Zakupy w Internetach

Jak się obnosisz, czyli w hołdzie różowego paska.
Awatar użytkownika
Yoda
gwiazda północy
gwiazda północy

Re: Zakupy w Internetach

Postautor: Yoda » 11.11.2017 18:26:27

Drobne rzeczy można kupować na aliexpress - dobrej klasy rękawiczki, czy szaliki, w sam raz na obecną prawie zimową aurę ;)

Awatar użytkownika
jazzik
gejlord
gejlord

Postautor: jazzik » 11.11.2017 18:34:21

Trzeba uważać na chińszczyznę z 40 dniowym terminem dostawy. :lol:
“Maybe that's one of the ways you recognize really lonely people... they can always think of something to do on rainy days. " - Stephen King

Awatar użytkownika
Nathi
Księżniczka
Księżniczka

Postautor: Nathi » 11.11.2017 18:42:09

Nie wiem czym się ludzie podniecają. Kilka razy tam zaglądałem ceny takie same jak w PL, dodając 30 dni dostawy zupełnie nieopłacalne.
Nie wiem co jest taniej, ale na pewno nie to co mnie interesuje.
Obrazek ✿ ✿ ✿ Natalka je bent mooi ✿ ✿ ✿

Awatar użytkownika
jazzik
gejlord
gejlord

Postautor: jazzik » 11.11.2017 18:54:00

Ostatnio nawet przy dostawie z Polski tak się nacięłam (limango, kampania kosmetyczna) a potrzebowałam zestaw perfum na prezent dla matki; tak żeby było bez wtopy, że coś nieoryginalne albo wycięte kody...czekałam 3 tygodnie, ale na szczęście zdążyłam, bo bym musiała iść do siostry do D. i tam kupować. :-D
“Maybe that's one of the ways you recognize really lonely people... they can always think of something to do on rainy days. " - Stephen King

Awatar użytkownika
Yoda
gwiazda północy
gwiazda północy

Postautor: Yoda » 11.11.2017 18:57:21

Nathi pisze:Nie wiem czym się ludzie podniecają. Kilka razy tam zaglądałem ceny takie same jak w PL, dodając 30 dni dostawy zupełnie nieopłacalne.
Nie wiem co jest taniej, ale na pewno nie to co mnie interesuje.

Np. rękawiczki analogicznej klasy jak Napogloves są od 2 do 4 razy tańsze ;) Albo bateria do smartfona ponad 3 razy tańsza niż w polskich sklepach (60zł vs 200zł)

Awatar użytkownika
Nathi
Księżniczka
Księżniczka

Postautor: Nathi » 11.11.2017 19:20:09

No właśnie, skóry nie lubię i nie mam nic ze skóry oprócz butów. Nawet portfela nie mam. Poza tym ciuchy kupuje tanie i im szybciej się rozlecą tym lepiej wyglądają :P
Bateria od smartfona to samo, zbyt szybko niszczę telefony by w nich wymieniać baterię :D
Obrazek ✿ ✿ ✿ Natalka je bent mooi ✿ ✿ ✿

seven_days

Postautor: seven_days » 12.11.2017 01:12:43

te baterie chyba już tak prędko się nie psują, moja ma chyba ponad 2 lata i bez większej różnicy w wytrzymałości

Awatar użytkownika
marip
wyjadacz
wyjadacz

Postautor: marip » 13.11.2017 00:51:39

Nie kupowalem nigdy ciuchow przez internet i nie zamierzam. Rozmiar rozmiarowi nie jest rowny, ubrania roznych firm w tym samym rozmiarze moga w praktyce okazac sie za male lub za duze. Poza tym takie dzinsy czy koszulki moga roznic sie gruboscia. Innej grubosci T-shirta bede potrzebowal na tutejsza temperature a innego na przyjazd do Polski czy wyjazd do cieplego kraju. Jak niby mam sprawdzic grubosc materialu przez internet? W przypadku dzinsow niby sa one wykonane z bawelny, ale niektore sa miekkie w dotyku i sa bardzo przyjemne w noszeniu, a inne sa jakies takie chropowate i jak cos takiego dotkne w sklepie to unikam jak ognia. Przez internet tej roznicy nie mozna dostrzec. Marka nie jest zadna gwarancja, bo dwie pary dzinsow z tej samej firmy moze byc zupelnie inne w dotyku. Nie usmiecha mi sie ciagle kupowanie i zwracanie bo jak potrzebuje cos nowego to nie mam zamiaru na to czekac miesiacami - bo tyle by pewnie zabralo kupowanie w internecine metoda prob i bledow. Poza tym dla kogos kto spedza duzo czasu w pozycji siedzacej w zamknietych pomieszczeniach jest duza frajda przespacerowanie sie po miescie.

Awatar użytkownika
mike
starszy gejowy
starszy gejowy

Postautor: mike » 15.11.2017 21:00:57

marip Co za problem kupić i zwrócić? Tak robię i nie widzę problemów, coraz więcej sklepów oferuje wygodne bezpłatne zwroty
I walk alone

Awatar użytkownika
marip
wyjadacz
wyjadacz

Postautor: marip » 16.11.2017 02:46:55

Napisalem w czym problem - czasami potrzebuje czegos z dnia na dzien np: zbliza sie jakis wyjazd, albo jakas impreza i decyduje sie na kupienie czegos nowego. Chodzi o takie sytuacje, gdy podejmuje decyzje o kupieniu czegos pozno, tuz przed. Wiedzac z doswiadczenia ile razy musze przymierzac rzeczy w sklepie zanim znajde cos odpowiedniego to przypuszczam, ze szukanie czegos w internecie metoda przymierzania i odsylania niepasujacych sztuk zajeloby mi kilka miesiecy. Poza tym robienie zakupow w sklepie jest dla mnie duzo przyjemniejsze. Mozliwosc obejrzenia czegos w swiecie rzeczywistym, dotkniecie materialu z ktorego dana odziez jest zrobiona, mozliwosc natychmiastowego przekonania sie czy cos pasuje - to wszystko jest duzo przyjemniejsze od ogladania nierzetelnych badz malo mowiacych o towarze zdjec w internecie

Awatar użytkownika
mike
starszy gejowy
starszy gejowy

Postautor: mike » 16.11.2017 03:50:45

Nadal nie wiem w czym problem? Przecież nikt nie mówi, abyś bojkotował sklepy stacjonarne. Ja wciąż tak kupuje, ale coraz mniej. Przez lata powinieneś znać marki, ich rozmiarówki. Dla przykładu nie kupiłbym przez neta butów marki, z którą nie miałem nigdy do czynienia. Ale np. znam Ecco wiem jaki rozmiar od nich mi pasuje, bo kupowałem wielokrotnie stacjonarnie. Teraz kupiłem przez neta w tym samym rozmiarze i też pasuje. Tak samo esprit, hm, gap itd. W ten sposób jest bardzo mała szansa, ze coś nie będzie pasować, a nawet jakby to bezproblemowo zwracasz. Owszem są sytuacje, że kupuje się stacjonarnie nie chce czekać na dostawe, ale przez neta to też super rozwiązanie. Dla mnie nawet jeszcze lepsze, bo nie tracę czasu na łażenie po zatłoczonych galeriach. Poza tym w tych samych sklepach, tylko ze przez neta jest więcej promocji i większe przeceny. Po galeriach też chodze, ale już na sczęście coraz rzadziej. Tylko wtedy, kiedy mam naprawde ochote i nie ma tłoków, a nie, że musze.
I walk alone

Awatar użytkownika
marip
wyjadacz
wyjadacz

Postautor: marip » 16.11.2017 05:24:29

Ta sama firma, ten sam rozmiar ale kroj moze byc inny, a to czesto od kroju zalezy czy cos dobrze sie nosi - na przyklad zmienia sie moda, Ty nosiles dotychczas dzinsy jednej firmy w okreslonym rozmiarze ktore byly na ciebie idealne - weszly do sprzedazy dzinsy inaczej skrojone i moze sie okazac ze sa na Ciebie za ciasne albo za luzne, podczas gdy dzinsy z innej firmy o tym samym kroju beda na Ciebie dobre. W sklepie moge sie szybko przekonac czy cos bedzie nadawac sie do noszenia podczas gdy przy zakupie przez internet nikt nie da mi gwarancji jak szybko uda mi sie traffic na cos odpowiedniego dla siebie. Wielokrotne odsylanie rzeczy tez zabiera duzo czasu, bo taka rzecz trzeba ponownie zapakowac, nadac, potem jesli paczka przyszla podczas naszej nieobecnosci i nie zmiescila sie w okienku listowym to trzeba zawracac glowe sasiadom jesli ja odebrali... itp. Duzo prosciej jest pojsc do sklepu i kupic. Przy okazji mozna poznac rozne nowe marki, ktorych sie dotychczas nie znalo. Pozostaje takze kwestia cen. W sklepie za dobrej jakosci szorty Schott zaplacilem cos nieco ponad 20 funtow, jak patrze na Amazon to szorty tej firmy sa w cenie 50 - 60 funtow a kupione bezposrednio ze strony producenta to wydatek rzedu 60 - 90 funtow. W sklepie nie musze sie sugerowac marka i przeplacac - po prostu wizualnie i dotykowo oceniam produkt i jesli mi do tego odpowiada rowniez cena to kupuje. Nie obchodzi mnie czy product jest z poprzedniego sezonu jesli tylko zbytnio nie odbiega od kanonow obowiazujacej mody.

Awatar użytkownika
mike
starszy gejowy
starszy gejowy

Postautor: mike » 16.11.2017 13:03:57

Napisałem, że przez neta są lepsze i częstsze promocje, a nie że w stacjonarkach nie ma ich wcale. Są wyjątki, czasem się zdarzy na odwrót, ale rzadko, przynajmniej tak wynika z moich doświadczeń. HM stacjonarnie są przeceny co miesiąc-dwa, a na necie co kilka dni.
Stawiasz sprawę trochę na zasadzie "albo albo", a dla mnie zakupy ciuchów przez neta są doskonałym uzupełnieniem, a ostatnio dominującą formą kupowania. Mam swoje sprawdzone ulubione marki, w których przez lata kupowałem stacjonarnie. Doskonale wiem jaki jest mój rozmiar w danej marce i jeszcze nigdy źle nie kupiłem. Czasem się coś zwracało, ale nie ze względu na rozmiar, a dlatego, ze mi się odwidziało, albo ciuch na zdjęciu wyglądał nieco inaczej niż w rzeczywistości. Jednak jak pisałem przy sprawdzonych markach przytrafia się to niezwykle rzadko. Kupując coś nowej nieznanej marki tutaj wiadomo najlepiej najpierw wybrać się do sklepu dotknać i przymierzyć.
I walk alone

Awatar użytkownika
marip
wyjadacz
wyjadacz

Postautor: marip » 17.11.2017 00:21:04

Zdaje sobie sprawe, ze w niektorych panstwach europejskich w sklepach stacjonarnych nie da sie kupic tanio odziezy dobrych marek. Wtedy faktycznie lepiej jest szukac w internecie. Na szczescie w UK da sie kupic tanio w sklepach stacjonarnych wiec nie musze szukac okazji w internecie. Gdy do mojej kolezanki przyjechala rodzina z Niemiec to ze sklepu nie mogli wyjsc jak zobaczyli jakie tu sa ceny. Zdarza sie tez ze jakas marka ma generalnie niskie ceny i wtedy trudno oczekiwac, aby cena takich produktow w sklepach stacjonarnych byla nizsza niz w internecine - sklep stacjonarny przeciez tez musi jakos zarobic na siebie - H&M jest jedna z takich marek - takie na przyklad koszulki polo tej firmy chodza w internecie w sklepie producenckim po ok 9 funtow wiec sklep stacjonarny chyba by splaitowal jakby dal cene jeszcze nizsza. Jednak w przypadku marek drozszych ceny w sklepie stacjonarnym sa nawet o polowe nizsze niz online w sklepach firmowych, czy nawet od cen na Amazon. Na przykladzie koszulek polo roznych marek podam jak to wyglada - akurat koszulek polo bo pamietam marki, ktore mam bez zagladania do szafy. Ceny online sa cenami w sklepie firmowym, na wyprzedarzach takie ceny sa obnizone tylko nieznacznie, nigdy prawie nie ma tak ze cena spade o polowe ceny.

Guide London - online 50 - 60f, w sklepie st - 16 -20f
Penguin - online - 60f, po przecenie w tymze sklepie 35f, w sklepie st. 16 - 20f
Steel&Jelly - online 25 - 29f, w sklepie 16 - 20f
Lyle&Scott - online 30 - 50f, w sklepie kupilem za 11f
Schott - online 35 - 40f, w sklepie 16 - 20f
Ralf Lauren - online 75 - w sklepie 40f

Tak jak wspominalem wczesniej - mozna spotkac w internecie odziez, ktorej ceny sa niskie i takie same pozostana tez ceny sklepowe. Takim przypadkiem jest polo od Crosshatch ktore w necie mozna dostac za 12 - 16f. W takiej mniej wiecej cenie kupilem moja koszulke polo w sklepie stacjonarnym. Niestety przy pierwszym zalozeniu poszly w niej szwy. Cos takiego nigdy nie zdarzylo mi sie z koszulkami, ktore producent w swoim sklepie wycenia powyzej 30f.

Wróć do „2.5. Moda”