Fryzura

Jak się obnosisz, czyli w hołdzie różowego paska.
Awatar użytkownika
Radekk
Radzio
Radzio

Fryzura

Postautor: Radekk » 21.03.2010 23:58:19

Wiem, że było mnóstwo tematów o włosach, katastrofach fryzjerskich, ale takiego akurat się nie doszukałem.

Od niepamiętnych czasów ścinałem się na tzw. zapałkę, a kiedy włosy odrosły, stawiałem grzywkę na żelu, przeczesując palcami. Kiedy były już na tyle długie, że nie dały się ułożyć, ścinałem je znów na zapałkę. I tak w kółko.
Znudziło mi się już to. Chcę mieć jakąś nową fryzurę, ale ponieważ zawsze byłem kompletnym ignorantem w tej kwestii to nawet nie wiem od czego zacząć, stąd ten temat.
Nie wiem, jaka fryzura będzie mi pasowała, ale podoba mi się taka, że boki głowy wygolone a na środku dłuższe. Na tych bokach jakiś wzór "wygryziony" nożyczkami (nie wiem jak to się profesjonalnie nazywa, chodzi mi o takie wycięte paski). Chciałbym jeszcze, żeby ten pseudoirokez zwężał się nieco w miarę posuwania się w tył głowy.
Sam nie wiem, ale czy "zwykły" fryzjer/fryzjerka jest w stanie poczynić takie ekstrawagancje? Czy trzeba iść do jakiegoś profesjonalnego salonu?

A tak w ogóle to najlepiej byłoby, żeby mi ktoś dopasował fryzurę do twarzy, ale to chyba tzw. fryzjer stylista za stosowną cenę..
"Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do."
Rob Siltanen

chaf-re

Postautor: chaf-re » 22.03.2010 00:00:41

fryzjer stylista nie jest aż taki drogi.

Andrzejek

Postautor: Andrzejek » 22.03.2010 00:06:15

Irokeza powinien zrobić Ci każdy fryzjer (oczywiście jeden lepiej drugi gorzej). Fryzjera dobiera się metodą prób i błędów. W Krk są tylko dwie kobiety, którym powierzam swój łeb. A szukałem ich prawie dwa lata :P
Patrząc na Twoje zdjęcia, nie przegięty irokez, rozszerzony z tyłu, odpowiednio podcięty degażówkami będzie jak znalazł.
Wycinanki na głowie to jak dla mnie paskuda sama w sobie.

Awatar użytkownika
Peppers
starszy wyjadacz
starszy wyjadacz

Postautor: Peppers » 22.03.2010 00:07:14

Poza tym szlaczki już raczej wyszły z mody :)
Jeśli chcesz popełnić samobójstwo, proponuję skoczyć ze swojego ego na swoje IQ - śmierć gwarantowana ...

thePlaguedOne

Postautor: thePlaguedOne » 22.03.2010 00:10:48

Hmmm...
Tylko nie próbuj zapuszczać emo-grzywki :D

Wygolenie wzoru na boku głowy to jeszcze żadna ekstrawagancja,
Ale spóźniłeś się z tym cały sezon :P

Ja swoje włosy, mam na tyle cienkie i niewytrzymałe, że w zasadzie prawie nigdy ich nie stawiałem,
Podobnie, jak nigdy jakoś nie kusiło mnie układać ich w jakikolwiek jeszcze bardziej finezyjny sposób.

Wypróbowałem natomiast fryzurę, którą opisujesz - ponoć też irokez - dla mnie ta nazwa to nadużycie :P
Chociaż ja nie goliłem wzoru na boku, swoim zwyczajem rzuciłem pasemka na środek.

Stopniowo coraz więcej zostawiałem sobie tych włosów z tyłu,
I nie obchodzi mnie, że to trochę szczeniackie - dla mnie wygodne, ładne i praktyczne :P
Lubię te włosy na karku, a i grzywka nie zawadza :D

Natomiast dłuższa grzywka u faceta,
Czy w ogóle - dłuższe włosy, jako całość,
Dla mnie wyglądają niesympatycznie.

arkebuz

Postautor: arkebuz » 22.03.2010 00:20:52

A mi się podobają bardzo wzorki z boku włosów. Sam teraz, jak widać na załączonym obrazku ( :P) mam wyciete paski z boku .

Awatar użytkownika
Radekk
Radzio
Radzio

Postautor: Radekk » 22.03.2010 00:20:59

Nie, nie zamierzam zapuszczać emo grzywki. :lol:

A szlaczki, wiem, że już się nosiło takie, ale jakoś dopiero teraz mnie na nie tchnęło. Zastanawiam się tylko czy "zwykła" fryzjerka umie zrobić takie pseudoirokeza zwężanego do tyłu a nie poszerzanego jak napisał Andrzejek. ;) Dawaj dane tych fryzjerek. :P

W przegiętych fryzurach, czułbym się źle. Poza tym, mam dość okrągłą twarz i chyba przydługawe grzywki nie bardzo pasują.

chaf-re pisze:fryzjer stylista nie jest aż taki drogi.

Zawsze kojarzył się z jakimś super salonem w centrum wielkiej galerii handlowej, do którego chadzają panie i panowie z grubymi portfelami, może błędnie.
"Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do."

Rob Siltanen

chaf-re

Postautor: chaf-re » 22.03.2010 00:22:38

Radekk - swego czasu poszukiwałem fryzjera, wlazłem do przypadkowego salonu - bo był po prostu ładny. Musiałem umówić się na termin i ekscesy z panią Agnieszką kosztują mnie 50 złotych. Ale powiem ci - że idąc tam raz w miesiącu wiem, za co płacę.

Awatar użytkownika
Radekk
Radzio
Radzio

Postautor: Radekk » 22.03.2010 00:26:07

W zasadzie mam salon fryzjerski pod nosem mogę spytać fryzjerki czy umie. Aaaaaaa dokładnie chodziło mi o coś takiego jak Arkebuz ma. 8) Strasznie mi się to podoba.

Rob Siltanen

Maikeru

Postautor: Maikeru » 22.03.2010 00:27:33

Ja mam wrażenie, że nieważne co bym na swojej głowie zrobił, to i tak wyglądam źle. To tez pewnie niska samoocena, ale po prostu nie lubię swoich włosów, które ciężko ułożyć i które jak rano wstaję, to stoją dosłownie we wszystkie strony i nic nie da się z nimi zrobić oprócz mycia. I tak dzień w dzień, nawet jak mam krótkie... A układać na żel/gumę czy inne tego typu rzeczy nie potrafię. Poza tym nie wiem jaka fryzura by mi pasowała tak szczerze mówiąc. Nie cierpię fryzjerskich dylematów, dlatego ścinam się od kilku lat ciągle tak samo ;]

Awatar użytkownika
vanilla_riba_boi
gejlord
gejlord

Postautor: vanilla_riba_boi » 22.03.2010 00:28:23

Taki "tył głowy" mi się zawsze podobał, ale ciężko coś mi idzie to zapuszczanie włosów ;/

Obrazek

Nigri

Postautor: Nigri » 22.03.2010 00:29:02

Maikeru, to może czas popróbować różnych innych sposobów :P

Ja się teraz zapuszczam i dopóki mi włosy w oczy nie wchodzą, niech tak zostanie :)

Maikeru

Postautor: Maikeru » 22.03.2010 00:32:38

Nie mam odwagi na próbowanie :? Boję się, że wyjdę od fryzjera z czymś strasznym i będę musiał czekać, aż mi włosy odrosną. Poza tym nie znam nawet w Toruniu żadnego dobrego fryzjera. Mi się podoba taka fryzura jaką ma chaf-re, ale jakbym miał rano ustawiać włosy, to bym umarł, gdyż mam do tego dwie lewe ręce :?

Awatar użytkownika
Radekk
Radzio
Radzio

Postautor: Radekk » 22.03.2010 00:33:28

Maikeru pisze:Ja mam wrażenie, że nieważne co bym na swojej głowie zrobił, to i tak wyglądam źle....

No właśnie, ja mam tak samo, dlatego postanowiłem coś z tym zrobić, bo znudziło mi się już strzyżenie na zapałkę, w dodatku jeszcze bardziej zaokrągla mi twarz. I chcę poeksperymentować.

Rob Siltanen

chaf-re

Postautor: chaf-re » 22.03.2010 00:35:29

Maikeru pisze:Mi się podoba taka fryzura jaką ma chaf-re, ale jakbym miał rano ustawiać włosy, to bym umarł, gdyż mam do tego dwie lewe ręce :?

Maikeru - jaką miałem, bo mam o wiele dłuższe włosy:D bo zachciało mi się zapuszczać.
A kto ci karze znać fryzjera, porozglądaj się, wejdź i już. A tak nawiasem - moje kłaki ze zdjęcia to układały się naprawdę szybko, a to właśnie jest zasługą dobrego fryzjera.

Maikeru

Postautor: Maikeru » 22.03.2010 00:38:44

Aaa, miałeś, no ok :P Ja aktualnie również myślę o zapuszczeniu, chociaż pamiętam jak miałem dłuższe... O ZGROZO :? Dlatego chyba zrezygnuje z tego fantastycznego pomysłu. A rozglądając się za dobrym fryzjerem, na co najlepiej zwracać uwagę? :-)

Nigri

Postautor: Nigri » 22.03.2010 00:40:08

Maikeru, przesadzasz, nawet jak to nie będzie dokładnie to o co Ci chodzi, to nie będzie przecież katastrofy. A jak sam zauważyłeś, włosy odrastają. Czyli ryzyko niewielkie a w końcu może zacznie Ci się podobać to co masz na głowie.

chaf-re

Postautor: chaf-re » 22.03.2010 00:40:45

Maikeru - ja nie jestem specjalistą, tylko humanistą. Moją fryzjerkę-stylistkę z przypadku mam, wlazłem z ulicy, bo mnie się witryna spodobała.

Maikeru

Postautor: Maikeru » 22.03.2010 00:41:15

@ Nigri

A tam przesadzam :P Po prostu mam lęki! 8)

@ chaf-re

Hmmm, w takim razie, również jako humanista, wyjdę kiedyś na miasto i wybiorę coś na chybił-trafił z ładną witryną ;] :D

Awatar użytkownika
vanilla_riba_boi
gejlord
gejlord

Postautor: vanilla_riba_boi » 22.03.2010 00:53:51

Radekk, w Krakowie podobno najlepszy jest Maniewski na Gołębiej i Salon ROMAN na tej samej ulicy :) Ale ceny też są odpowiednie.
U Maniewskiego podobny ładni chłopcy pracują wrrr.. :P

Wróć do „2.5. Moda”