Kawa czy herbata.

Upichćmy to razem czyli kuchnia od zaplecza (Kto później pozmywa?)

Kawa czy herbata.

Herbata
45
37%
Kawa
30
24%
Kawa i herbata
40
33%
A ja wolę...
8
7%

Liczba głosów: 123

mike
młodszy gejowy
młodszy gejowy

Re: Kawa czy herbata.

Postautor: mike » 04.03.2018 21:58:54

Arczi kawiarke kup aluminiową, nie stali nierdzewnej, bo są gorsze. Aluminiowa szybciej się nagrzewa i stygnie, dzięki czemu jest o wiele mniejsze ryzyko przeparzenia. Istotny jest też wybór wielkości są one zwykle oznaczone od 1tz do nawet kilkunastu tz, gdzie 1tz odpowiada małej espresso. Nie warto brać 1tz bo wychodzi tylko 50ml kawy. Jeżeli będziesz parzyć tylko dla siebie polecam 2tz wychodzi 100ml co jest w sam raz dla umiarkowanego kawosza. Zalewasz mlekiem, wodą i masz dużą szklankle zajebistego americano. Im większa kawiarka tym więcej trzeba sypać kawy, więc to jest też kwestia ekonomii, a nie da się np. zasypać tylko pół sitka, bo kawa nie wyjdzie zawsze musi być całe zasypane. Do 2tz wchodzi jedna 6-gramowa miarka, co uważam dla jednej osoby jest spoko nie za dużo nie za mało.

Mój ulubiony Earl Grey to AHMAD, jest dostępna w niektórych marketach na pewno carrefour, auchan. Bardzo mi w niej odpowiada w 100% naturalny olejek bergamoty, którego dali naprawde dużo.

Awatar użytkownika
Arczi93
młodszy forumowy
młodszy forumowy
Kontakt:

Postautor: Arczi93 » 04.03.2018 22:18:35

Słyszałem że Ahmad jest jedną z lepszych marek - w Piotrze i Pawle nie widziałem, a w Carrefourze rzadko bywam - jak będę to wezmę i spróbuję :). Z kawiarką to przymierzałem się do Bialetti, bo podobno świetna marka.
Imperare sibi maximum est imperium.
łac. Panowanie nad sobą jest najwyższą władzą.

Rozwój jest esencją rzeczy, bez niego jest się niczym zaniedbane ostrze - z czasem traci się swoją ostrość i użyteczność.
Sentencja własna.

Awatar użytkownika
Hermesiątko
jutrzenka
jutrzenka

Postautor: Hermesiątko » 04.03.2018 22:39:34

A używa ktoś z Was aeropress-u?
Carpe diem :cfaniak:
Cogito ergo sum :twisted:

Awatar użytkownika
Miodrzekł
starszy forumowy
starszy forumowy

Postautor: Miodrzekł » 05.03.2018 00:53:31

Arczi93 pisze:Może złą sobie kupiłeś? Niektóre są słabe, polecam liściastą Earl Gray z Lidla ze skórką cytryny - wyśmienita

Dla mnie czarna z definicji jest słaba :D nie pamiętam marki ani dokładnej nazwy, pochodziła z herbaciarni gdzie spodziewam się że mają produkty lepsze niż te ogolnodostepne w markecie. Najzwyczajniej w świecie czarna herbata mi nie smakuje ;)

Awatar użytkownika
Joregatsu
forumowy
forumowy

Postautor: Joregatsu » 15.03.2018 17:51:10

Kawa :D Pomiędzy yerba mate.
'Kiedy świat jest chory i umiera, ludzie powstaną jak Wojownicy Tęczy" - przysłowie Indian Cree

Wróć do „2.10. Kuchnia”