Czy religia/wiara to przeżytek, którego głoszenie powinno...

Wszelkie dyskusje światopoglądowe, jak topnienie lodowców wpływa na dietę w San Escobar.

Czy religia/wiara to przeżytek, którego głoszenie powinno być zabronione?

Tak, to przeżytek, który całkiem powinien być zabroniony
6
12%
Tak, ale jedynie samo głoszenie religii i wiary powinno być zabronione
2
4%
Nie, wolność wyznania i jego głoszenie nie powinny być zabronione
42
84%

Liczba głosów: 50

Awatar użytkownika
Kawa
Arcybiszkopt
Arcybiszkopt

Re: Czy religia/wiara to przeżytek, którego głoszenie powinno...

Postautor: Kawa » 20.02.2017 00:21:24

Kilka lat temu zmarł ojciec koleżanki z pracy. Pamiętałem przedtem, ze zawsze bardzo ciepło o nim mówiła, tym bardziej, że przez kilka lat chorował i mieszkał u niej. Pojechaliśmy na jego pogrzeb - zobaczyłem go jedyny raz.
Walpie, przypomniało mi się to, gdy przeczytałem twój post - rzeczywiście otwartą trumnę odbieram jako odzieranie z godności. Śmierć jest dla mnie czymś intymnym - i zmarły nie powinien być wystawiany na widok. No, ale ja pamiętam czasy, gdy serwisy informacyjne unikały pokazywania ciał ofiar walk czy katastrof.
Ceterum censeo konserwa winna być zniszczona!

Awatar użytkownika
greygay10
gejątko
gejątko

Postautor: greygay10 » 21.02.2017 11:53:01

Uważam, że religia w naszym kraju jest za... za... za.... dużo tego, całkowite podporządkowanie KK. do tego media.... nie

Awatar użytkownika
w300
gejlord
gejlord

Postautor: w300 » 21.02.2017 12:08:53

Na szczęście każdy maja swój rozum i jak komuś sie nie podoba nie musi w to bagno wchodzić. Ale nie można tez kogoś z tego wyciągać jak nie chce
Obrazek

Awatar użytkownika
uzytkownik_konta
gejlord
gejlord

Postautor: uzytkownik_konta » 21.02.2017 14:39:50

Znaczy się, taki jest cel tej całej separacji państwa i Kościoła. Państwo jest organizacją, powiedzmy, przymusową. O ile z Kościoła możesz się jakoś wykręcić, o tyle z państwa niezbyt, więc dopóki związek wyznaniowy będzie podpięty pod państwo, nie da się do końca funkcjonować w oderwaniu od niego tak długo, jak długo będzie się funkcjonowało w państwie.
Więc tak, w idealnym świecie to działa jak w300 napisał. Niestety nasz świat ani nasze państwo nie jest idealne (nie żeby istniało jakieś idealne; każde chyba ma coś nie tak, RP ma m.in. to, ale też mogło być gorzej), ale ten problem nie będzie chyba w XXI wieku bardzo trudny do rozwiązania (może jestem naiwny) kiedy tylko władzę obejmie jakaś partia, która ma motywację do wprowadzenia prawdziwego rozdziału i która się nie boi tej grupy dziadów z episkopatu.

Awatar użytkownika
Incertus
starszy gejowy
starszy gejowy

Postautor: Incertus » 21.02.2017 16:41:35

Trzeba pamiętać, że młode pokolenie duchowieństwa jest przeważnie bardziej radykalne niż ich starsi przełożeni wychowani na odwilży soboru watykańskiego II. Dziady z episkopatu mogą zmienić się tylko na gorsze. Myślę też, że co do rozdziału to jesteś bardzo naiwny. Nieprędko zaistnieje na scenie partia, która zmieni coś na lepsze w tej kwestii. Może mam zbyt pesymistyczne nastawienie, obym się mylił.
Il corpo faccia quello che vuole. Io non sono il corpo. Io sono la mente.

Wróć do „1.2. Światopogląd”