Suburbanizacja, albo cichy domek pod lasem

Wszelkie dyskusje światopoglądowe, jak topnienie lodowców wpływa na dietę w San Escobar.
Awatar użytkownika
veinte
gejowy
gejowy

Postautor: veinte » 10.03.2014 17:23:43

Polinka moglaby byc bardziej przejezdna jakby dzialal ten sam bilet co na MPK. Rozliczenia nie sa problemem ale mentalnosc ludzka...
Uszkodzona, takze przez polska mentalnosc (jak w Smolensku?).
Autobus powinien miec przystanek obok aby mozna bylo spokojnie sobie podejsc do kolejki.

Dwa, mieszkanie poza miastem czyli suburbanizacja juz powoli sie konczy na zachodzie. Ludzie maja dosc dojezdzania do pracy, chyba ze praca jest zlokalizowana przy autostradach/obwodnicach.
*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*

Swiat sie nie konczy na twojej DUPIE!! Jest znacznie wiekszy i roznorodny!

MIŁOŚĆ - pragną jej wszyscy, dają tylko nieliczni

Awatar użytkownika
palsecam
Zbanowany
Zbanowany

Postautor: palsecam » 10.03.2014 17:35:36

Nie ma co rozkminiać, Polinka to typowo wrocławski ersatz, kolejny lukrowany cukierek propagandowy.

Awatar użytkownika
veinte
gejowy
gejowy

Postautor: veinte » 10.03.2014 17:37:49

Ale przydanty i uwazam ze potrzebny jako srodek lokomocji. Moze kuje ze Wroclaw jest bardziej postepowy niz reszta Polski.
Kolejki takie sa nawet w Tbilisi, Lizbonie, nie mowiac juz od Emirates Cable Car w Londynie*

* - jak dla mnie jednak troche za wysoko jedzie :shock: :lol:

Usunęłam zbędny cytat
-Molly
*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*

Awatar użytkownika
regysky
Administrator
Administrator

Postautor: regysky » 10.03.2014 18:17:41

Nie, nie chodzi o zazdrość co do postępowości tylko to, że było wiadomo, że Polinka nie jest optymalnym rozwiązaniem w takim kształcie. Być może, gdyby była dopracowana, zrozumiałbym dlaczego targnięto się na nią, zamiast na zwykłą kładkę pieszo-rowerową.
Polish priest blessing “an important road” in the Radom county. Dąbrówka Połężna, 2012.

Awatar użytkownika
palsecam
Zbanowany
Zbanowany

Postautor: palsecam » 10.03.2014 18:18:47

No potrzebny, tylko niedorobiony. I jak pokazało ostatnie wydarzenie, niebezpieczny - chociaż to nie wina budowniczych "Polinki" ani tego środka transportu samego w sobie, tylko niedbalstwa ze strony żeglugi śródlądowej.

Awatar użytkownika
veinte
gejowy
gejowy

Postautor: veinte » 10.03.2014 19:02:07

Wlasnie niedbalstwo i brak jakosc w wykonaniu cechuje wiekszosc w PL. Niestety. Ale sa pozytywne wyjatki :)

Usunęłam zbędny cytat
-Molly
*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*

Awatar użytkownika
Yoda
gwiazda północy
gwiazda północy

Postautor: Yoda » 10.03.2014 19:12:40

Mazemi pisze:Podczas ostatnich wyborów samorządowych zmieniły się władze gminy i obecnie gmina nie odrolnia praktycznie nikomu gruntów, a i pozwolenie na budowę głęboko w lesie trudno dostać. Powód? Właściciele już wybudowanych domów żądają od gminy, aby ta zapewniła im dostęp do infrastruktury, a gmina nie ma na to pieniędzy. Obecnie porządek obrad na zebraniach wiejskich wygląda tak:
1. Rozpoczęcie obrad - 5 minut
2. Właściciele działek rolnych wrzeszczą na wójta, że nie chce im odrolnić działek - 70 minut
3. Właściciele nowowybudowanych domów wrzeszczą na wójta, że nie chce im wybudować drogi asfaltowej pod sam dom, nie chce jej odśnieżać, nie chce dofinansować podłączenia ich domów do sieci wodociągowej, nie chce dofinansować podłączenia ich domów do sieci gazowej ani też zwiększyć częstości kursowania autobusów MPK - 70 minut.
4. Wójt wykazuje sprzeczność pomiędzy pkt 2 i pkt 3 oraz ogłasza budowę jadłodajni dla bezdomnych za kilka milionów złotych - 15 sekund.
5. Zakończenie obrad - 5 minut.

W Polsce takie rzeczy? Jak pięknie, że gdzieś są normalne władze :D

Oczywiście jestem wielkim przeciwnikiem suburbanizacji. Jest to powtarzanie błędów Zachodu sprzed 50 lat. Z opłakanym skutkiem.

Zdecydowanie wolę mieszkać w centrum miasta, niż na jakiejś zapadłej wsi oddalonej od miasta o 1h jazdy samochodem i 2h komunikacją publiczną. Nawet za cenę dużo mniejszego metrażu, większego hałasu, itp.

Awatar użytkownika
kaylan
starszy gejowy
starszy gejowy

Postautor: kaylan » 07.04.2014 16:21:55

http://ciekawe.onet.pl/spoleczenstwo/chore-miasta-czy-zycie-w-miescie-moze-doprowadzic-,1,5613022,artykul.html

okazuję się ze tworzenie siedlisk ludzkich bardziej związanych z naturą może mieć jeszcze jedną korzyść którą warto uwzględnić w bilansie zysków i strat

Awatar użytkownika
kaylan
starszy gejowy
starszy gejowy

Postautor: kaylan » 08.07.2014 17:38:11

Awatar użytkownika
veinte
gejowy
gejowy

Postautor: veinte » 14.07.2014 10:33:39

Ciekawy artykul, tym bardziej, ja widze plusy I minusy mieszkania w roznych krajach z wlasnego doswiadczenia. I jakbym mial wybierac, to zylbym w Holandii bo tam sie najlepiej zyje I przemieszcza. Ale na emeryturze, juz nie koniecznie.
*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*

Awatar użytkownika
regysky
Administrator
Administrator

Postautor: regysky » 14.07.2014 10:56:45

A tutaj kolejne cegły do naszego ogródka:

Bloki zamiast domków. Kto zatrzyma nielegalną budowę?

Pewnie nikt. Zalegalizują po cichu.
Polish priest blessing “an important road” in the Radom county. Dąbrówka Połężna, 2012.

Awatar użytkownika
mpp
Moderator
Moderator

Postautor: mpp » 14.07.2014 11:09:44

Albo wcale nie zalegalizują, tylko będzie sobie stało. A tam jest plan miejscowy? Bo legalizacja samowoli niezgodnej z MPZP to już wyższa szkoła jazdy, bo nie jest dopuszczalne wydanie decyzji legalizacyjnej, jeśli budowa jest niezgodna z planem miejscowym i trzeba go zmieniać - a to trwa i kosztuje (znacznie więcej, niż tylko sama opłata legalizacyjna).

A w przypadku takich inwestycji wystarczyłoby, żeby notariusz nie mógł sporządzić umowy, a sąd nie mógł dokonać wpisu do księgi wieczystej odrębnej własności lokalu (czyli kiedy klient kupi sobie już mieszkanie) bez otrzymania odpisu pozwolenia na użytkowanie budynku. Wtedy deweloper po prostu by nie miał szansy sprzedać lokali, które wybudował niezgodnie z pozwoleniem i MPZP (i skasować pieniędzy składowanych na rachunku powierniczym) i może dwa razy by się zastanowili przed rozpoczęciem inwestycji.

No, ale przecież państwo powinno ufać przedsiębiorcy (przedsiębiorca przecież jest ZAWSZE uczciwy) i ograniczać biurokrację, więc jeśli cokolwiek się w tym zakresie zmieni, to prędzej zniosą pozwolenie na użytkowanie i kontrolę na budowie zastępując to "oświadczeniem inwestora", że wykonał zgodnie z projektem.

Awatar użytkownika
regysky
Administrator
Administrator

Postautor: regysky » 14.07.2014 12:59:50

Tam chyba już był uchwalony MPZP.

Pytanie, czy sama informacja nie odstraszy nabywców. Podejrzewam, że mieszkania już są zaklepane i teraz niedoszli właściciele będą chodzić i jęczeć razem z inwestorem. :-)

Awatar użytkownika
mpp
Moderator
Moderator

Postautor: mpp » 14.07.2014 13:09:59

W tym konkretnym przypadku - pewnie będą chodzić i jęczeć. Ale w przyszłości gdyby ze dwa-trzy razy zdarzyło się, że gotowe budynki będą stały puste, a nabywcy mieszkań odstąpią od umów deweloperskich i zabiorą pieniążki z rachunku powierniczego (albo wystąpią o wypłatę gwarancji bankowej) to może branża stałaby się bardziej uważna. Przy okazji deweloperzy musieliby się bardzo postarać, żeby budować tak, jak bozia przykazała, żeby nie wystraszyć chętnych.

Awatar użytkownika
kaylan
starszy gejowy
starszy gejowy

Postautor: kaylan » 23.03.2015 21:07:22

http://natemat.pl/137481,dajcie-nam-zyc-takze-w-zamknietych-osiedlach-oburzony-glos-z-getta

Ostatnio kilka notatek prasowych powstało na temat osiedli grodzonych,
Jakie są wasze doświadczenia i opinie, na jakim osiedlu wy wolelibyście mieszkać ? :P

Awatar użytkownika
Nathi
Księżniczka
Księżniczka

Postautor: Nathi » 23.03.2015 21:17:26

Ja bym wolał na zamkniętym, czystym, pod monitoringiem i z domkiem ochrony.

Dodatkowo im mniej miałbym styczności z sąsiadami tym lepiej.

Choć dom za miastem i tak wygrywa z mieszkaniami :P
Obrazek ✿ ✿ ✿ Natalka je bent mooi ✿ ✿ ✿

Awatar użytkownika
regysky
Administrator
Administrator

Postautor: regysky » 23.03.2015 21:25:48

Ogrodzony dom jednorodzinny - ok. U nas jak coś niegrodzone, to niczyje. Ale jaki jest sens grodzenia bloków na kilkaset mieszkań? Wewnątrz mieszkać będzie taka sama patologia jak i poza ogrodzeniem (może poza już taką czystą lumpenjadą). Tak samo na grodzonych osiedlach porysują nam samochód, tak samo są kradzieże itd. Płot może chronić przed obcymi zwierzętami i ich odchodami.

Awatar użytkownika
Palpatine
Argent Crusader
Argent Crusader

Postautor: Palpatine » 23.03.2015 22:48:58

Mieszkam na grodzonym i gdyby to ode mnie zależało zrezygnowałbym z tego całego płotu. Taka iluzja bezpieczeństwa, całkowicie nieuzasadniona, bo włamania i tak były.
Ogólnie nie mam nic przeciwko domofonom i odgradzaniu klatek (choć i tak garaż łączy wszystkie w jedną całość), ale grodzenie całych bloków z przyległościami jest bez sensu.

Awatar użytkownika
mpp
Moderator
Moderator

Postautor: mpp » 24.03.2015 16:00:05

Mieszkałem na niegrodzonym. Przeprowadziłem się również na niegrodzone. Przy szukaniu mieszkania miałem dwa podstawowe kryteria: (1) budynek sprzed 1970 r. (2) budynek bez ciecia, ogrodzenia, monitoringu. Doświadczenia znajomych, którzy postanowili połasić się na strzeżone osiedle wskazują raczej, że albo strzeżenie nie działa, albo jest udręką. Przy opcji drugiej cieć jest dociekliwy, trzeba mu się za każdym razem gęsto tłumaczyć, do kogo się idzie, zameldować. Przy pierwszej opcji, kiedy cieć jest mało dociekliwy, na teren nieruchomości może wejść i tak, kto chce.

Szedłem kiedyś do koleżanki na grodzone osiedle w wersji drugiej. To było niemiłe, kiedy musiałem się obcemu chłopu tłumaczyć, do kogo idę, wylegitymować, wpisać do książki odwiedzin i dopiero, kiedy pan cieć zadzwonił do niej i zapytał, czy może mnie wpuścić, mogłem wejść. Poziom zabezpieczeń podobny, jak w areszcie śledczym. I o ile wchodząc do AŚ rozumiem, bezpieczeństwo moje, obostrzenia, czego to nie mogę do AŚ wnosić itp., ale przy wchodzeniu do budynku mieszkalnego było to trochę upokarzające.
Proszę pospieszyć z przesiadaniem.

Awatar użytkownika
Haiko
supernowa
supernowa

Postautor: Haiko » 24.03.2015 16:14:39

Ja bym chciał mieszkać w domu gdzieś na zadupiu. Im dalej od miasta, tym lepiej :) Cisza, spokój. Do miasta zawsze można samochodem dojechać.
Obrazek

Wróć do „1.2. Światopogląd”