Tu stacja Lublin...

Rzeczpospolita samorządowa, podróże
Awatar użytkownika
mess
Grumpy Fag
Grumpy Fag

Postautor: mess » 15.05.2014 20:56:43

Nie, odpowiadam na pytanie Walpa, zadane w lutym tak swoją drogą.
Kropla goryczy
Na dnie pustej czary
Tylko trochę nieszczęśliwi

Awatar użytkownika
Pszczolka Maja
gejlord
gejlord

Postautor: Pszczolka Maja » 15.05.2014 20:57:17

Pffff :PPPP

Awatar użytkownika
Caryca
gejowy
gejowy

Postautor: Caryca » 15.05.2014 20:57:25

mess pisze:Teraz jest szkaradztwem, natomiast bezkolizyjny układ komunikacyjny jest unikatowy w skali kraju, niezwykle użyteczny, wygodny i intuicyjny.

Chcesz powiedzieć, że to Kielce wynalazły rondo? :P

Awatar użytkownika
mess
Grumpy Fag
Grumpy Fag

Postautor: mess » 15.05.2014 20:59:23

Kielce je wykorzystały w dworcu!
Poza tym był to pierwszy tego typu obiekt objęty monitoringiem (wielkie kamery Unitra do tej pory spoglądają na stanowiska), a w środku przewidziano miejsce na wielkie, ruchome schody, sprowadzane ze Stalingradu, które w końcu na miejsce nigdy nie dotarły.
Kropla goryczy
Na dnie pustej czary

Awatar użytkownika
Caryca
gejowy
gejowy

Postautor: Caryca » 15.05.2014 21:02:05

Hmmm, to może po prostu wbudujecie w galerię jakąś tablicę pamiątkową? :P

Awatar użytkownika
mess
Grumpy Fag
Grumpy Fag

Postautor: mess » 15.05.2014 21:04:23

Galerii nie będzie :P
Prezydent, jako że kuma się z biskupem, blokuje inwestycję, bo byłaby to konkurencja dla drugiej do co wielkości galerii w Kielcach, której właścicielem jest świecko brzmiącej nazwy spółka Church Land Developments.
Kropla goryczy
Na dnie pustej czary

Awatar użytkownika
Hebius
jaszczomp
jaszczomp

Postautor: Hebius » 15.05.2014 21:10:55

A nowa galeria by mogła tak rozsławić miasto. Wystarczy popatrzeć ile się mówi o Poznaniu dzięki Roladzie.
    Hej! hej! mołodyciu ty hoża,
    Luli, luli, piękna królewno!
    Przyjdzie hrabia bogaty zza morza, hej!
    Utuli, utuli, na pewno, hej!

Awatar użytkownika
Walpurg
wielki miś Gejowa
wielki miś Gejowa
Kontakt:

Postautor: Walpurg » 16.05.2014 00:59:29

Dzięki messiu!

Jesienią wybieram się do Kielc, więc obejrzę na żywo. Pewnie jeszcze zdążę.
Bądźmy pasywni, ale nie bądźmy bierni! (Bartosz Żurawiecki, Nie byłeś na Paradzie? Nie idę z Tobą do łóżka!, "Replika" nr 50, 07/08 2014, s. 11.)

Awatar użytkownika
uzytkownik_konta
gejlord
gejlord

Postautor: uzytkownik_konta » 16.05.2014 19:32:48

hebius pisze:A nowa galeria by mogła tak rozsławić miasto. Wystarczy popatrzeć ile się mówi o Poznaniu dzięki Roladzie.

Iiii wykrakałeś: http://www.kurierlubelski.pl/artykul/3437083,pedet-ma-zmienic-sie-w-pasaz-victoria-tak-zdecydowali-radni-na-sesji,id,t.html
Wysokość do ok. 20 metrów, trzy kondygnacje przeznaczone pod handel i usługi, parking podziemny dla ok. 200 samochodów - tak ma wyglądać nowa galeria handlowa w samym centrum Lublina. Chodzi o Pasaż Victoria, czyli nowe centrum komercyjne w miejscu obecnego DT Sezam.
W czwartek radni przyjęli uchwałę o przystąpieniu do wykonania studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestronnego w rejonie ulic: Krakowskie Przedmieście, Kapucyńska, Narutowicza, Peowiaków i Kościuszki. To dokument niezbędny do przyjęcia planu zagospodarowania przestrzennego tego obszaru. Prace nad samym planem już trwają.
- Chcemy, aby stadium o kierunkach zagospodarowania radni przyjęli już w listopadzie, a sam plan miesiąc później.
To otworzy inwestorowi drogę do wystąpienia o pozwolenie na budowę i rozpoczęcie inwestycji - wyjaśniała Małgorzata Żurkowska, z-ca dyr. Wydziału Planowania UM Lublin.
O zmiany zabiega spółka Centrum Development and Investments Polska (CDI) z Warszawy, która trzy lata temu ogłosiła, że zamierza wyburzyć dawny Pedet, a na jego miejscu zbudować galerię o nazwie pasaż Victoria.
W czwartek ratusz zdradził jak nowy obiekt mógłby wyglądać. - Ma być nie wyższy niż gmach Teatru Osterwy, czyli ok. 20 metrów, będzie miał trzy kondygnacje nadziemne z przeznaczeniem na usługi i handel. Planowane jest w nim także kino - wskazywała Żurkowska.
Łącznie powierzchnia nowego centrum komercyjnego na sięgnąć 20 tys. mkw. Pod gmachem na powstać parking podziemny - dwukondygnacyjny - dla ok. 200 samochodów.
- Plac przed galerią zostanie w 80 procentach zachowany. Inwestor zgodził się przesunąć linie zabudowy, którą pierwotnie wskazywał na wysokości Krakowskiego Przedmieścia - mówił Krzysztof Żuk, prezydent Lublina.
- Zachowane zostaną też kamienice od strony ulic: Peowiaków i Kościuszki - dodawał Hubert Mącik, miejski konserwator zabytków.
Ratusz przekonuje, że spółka CDI deklaruje wsparcie finansowe dla miejskich inwestycji. - M.in. chce partycypować przy rewitalizacji pl. Litewskiego i przebudowie ulic - dodawał Żuk.
Sprawa budowy nowej galerii w miejscu Pedetu ciągnie od kilku lat. Początkowo planom przeciwstawiał się wojewódzki konserwator zabytków. Poszło m.in. o gabaryty nowego budynku. Następnie inwestor złożył do ratusza kolejny wniosek. Tym razem dowiedział się, że inwestycja ma być tzw. obiektem wielkopowierzchniowym, który wymaga uwzględnienia w planie zagospodarowania.

Z jednej strony PeDeT to ruina. I do tego ma płatne toalety!
Z drugiej, żal tak zachowanego modernizmu :? Bardzo bym chciał, żeby go odremontowali, trochę przestylizowali, nadając nowego sznytu, ewentualnie rozbudowali w sposób stylistycznie zgodny ze starą bryłą. Może stworzyliby miejsce o randze lubelskiej "Warszawy Powiśla" :D Ale to takie pobożne życzenia...

Awatar użytkownika
mess
Grumpy Fag
Grumpy Fag

Postautor: mess » 18.05.2014 12:11:29

Moi drodzy!
Po trzech latach zmieniłem zdanie i wymyśliłem sobie studia w Lublinie na UMCS, podczas gdy wcześniej kurczowo trzymałem się UJ. Niektórzy z kolei mówią, że nie jest istotne, co, ważne, żeby studiować w Krakowie - bo ludzie, bo poziom, bo prestiż.
Jakie są wasze odczucia na ten temat? Czy serio uczelnia > dobre kierunki?
Kropla goryczy
Na dnie pustej czary

Awatar użytkownika
żmij
puer aeternus
puer aeternus
Kontakt:

Postautor: żmij » 18.05.2014 12:16:00

Idź na KUL.

Awatar użytkownika
mess
Grumpy Fag
Grumpy Fag

Postautor: mess » 18.05.2014 12:19:02

Na KULu nie ma tego, co mi się podoba.
Kropla goryczy
Na dnie pustej czary

Awatar użytkownika
żmij
puer aeternus
puer aeternus
Kontakt:

Postautor: żmij » 18.05.2014 12:20:46

Gejów? :D

Awatar użytkownika
mess
Grumpy Fag
Grumpy Fag

Postautor: mess » 18.05.2014 12:23:30

Nie, tej specjalności, którą chcę wybrać!
Kropla goryczy
Na dnie pustej czary

Awatar użytkownika
uzytkownik_konta
gejlord
gejlord

Postautor: uzytkownik_konta » 18.05.2014 16:42:28

Tutaj, w Lublinie, UMCS postrzegany jest nawet jako dość prestiżowa uczelnia. Generalnie ludzie sobie chwalą, choć zdarzają się narzekania na część personelu, dziekanat i systemy informatyczne. Czyli generalnie jak wszędzie.

A jaki wydział cię interesuje?

Awatar użytkownika
Walpurg
wielki miś Gejowa
wielki miś Gejowa
Kontakt:

Postautor: Walpurg » 18.05.2014 16:50:39

Po pierwsze, poziom uczelni nie jest równoznaczny z poziomem studenta/absolwenta.

Po drugie, prestiż to zaleta fajnie łechcąca próżność, ale nic poza tym.

Kraków to miasto, które kocha się lub się go nienawidzi. Osobiście uważam je za najlepsze miejsce do studiowania czegokolwiek. I nie ze względu na poziom czy prestiż. Ale też nie ze względu na setki knajp. To miasto po prostu ma swoją zupełnie niezwykłą atmosferę. I albo się ją czuje, albo nie.

Odpowiedz sobie na pytanie, gdzie się lepiej czujesz. Albo pomyśl, czy będziesz miał gdzieś swoich znajomych. I weź pod uwagę, że w Krakowie łatwiej o jakąś dorywczą pracę dla studenta. Ale też uwzględnij, że jest tam drogo.
Bądźmy pasywni, ale nie bądźmy bierni! (Bartosz Żurawiecki, Nie byłeś na Paradzie? Nie idę z Tobą do łóżka!, "Replika" nr 50, 07/08 2014, s. 11.)

Awatar użytkownika
mess
Grumpy Fag
Grumpy Fag

Postautor: mess » 18.05.2014 16:54:48

Geografia. UMCS oferuje mi już na pierwszym stopniu specjalność, która mnie interesuje dosyć mocno, dla której wybrałem ten kierunek, natomiast na UJ musiałbym najpierw zrobić fizyczną, a dopiero na drugim stopniu to, co mnie interesuje.
W sumie mógłbym na drugi stopień przenieść się do Krakowa i zrobić tam drugą specjalizację, którą mi ktoś kiedyś polecił, albo zostać w Lublinie, bo też jest.

Ja mam stosunek do Krakowa bardzo na nie. Zawsze coś tam jest nie tak, źle się czuję, za duże to miasto, za głośne, za tłoczne i niemiłe. Nie wspomnę o zanieczyszczeniu i cenach.
Kropla goryczy
Na dnie pustej czary

Awatar użytkownika
uzytkownik_konta
gejlord
gejlord

Postautor: uzytkownik_konta » 18.05.2014 17:01:09

mess pisze:Geografia. UMCS oferuje mi już na pierwszym stopniu specjalność, która mnie interesuje dosyć mocno, dla której wybrałem ten kierunek, natomiast na UJ musiałbym najpierw zrobić fizyczną, a dopiero na drugim stopniu to, co mnie interesuje.
W sumie mógłbym na drugi stopień przenieść się do Krakowa i zrobić tam drugą specjalizację, którą mi ktoś kiedyś polecił, albo zostać w Lublinie, bo też jest.

O, i to jest idealne rozwiązanie. W sumie jeśli za wyborem danego miasta przemawiają takie argumenty, jak ten pierwszy, to właściwie wszystko jest jasne. A jak do tego niespecjalnie lubisz Kraków, to tym lepiej :D

Ja nawet atmosferę Krakowa lubię, ale tylko tę poza starym miastem. Krakowskie stare miasto jest dla mnie przereklamowane do granic kiczu. Zresztą, czego się spodziewać po człowieku, którego od podstawówki wiecznie raczono hasłem "Kraków pięknym miastem jest", na kształt "Słowacki wielkim poetą był". I kazano się uczyć na pamięć listy zabytków. Nikt, komu coś takiego wpajano, nie polubi Słowackiego. Zwłaszcza, że ta gloryfikacja jest niewspółmierna do poziomu jego twórczości.
Walpurg pisze:I weź pod uwagę, że w Krakowie łatwiej o jakąś dorywczą pracę dla studenta.

Powiem ci, że tutaj też nie jest tak źle. Znaczy Lublin jest postrzegany jako miejsce, w którym generalnie nie ma pracy. Ale ja ostatnio w ciągu dwóch tygodni otrzymałem oferty pracy w czterech różnych miejscach, i miałbym piątą, gdybym się nie spóźnił. Więc nawet mogłem wybierać. A w większości ogłoszeń jest, że "praca dla studenta, elastyczne godziny". Więc nie jest tak źle :P

Awatar użytkownika
mess
Grumpy Fag
Grumpy Fag

Postautor: mess » 18.05.2014 17:05:11

UJ oferuje tak:
1 stopień:
- geografia fizyczna
- geografia społeczno - ekonomiczna
- turystyka
- jeszcze coś, ale już nie pamiętam.
2 stopień:
- hydrometeorologia
- GIS
- jeszcze kilka, które mnie nie interesują.

UMCS:
1 stopień:
- hydrometeorologia
- GIS
- fizyczna
- coś jeszcze
2 stopień:
- klimatologia
- GIS
- coś jeszcze.

W Lublinie mam większą dowolność, a przecież nikt nie każe mi się z tym miastem żenić :P
Z drugiej strony ciężko mi ten Kraków zostawić.

Mnie najbardziej interesują hydrometeorologia i GIS, chociaż ten drugi ponoć jest zbyt popularny. Idąc na UMCS nie muszę wybierać, ani też się męczyć z czymś, co mnie średnio interesuje.

Jako że daję sobie powyżej 80% ze wszystkich maturalnych przedmiotów, to myślę, że nie mam powodów, żeby nie startować tu.
Ostatnio zmieniony 18.05.2014 17:06:41 przez mess, łącznie zmieniany 1 raz.
Kropla goryczy
Na dnie pustej czary

Awatar użytkownika
uzytkownik_konta
gejlord
gejlord

Postautor: uzytkownik_konta » 18.05.2014 17:06:36

W Lublinie jestem ja, to wystarczająca argumentacja :3

Wróć do „2.9. Ciekawe miejsca”