Podróże ogólnie (mile widziane zdjęcia)

Rzeczpospolita samorządowa, podróże
Awatar użytkownika
shane82
starszy gejowy
starszy gejowy

Re: Podróże ogólnie (mile widziane zdjęcia)

Postautor: shane82 » 09.01.2017 08:40

@Mare muchas gracias
@Palsecam Dziękuję. Częściej się nie da, następny urlop mogę wziąć dopiero za rok.
@Leo no niezdradzony, ale to dlatego że był najtańszy lot+hotel. Tak słońce nisko, ale od 11 do 16 grzeje na tyle mocno że można się spalić. Odpoczęliśmy fajnie ale powrót był mało przyjemny bo różnica temperatór 50 stopni i podróż z lotniska do domu nas sporo kosztowała. Auto odpaliło, ale w Sosnowcu wylał się olej i klękło w środku nocy na S1. Już mieliśmy dzwonić na 112 po pomoc (bo było -27 stopni a my bez ogrzewania) ale za nami zaraz zatrzymała się laweta i chłopaki nas odstawili do Bielska co nas szarpło trochę i to co zaoszczędziliśmy poszło na lawetę.
"Wiara, że naród za pomocą podatków może wybić się na dobrobyt, to jak człowiek stojący w wiadrze, wierzący, iż podniesie się, jeśli mocno pociągnie za uchwyt" Winston Churchill
V1, Rotate, V2, positive climb, gear up
Awatar użytkownika
Leo
gwiazda północy
gwiazda północy

Postautor: Leo » 09.01.2017 09:18

Eee, zapomnijcie o tym przykrym epizodzie. Pewnie nie łatwo, bo auto dalej stoi.
Boys Don't Cry :beksa:
Awatar użytkownika
shane82
starszy gejowy
starszy gejowy

Postautor: shane82 » 09.01.2017 09:46

Dziś przyjedzie mechanik lawetą i bierze go na wycenę naprawy, pożyjemy zobaczymy.
"Wiara, że naród za pomocą podatków może wybić się na dobrobyt, to jak człowiek stojący w wiadrze, wierzący, iż podniesie się, jeśli mocno pociągnie za uchwyt" Winston Churchill
Awatar użytkownika
mare
NAAWSW
NAAWSW

Postautor: mare » 14.01.2017 12:56

marip pisze:Wiem o nich wystarczajaco duzo, aby stwierdzic, ze to ty zyjesz w jakiejs uludzie. Jak mozna utozsamiac poglady geja muzulmanina z pogladami wiekszosci muzulmanow. Widac po wszystkich Twoich wypowiedziach, ze jedynymi muzulmanami jakich znasz sa niestety geje muzulmanie. Ciagle o nich wspominasz. Dlatego tez Twoje spojrzenie na muzulmanow jest takie wypaczone. Jakby moja znajomosc chrzescijan ograniczala sie jedynie do chrzescijan gejow to tez pialbym z zachwytu jacy to tolerancyjni i pelni milosci do innyych ludzie.

Podobnie polskie homofoby, też «wiedzą wystarczająco dużo», choć geja w zasadzie żadnego nie znają. To już wymyśl sobie jakąś historyjkę jak Yoda, że jakiegoś tam Libijczyka poznałeś pod kebabem ;) Myślę, że ilość moich znajomych gej-muslimów procentowo odzwierciedla występowanie homoseksualizmu w populacji, więc tu też skucha.
Awatar użytkownika
palsecam
supernowa
supernowa

Postautor: palsecam » 15.01.2017 17:57

shane82 pisze:@Palsecam Dziękuję. Częściej się nie da, następny urlop mogę wziąć dopiero za rok.

Jak przykro. :(
Nie mieliście tam chyba internetu?
Awatar użytkownika
shane82
starszy gejowy
starszy gejowy

Postautor: shane82 » 15.01.2017 18:21

Już wierzę że Ci przykro :gay: Mieliśmy, tyle że mój telefon się popsuł w dniu wylotu, zresztą miałem ciekawsze rzeczy do roboty niż pisanie na forum tym bardziej że niespecjalnie się tu coś działo.
Awatar użytkownika
marip
młodszy wyjadacz
młodszy wyjadacz

Postautor: marip » 16.01.2017 00:36

mare , ten przyklad z homofobami zupelnie nietrafiony. Nie musze sobie tez wymyslac zadnych historyjek o tym, ze poznalem jakiegos Libijczyka pod budka z kebabem, bo takich ludzi znam sporo. Jakby moja znajomosc muzulmanow ograniczala sie do osob sprzedajacych kebaby, sklepikarzy, taksowkarzy itp to naprawde nie moglbym nic zlego o nich powiedziec bo sytuacje w ktorych zwykle poznajemy takie osoby to kontakt typu klijent - uslugodawca, gdzie nie mamy prawie zupelnie mozliwosci dobrego poznania tej drugiej strony. Gdy staramy sie komus cos sprzedac to staramy sie nie zniechecic klijenta swoim zachowaniem. Wprost przeciwnie - bedziemy usmiechnieci, mili itp. Tacy sa wlasnie ci muzulmanie sprzedawcy kebabu, muzulmanie taksowkarze itp. Znam tez muzulmanow, ktorzy sa moimi kolegami z pracy. Owszem mili, uczynni, ale swoje zdanie o nas maja. Jak z nimi czesto rozmawiasz to dowiadujesz sie co mysla oni o Europejczykach - ze rozwiiazli bo zmieniaja czesto partnerow/partnerki, ze kobiety europejskie chodza po ulicach niestosownie urbane (nagie jak oni to okreslaja) - Jedna taka muzulmanka kiedys bedac w miejscu pracy wychylila sie przez okno i zaczela na caly glos wrzeszczec : M... ubierz sie! Jestes naga jak ci nie wstyd dziewczyno, ubierz sie! Byl juz wieczor i nasza kolezanka z pracy, ktora akurat tego dnia miala wolne przyjechala po swoja znajoma, bo pozniej razem szly na impreze. Ta dziewczyna byla po prostu ubrana wieczorowo, w jakas sukienke z odslonietymi ramionami. Dla muzulmanow to juz nagosc i powod do ostracyzmu. Tak samo z jedzeniem wieprzowiny. Ciagle slyszymy, ze to obrzydliwe jesc wieprzowine, bo swinie jedza gowna. Muzulmanie ciagle nam o tym przypominaja. Takze o tym, ze psy sa nieczyste i ze jak mozemy je trzymac. Takie same kwiatki pod adresem ludzi LGBT. Ostatnio w grupce, w ktorej byl muzulmanin mijalismy w drodze znajoma emke. On mowi - Nie wiem jak o takim kims mowic - on czy ona - najchetniej mowilbym 'to' Ja na to: 'Ma juz przeciez pochwe to dla mnie jest kobieta. On: - Jaka pochwe? Ma dziure nie pochwe i kobieta nazywac go nie bede. Ja - Jak pochwa dobrze zrobiona np: w Tajlandii to bys z taka kobieta spal wiele razy i wcale nie domyslilbys sie, ze ona kiedys byla facetem. On: Nie moge o takich sprawach rozmawiac bo Allach mnie ukarze. Koniec rozmowy. Tak to wlasnie niestety wyglada: przy blizszem poznaniu takich ludzi okazuje sie, ze sa z zupelnie innego swiata.
Awatar użytkownika
palsecam
supernowa
supernowa

Postautor: palsecam » 16.01.2017 00:52

klijent

Marip, zlituj się! :?
Takze o tym, ze psy sa nieczyste i ze jak mozemy je trzymac.

No, ja też nie rozumiem.
Awatar użytkownika
marip
młodszy wyjadacz
młodszy wyjadacz

Postautor: marip » 16.01.2017 23:30

Wiem, wiem i jest mi glupio. Kiedys duzo czytalem w jezyku polskim i nie robilem takich prostych bledow. Teraz to forum to raczej jedyne zrodlo polskojezyczne i coraz czesciej lapie sie na tym, ze nie wiem jak sie jakies slowo polskie pisze. Jezyk mam ustawiony na angielski i sprawdza mi pisownie jedynie w tym kierunku. Czesto wiec nawet musze poprawiac korektor np: ja pisze polskie slowo 'spada', a korektor poprawia mi to na 'spade'. Musialbym ciagle przestawiac jezyk, aby sprawdzalo mi polska pisownie.

Chyba jednak na pewno nie podzielasz ich przekonania, ze jak sobie sprawisz psa to jakis tam bog Cie za to ukarze. Do tego w sumie sprowadzaja sie niechec do psow - ze ich bog zakazal im tego. Uzasadnienia naukowego to przekonanie o nieczystosci psow nie ma zadnego - niedawno gdzies czytalem o tym, ze odkryto, iz slina psow zawiera srodek bakteriobojczy. To nawet by potwierdzaly zwykle obserwacje. Kiedys nasz pies zostal bardzo pogryziony, na calym ciele mial otwarte rany, myslalem, ze nie przezyje. Moja rodzina nie chciala wydawac pieniedzy na leczenie psa (ja wtedy bylem dzieckiem i nic nie moglem zrobic). Pies caly czas lizal rany i z dnia na dzien jego stan sie poprawial, az w koncu wszystko sie zagoilo i pies zyl jeszcze przez dlugie lata.

Wróć do „2.9. Ciekawe miejsca”