Eutanazję poproszę

Wszelkie dyskusje światopoglądowe, jak topnienie lodowców wpływa na dietę w San Escobar.
Awatar użytkownika
Imbryk
forumowy
forumowy

Re: Eutanazję poproszę

Postautor: Imbryk » 16.05.2018 21:10:05

Jak to zgrabnie ująłeś "trudności natury pragmatycznej" nie miały być dowodem, czy argumentem*. Biorąc pod uwagę, że zasady etyczne są autoteliczne, a etyka tak jak religia nie ma podstaw racjonalnych, uzasadnianie słuszności takiej czy innej postawy przy pomocy rzeczowych argumentów jest pozbawione sensu.

* Po prostu byłem ciekawy zdania forumowiczów w tych kwestiach - na zasadzie konsultacji społecznych projektu "Ustawy o terminacji egzystencji ze wskazań zdrowotnych" (albo jakoś podobnie).

Awatar użytkownika
CryBoy
supernowa
supernowa

Postautor: CryBoy » 16.05.2018 21:50:08

Imbryk pisze:CryBoy Z Kają Godek nie mam i nie chcę mieć nic wspólnego. Mogłem użyć słowa "zwolennik" ale ma ono wydźwięk jednoznacznie negatywny, więc zarzucono by mi wartościowanie.

I "entuzjasta" brzmi lepiej? :o
Dla mnie gorzej bo sugeruje jakieś wyjątkowo silne zaangażowanie emocjonalne w propagowaniu tego, czego jest się entuzjastą. Dodatkowo "entuzjasta" może oznaczać kogoś do pewnego stopnia zaślepionego a przynajmniej głuchego na argumenty przeciwnej strony.
Nie uważam siebie za entuzjastę eutanazji ani aborcji. Ale ponieważ nie popieram całkowitego bezwzględnego zakazu aborcji myślę, że Kaja Godek nie miałaby oporów nazwania mnie właśnie "entuzjastą".
Obrazek

Awatar użytkownika
Leo
gejlord
gejlord

Postautor: Leo » 17.05.2018 12:44:47

marcin pisze:Idiotyczny argument, bo inaczej tego się określić nie da. Idąc tym tropem, nie mogłyby istnieć ŻADNE fundacje poza tymi zbierającymi na chore dzieci.
Zwierzęta to są żywe stworzenia, tak ci to przeszkadza, że jakieś fundacje zbierają na polepszenie ich losu w schroniskach? I jeszcze ta pogarda ("pieski i kotki w schroniskach"...). Rodem z frondy, tam też są takie argumenty, że "jakieś pieski ważniejsze od dzieci" :?

A świnka smakuje?
Każdy ma inną wrażliwość, już pisałem i każdy wg swojego uznania kieruje swoje pieniądze. Być może obdarzony istnieniem niepełnosprawnej siostrzenicy i śp. bratem mojego M jestem pod tym kątem spaczony. Dziękuję bardzo za porównanie do środowisk frondowskich. Jednak pogarda to twoja domena, co zauważyłem na forum i już dawno wpadłeś u mnie w złą szufladkę. Zwierzęta kocham, zwłaszcza koty, ale wśród istot żywych nie są w mojej hierarchii na samej górze.

Awatar użytkownika
marcin
Tatromaniak
Tatromaniak

Postautor: marcin » 17.05.2018 13:56:58

Akurat za wieprzowiną nie przepadam :P
A tak w ogóle co to za porównanie - oczywiście uważam, że świnkom też należy minimalizować cierpienia i zabijać je jak najbardziej humanitarnie. Natomiast no cóż, ludzie coś muszą jeść. Gdybyśmy jedli psy i koty - to ja bym nie miał nic przeciwko, ale znów: zabijać humanitarnie i możliwie bez przysparzania cierpień.
Problemów w rodzinie ci oczywiście współczuję, natomiast nie rozumiem, dlaczego deprecjonujesz pracę tych osób, które pracują i zbierają hajs na rzecz owych "kotków i piesków". Brzmi to tak, jakby ktoś, kto się przejmował owymi "pieskami", był za mało wrażliwy, bo przecież zamiast tego powinien się przejmować ludźmi. Porównanie do frondy samo się nasuwa, tam też tak uważają, że "tu umierają dzieci, a lewactwo martwi się losem piesków" :?
O tym, że ja niby kimś gardzę, to puszczę mimo uszu, bo to są brednie. Natomiast, tak, lubię tu czasem niektórym wytknąć niekonsekwencję. A do jakiej wpadłem u ciebie szufladki, to jest mi obojętne.
Jeśli ktoś chce, znajdzie sposób.
Jeśli nie chce, znajdzie powód.

Awatar użytkownika
Leo
gejlord
gejlord

Postautor: Leo » 17.05.2018 16:29:42

Każdy ma swój notesik albo szufladki. ;)

Awatar użytkownika
Renly Baratheon
gejowy
gejowy

Postautor: Renly Baratheon » 17.05.2018 17:43:03

O przepraszam, żeby znaleźć się w mym notesiku trzeba być naprawdę zasłużoną osobą. W szufladach natomiast trzymam tylko cenne bibeloty.
Chwała Amonowi Re
Niechaj będzie pochwalona Grota Antinousa zawsze chętna i Priap Hadriana wiecznie stojący

Wróć do „1.2. Światopogląd”