Najstarsza wiara

Wszelkie dyskusje światopoglądowe, jak topnienie lodowców wpływa na dietę w San Escobar.
Awatar użytkownika
OPEL-GSI
R.I.P.
R.I.P.

Postautor: OPEL-GSI » 22.08.2011 01:40:28

Ciekawe kto najstarszą wiarę wymyślił i ile na niej zarobił??
Monogamista i faszysta.
Dżihad po niemiecku https://www.youtube.com/watch?v=YoHXZYAEBgI

nigrivon

Postautor: nigrivon » 22.08.2011 01:44:47

Omo, ja tam mam wrażenie, że wiesz sporo, ale sposób w jaki żonglujesz słowami i układasz wypowiedzi czyni je dla mnie nieczytelnymi, nawet czytając po kilka razy Twoje zdania, nie jestem w stanie ich zrozumieć. Być może za dużo tam skrótów myślowych.

timtam12

Postautor: timtam12 » 22.08.2011 02:16:39

Omo , akurat przeczytałem większość z tego co Niwiński napisał i jakoś mimo najszczerszych chęci nie jestem w stanie znaleźć tam czegoś , co wskazywałoby na egipskie korzenie religii judo-chrześcijańskich.
Twe wywody mentalnie pasują mi do teorii Danikena ( on wyjątkowo naukowo mieszał naukowcami , odkryciami i teoriami ) , ale co to ma wspólnego z nauką ? No chyba że opętani religią szafujemy historią. Wtedy możemy spokojnie dojść do wniosków że Nimrod był założycielem Babilonii , zbudował wieżę Babel , a jego żoną była Semiramida. Bo przecież jest o tym krótka wzmianka w Biblii , a i Flawiusz coś chlapnął. Oprócz tego nie ma o tym żadnych innych przekazów.

Natomiast co do egipskiego pochodzenia religii J-CH , po tym co tu wypisywałeś , to chyba nie znajdzie się odważny by obalić tę teorię. Po prostu brak tu punktu odniesienia.

Możemy roztrząsać, że pierwszą religią, jako taką, było pogaństwo :lol: :lol: :lol: :lol:

Awatar użytkownika
kaworu
starszy forumowy
starszy forumowy

Postautor: kaworu » 22.08.2011 02:59:45

Problem w tym, że to chyba religia egipska miała być inspirowana judaizmem... :co:
Kaworu

Awatar użytkownika
ecomme
forumowy
forumowy

Postautor: ecomme » 22.08.2011 12:28:21

Właśnie timtam. Przekręciłeś. Chodziło o to jakoby wiara egipska opierała się na judaizmie, a nie odwrotnie :P

timtam12

Postautor: timtam12 » 22.08.2011 13:17:24

No zaraz zaraz Ecomme , jeśli Omo stwierdził że wierzenia z których powstało J-CH nie ma korzeni w kulturze sumeryjskiej , gdyż jest to wytwór ateistyczny , to mogła się narodzić jedynie w Egipcie. Te dwa miejsca jako kolebki cywilizacji wchodzą w grę. Samoistne narodzenie i pochodzenie od ludów z których powstali Izraelici odrzucam , gdyż jest to kultura o wiele młodsza niż kultury z nad Nilu czy Dorzecza.
Wszystkie znaki na ziemi wskazują że ludy z których powstali Izraelici przywędrowały ze wschodu. Więc jeśli Omo odrzuca wschodni kierunek , logika jako że Judaizm jest kulturą młodszą , wskazuje Egipt.
No chyba że narodzili się w Azji Mniejszej , albo nie daj Boże pod Częstochową.

Awatar użytkownika
kaworu
starszy forumowy
starszy forumowy

Postautor: kaworu » 22.08.2011 18:47:23

Tim, to wszystko co Ty mówisz ma swoją logikę. Problem w tym, że według Omo to nie judaizm jest inspirowany religią egipską, a na odwrót.

PS. Tak się składa, że na dniach spodziewam się książki o starożytnym Egipcie- zobaczymy, czy autorytety British Muzeum potwierdzą choć w części owe fenomenalne teorie ;-)

EDIT:

1. Egipską opowieść o kobiecie zapłodnionej przez bogów by urodzić Horusa datuje się conajmniej na 1600 rok p.n.e
2. Kult Ozyrysa zapoczątkowano mniej więcej w roku 2100 p.n.e

A ogólnie to żadna z rewelacji szanownego Omo się nie potwierdziła...
Kaworu

Awatar użytkownika
shane82
supernowa
supernowa

Re: Najstarsza wiara

Postautor: shane82 » 30.04.2016 09:56:24

http://youtu.be/ycqKRzGy1jU Wiara Słowian i jej obrzędy w chrześcijaństwie w historii bez cenzury.
"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Beniamin Franklin
V1, Rotate, V2, positive climb, gear up

Awatar użytkownika
loras
gejątko
gejątko

Postautor: loras » 01.10.2016 19:30:50

totemizm, animizm i najróżniejsze rodzaje kultów - solarny, lunarny, kult płodności etc etc.

Awatar użytkownika
braceles
młodszy forumowy
młodszy forumowy

Postautor: braceles » 20.03.2017 11:17:11

religii przed chrześcijaństwem było mnóstwo, min. kult słońca itd

Awatar użytkownika
uzytkownik_konta
gejlord
gejlord

Postautor: uzytkownik_konta » 20.03.2017 14:37:08

shane82 pisze:http://youtu.be/ycqKRzGy1jU Wiara Słowian i jej obrzędy w chrześcijaństwie w historii bez cenzury.

Swoją drogą, tak mnie to zastanawia, czy neopogaństwo jest do pogodzenia z byciem polskim narodowcem. Miałem kiedyś takiego znajomego, który wstąpił do ONR. Patrząc na jego instagrama, można przypuszczać że oddaje cześć prasłowiańskim bożkom. Naziści co prawda dość intensywnie nawiązywali do wierzeń pogańskich, ale jednak to był nieco inny system niż ten stosowany przez Słowian. Chyba. Nie jestem ekspertem. Proszę mnie poprawić, jeśli się mylę, ale te neosłowiańskie wierzenia zajeżdżają hipisowstwem :lol:

Awatar użytkownika
żmij
puer aeternus
puer aeternus
Kontakt:

Postautor: żmij » 20.03.2017 15:10:34

Najstarszą wiarą jest kult fallusa.

Awatar użytkownika
uzytkownik_konta
gejlord
gejlord

Postautor: uzytkownik_konta » 20.03.2017 15:13:33

Priapus approves.

Obrazek

Awatar użytkownika
jazzik
gejlord
gejlord

Postautor: jazzik » 20.03.2017 23:31:09

uzytkownik_konta pisze:
shane82 pisze:http://youtu.be/ycqKRzGy1jU Wiara Słowian i jej obrzędy w chrześcijaństwie w historii bez cenzury.

Swoją drogą, tak mnie to zastanawia, czy neopogaństwo jest do pogodzenia z byciem polskim narodowcem. Miałem kiedyś takiego znajomego, który wstąpił do ONR. Patrząc na jego instagrama, można przypuszczać że oddaje cześć prasłowiańskim bożkom. Naziści co prawda dość intensywnie nawiązywali do wierzeń pogańskich, ale jednak to był nieco inny system niż ten stosowany przez Słowian. Chyba. Nie jestem ekspertem. Proszę mnie poprawić, jeśli się mylę, ale te neosłowiańskie wierzenia zajeżdżają hipisowstwem :lol:

Jak najbardziej jest do pogodzenia, nie jest to zresztą taka nowość - np. przedwojenna Zadruga, obecnie Niklot i in. tp. grupy. Generalnie współcześnie są to wzorce pochodzące od francuskiej Nouvelle Droite (identytaryzm).
Odcienie neopogaństwa są różne - od, powiedzmy, hippisów, wegetarian, wegan i in. bardziej lewicowe nurty po prawice, różne stowarzyszenia jak np. Pracownia na rzecz Wszystkich Istot, czy rodzimowiercze związki wyznaniowe.
“Maybe that's one of the ways you recognize really lonely people... they can always think of something to do on rainy days. " - Stephen King

Awatar użytkownika
uzytkownik_konta
gejlord
gejlord

Postautor: uzytkownik_konta » 20.03.2017 23:54:27

A no tak, Niklot, zapomniałem o nich!
Szkoda, miałem nadzieję że się nawrócił na jakiś bardziej pokojowy światopogląd :P

Chociaż ONR jest raczej bogoojczyźniany, więc wcale bym się nie dziwił, gdyby mieli coś przeciwko.

Awatar użytkownika
jazzik
gejlord
gejlord

Postautor: jazzik » 21.03.2017 18:46:24

Chyba jednak nie do końca mają coś przeciwko, albo inaczej: są w stanie zawierać sojusze strategiczne/przyjmować w swoje szeregi nie do końca "prawowierne" osoby, bo Niklot współpracował z Ruchem Narodowym, co wywołało wrzawę na rodzimowierczych blogach, że jak to współpraca z katolami z ONR. :D Być może po drugiej stronie było analogiczne oburzenie, ale tego akurat nie wiem, więc zakładam, że przynajmniej szefostwo musiało wyrazić zgodę na współpracę z neopoganami.
“Maybe that's one of the ways you recognize really lonely people... they can always think of something to do on rainy days. " - Stephen King

Awatar użytkownika
shane82
supernowa
supernowa

Postautor: shane82 » 10.05.2017 10:39:31

Ostatni poganie Europy ciekawostka, jak pogaństwo oparło się chrystianizacji, komunie etc.
"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Beniamin Franklin
V1, Rotate, V2, positive climb, gear up

Wróć do „1.2. Światopogląd”