Ciasta, ciasteczka...

Upichćmy to razem czyli kuchnia od zaplecza (Kto później pozmywa?)
Awatar użytkownika
Muerte
Hrabina
Hrabina

Ciasta, ciasteczka...

Postautor: Muerte » 13.03.2011 13:05:52

Postanowiłem założyć temat, w którym każdy będzie mógł wrzucić pyszny przepis na tak samo pyszne ciasto.

Ode mnie na początek:

Milky way

Biszkopt: 6 jajek, 1 szklanka cukru, 1 szklanka kartoflanki, 2 łyżeczki kakao, 2 łyżeczki proszku do pieczenia.
Masa: 3/4 szklanki mleka, 1 szklanka cukru, 1,5 kostki margaryny, 1 opakowania cukru waniliowego, 3 szklanki mleka w proszku.
Polewa: 1 tabliczka czekolady gorzkiej, 1/2 kostki margaryny.

Białka ubić mikserem na sztywna pianę. cały czas mieszając dodać cukier. Ubijać, aż kryształki cukru będą niewyczuwalne. Wlać żółtka, nadal mieszając mikserem. Do gotowej masy wsypać kartoflankę, proszek do pieczenia oraz kakao. Wymieszać. Gotowe ciasto wlać na natłuszczona blachę. Piec 30 minut w temp 180 C. Biszkopt przekroić na połowę. Mleko zagotować z cukrem i cukrem waniliowym, ostudzić. Margarynę dokładnie rozmiksować dodawać na przemian po łyżce mleka w proszku i mleka. Dokładnie utrzeć. Gotowa masę rozprowadzić równomiernie na części biszkoptu, przykryć drugą. Polać polewą czekoladowa i wstawić do lodówki.

Ciasto jest po prostu niebiańsko pyszne.
Jesteś tu, ale nie ma cię
Mijamy się
Przechodzisz obok lecz nie widzisz wcale mnie
Stoisz tu, nie słyszysz, że
Ktoś głośno woła cię
Jesteś za ścianą, ja nie mogę przebić się.

senso

Postautor: senso » 18.01.2014 17:01:10

Kto poleci jakiś sprawdzony przez siebie przepis na ciasto?
Zamiast kupować wolałbym coś zrobić do pracy, ale jednocześnie nie chciał się powtarzać. Ostatnio robiłem sernik według tego przepisu, więc już spalone. Pyszny, ale za długo to trwało. Wyszło smakowicie, ale nie powtórzę prędko tego eksperymentu. Myślałem teraz nad tym ciastem, ale za dużo opinii negatywnych, a nie chciałbym zaliczyć zakalca, ani robić podmiany spodu na zwykły, pieczony biszkopt, wychodząc z założenia, że to ten typ, co lepiej wygląda niż smakuje, do tego nie da się pokroić inaczej niż elektrycznym nożem.
Jakieś propozycje?

Awatar użytkownika
Sevorane
jutrzenka
jutrzenka

Postautor: Sevorane » 18.01.2014 20:26:30

Mogą być wafle zamiast ciasta? Bierzesz 2 opakowania wafli tortowych, kupujesz 2 puszki mleka skondensowanego (słodzone lub nie, toffi lub zwykłego - zależnie od preferencji). Puszki wstawiasz zamknięte do garnka z wodą i gotujesz 2 godziny, później nakładasz zawartość na wafle (uwaga praktyczna - wafle z obu stron mają różny rozmiar zagłębień - nakładaj na tą stronę, gdzie dołki są płytsze i dociskaj stroną z głębszymi dołkami), przekładasz kolejnymi waflami, które też smarujesz (wiadomo o co chodzi), na koniec przykrywasz całość papierem, na papier deska do krojenia i na deskę garnek z wodą tak, żeby całość docisnąć (powinno się ładnie skleić). Kroisz i jesz. Można podobno użyć gotowej masy krówkowej - nie próbowałem.
Smacznego.
Oczywiście możesz zrobić z jednej puszki i jednego opakowania wafli, ale jak już zaczynać to chyba większą ilość?
"Człowiek nie jest stworzony do klęski.(...) Człowieka można zniszczyć, ale nie pokonać." E. Hemingway

senso

Postautor: senso » 23.01.2014 01:37:33

aniolek.pl

Postautor: aniolek.pl » 23.01.2014 01:41:05

uuuuu, ten tortowaty pasowałby mi rano do kawy

senso

Postautor: senso » 23.01.2014 01:45:15

Do rana nie dam rady. :(

Awatar użytkownika
Nathi
Księżniczka
Księżniczka

Postautor: Nathi » 23.01.2014 01:47:05

Do postulatów, że mój mąż musi gotować dołączam, że musi mi piec ciasteczka.

aniolek.pl

Postautor: aniolek.pl » 23.01.2014 01:47:44

dobra, rano skoczę sobie po drożdżówkę, ale potem czekam na gotowy tort :P

senso

Postautor: senso » 23.01.2014 01:52:57

Na śniadanie proponuję hummus, warzywa i bułeczki.
Obrazek

Obrazek

O! To jest myśl. Może jutro zrobię sobie hummus?

Awatar użytkownika
luckyTSK
młodszy wyjadacz
młodszy wyjadacz

Postautor: luckyTSK » 05.10.2015 23:32:06

A ja proponuję Szarlotkę na ucieranym cieście. Ciasto szybkie, łatwe i o bardzo ciekawej konsystencji. Po zjedzeniu rozpada się w ustach bardziej niż babka piaskowa. Od kiedy zacząłem piec jest to jedno z najczęściej pieczonych przeze mnie ciast. Poniżej przepis:

Składniki:
-5 jajek
-1 szklanka mąki pszennej
-1 szklanka mąki/skrobi ziemniaczanej
-1 szklanka cukru
-1 kostka margaryny
-1 czubata łyżeczka proszku do pieczenia
- aromat rumowy( ok. 1/3 buteleczki)
- 1,5-2kg jabłek (lub smażone jabłka ze słoika jak kto woli)

Przygotowanie:
Jajka utrzeć z cukrem i margaryną( margaryna musi być w miarę miękka żeby się dało ją ukręcić mikserem), dodać mąkę pszenną, mąkę ziemniaczaną, proszek do pieczenia, aromat(przez cały czas ucierać ciasto).
Ciasto podzielić na pół, wysmarować blachę( najlepiej też ją wyłożyć papierem do pieczenia, żeby łatwiej było wyciągnąć ciasto) wyłożyć pierwszą część ciasta, równomiernie ją rozsmarować na blasze, następnie jabłka( najlepiej jeszcze ciepłe, bo lepiej będzie nakładać górną część ciasta), wyłożyć na wierzch resztę ciasta.
Piec 50min. w 180*C'

Smacznego :D
Obrazek

Nasze życie składa się z serii chwil. A Każda z nich jest podróżą do samego końca....

Awatar użytkownika
Nathi
Księżniczka
Księżniczka

Postautor: Nathi » 07.10.2015 14:52:40

Znalazłem piekarnie z pycha ciastem marchewkowym :lol:
Kupiłem kawałek i nie dotarłem do auta :x no to kupiłem tego ciasta chyba na miesiąc :x
Obrazek ✿ ✿ ✿ Natalka je bent mooi ✿ ✿ ✿

Awatar użytkownika
OPEL-GSI
R.I.P.
R.I.P.

Postautor: OPEL-GSI » 07.10.2015 15:20:24

senso pisze:
Obrazek

O! To jest myśl. Może jutro zrobię sobie hummus?

A myślałem, że te ciasteczka, to: chujusy ??

Wróć do „2.10. Kuchnia”