Sojusze aborcjoniści-lgbt

Wszelkie dyskusje światopoglądowe, jak topnienie lodowców wpływa na dietę w San Escobar.
Awatar użytkownika
Leo
gejlord
gejlord

Re: Sojusze aborcjoniści-lgbt

Postautor: Leo » 11.04.2016 20:43:02

Bardzo wątpliwe jest to, od którego momentu człowiek jest człowiekiem. Na pewno tych parę komórek po zapłodnieniu zaczynem człowieka owszem może być, ale jeszcze nie jest człowiekiem. Pytanie od kiedy jest to człowiek i tutaj widziałbym sens. Na pewno nie jest tak, jak komisja pisowska chce, aby traktować od momentu połączenia plemnika z komórką jajową. Wtedy z urzędu przy niezagnieżdżeniu się zarodka w macicy można byłoby mówić o poronieniu. Tylko skąd u licha prokuratura pozna takie przypadki? Może będą analizować zawartości spuszczanej wody z kibli, a kobiety podpaski będą musiały oddawać koniecznie do medycyny sądowej?
Na pewno jestem przeciwny temu, aby aborcję traktować jak środek antykoncepcyjny i tyle.
Na pewno nie mam nic przeciwko przerywaniu ciąż z powodów zagrażających zdrowiu i życiu kobiety i dziecka oraz w przypadku płodów, które po urodzeniu umrą ze względu na braki rozwojowe, którym medycyna nie jest stanie pomóc. Gwałtów...

Awatar użytkownika
Nathi
Księżniczka
Księżniczka

Postautor: Nathi » 11.04.2016 21:00:39

shane82
Nadal potwierdzasz, że nie wiesz co to jest aborcja.
Poczytaj trochę. Chociażby do którego tygodnia przeprowadza się usuwanie ciąży, bo coś mi się wydaje, że masz wizje usuwania rozwiniętego kilkumiesięcznego płodu, nie wiem 30 centrowego? a nie zarodka.

Słabo trochę, ale taka jest właśnie Polska. Nie dopuszcza innego zdania i przeinacza.

A niech będzie, że 6 miesięczny płód to nie istota ludzka niech będzie kosmita,mordercą noworodków już byłem, mogę i być potworem uważającym zaawansowaną ciąże za coś co nieludzkiego.

Ja kończę jako morderca i potwór, za popieranie aborcji na życzenie. Tak w ogóle za eutanazją tez jestem = totalny zwyrodnialec z ostatnich czeluści piekł.
Obrazek ✿ ✿ ✿ Natalka je bent mooi ✿ ✿ ✿

Awatar użytkownika
Snoflaxe
gejowy
gejowy

Postautor: Snoflaxe » 11.04.2016 21:16:56

Ty lewaku, może jeszcze do tego jesteś gejem?

Generalnie wychodzę z założenia, że kilku- czy kilkunastotygodniowy płód można by faktycznie uznać za (zalążek) człowieka.
Moralności kobiet podejmujących się aborcji oceniać jednak nie zamierzam - jako, iż mnie temat nie dotyczy i dotyczyć nie będzie, to niech sobie robią co chcą. Obecny "kompromis" nie powinien być zaostrzany, co dla wielu obywateli opowiadających się nawet za prawą stroną, jest oczywiste - i szczególnie po ostatnich protestach na to się nie zanosi.
Obrazek

Awatar użytkownika
Nathi
Księżniczka
Księżniczka

Postautor: Nathi » 11.04.2016 21:20:02

Snoflaxe pisze:Ty lewaku, może jeszcze do tego jesteś gejem?

Gorzej :P księżniczką :mrgreen:

Awatar użytkownika
shane82
supernowa
supernowa

Postautor: shane82 » 11.04.2016 21:48:55

Zgadzam się że obecny kompromis powinien zostać zachowany.
"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Beniamin Franklin
V1, Rotate, V2, positive climb, gear up

Awatar użytkownika
Snoflaxe
gejowy
gejowy

Postautor: Snoflaxe » 11.04.2016 21:59:32

Nie powinien być zaostrzany. Co do łagodzenia, ni mnie to ziębi, ni grzeje.
Obrazek

Awatar użytkownika
żmij
puer aeternus
puer aeternus
Kontakt:

Postautor: żmij » 11.04.2016 22:03:44

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... yniki.html
Niech za komentarz posłuży rysunek Marka Raczkowskiego.
Obrazek

Awatar użytkownika
jazzik
gejlord
gejlord

Postautor: jazzik » 11.04.2016 22:27:56

mare pisze:Nie zgadzam sie z ta argumentacja. Np w malzenstwie, jesli kobieta pracuje w kopalni jako gorniczka, a mezczyzna zajmuje sie domem, to w razie rozwodu majatek zostanie podzielony, choc to kobieta pracowala ciezko fizycznie i konsekwencje dla jej zdrowia powazne. A mezczyzna mial prace lzejsza.

Podobnie nalezaloby dazyc do rownosci w sprawie ochrony (lub nie) dzieci nienarodzonych. Dlaczego to kobieta sama ma podejmowac decyzje, ktora zawazy na zyciu ojca dziecka? Dlaczego ona sie moze z macierzynstwa wypisac przy pomocy aborcji, a mezczyzna z ojcostwa nie (jesli nie przy pomocy przymusowej aborcji w takich przypadach, to przynajmniej zrzeczenia sie praw i obowiazkow)?

Od czego jest intercyza przedślubna? :clever:
A i zajmowanie się domem nie jest takie fajniusie, odkąd mieszkam sama zaczęłam doceniać wkład matki a przecież moja sytuacja jest lepsza od jej sytuacji - nie mam na głowie trudnego dziecka. :-D
Ojciec może łatwo wymigać się od ojcowskich obowiązków; od nieuznania dziecka (w takim wypadku zrobienie testu na ojcostwo to nie jest takie znowu hop-siup) po różne kombinacje a'la czołowy KODowicz. ;)

Oczywiście, istnieje również trwały i skuteczny sposób na wypisanie się z ojcostwa, nazywa się on wazektomia, ale, znów, w Polsce nie jest otwarcie dostępny ot tak, na życzenie.
“Maybe that's one of the ways you recognize really lonely people... they can always think of something to do on rainy days. " - Stephen King

Awatar użytkownika
mare
NAAWSW
NAAWSW

Postautor: mare » 11.04.2016 23:59:47

Nathi pisze:Faceci którzy nie chcą być ojcami raczej nie mają z tym problemu. Samotnych matek jest mnóstwo.

Mają, bo potem muszą płacić latami alimenty. To wcale nie jest odosobniony przypadek. Kobieta nie chce pozbyć się nienarodzonego, mężczyzna jest w pułapce, udupiony na dwadzieścia lat życia.

Nathi pisze: Poza tym takie rzeczy powinno się omawiać w związkach jak chęć bądź brak chęci posiadania dzieci.

Nie wszystkie dzieci są poczęte w tzw. związkach. Ile jest «wpadek»? A jak się związek kończy w pierwszym miesiącu ciąży i facet decyduje, że nie chce mieć nic wspólnego z tą kobietą, a na pewno nie chce mieć z nią dziecka. Albo nie chce mieć dziecka w ogóle.

Nathi pisze: Jak dla mnie dziewczyny mają więcej do powiedzenia w sprawie usuwania ciąży. Facet jednak nie poświęca 9 miesięcy życia. Co tam 9 a karmienie piersią itd...

To bardzo niesprawiedliwe i krzywdzące mężczyzn podejście.

Awatar użytkownika
Nathi
Księżniczka
Księżniczka

Postautor: Nathi » 12.04.2016 18:08:48

Maruś ale to zależy od indywidualnej jednostki. Jeśli facet naciska na usunięcie ciąży ( i można to zrobić legalnie), a kobieta mówi nie, to na moje nie powinna go podawać w urzędzie, a że każdy lubi pieniążki to się dzieje inaczej. To jest raczej kwestia dogadania się biologicznych rodziców, a raczej jego brak.
Co do wpadek, no właśnie dlatego powinna być legalna aborcja, żeby takie osoby miały możliwość usunięcia niechcianej ciąży(jak się oboje dogadają :P) i tak jak napisałem, jeśli matka chce dziecko to niech ponosi za nie odpowiedzialność sama, a nie ciąga faceta po sądach, ale to są sprawy miedzy 2 osobami, albo się dogadają albo nie.
mare pisze:
Nathi pisze: Jak dla mnie dziewczyny mają więcej do powiedzenia w sprawie usuwania ciąży. Facet jednak nie poświęca 9 miesięcy życia. Co tam 9 a karmienie piersią itd...

To bardzo niesprawiedliwe i krzywdzące mężczyzn podejście.

Niesprawiedliwie i krzywdząco to są traktowane kobiety jak im się zabiera podstawowe prawo o decydowaniu o własnym ciele.

Awatar użytkownika
shane82
supernowa
supernowa

Postautor: shane82 » 12.04.2016 18:16:05

Zmuszanie lekarza do dokonania aborcji też jest krzywdzące.
"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Beniamin Franklin

Awatar użytkownika
Avril
gejlord
gejlord

Postautor: Avril » 12.04.2016 18:20:07

Nathi pisze:Niesprawiedliwie i krzywdząco to są traktowane kobiety jak im się zabiera podstawowe prawo o decydowaniu o własnym ciele.

Podpisuję się pod tym. Ta ustawa, którą chcą wprowadzić to cofanie się do czasów kiedy kobieta nie miała nic do gadania. W obecnym wieku takie "cyrki" są niedopuszczalne. Wstyd mi, za obecną polskę.

shane, jakie zmuszanie ? Dostanie kopertę i z uśmiechem na ustach wykona swoje zadanie.

Awatar użytkownika
shane82
supernowa
supernowa

Postautor: shane82 » 12.04.2016 18:32:27

Nie każdy lekarz jest przekupny.

Awatar użytkownika
Avril
gejlord
gejlord

Postautor: Avril » 12.04.2016 18:34:37

Nie ten to inny. W tym niezdrowym kraju wszystko kupisz.

Awatar użytkownika
Nathi
Księżniczka
Księżniczka

Postautor: Nathi » 12.04.2016 18:36:43

Jakby cywilizacja dotarła do tego kraju to by nie było podziemia aborcyjnego i pielgrzymek za Odrę.

Awatar użytkownika
Kawa
Arcybiszkopt
Arcybiszkopt

Postautor: Kawa » 12.04.2016 19:51:38

A ci "nieprzekupni lekarze" - o ile pracując w publicznej służbie zdrowia "kierują się" sumieniem, to ci sami lekarze prowadząc prywatną praktykę wyzbywają się wyrzutów...
Ceterum censeo konserwa winna być zniszczona!

usuniety_nr1

Postautor: usuniety_nr1 » 12.04.2016 23:41:03

Natuś za aborcją?
A tak bardzo przeciw zabijaniu choinek...

Awatar użytkownika
Nathi
Księżniczka
Księżniczka

Postautor: Nathi » 13.04.2016 00:08:13

Nic na to nie poradzę, że sadzenie choinek po to, żeby zwiędły w mieszkaniu obwieszone plastikowymi bombkami z Chin jest bezsensu, a aborcja nie jednemu uratuję życie, zdrowie i nie tylko to fizyczne, bo psychiczne też. Więc to w ogóle jest bez porównania.
Aborcja, eutanazja, marihuana, broń, kara śmierci. Wszystko jest dla ludzi tylko trzeba z tego umieć korzystać.

W technikum było mało dziewczyn dlatego się znało wszystkie jakie były. Jedna zaszła w niechcianą ciąże, oczywiście wszystko było Ok i nie mogła jej usunąć. Później znikła wszyscy myśleli, ze zostawiła szkołę. ale ona wylądowała w psychiatryku. Widocznie nie była gotowa na dziecko i bycie matką, okaleczała się i próbowała poronić. Jak ją znaleźli pociętą w wannie pełnej wrzątku to skończyła w szpitalu.
Do tego min. doprowadza to, że ktoś postanawia za kogoś podejmować najważniejsze decyzje w swoim życiu, a w zasadzie zakazuje ich podejmowania.

usuniety_nr1

Postautor: usuniety_nr1 » 13.04.2016 00:17:20

Oczywiście ty na temat aborcji wiesz najwięcej:-D
Dużo wiesz o tej dziewczynie, z opowieści?

Tradycja choinek nie jest bez sensu, to bardzo stary, niekoniecznie katolicki zwyczaj. A ty nadal uważasz to za mordowanie :-D:-D:-D

Awatar użytkownika
Nathi
Księżniczka
Księżniczka

Postautor: Nathi » 13.04.2016 00:52:09

To jest bez znaczenia, może ją wymyśliłem, może ją znam osobiście, może brat mi opowiedział jakaś interwencje jak miał przypływ dzielenia się z patologiami tego świata, a kiedyś opowiadał jak dziewczyna popełniła samobójstwo, bo była w ciąży i zostawiła list. Skoczyła z wieżowca.

Oczywiście mogę mieć swoje zdanie, jak każdy, a ty możesz dołączyć do shane82 i się z czyjegoś zdania śmiać. Kto ci zabrania?

Wróć do „1.2. Światopogląd”