoHXZYAEBgI

Awatar użytkownika
Denver
gejątko
gejątko

Postautor: Denver » 27.05.2014 12:27:44

Faktycznie - non stop w jednym miescu na wakacjach to dla niektorych udręka ale wiele osob wybiera taki rodzaj wypoczynku. Zwłaszcza ze to jeden z tańszych kierunków. Bardzo dużym plusem Egiptu jest to, ze w okresie kiedy w Polsce juz jest brzydka jesienna pogoda, za male pieniądze możemy sobie przedłużć lato ;)

(Mam nadzieje, że znade czas na napisanie troche wiekszego wpisu o moim małym tripie po Hiszpani - Barcelona->(sitges)->Valencia->Madryt)
Ostatnio zmieniony 27.05.2014 12:31:40 przez Denver, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
mare
NAAWSW
NAAWSW

Postautor: mare » 27.05.2014 12:29:44

No ja właśnie doświadczeń kurortowych mam mniej, za to b. miło wspominam wszystko inne (oprócz jedzenia, hh). Muzeum w Kairze, biblioteka w Aleksandrii, dolina królów w Luksorze, meczet i uniwersytet Al-Azhar... Cóż rzec, kolebka cywilizacji, wg mnie wykształcona osoba ciekawa świata i ludzi powinna tam przynajmniej raz w życiu pojechać.

Chyba bym pierdolca dostał, leząc w gorącu przy basenie i oglądał jeszcze moslimów, wystarczy, że połażę po mieście.

Ciekawe jak to emigracja wpływa na ludzi. Znasz jakieś fajne żarty opowiadane w Niemczech o Polakach?

Awatar użytkownika
Stawrogin
jutrzenka
jutrzenka

Re: Egipt: informacje, wrażenia, rady

Postautor: Stawrogin » 27.05.2014 19:58:46

Denver pisze:Widzałem na forum podobny temat o Maroko wiec pomyslalem, że można napisać kilka słów na temat Egiptu a konkretnie o Sharm El Sheik

tak właśnie jak przeczytałem ten tytuł to mi sie przypomniało jak feliks to znaczy szczęśliwy zdaje się zakładał tamten temat i mam prośbę abyś nie zaśmiecał forum jeszcze innymi kierunkami -tamten temat cieszył się nie największą popularnością- spróbuj może konsolidować swoje zainteresowania/lokowanie produktu w jakimś jednym temacie :)

senso mnie wyprzedził a miałem zamiar troszkę pokrzyczeć na tę destrychninę czy co to tam

a to nie można już znaleźć w Egipcie żadnej męskiej prostytutki ?
malkontent i socjopatyczny cynik
Oczywiście, nie upieram się, że jako feministka jestem ideałem. Pewnie cechuje mnie zbyt duży dystans, by wykazać się autentycznością...

ಠ_ಠ

Awatar użytkownika
kaylan
starszy gejowy
starszy gejowy

Postautor: kaylan » 27.05.2014 22:27:34

Ktoś z was był? Jakie wrażenia? Możę ktos byl w innych miejscowościach np Hurgada?

Ja byłem w Hurgadzie właśnie, jednak na wylegiwanie się na plaży znam lepsze miejsca, choć fakt Egipt jest względnie tani.

Poleciałem tam przede wszystkim by zobaczyć zabytki jednej z pierwszych i niewątpliwie fascynującej cywilizacji, popływać wśród raf morza czerwonego, wybrać się na Saharę i odbyć mały rejs po nilu, i z powodu każdej z tych rzeczy było warto. :-D :-D Pomijając wizytę w wiosce Berberów, obrzydliwa cepelia pod turystów czułem się gorzej niż Zakopanem :P

Awatar użytkownika
mare
NAAWSW
NAAWSW

Postautor: mare » 28.05.2014 02:34:01

W ogole nie najlepszy pomysl sprzedawac wycieczki na gejowie, to juz chyba bardziej by bylo oplacalne handlowac przyborami szkolnymi, tutejszych userow nie stac na zagraniczne atrakcje, za to temat "mam egzamin" jest b. popularny.

Awatar użytkownika
Szach
gwiazda północy
gwiazda północy

Postautor: Szach » 28.05.2014 09:48:31

Oprócz tematu egzaminacyjnego zainteresowaniem cieszy się też temat wakacyjny. Więc z tymi wyjazdami nie jest chyba tak źle. Inna sprawa, że za zorganizowanymi wycieczkami nie wszyscy przepadają. Ja nigdy nie byłem (prócz szkolnych) i byłby to ostatni pomysł na wyjazd, który bym zrealizował.
A już siedzenie w jednym miejscu przez tydzień czy dłużej to wolałbym nigdzie nie wyjeżdżać.

usuniety_nr1

Postautor: usuniety_nr1 » 28.05.2014 13:22:25

przecież to tylko reklama, dziwi mnie, że dyskutujecie z kimś, kto już się tutaj nigdy nie pojawi :lol:

Awatar użytkownika
Denver
gejątko
gejątko

Postautor: Denver » 28.05.2014 17:55:37

Dziwi mnie Twoje podejscie. Współczuje nowym uzytkownikom, ktorzy udzelaja sie na forum i jest taki odzew. Forum jest chyba po to zeby uzyskac troche informacji na dany temat a jak narazie widze ze wiekszkosc wypowiada sie na wszystkie tematy oprocz docelowego. Nie chce pisac tutaj artykułów i standardowych przewodników turystycznych tylko zacząć dyskusje na temat Egiptu bardziej chodzilo tu o opinie zwiazane z pobytem w Egipcie - jak mozna spedzic wolny czas, nocne zycie, przygody itp.

usuniety_nr1

Postautor: usuniety_nr1 » 28.05.2014 18:01:02

zupełnie przypadkowo jesteś pracownikiem/ właścicielem firmy z podpisu? :lol:

Awatar użytkownika
Denver
gejątko
gejątko

Postautor: Denver » 28.05.2014 18:07:21

Oczywiscie ze nie przypadkowo, mam to sie chwale - oczywiste - ale to nie temat tej dyskusji

Awatar użytkownika
kaylan
starszy gejowy
starszy gejowy

Postautor: kaylan » 28.05.2014 19:26:14

chytrusie, no ale co się go czepiasz, to nie liberalne z twojej strony :p taka niechęć do prywatnej inicjatywy
Facet być może ma pasję którą przekuwa na pieniądze to tylko dobrze o nim świadczy. Jeżeli chce dzielić się wrażeniami i wiedzą którą prawdopodobnie posiada to bardzo dobrze można się czegoś pożytecznego dowiedzieć, a jeżeli on wykorzysta nasze uwagi w ulepszeniu oferty swojego biura to jeszcze lepiej :P być może powstałaby oferta która lepiej trafi w moje gusta(w końcu mało kto jest na tyle głupi żeby łykać to bez sprawdzenia ofert alternatywnych nie reklamujących się na forum)

a co do Egiptu to mogę tylko dodać że żałuje ze rejs po nilu był krótki i nie wykupiłem minimum dwudniowego z nocą na łodzi. A na rafę to też bym koniecznie wrócił, zabytki to sprawa oczywista, już dla rzymian stanowiły one starożytne zabytki(więcej lat dzieli Cheopsa i Kleopatrę niż Kleopatrę i nas)

senso

Postautor: senso » 28.05.2014 20:34:43

W przypadku każdej strony firmowej zaczynam od zakładki o nas/kontakt. W życiu bym nie skorzystał z usług firmy, która nie podaje swoich danych. Mail i komórka - to jakiś żart, prawda, chyba, że to porady społecznie i charytatywnie świadczone poprzez darmowy numer dla dzwoniącego. Brak formy prawnej, adresu, jedna wielka niewiadoma. Dla mnie jest =znaczne z firmą "krzakiem" i kończę na tym etapie. Po grzyba mi anonimowy agent turystyczny? Ja bym z usług tak skrytej i tajemniczej firmy nie skorzystał i innym tez odradzam. To bardzo nieprofesjonalne podejście do prowadzenia biznesu. Od razu mi się przypomina ten chłopiec mamiący kiedyś innych polisolokatami aegona czy innego getina, który zniknął bez wieści, choć teraz byłby jak znalazł - z samych odsetek po roku pewnie by się do Egiptu można było wybrać.

Wróć do „2.9. Ciekawe miejsca”