Aseksualne gejostwo - ile znacie takich przypadków?

Wszelkie dyskusje światopoglądowe, jak topnienie lodowców wpływa na dietę w San Escobar.
Awatar użytkownika
narodowiec
forumowy
forumowy

Aseksualne gejostwo - ile znacie takich przypadków?

Postautor: narodowiec » 12.07.2016 10:58:07

Cześć.
Zastanawia mnie, czy są na tym forum osoby aseksualne, które wcale nie myślą o gejowskim seksie ale marzą o związku z innym mężczyzną.
Kiedyś wspomniałem tu o szczątkowym pociągu z mojej strony wobec osobników tej samej płci.
Obecnie jestem na 100% pewny, że było to raczej wmawianie sobie homoseksualizmu - tak naprawdę nigdy nie czułem podniecenia na widok innego mężczyzny natomiast zdarzeniami do którego się odnosiłem był pewien rodzaj ekscytacji w trakcie oglądania nagich rzeżb mężczyzn typu "herkulesowego". Wydaje mi się jednak, że ten dreszcz emocji miał miejsce nie tyle z racji podłoża seksualnego co raczej estetycznej ekscytacji towarzyszącej świadomości przełamywania rodzaju pewnego tabu. Do wniosku, że nie jestem homoseksualistą doszedłem przywołując w myślach różne erotyczne wyobrażenia mężczyzn - żadne z nich nie działa na mnie w sposób mobilizujący moją seksualność. Potwierdzają to także sny towarzyszące moim polucjom, które nie odnoszą się do jakichkolwiek fantazji z mężczyznami ale powtarzają wciąż motyw unoszenia się w ciepłej tafli wody przy nieprzerwanym wrażeniu poczucia wszechobecnego spokoju i bezpieczeństwa.
Uważam się więc za aseksa ale i za geja, gdyż gej jest moim zdaniem szerszym pojęciem niż homoseksualista. Przysłowiony "gay", wesołek to ktoś kto jest na tyle radosny, że nie ma kompleksowych zachamowań, blokad w pragnieniu związania się z Mężczyzną swojego życia i w tym sensie może chodzić zarówno o homoseksualistę jak i aseksa.
Wydaje mi się, że nikt nie prezentuje takich jak ja w debacie o związkach jednopłciowych w których w powszechnym mniemaniu chodzi o synonim związków homoseksualnych.
A może się mylę i znacie przykłady gdy ktoś wspominał na naszej polskiej arenie politycznej, że przecież związki jednopłciowe mogą dotyczyć aseksów?
Obrazek

Awatar użytkownika
Snape
gejlord
gejlord

Re: Aseksualne gejostwo - ile znacie takich przypadków?

Postautor: Snape » 12.07.2016 12:39:23

nie , nikogo tu takiego nie ma . Jestes po prostu dziwny

Awatar użytkownika
narodowiec
forumowy
forumowy

Postautor: narodowiec » 12.07.2016 12:47:27

Czyż homoseksualiści też nie byli i nie są uważani za dziwnych? ;)
Świat jest po prostu różnorodny.
Obrazek

Awatar użytkownika
Snape
gejlord
gejlord

Postautor: Snape » 12.07.2016 12:50:19

nieprawda, geje to sie rżną

Awatar użytkownika
narodowiec
forumowy
forumowy

Postautor: narodowiec » 12.07.2016 12:58:13

Nie zawsze.
I wcale nie mam tu na myśli tylko aseksów, z pewnością są związki np. gejów-staruszków którzy nie mają ochoty na seksy.
Obrazek

Awatar użytkownika
Snape
gejlord
gejlord

Postautor: Snape » 12.07.2016 15:03:28

Wierzysz w to ze ci mlodzi zyja w celibacie?

Awatar użytkownika
narodowiec
forumowy
forumowy

Postautor: narodowiec » 12.07.2016 15:36:49

Jacy ci młodzi?
Edit: Ach, że aseksy? No jeżeli masz na myśli prawdziwych aseksów, to tak.
Obrazek

Awatar użytkownika
Mazemi
gwiazda północy
gwiazda północy

Postautor: Mazemi » 12.07.2016 16:34:42

Ja znam jednego takiego gościa. Gejowska miłość romantyczna - ok, ale ani faceci ani kobiety go nie pociągają fizycznie.
kotek91 pisze:Mazemi-jeśli chodzi o mnie to ja mam zawsze swoje zdanie bo jestem dowartościowany i ludzie w pracy i znajomi mnie lubią.Natomiast Ty w pracy jak i na forum jesteś tylko pionkiem ,także twoje zdanie się nie liczy..... 8)

Awatar użytkownika
uzytkownik_konta
gejlord
gejlord

Postautor: uzytkownik_konta » 12.07.2016 16:49:12

narodowiec, ja wiem że już odbyłeś pewną rozmowę na ten temat, i nie chcę wracać do tego w ten sposób. Ale mam nieodparte wrażenie że strasznie cię to dręczy.

Awatar użytkownika
jazzik
gejlord
gejlord

Postautor: jazzik » 12.07.2016 17:17:09

narodowiec pisze:Wydaje mi się, że nikt nie prezentuje takich jak ja w debacie o związkach jednopłciowych w których w powszechnym mniemaniu chodzi o synonim związków homoseksualnych.
A może się mylę i znacie przykłady gdy ktoś wspominał na naszej polskiej arenie politycznej, że przecież związki jednopłciowe mogą dotyczyć aseksów?

Widzisz, nikt nie outuje się w taki sposób, że mówi o tym, co lubi w seksie, albo że w ogóle nie lubi tego seksu, więc może i aseksualni geje uczestniczą w sprawach LGBT, ale nie jako aseksualni tylko po prostu jako geje.
Była tutaj kiedyś dyskusja nt. tego, czy do skrótowca LGBT należy dopisywać kolejne litery i dominowała opinia, że nie ma potrzeby oddzielnie uwzględniać as-ów, bo przy zawieraniu związku nikt by nie pytał o seks.
Reakcja na aseksualnych bywa różna, zarówno wśród hetero jak i homo, pojawiają się opinie typu "dziwaki" itp., dlatego większość z nich woli to zachować dla siebie.
“Maybe that's one of the ways you recognize really lonely people... they can always think of something to do on rainy days. " - Stephen King

Awatar użytkownika
Horticulturist
wyjadacz
wyjadacz

Postautor: Horticulturist » 12.07.2016 19:11:24

narodowiec nie zamierzam twierdzić, że rozeznaję się w sytuacji lepiej od Ciebie, ale w swoim temacie demonstracyjnym sam przyznałeś się do lęku przed seksem. Jeśli twierdzisz, że jest inaczej, wtedy ok, w końcu sam najlepiej znasz siebie. Ale jeśli jednak jest w tobie ziarenko wątpliwości wtedy radziłbym Ci, żebyś się dobrze i wnikliwie zastanowił. Na przykład nad tym co kierunkuje twoje dążenia akurat w kierunku związku z mężczyzną, odrzucając jednocześnie miłość romantyczną do kobiety.
Cuddling is great Obrazek is better

donald

Postautor: donald » 12.07.2016 20:08:26

Nigdzie w postulatach na temat związków partnerskich nie ma mowy o tym jakoby miałyby to być związki homoseksualne. Zawsze sprawa ta jest ujmowana jako związek osób tej samej płci. Orientacji psychoseksualnych jest więcej niż dwie.

Osobę aseksualną chyba kiedyś spotkałem ale niestety nie miałem okazji dłużej porozmawiać więc temat aseksualności jest mi mało znany.

Awatar użytkownika
Snape
gejlord
gejlord

Postautor: Snape » 12.07.2016 21:19:17

nie ma o czym z nimi rozmawiac......

Awatar użytkownika
narodowiec
forumowy
forumowy

Postautor: narodowiec » 13.07.2016 10:59:36

uzytkownik_konta pisze:mam nieodparte wrażenie że strasznie cię to dręczy.

Masz rację, moje aseksualne osamotnienie wciąż do mnie powraca jak bumerang.
jazzik - ja tam myślę, że LGBTA fajnie brzmi 8)
Horticulturist - dlatego marzę o związku z mężczyzną a nie kobietą, bo świat kobiecy jest mi świetnie znany do strony serdeczności i kobiety jawią mi się jako duchowe siostry, przyjaciółki ale nie partnerki. Ponadto od czasu śmierci swojej matki mam kompleks polegający na podświadomym identyfikowaniu nowopoznanych kobiet z własną matką i dlatego nie umiałbym podjąć się z kobietą seksualnego współżycia (oczywiście, taka sytuacja wynika z psychicznej traumy i nie jest normalna). Tak więc w przypadku relacji z kobietami jest to dodatkowy powód, poza samą kwestią mojej aseksualności.
Obrazek

Awatar użytkownika
Horticulturist
wyjadacz
wyjadacz

Postautor: Horticulturist » 13.07.2016 11:38:55

No właśnie jawią ci się, jawią ;)

Sorry, ale nawet hetero faceci po długoletnich związkach, w których współżyją seksualnie, kupują biustonosze, przyglądają się malowaniu paznokci, żeby wymienić prozaiczne czynności i nie wspomnieć na przykład o długich wieczornych rozmowach i ogólnie mówiąc poznawaniu siebie, nawet oni nie mają czelności twierdzić, że świetnie znają kobiety.

Zaś jeśli chodzi o serdeczność to kto ci takich bzdur nagadał? Są i kobiety-wojowniczki, które mogłyby Ci dotrzymać kroku i wbrew temu co przekazują pewne grupy w swoich nagonkach na feministki, te wojowniczki są całkiem wyględne i wygadane :P

Brońcie bogowie żebym ja Ciebie tutaj jako zadeklarowany gej nawracał z homoromantyczności na heteroromantyczność, po prostu chcę w miarę możliwości wywlec na światło dnia pełne wyjaśnienie. I naprawdę, nie chcę Cię obrazić, ale dla większości osób na forum, to co piszesz będzie się wydawało podszyte strachem, zwłaszcza w kontekście twojego tematu, w którym przyznałeś się, że masz lęk przed seksem. A awersja seksualna od aseksualizmu leży jednak dość daleko. I jeśli tak to niestety żadna społeczność aseksualistów nie potraktuje Cię poważnie, zwłaszcza, że będziesz się kłócił z powszechnie przyjętą definicją grupy.

Nie jestem ci wrogi, nawet jeśli mogę się wydawać surowy, chcę żebyś to wszystko dobrze przetrawił zanim się określisz. Płynąć prosto do morza samookreśleń oznacza wpaść w pułapkę, z której bardzo trudno jest się wydostać, mówię z własnego doświadczenia. Pisałeś, że jesteś na 100% pewny, jak napiszesz, że jesteś na 102% pewny to przestanę dociekać, zaakceptuję Cię i totalnie aseksualnie internetowo przytulę :-)
Cuddling is great Obrazek is better

Awatar użytkownika
narodowiec
forumowy
forumowy

Postautor: narodowiec » 13.07.2016 15:44:06

To przytul. :-)
Obrazek

donald

Postautor: donald » 13.07.2016 15:51:54

Może to głupie pytanie a może już gdzieś padło... Czy jest coś co wywołuje u Ciebie erekcję? (Poza fazą R.E.M. rzecz jasna)

Awatar użytkownika
narodowiec
forumowy
forumowy

Postautor: narodowiec » 13.07.2016 15:56:32

Nic mnie nie podnieca. :-)
Obrazek

donald

Postautor: donald » 13.07.2016 16:13:25

Czy poprzez manualną stymulację (mimo braku podniecenia) jesteś w stanie doprowadzić do ejakulacji?

Awatar użytkownika
marcinekk
Yuno
Yuno
Kontakt:

Postautor: marcinekk » 13.07.2016 22:06:40

Są aseksualni geje, którzy są ze sobą i to zjawisko nazywa się Bromance. W linku poniżej definicja:

https://pl.wikipedia.org/wiki/Bromance
Obrazek

Wróć do „1.2. Światopogląd”