Wymarzone wakacje

Rzeczpospolita samorządowa, podróże
FalloutBoy13

Postautor: FalloutBoy13 » 13.08.2013 20:12:35

Te plaże są by móc bezkarnie porównywać wielkość kiełbasek u facetów :x

Awatar użytkownika
bolevitch
starszy wyjadacz
starszy wyjadacz

Postautor: bolevitch » 13.08.2013 20:39:11

Stogi to jest w sumie takie pomieszanie z poplątaniem.

Awatar użytkownika
marcin
Tatromaniak
Tatromaniak

Postautor: marcin » 13.08.2013 20:41:50

Ale jest to najpiękniejsza gdańska plaża, największa (ciągnie się aż do Górek Zachodnich), najdziksza, najmniej ludna (bo najdalej tam trzeba jechać).

Moim zdaniem plaża w Stogach jest daleko przyjemniejsza niż ta w Jelitkowie czy Brzeźnie.

No i fajne jest to, że przy wszystkich tych plażach są pętle tramwajowe :lol:
Jeśli ktoś chce, znajdzie sposób.
Jeśli nie chce, znajdzie powód.

Awatar użytkownika
bolevitch
starszy wyjadacz
starszy wyjadacz

Postautor: bolevitch » 14.08.2013 20:45:18

Jasne, że tak. Chodziło mi o aspekt obyczajowy. Odludnie było jeszcze zwykle między Sopotem a Orłowem. Podejrzewam też, że w Sobieszewie musi być dziko. Ale tam nie chce mi się już jeździć.

Awatar użytkownika
marcin
Tatromaniak
Tatromaniak

Postautor: marcin » 14.08.2013 21:58:25

Między Sopotem a Orłowem woda nie jest tak czysta (albo takie sprawia wrażenie), jak na Stogach.

A że pomieszanie obyczajowe? No i dobrze, tam jest dla każdego coś miłego :lol:
Jeśli ktoś chce, znajdzie sposób.
Jeśli nie chce, znajdzie powód.

usuniety_nr02

Re: Wymarzone wakacje

Postautor: usuniety_nr02 » 20.06.2016 00:03:14

Może nie na całe wakacje, ale mam olbrzymią ochotę wybrać się tu
Obrazek
a 12 godzin jazdy to nie tak znowu daleko.

A przy okazji,z innej beczki, był ktoś może w Albanii i coś może napisać o tym państwie. Interesuje mnie zwłaszcza wyjazd we własnym zakresie prywatnym samochodem?

Awatar użytkownika
uzytkownik_konta
gejlord
gejlord

Postautor: uzytkownik_konta » 20.06.2016 11:19:22

Nie byłem, ale rodzice byli. Ponoć bez problemu, mafia wcale nie zabiera samochodów :P Obowiązuje jednak wiadome podejście do przepisów ruchu drogowego i trzeba uważać.
Bieda niezła, ale nie taka żeby nie dało się mieć fajnej wycieczki.

usuniety_nr02

Postautor: usuniety_nr02 » 20.06.2016 22:35:25

Mafii się nie boję, bo to takie straszenie jak Polakami Niemców. Nie warte to wspominania nawet. Ale infrastruktura i zaniedbanie jednak sytuują ten obszar bliżej naszych wczesnych lata 90. niż zachodniej Europy. Boje się tego, że wyjazd zdominują byle jakie i zaniedbane miejsca i choć takie są chyba wszędzie, to jeśli ich nagromadzenie jest zbyt duże, odbiera mi to frajdę z wakacji. Na wybrzeże i plaże w sezonie nie liczę, bo będą tak samo zapchane zapewne jak polskie.
Jak mi tamten kierunek nie wypali, albo mi zapał opadnie, to wybiorę się mniej więcej na taką pętelkę, tylko z pominięciem Wiednia, Wenecji, Brna i Ostrawy - po prostu leżą po drodze, ale za to z możliwymi odskokami w bok gdzieś na trasie +/- 200 km. Zakładam, że 2,5-3 tygodnie wystarczą. W sierpniu niestety, czyli w szczycie. Właściwie, gdyby ktoś rozważał ten sam kierunek...
Obrazek

Awatar użytkownika
uzytkownik_konta
gejlord
gejlord

Postautor: uzytkownik_konta » 21.06.2016 12:48:28

No wiesz co?! Zwickau pół kilometra na północ, trzeba wstąpić! :lol: Już nie mówię żeby nadłożyć drogi przez Stuttgart, ale ja bym tak zrobił :P

usuniety_nr02

Postautor: usuniety_nr02 » 21.06.2016 21:33:01

Zaznaczyłem ogólnie trasę, a orientacyjne +/- 200 km daje odpowiednie pole manewru.
Stuttgart ma jedną wadę: nie da się tam sensownie wpaść tylko na obiad, tylko trzeba osiąść, bo samo muzeum to jeden bity dzień i to od poranka. Z miastem, wjazdem i wyjazdem robi się z tego dni 3 co najmniej. Sporo, a atrakcji gdzie indziej nie brak. Chyba, że wybierze się je na nocleg i postój po drodze.

Awatar użytkownika
kaylan
starszy gejowy
starszy gejowy

Postautor: kaylan » 21.06.2016 22:07:47

Fajny temat, zawsze chciałem podróżować, jak byłem dzieckiem to była jedna z najważniejszych motywacji by w przyszłości zarabiać pieniądze(potem proza życia dołożyła inne :? )
Pominę Europę i okolice bo ją z racji bliskości już zwiedzam i planuję zwiedzić w jak największym dostępnym stopniu.
W swoim życiu chciałbym zobaczyć(kolejność nieprzypadkowa:

Australia i Nową Zelandię, ze względu na Wielką rafę koralową(istnieje niebezpieczeństwo że musze się spieszyć :( ) interior z Ayers Rock, Sydney z gmachem opery oraz chciałbym zobaczyć krajobrazy z władcy pierścieni.

Chiny, Japonia Korea - tu to dłuższa wycieczka bo zainteresowały mnie mocno kultury tych krajów, całkiem inna cywilizacja o zadziwiająco innych założeniach i schematach, która również ma mnóstwo spektakularnych osiągnięć. Poza kwestiami antropologicznymi mnóstwo ciekawych zabytków, pejzaży oraz widowisk czy doświadczeń, których chciałbym osobiście doświadczyć.

Safari, najlepiej Serengeti, przy okazji Kilimandżaro, oraz jeżeli by była możliwość później w Zambii, tutaj tylko przyroda, fauna flora i krajobrazy, ludność nie wydaje się interesująca.

Jedna z cywilizacji mezoameryki plus wizyta w dżungli(pewnie najlepiej Peru plus parodniowy rejs po amazonce)

Chciałbym też zwiedzić USA od oceanu do oceanu, szczególnie Kalifornie, wielki kanion, Nowy Orlean, Yellowstone, i jakieś pozostałości z klimatem westernów.

Rosja, tak odwiedzić Petersburg i Moskwę ale głownie to przejechać się z 2-3 dni koleją transsyberyjską i zobaczyć Bajkał.

Kiedyś największa przeszkodą były pieniądze, teraz te by się i może znalazłby z odpowiednimi przygotowaniami, ale złożyły się problem czasu(z odpowiednim planowaniem, da się zrobić) i odpowiedniego towarzystwa(co prawda podróżnicy często wyruszają samotnie, ale na to jeszcze nie jestem zdecydowany), ale w najbliższe parę lat na pewno zacznę realizować niektóre plany. :)

usuniety_nr02

Postautor: usuniety_nr02 » 21.06.2016 23:28:59

uzytkownik_konta pisze:No wiesz co?! Zwickau pół kilometra na północ, trzeba wstąpić! :lol: Już nie mówię żeby nadłożyć drogi przez Stuttgart, ale ja bym tak zrobił :P

Ty to jakaś V kolumna chyba jesteś? Tutaj orgazmujesz na widok kaszlącej stodwudziestkiszótki, ale pojechać chciałbyś już do duszącego smrodu dwusuwa w Zwickau lub pomnika rozpasanej konsumpcji z gwiazdą na masce w Stuttgarcie, choć powinieneś na pielgrzymkę na klęczkach do równie blisko położonego Turynu namawiać. Dziwne. :roll:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
uzytkownik_konta
gejlord
gejlord

Postautor: uzytkownik_konta » 22.06.2016 01:06:32

Racja, Turyn mi umknął :P

Awatar użytkownika
Pszczolka Maja
gejlord
gejlord

Postautor: Pszczolka Maja » 24.06.2016 22:06:44

kaylan pisze:Chiny, Japonia Korea - tu to dłuższa wycieczka

Na pewno zauważyłeś że LOT wprowadza rejs do Seulu. Na razie bilety za 1599.

Awatar użytkownika
Mazemi
gwiazda północy
gwiazda północy

Postautor: Mazemi » 25.06.2016 12:48:29

W kiepskim jesienno-zimowym okresie.
kotek91 pisze:Mazemi-jeśli chodzi o mnie to ja mam zawsze swoje zdanie bo jestem dowartościowany i ludzie w pracy i znajomi mnie lubią.Natomiast Ty w pracy jak i na forum jesteś tylko pionkiem ,także twoje zdanie się nie liczy..... 8)

Awatar użytkownika
Radekk
Radzio
Radzio

Postautor: Radekk » 27.06.2016 13:18:05

Podobno w listopadzie nie jest jeszcze źle, a oferta jest bardzo atrakcyjna, szkoda tylko, że kończy się dzisiaj o północy. Sam się na nią napaliłem, ale po doliczeniu lotu z Londynu i hotelu w Wawie za tę samą cenę pewnie dolecę z UK.
"Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do."
Rob Siltanen

Awatar użytkownika
PageOfCups
forumowy
forumowy

Postautor: PageOfCups » 06.09.2016 03:14:55

TioPepe pisze:Jak mi tamten kierunek nie wypali, albo mi zapał opadnie, to wybiorę się mniej więcej na taką pętelkę, (...)

Właśnie mnie zainspirowałeś żebym jakoś ciekawie spędził długi weekend, który będę mieć na początku października, dzięki! :) Oczywiście nie aż tak ambitnie ale jest takich parę miejsc w Niemczech które chciałem zobaczyć...
"Oh, you're straight? So is spaghetti, until it gets hot."

Wróć do „2.9. Ciekawe miejsca”