Religia w szkołach

Wszelkie dyskusje światopoglądowe, jak topnienie lodowców wpływa na dietę w San Escobar.
killimek

Postautor: killimek » 03.11.2007 15:30:33

cytowane z link:

http://wiadomosci.o2.pl/?s=257&t=425948

Uczniowie nie chodzą na religię, bo zła ocena może im popsuć świadectwa

Uczniowie coraz częściej rezygnują z lekcji religii. Są też tacy, którzy na katechezę chodzą wyłącznie z musu. A wszystko przez obowiązujące od tego roku szkolnego rozporządzenie w sprawie wliczania oceny z religii do średniej - pisze "Dziennik Polski".

To jest debeściacki TEKST:

- Do mnie również docierają niepokojące sygnały, że uczniowie uciekają od religii - przyznaje ks. prof. Tadeusz Panuś, dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Dzieci i Młodzieży Kurii Metropolitalnej w Krakowie. - Z początku mnie to zasmuciło, ale teraz pomyślałem sobie, że religia, a przede wszystkim Pan Bóg jest taką wartością, która musi kosztować. A ci, którzy rezygnują z religii, pewnie nie odczuli Pana Boga. Katecheci muszą wymagać, bo gdyby nie było wymagań, to uczniowie uznaliby, że nie ma po co się trudzić.

- Rozporządzenia zmieniają się teraz tak szybko, że pewnie w przyszłym roku już tego problemu nie będzie - ma nadzieję Wojtek Guratowski.

- To nie będzie takie łatwe - zauważa jednak Krystyna Szumilas, posłanka PO, typowana na przyszłego ministra edukacji. - Każda zmiana związana z nauczaniem religii w szkołach musi być konsultowana z władzami kościelnymi. Do mnie również docierały sygnały, że rozporządzenie odnosi zupełnie odwrotny skutek od zamierzonego.

- Jeśli nie uda nam się zmienić tego rozporządzenia, skupimy się na zapewnieniu wszystkim uczniom możliwości uczestniczenia w lekcjach etyki - obiecuje Krystyna Szumilas.

Awatar użytkownika
target
gejlord
gejlord

Postautor: target » 03.11.2007 17:04:51

killimek pisze:
Uczniowie nie chodzą na religię, bo zła ocena może im popsuć świadectwa

- pisze "Dziennik Polski".

Jak ja chodziłem na religie, to ksiądz prawie wszystkim stawiał najwyzsze
oceny i nawet trochę mnie to wkurzało, że w ten sposób zachęcał do religii. Uważałem urawniłowkę za niesprawiedliwość.

Sądzę, że trzeba się jednak postarać, żeby dostać złą ocenę z religii - zwłaszcza na koniec roku.

Awatar użytkownika
scynk
zastępca członka
zastępca członka

Postautor: scynk » 03.11.2007 17:25:47

Chytra manipulacja - żeby obalić twierdzenia tych, którzy - słusznie! - twierdzą, iż ocena z religii PODNIESIE WSZYSTKIM średnią. - Nikt rozumny nie uwierzy.

Awatar użytkownika
wiatrak
Ciacho
Ciacho

Postautor: wiatrak » 03.11.2007 23:39:25

W III klasie liceum dostałem celujący na koniec roku.

Do tej pięknej oceny przyczyniło się NAJpiękniejsze wypracowanie o... miłości.

:oops:

:-)

pumex

Postautor: pumex » 04.11.2007 13:06:12

wiatrak pisze:W III klasie liceum dostałem celujący na koniec roku.

.

Wiara to nie produkt, który da się wycenić...

Awatar użytkownika
wiatrak
Ciacho
Ciacho

Postautor: wiatrak » 04.11.2007 13:24:02

Prawda?

To po co ta religia w szkołach?

No po co?

Awatar użytkownika
Dawmat
jutrzenka
jutrzenka

Postautor: Dawmat » 04.11.2007 13:44:40

Po to, by kolejne pokolenia głosowały na prawicę. :P
Uważam, że czysty intelekt jest w stanie zrozumieć świat.
Zdrowy rozsądek to warstwa przesądów wprowadzonych do umysłu przed osiągnięciem 18. roku życia.
Albert Einstein

killimek

Postautor: killimek » 04.11.2007 14:24:57

Nie chodzi o ocenę, czy obniży, czy podniesie średnią.

Najważniejsza jest postawa „LIBERALNEGO” PO w stosunku do kościoła!!

Będą zapewniać dostęp do religii.

Wniosek:
- większy przymus!!

pumex

Postautor: pumex » 04.11.2007 16:38:22

Kaczyński ma swojego Tadzia (Rydzyk) w Toruniu, a Tusk swojego Tadzia (Gocłowski) w Gdańsku :D i własnie w taki sposób kościelna sukienka przykleja się do władzy. Nie kijem go, to pałką :P

nigrivon

Postautor: nigrivon » 04.11.2007 19:55:12

jest różnica między rolą rydzyka u kaczyńskiego a rolą gocłowskiego u tuska

zyraf

Postautor: zyraf » 05.11.2007 00:55:09

wiatrak pisze:To po co ta religia w szkołach?

No po co?

etaty
etaty
etaty
...

dla

...

Awatar użytkownika
regysky
Administrator
Administrator

Postautor: regysky » 07.11.2007 09:10:00

O jak ja lubiłem religię. Jedna osoba nań nie uczęszczała, inni z konformizmu (w tym ja) chodzili, ale za to dali popalić księżuli. To pisanie zadań domowych na 30 stron by Ksiądz musiał się naczytać przemyśleń na temat "prawd zawartych w rekolekcjach" może i było czasochłonne, ale warto było :lol:

Wprowadzenie obowiązkowej oceny z religii spowoduje odpływ jedynie osób, które chodzą jedynie dla świętego (!) spokoju na zajęcia, a przedmiot totalnie olewają. Obawy o zaniżenie średniej są wg mnie bezpodstawne. Porezygnują tam, gdzie trzeba się będzie uczyć "ile razy apostoł X groził ogniem piekielnym Koryntianom, itp. Zdaje się takich lekcji jest mniejszość - na większości mówi się paciorek i rysuje Bozię.

BTW: Pamiętam że w II klasie podstawówki przerabia się 10 przykazań, jedno na każdej lekcji. Przerabialiście może 7 przykazanie? :D

nigrivon

Postautor: nigrivon » 07.11.2007 10:56:45

ale na co przerabialiśmy? :P

pumex

Postautor: pumex » 07.11.2007 11:10:06

nigrivon pisze:jest różnica między rolą rydzyka u kaczyńskiego a rolą gocłowskiego u tuska

Tak?! Jaka??

Awatar użytkownika
regysky
Administrator
Administrator

Postautor: regysky » 07.11.2007 12:34:08

Rydzyk zamieszany w aferę składek na stocznię a Gocłowski w aferę "Stella Maris" - taka Ci to różnica.

antypapież

Postautor: antypapież » 07.11.2007 12:46:59

nigrivon pisze:jest różnica między rolą rydzyka u kaczyńskiego a rolą gocłowskiego u tuska

Nie pierwsza ( i zapewne nie ostatnia) żenująca wypowiedź nigrivona na forum.

nigrivon

Postautor: nigrivon » 07.11.2007 14:04:15

antypapież, ponownie brak intelektualnych kompetencji do wyrażenia czegoś więcej niż obelgi, np. jej uzasadnienia?

pumex, nie zauważyłem, żeby gocłowski miał radio, czy telewizję do których pielgrzymują namiętnie posłowie platformy... nie zauważyłem, żeby jego pomysły były finansowane z budżetu państwa... nie zauważyłem, żeby wokół niego była choćby jedna dziesiąta tej dyskusji i tych kontrowersji, które są wokół rydzyka, jedna stella maris nie wystarczy... nie zauważyłem, żeby posiadał własną szkołę z obrzydliwą indoktrynacją, itd. itp.

twoja analogia oczywiście będzie musiała poczekać na potwierdzenie lub zaprzeczenie, bo rządy platformy dopiero się rozpoczynają - tym niemniej moim zdaniem jest bardzo mało prawdopodobne, że okaże się sensowna

Awatar użytkownika
target
gejlord
gejlord

Postautor: target » 07.11.2007 16:57:36

Antypapież, Ty wiesz, że ja Cię trochę lubie jako nosnika specyficznej rozrywki na forum, ale czy to nie dlatego tępisz Nigrivona i Żyrafa, bo to Oni domagali się Twojej krwi w postaci kary za łubudu na Killimku? E chyba nie dlatego... :D

antypapież

Postautor: antypapież » 07.11.2007 22:47:40

nigrivon pisze:antypapież, ponownie brak intelektualnych kompetencji do wyrażenia czegoś więcej niż obelgi, np. jej uzasadnienia?

pumex, nie zauważyłem, żeby gocłowski miał radio, czy telewizję do których pielgrzymują namiętnie posłowie platformy... nie zauważyłem, żeby jego pomysły były finansowane z budżetu państwa... nie zauważyłem, żeby wokół niego była choćby jedna dziesiąta tej dyskusji i tych kontrowersji, które są wokół rydzyka, jedna stella maris nie wystarczy... nie zauważyłem, żeby posiadał własną szkołę z obrzydliwą indoktrynacją, itd. itp.

Nigrivon, ty nie masz nie tylko intelektualnych kompetencji, ale ponadto ceCHUJE cie elementarny brak wiedzy i rozeznania w polskich realiach. To chyba częste u PSYCHOLogoów - upodabnianie się do swoich pacjentów.

Nie oglądasz TV, nie czytujesz gazet, nie słuchasz radia - źle z tobą. Dlatego nie słyszałeś o namiętnych pielgrzymkach platfusów do Kościoła łagiewnickiego, o cyklicznych dniach skupienia, dniach modlitwy itd. Oczywiście nie do Gocłowskiego jeżdżą, ale przecież dyskusja nie dotyczy tak naprawdę jednego biskupa, tylko kwestii sklerykalizowania PO. PIS = kościół rydzykowy, PO = kościół łagiewnicki. Tu czarna stonka, tam czarna stonka.

Gocłowski, Dziwosz czy inni purpuraci nie muszą mieć radyja, bo dzierżą (że użyję tego cudownego rusycyzmu) realną władzę nad duszami polaczków i ich portfelami. Mają pełnię rzeczywistej władzy politycznej, posiadają narzędzia takie jak władza zwierzchnia nad klerem, współna kościelno-rządowa komisja, dostęp do publicznej TV na uprzywilejowanych zasadach, ogromne pieniądze i własne media. Rydzyk jest przy nich niczym.

Ty oczywiście tego wszystkiego nie rozumiesz - brak kompetencji, wiedzy, argumentów. Zostały ci tylko inwektywy i kiepskie poczucie humoru.

P.S. Pomysły Gocła i wysoko postawionego kleru nie są finansowane z budżetu państwa - nigrivon tego nie zauważył. Biedaczek - umknęło mu finansowanie z kieszeni podatników ŚOB, pensji katechetów, kosztów nieopodatkowania księży.... Wiesz co, nigrivon, jedź do Watykanu, tam się poczujesz jeszcze lepiej niż w Polsce.

nigrivon

Postautor: nigrivon » 08.11.2007 00:11:31

na przyszłość najpierw myśl, a potem pisz... a przynajmniej się postaraj...

nasz dialog dotyczy osób, nie kościołów, to, że tobie się wydaje, że jest inaczej to twój problem, osoby o niskich kompetencjach intelektualnych nie są zdolne do czynienia subtelnych rozróżnień w danej dziedzinie i wszystko wsadzają do jednego worka... to, że dla ciebie temat gocłowski vs rydzyk = temat kościół toruński vs łagiewnicki - to twoja sprawa i twojej umysłowej miernoty, pozwól osobom, które wiedzą na jaki temat jest dyskusja dyskutować, zamiast wtrącać swoje żałosne poszczekiwanie

jeśli będę miał ochotę dyskutować na temat rozróżnienia (nota bene fałszywego) między kościołem toruńskim i łagiewnickim, na temat wpływów kościoła w polsce, katechez, itd. itp. i tak nie będziesz moim partnerem do dyskusji - w dziedzinie dyskutowania masz zerowe kompetencje, zostań przy tym na czym się znasz, rzucaniu mięsem i obelgami, to twój poziom

Wróć do „1.2. Światopogląd”