Czy można być gejem i chrześcijaninem?

Wszelkie dyskusje światopoglądowe, jak topnienie lodowców wpływa na dietę w San Escobar.
Awatar użytkownika
CryBoy
gejlord
gejlord

Re: Czy można być gejem i chrześcijaninem?

Postautor: CryBoy » 10.09.2016 15:59:20

Prestige pisze:Widziałem też http://vod.tvp.pl/26676199/08092016 Pierwszą połowę ominąłem bo mało mnie obchodzi łączenie wiary i orientacji. W drugiej natomiast wytrzymałem tylko chwilę pierdolenia Terlikowskiego.

Podziwiam....
Ja wymiękłem przy czwartej reklamie :?
Obrazek

Awatar użytkownika
Prestige
młodszy gejowy
młodszy gejowy

Postautor: Prestige » 10.09.2016 16:21:47

U mnie żadnej nie było, ale może je adblocker wyłączył :D

Awatar użytkownika
Palpatine
Argent Crusader
Argent Crusader

Postautor: Palpatine » 10.09.2016 16:40:51

Nathi pisze:To jest w zasadzie smutne... naiwność gejów, że KK ich zaakceptuje.
Mogli pieniądze przeznaczyć na inne cele jak walenie w katolicki beton.

A to jest inna sprawa.
Dziś rano w TOK FM było spotkanie z jakimiś dwiema lesbijkami, które są po ślubie i z których jedna jest katoliczką (oraz - jak się okazało - jedną z inicjatorek tej akcji).
Mówiła bardzo długo o swoim przeżywaniu wiary ("u mnie wiara z dziada pradziada bardzo głęboka") i o tym jak cierpi, że nie może być w kościele "sobą".
I jakkolwiek kobitka wydawała się (sądząc po głosie) sympatyczna, to stwierdziłem, że za cholerę nie mogę się wczuć w jej sytuację, bo w końcu nikt jej w tym kościele na siłę za nogę do ławy nie przywiązał. I że te wszystkie jej problemy biorą się wyłącznie z odziedziczonej wiary. Ma żonę, ma dziecko, ma życie, jakie chciałoby mieć wielu i wiele z grona LGBT. Ale jeszcze jej brakuje, żeby "mogła w kościele być sobą". No nie rozumiem.
Utwierdziłem się wszakże w przekonaniu, że religia to zło, które tworzy problemy, a jednocześnie głosi, że je rozwiązuje. :roll:

Awatar użytkownika
jazzik
gejlord
gejlord

Postautor: jazzik » 10.09.2016 17:19:58

To prawda, ma żonę, ma dziecko i życie, jakie sama chciałabym mieć. Do tego ma wiarę. Z nią o wiele łatwiej przeżywa się trudne, najtrudniejsze, momenty życia. Bez wiary, wiem, nie jest tak łatwo.
Nie rozumiem tylko - dlaczego katolicyzm? Przecież jest tyle nurtów, nawet samego chrześcijaństwa, gdzie mogłaby być sobą. "Odziedziczyła' katolicyzm - to prawda - ale odziedziczony wzorzec rodziny musiała przemodelować pod swoje potrzeby i zrobiła to, więc jednak można, ale, z drugiej strony, światopogląd musi kosztować. :wink:
“Maybe that's one of the ways you recognize really lonely people... they can always think of something to do on rainy days. " - Stephen King

Awatar użytkownika
SonGoku
gejowy
gejowy

Postautor: SonGoku » 10.09.2016 17:45:45

Ahaaa, to teraz wiem, dlaczego dostałem sms-a od TVP z pytaniem: "Czy aktywność homoseksualna jest do pogodzenia z wiarą KK?" :x

Awatar użytkownika
jazzik
gejlord
gejlord

Postautor: jazzik » 10.09.2016 17:52:36

A brałeś już kiedyś udział w jakiejś sondzie TVP lub konkursie? Skądś musieli mieć twój numer w bazie.
“Maybe that's one of the ways you recognize really lonely people... they can always think of something to do on rainy days. " - Stephen King

Awatar użytkownika
Snoflaxe
gejowy
gejowy

Postautor: Snoflaxe » 10.09.2016 20:24:44

Ja również dostałem tego SMS - dostaję je regularnie od 3 miesięcy mimo, iż nigdy do TVP nic nie wysyłałem. Jedyne na co wysyłam SMS, to czasem RMF, może sprzedali do TVP bazę numerów albo coś?
Obrazek

seven_days

Postautor: seven_days » 10.09.2016 21:54:08

to RMF to też jakieś jajca, wysyłasz SMS, a potem dostajesz 50, że masz wysłać jeszcze 5, żeby zwiększyć swoje szanse pierdyliard razy :lol: ostatecznie, można wysłać darmowego STOPa pod jakiś inny, magiczny numer i się odczepią

Awatar użytkownika
Nathi
Księżniczka
Księżniczka

Postautor: Nathi » 10.09.2016 22:39:46

Przecież są blokady takich smsów. Ja mam poblokowane.

Ja już więcej nie dam forsy na KPH po tej kampanii.
Obrazek ✿ ✿ ✿ Natalka je bent mooi ✿ ✿ ✿

Awatar użytkownika
jazzik
gejlord
gejlord

Postautor: jazzik » 10.09.2016 22:47:36

Czemu?

Awatar użytkownika
Nathi
Księżniczka
Księżniczka

Postautor: Nathi » 10.09.2016 22:51:29

Bo stracili u mnie tracąc ją na pierdoły, a tym jest ta kampania. Mogła to robić sama Wiara i Tęcza jak tak bardzo im zależy na KK.
Obrazek ✿ ✿ ✿ Natalka je bent mooi ✿ ✿ ✿

Awatar użytkownika
SonGoku
gejowy
gejowy

Postautor: SonGoku » 11.09.2016 06:11:10

jazzik pisze:A brałeś już kiedyś udział w jakiejś sondzie TVP lub konkursie? Skądś musieli mieć twój numer w bazie.

Raz zagłosowało mi się na Eurowizji w tym roku i dlatego ślą. Zadzwoniłem do Playa, mieli to badziewie zablokować i niestety coś im nie pykło. Dzisiaj zadzwonię do nich jeszcze raz wielce oburzony, bo w internecie nie ma żadnej instrukcji, jak te sms-y powstrzymać :evil:

Awatar użytkownika
Mazemi
gwiazda północy
gwiazda północy

Postautor: Mazemi » 11.09.2016 11:16:38

Nathi pisze:Ja już więcej nie dam forsy na KPH po tej kampanii.

Jakiej kampanii?
kotek91 pisze:Mazemi-jeśli chodzi o mnie to ja mam zawsze swoje zdanie bo jestem dowartościowany i ludzie w pracy i znajomi mnie lubią.Natomiast Ty w pracy jak i na forum jesteś tylko pionkiem ,także twoje zdanie się nie liczy..... 8)

Awatar użytkownika
Hebius
jaszczomp
jaszczomp

Postautor: Hebius » 11.09.2016 12:13:14

tak to wygląda np w Łodzi:
Obrazek

Organizatorzy na swojej stronie tak piszą na ten temat:

Przekażmy sobie znak pokoju

to pierwsza w Polsce kampania społeczna, w którą – na zaproszenie organizacji LGBT – włączyli się przedstawiciele środowisk katolickich. Ta skierowana do osób wierzących kampania ma na celu przypomnienie, że z wartości chrześcijańskich wypływa konieczność postawy szacunku, otwarcia i życzliwego dialogu wobec wszystkich ludzi, także homoseksualnych, biseksualnych i transpłciowych.

Niezależnie od kontrowersji i gorących debat, jakie toczą się wokół homoseksualności, ludzie wierzący w coraz większym stopniu dostrzegają problem wykluczenia osób homoseksualnych i widzą potrzebę działania na rzecz zmiany tej sytuacji. Z drugiej strony, w środowiskach LGBT narasta zrozumienie, że droga do osiągnięcia pełnego uczestnictwa w rzeczywistości społecznej prowadzi przez dialog z ludźmi wierzącymi. Jednym z wątków kampanii jest uświadomienie, że także we wspólnocie wiernych są osoby homoseksualne, biseksualne i transpłciowe.

Formułując to przesłanie, chcemy zejść na poziom bezpośredniego spotkania z drugim człowiekiem, skupiając się na wezwaniu do wzajemnego szacunku i życzliwości między osobami wierzącymi a LGBT. Kampania społeczna jest oddolną inicjatywą ludzi, którym ten problem nie jest obojętny. Dla upowszechniania kampanii nawiązały współpracę organizacje Kampania Przeciw Homofobii, Wiara i Tęcza, oraz Tolerado.

Przekażmy sobie znak pokoju

A źródła niezależne i prawdziwie katolickie informują, że kampanię finansuję Soros, znany fan aborcjonistów i wyjaśniają:

pch24.pl pisze:„Przekażmy sobie znak pokoju” to nazwa pierwszej w Polsce kampanii społecznej subkultury LGBT, w którą włączyli się przedstawiciele środowisk katolickich, spod znaku tzw. katolicyzmu otwartego. Głos zabrał m. in. ks. Andrzej Luter.

Media liberalne, a także te mieniące się „katolickimi” wciąż trwają w zachwycie nad społeczną kampanią „tęczowych” środowisk mającą „zmienić nastawienie osób wierzących do społeczności LGTB”. Lista periodyków wspierających akcję nie zaskakuje. Znalazły się na niej pisma prezentujące środowisko tzw. katolików otwartych. Głos zabrali m. in. redaktor naczelny „Więzi” Zbigniew Nosowski i naczelna „Znaku” Dominika Kozłowska, oraz Zuzanna Radzik z „Tygodnika Powszechnego”.

Nie po raz pierwszy te wpływowe środowiska określane mianem „katolickich” postawiły się w opozycji do nauczania moralnego Kościoła stając ramię w ramię z przedstawicielami homolobby. Trudno sobie zatem wyobrazić sytuację, aby ta decyzja nie spotkała się z reakcją przedstawicieli hierarchii kościelnej. Czy zaangażownie się redakcji wspomnianych periodyków w akcję de facto promującą grzech nie jest wystarczającym powodem do podjęcia działania przez kościelnych asysytentów tych pism?

Read more: „Katolicy otwarci”, homolobby i ksiądz Luter. Skandaliczna akcja „tęczowego” sojuszu! :czytaj:
    Hej! hej! mołodyciu ty hoża,
    Luli, luli, piękna królewno!
    Przyjdzie hrabia bogaty zza morza, hej!
    Utuli, utuli, na pewno, hej!

Awatar użytkownika
czarnemorze
wyjadacz
wyjadacz

Postautor: czarnemorze » 11.09.2016 13:59:43

Ale ta kampania PRowo i strategicznie jest dobra. Przyznaję to, będąc agnostykiem i krytykiem KK. W Poznaniu plakaty widziałem na przystankach przy cmentarzu górczyńskim.

Awatar użytkownika
nigri
wyjadacz
wyjadacz

Postautor: nigri » 11.09.2016 15:38:06

Dlatego będzie bardzo mocno zwalczana przez główny nurt katolicyzmu.

Awatar użytkownika
Stawrogin
jutrzenka
jutrzenka

Postautor: Stawrogin » 11.09.2016 18:45:38

Nathi pisze:Bo stracili u mnie tracąc ją na pierdoły, a tym jest ta kampania. Mogła to robić sama Wiara i Tęcza jak tak bardzo im zależy na KK.
Oczywiście, kampanie społeczne lgbt powinny dotyczyć i być kierowane do młodych, dość zamożnych, wykształconych z miast i liberalnych środowisk; wówczas kampanie takie miały by sens, prawda?

Kampania jest niezła. W czasie gdy trudno o zainteresowanie mediów publicznych a komercyjne interesują tylko ciekawostki ten pomysł trochę się przebija, buduje miły wizerunek. Są też komentarze, że jest zbyt mało kontrowersyjna (i się nie przebije), ale strategicznie granie na kontrowersyjnm wizerunku lgbt to jednak ryzyko, tym bardziej geje i kościół.

A tak generalnie to podzielam opinie, że jeszcze te potrzeby religijne, duchowe są ok, ale to przybycie się do Kk, jak do krzyża, to czysty masochizm :)
malkontent i socjopatyczny cynik
Oczywiście, nie upieram się, że jako feministka jestem ideałem. Pewnie cechuje mnie zbyt duży dystans, by wykazać się autentycznością...

ಠ_ಠ

Awatar użytkownika
mare
NAAWSW
NAAWSW

Postautor: mare » 11.09.2016 21:10:40

nigri pisze:Dlatego będzie bardzo mocno zwalczana przez główny nurt katolicyzmu.

No proszę, to w ogóle w katolicyzmie są jakieś «nurty»? To dopiero niespodzianka.

Pierwsza część programu trochę naiwna, druga natomiast obrzydliwa, ci okrutni ludzie nie powinni być dopuszczani do debaty publicznej.

Awatar użytkownika
Mazemi
gwiazda północy
gwiazda północy

Postautor: Mazemi » 11.09.2016 22:17:00

Mnie się bardzo podoba ta kampania KPH. Miłość do każdego bliźniego jest podstawowym założeniem chrześcijaństwa. Jest to w zasadzie jedyne założenie odróżniające chrześcijaństwo od innych religii, bo reszta jak np. cudowne objawienia, organizowanie mistycznych kabaretów, majętna kasta kapłanów, żerowanie na ciemnocie ludu czy tworzenie absurdalnych nakazów, których nikt nie przestrzega, są obecne w każdej religii. Kardynał Dziwisz w swoim wystąpieniu dobitnie pokazał, że Kościół Rzymskokatolicki też ma w dupie miłość bliźniego. Ciekawe, co na to Bert?
kotek91 pisze:Mazemi-jeśli chodzi o mnie to ja mam zawsze swoje zdanie bo jestem dowartościowany i ludzie w pracy i znajomi mnie lubią.Natomiast Ty w pracy jak i na forum jesteś tylko pionkiem ,także twoje zdanie się nie liczy..... 8)

Awatar użytkownika
jazzik
gejlord
gejlord

Postautor: jazzik » 11.09.2016 23:14:44

Jak dla mnie, ta kampania jest ok. WiT być może sama nie byłaby w stanie takiej zorganizować.
Marnowanie pieniędzy to już bardziej Parada Równości. :P

Wróć do „1.2. Światopogląd”