Poznaj Poznań!

Rzeczpospolita samorządowa, podróże
usuniety_nr1

Postautor: usuniety_nr1 » 17.11.2014 13:23:02

no i sprawdziło się myślenie życzeniowe blumsztajna;x

w drugiej turze żelazny rysiek i jaśkowiak z po

tymczasem w poniedziałek rysiek coś o budżecie, czyli kupowanie wyborców

chyba tym razem się nie uda:P

Awatar użytkownika
Caryca
gejowy
gejowy

Postautor: Caryca » 17.11.2014 13:31:26

Żelazny Rysiek. :lol:
Eee, to już się doliczyli wszystkich głosów?

Awatar użytkownika
mpp
Moderator
Moderator

Postautor: mpp » 17.11.2014 14:05:09

Jezusku, czy to przystanek przy Rondzie Kaponiera przedłużenia PST do Dworca Zachodniego taki piękny? :D Sądziłem po przystankach Piaśnicka/Kurlandzka, Piaśnicka-Rynek i Dworzec Zachodni, że mają jednak trochę lepsze poczucie estetyki, ale widzę, że toto dopasowuje się do nadgryzionych już zębem czasu przystanków na starej linii PST.
Proszę pospieszyć z przesiadaniem.

usuniety_nr1

Postautor: usuniety_nr1 » 17.11.2014 22:19:05

antychryst pisze:Żelazny Rysiek. :lol:
Eee, to już się doliczyli wszystkich głosów?

w momencie pisania postu przewaga 2giego nad 3cim rosła, teraz już na 99% pewne

mpp, to most teatralny, ale ten nowy, czyli tak jak napisałeś przedłużenie pst do zachodniego

na nowy zachodni ponarzekam za jakiś czas, kiedy w końcu nie będę biegł na pociąg i będę miał czas na zdjęcia:P

usuniety_nr1

Postautor: usuniety_nr1 » 25.11.2014 19:02:30

https://www.youtube.com/watch?v=3FGRjoQ5j4k

całkiem przyjemny spot...

trochę zmieniłem nastawienie co do jaśkowiaka
nie wiedziałem, że to" były" społecznik

no cóż, każdy sposób na zmianę ryśka jest dobry

jakby jeszcze w trakcie kadencji zrezygnował z członkostwa w PO, to już w ogóle cud, miód i malina

niestety, wyborcy pis raczej poprą grobelnego, tak mi podpowiada intuicja:
http://poznan.gazeta.pl/poznan/1,36001, ... owski.html

Awatar użytkownika
Kawa
Arcybiszkopt
Arcybiszkopt

Postautor: Kawa » 25.11.2014 20:19:54

Tymczasem... taaakie poparcie!

Gazeta Wyborcza pisze:Wybory 2014. Jarosław Gowin przyjechał do Poznania, aby poprzeć Grobelnego
Seweryn Lipoński
24.11.2014 , aktualizacja: 24.11.2014 14:26

[...]
Kręgosłup moralny kontra lewackie eksperymenty

- Prezydent Grobelny dowiódł, że jest dobrym gospodarzem tego wspaniałego miasta. Zawsze stał po stronie chrześcijańskich, konserwatywnych wartości charakterystycznych dla mieszczańskiego Poznania - podkreślał Gowin. Nie pozostawił też suchej nitki na Jaśkowiaku: - To człowiek, który reprezentuje postawę skrajnie lewicową.

Podobnie mówił Dariusz Lipiński, który tak jak Gowin sam kiedyś należał do PO. - Pan Jaśkowiak porozumiał się z SLD i tzw. ruchami miejskimi, które często wyrażają skrajnie lewicowe postulaty. Pokazał w ten sposób, że Platforma jest formacją wybitnie lewicową - uważa. - Poza tym jestem przerażony niekompetencją pana Jaśkowiaka. To inteligentny człowiek, ale widać kompletny brak wiedzy o samorządzie.

Zdaniem Jarosława Gowina prezydent Grobelny to człowiek o "mocnym kręgosłupie moralnym". Jaśkowiak jako prezydent Poznania będzie przeprowadzał "lewackie eksperymenty". Które konkretnie elementy z programu Jaśkowiaka ma na myśli? Na to pytanie "Wyborczej" nie bardzo umiał odpowiedzieć. Dalej mówił o lewicowej ideologii i wartościach. Zaznaczył, że Jaśkowiak to człowiek o poglądach bliskich Janusza Palikota.

Z pomocą przyszedł mu Lipiński: - Pan Jaśkowiak krytykował m.in. działania władz miasta w sprawie Teatru Ósmego Dnia. Zapytałem go na Facebooku, czy w takim razie zamierza przywrócić na stanowisko panią dyrektor Ewę Wójciak, i do dziś nie odpowiedział. On w ogóle unika konkretnych odpowiedzi. Czyli chce coś ukryć. Poza tym nie umie wskazać źródeł finansowania inwestycji, które obiecuje w swoim programie.

Znowu lubią się z Gowinem

Bogdan Kiernicki z Prawicy Rzeczypospolitej: - Jesteśmy zaniepokojeni deklaracjami pana Jaśkowiaka i jego umizgami do lewicy. Głosowanie na Grobelnego to nie wybór mniejszego zła. Pan prezydent Grobelny jest osobą, która potrafiła stanąć na wysokości zadania i zabrać głos m.in. w sprawie spektaklu "Golgota Picnic" oraz marszów propagujących homoseksualizm [chodzi o marsz równości w 2005 r., na który Grobelny się nie zgodził - red.]. Takie gesty trzeba uszanować i docenić.
[...]

Ludzie Grobelnego jeszcze kilka miesięcy temu współtworzyli struktury Polski Razem w Poznaniu. Jednak w lipcu, kiedy Gowin podpisał porozumienie z PiS i Solidarną Polską, zerwali z nim współpracę. Jednoznacznie mówił o tym m.in. Norbert Napieraj, który dziś jest szefem sztabu Grobelnego. Dlaczego więc nagle, przed II turą wyborów, tak chętnie przyjmują poparcie ze strony tej partii?

- Nie wyrażałem zachwytu tym sojuszem Polski Razem z PiS. Ale też wcale się nie odcinałem. Mówiłem tylko o zdystansowaniu. Cała moja współpraca z komitetem prezydenta Grobelnego miała akceptację pana Gowina. Byliśmy w stałym kontakcie - zapewnia Lipiński.

Obrazek
Ceterum censeo konserwa winna być zniszczona!

usuniety_nr1

Postautor: usuniety_nr1 » 15.12.2014 13:11:53

Wzdłuż chodnika po stronie południowej, przy Liceum nr 3, zamontowano estetyczne barierki oddzielające ruch pieszy od kołowego. Warto zauważyć, że barierki mają kolor grafitowy, proponowany przez Plastyka Miejskiego. Prezentują się one estetycznie, dobrze komponują się w przestrzeń.

http://wiadomosci.onet.pl/poznan/remont ... zony/v312l

tak z czystej ciekawości- po co podnosi się krawężniki, kiedy montuje się jednocześnie barierki?

Awatar użytkownika
marcin
Tatromaniak
Tatromaniak

Postautor: marcin » 15.12.2014 13:17:35

Kawa pisze:Tymczasem... taaakie poparcie! (...)

Ale cieszy ten bóldupy u prawactwa :lol:
Jeśli ktoś chce, znajdzie sposób.
Jeśli nie chce, znajdzie powód.

Awatar użytkownika
regysky
Administrator
Administrator

Postautor: regysky » 15.12.2014 18:51:53

jezus_chytrus pisze:tak z czystej ciekawości- po co podnosi się krawężniki, kiedy montuje się jednocześnie barierki?

Nie wiem, moje sugestie:
a) z przyzwyczajenia
b) by pasowało wysokością do drzwi domów
c) z czasem barierki można ściągnąć jak przestaną być potrzebne
d) tu chyba to nie było 'jednocześnie'
e) jak rozpędzony cymbał straci panowanie nad pojazdem, to skosi barierkę i zmiecie wszystko a czasem krawężnik może trochę zmienić kierunek pojazdu z cymbałem
f) jakieś przepisy tak każą i cześć pieśni
Polish priest blessing “an important road” in the Radom county. Dąbrówka Połężna, 2012.

usuniety_nr1

Postautor: usuniety_nr1 » 12.01.2015 01:47:39

w jeżyckiej żabce:
Obrazek

Awatar użytkownika
Nathi
Księżniczka
Księżniczka

Postautor: Nathi » 12.01.2015 01:50:38

kondony koło gwizdających lizaków :D
Obrazek ✿ ✿ ✿ Natalka je bent mooi ✿ ✿ ✿

usuniety_nr1

Postautor: usuniety_nr1 » 12.01.2015 01:51:35

w końcu czupa czupa:P

usuniety_nr1

Postautor: usuniety_nr1 » 01.02.2015 23:17:47

Awatar użytkownika
blumsztajn
wyjadacz
wyjadacz

Postautor: blumsztajn » 20.07.2015 11:51:03

Takie ciekawostki dla miłośników psów.
Do centrum handlowego King Cross wolno wchodzić z psami. Przy wejściu wisi informacja, by nie zostawiać czworonogów przywiązanych przed halą, nie zamykać w samochodach, tylko zabierać ze sobą. Wielki plus za to im się należy!
Obrazek

I jeszcze ważniejsza sprawa. W MPK Poznań już od jakiegoś czasu przejazd dla psów jest bezpłatny, trzeba tylko wystroić pupila w kaganiec. Do zeszłego tygodnia tego nie wiedziałem.

http://pieswpoznaniu.blog.pl/prawo/pies ... autobusie/
Obrazek
"Człowiek jest złym zwierzęciem. I to jest zasada. Żaden człowiek, kiedy jest silny, nie jest dobry.''
Marek Edelman

Awatar użytkownika
Nathi
Księżniczka
Księżniczka

Postautor: Nathi » 20.07.2015 13:53:33

Kiedyś w BDG tez był KING KROSS ale zbankrutował :< zdziwiłem się tą fotką. Widać sieć istnieje.
Obrazek ✿ ✿ ✿ Natalka je bent mooi ✿ ✿ ✿

Awatar użytkownika
żmij
puer aeternus
puer aeternus
Kontakt:

Postautor: żmij » 13.08.2015 20:03:02

Poznanianki, gdybyście nie miały co robić w sobotę. :twisted:
https://www.facebook.com/qltowyPoznanwr ... =1&theater

Ogólnie chyba nie jestem zbyt pruderyjny, ale jakoś ciężko mi to przetrawić.

Awatar użytkownika
Walpurg
wielki miś Gejowa
wielki miś Gejowa
Kontakt:

Postautor: Walpurg » 13.08.2015 20:47:41

No i fajnie, wszystko dla ludzi. :)

P.S. Byłem tydzień temu w Bolechowie, w fabryce Solarisa, potem jechałem przez Poznań i autostradą A-2. Faaaaaaaaajnie, same dobre wrażenia. Członkom Komisji i ewentualnie innym zainteresowanym wyślę sprawozdanie z wyjazdu :D Jak tylko napiszę.
Bądźmy pasywni, ale nie bądźmy bierni! (Bartosz Żurawiecki, Nie byłeś na Paradzie? Nie idę z Tobą do łóżka!, "Replika" nr 50, 07/08 2014, s. 11.)

usuniety_nr1

Postautor: usuniety_nr1 » 13.08.2015 23:49:30

widać, że prze kaponierę nie przejeżdżałeś

a impreza: :o

najlepsze, że mamy z tym filipem wspólnego znajomego :lol:

Awatar użytkownika
żmij
puer aeternus
puer aeternus
Kontakt:

Postautor: żmij » 14.08.2015 08:15:59

No ja też mam wspólnego znajomego - coś mu tam komentował, mi się wyświetliło, zobaczyłem profilówkę i skojarzyłem tego Filipa z sexfotki. :D

Wróć do „2.9. Ciekawe miejsca”