Upadek feminizmu?

Wszelkie dyskusje światopoglądowe, jak topnienie lodowców wpływa na dietę w San Escobar.
Awatar użytkownika
w300
gejlord
gejlord

Re: Upadek feminizmu?

Postautor: w300 » 10.03.2017 14:33:04

Ale naprawdę NIELICZNA
Obrazek

Awatar użytkownika
Kawa
Arcybiszkopt
Arcybiszkopt

Postautor: Kawa » 11.03.2017 00:08:16

w300 pisze:to powiedz gdzie sa te baby ?

Za pisanie o kobietach per "baby" powinny lecieć osty.

Regulamin Forum pisze:III Nie wolno:
(...)
- Rozpowszechniać treści szerzące dyskryminację, krzywdzące stereotypy oraz mowę nienawiści (na tle bi-, trans- i homofobicznym, rasistowskim, seksistowskim, ksenofobicznym, ageistycznym, handicapistycznym, atrakcjonistycznym itp.)
Ceterum censeo konserwa winna być zniszczona!

Awatar użytkownika
Hebius
jaszczomp
jaszczomp

Postautor: Hebius » 11.03.2017 00:20:00

Dlaczego?
Możliwe, że jakieś feminazistki pracują już nad wmówieniem społeczeństwu, ze określenie baby jest określeniem obelżywym, ale jak na razie nie przekonały do tego dostatecznej liczby osób, by to znalazło odbicie w słownikach.
Słownik języka polskiego PWN pisze:baba
1. pot. «rubasznie albo z niechęcią o kobiecie»

Regulamin jeszcze nie zakazuje czucia niechęci do kobiet.
    Hej! hej! mołodyciu ty hoża,
    Luli, luli, piękna królewno!
    Przyjdzie hrabia bogaty zza morza, hej!
    Utuli, utuli, na pewno, hej!

Awatar użytkownika
w300
gejlord
gejlord

Postautor: w300 » 11.03.2017 06:32:12

https://www.youtube.com/watch?v=8Z8WqjUsDDE

jak ktoś o topie powie ze jesteś chłop tez się obrazisz?
Obrazek

Awatar użytkownika
shane82
supernowa
supernowa

Postautor: shane82 » 11.03.2017 09:00:00

Skoro Kawa uważa że baby to określenie obraźliwe na tle seksistowskim to na pewno by się obraził, równość musi być. :lol:
"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Beniamin Franklin
V1, Rotate, V2, positive climb, gear up

Awatar użytkownika
owczarnia
gejątko
gejątko

Postautor: owczarnia » 15.03.2017 15:03:23

w300 pisze:Jest sobie taki fajny teleturniej w TVP2 leci juz kopę lat .

oto laureaci jednej z ostatnich serii . Gdzie te kobiety? A jak już sie trafi jedna mądrzejsza to jest jedna ze 100

Obrazek

ciekawe ile z nich to geje?

Awatar użytkownika
Palpatine
Argent Crusader
Argent Crusader

Postautor: Palpatine » 03.05.2017 10:51:37

Słuchałem dziś rano jakiejś archiwalnej audycji w TOK FM, w której jakaś pani opowiadała o muzułmańskich feministkach.
W skrócie: starają się udowodnić, że koran tak naprawdę zawiera wezwanie do równouprawnienia, a kobiety na zachodzie są tak naprawdę uciskane, czego dowodem jest np coraz częstszy zakaz noszenia burek oraz presja na życie samodzielne itp.

Słuchałem, słuchałem i wszystko mi opadło, bo panie (opowiadająca i dziennikarka) najwyraźniej były zachwycone pomysłem.
Nie mogę zrozumieć dlaczego ludzie dokonują wszelkich łamańców intelektualnych, tylko po to, żeby nagiąć jakąś tysiącletnią księgę do swoich współczesnych przekonań zamiast po prostu uznać, że owa tysiącletnia księga napisana przez pustynnych pastuchów zwyczajnie nie przystaje do dzisiejszego świata.
A już teza o znaku równości między sytuacją kobiet na Zachodzie i w krajach muzułmańskich jest tak karkołomna, że aż szkoda strzępić sobie język.
Zastanawiam się czemu właściwie miała służyć ta audycja...

Awatar użytkownika
Prestige
młodszy gejowy
młodszy gejowy

Postautor: Prestige » 03.05.2017 12:01:00

Śmiechłem na sugerowanie, że nazwanie kobiety babą to seksizm. Taki sam jak i kurwą. Nazwanie kobiety babą może być w niektórych kontekstach obraźliwe, ale to jeszcze nie seksizm. Już tak w tematyce seksistowskiej to prędzej "ale z ciebie baba".

Awatar użytkownika
jazzik
gejlord
gejlord

Postautor: jazzik » 03.05.2017 15:09:12

Kiedyś usłyszałam taką zabawną opinię, że muzułmanki mają więcej wolności, bo mogą się zakryć przed wzrokiem mężczyzn. :-D

Baba, analogicznie do chłopa, kojarzy mi się raczej z wyrazem wkurzenia niż seksizmem.
“Maybe that's one of the ways you recognize really lonely people... they can always think of something to do on rainy days. " - Stephen King

Awatar użytkownika
mare
NAAWSW
NAAWSW

Postautor: mare » 01.06.2017 09:46:21

We Francji awantura i prześladowanie feministek z powodu zorganizowanej przez stowarzyszenie Mwasi impezy antydyskryminacyjnej na którą zarezerwowano większość miejsc dla czarnych kobiet :)

http://www.lemonde.fr/immigration-et-di ... 54200.html

Awatar użytkownika
jazzik
gejlord
gejlord

Postautor: jazzik » 01.06.2017 18:16:29

Teraz wyobraźmy sobie analogiczne wydarzenie zarezerwowane dla białych kobiet... będą krzyczeć o apartheidzie itd. itp.
Tutaj mamy (niby) do czynienia z potrzebą dyskusji i wsparcia w obrębie własnej grupy. :lol:
“Maybe that's one of the ways you recognize really lonely people... they can always think of something to do on rainy days. " - Stephen King

Awatar użytkownika
Selario
Zbanowany
Zbanowany

Postautor: Selario » 01.06.2017 22:00:45

Upadek? Wydaje mi się, że nigdy feminizmu nie było, by mówić, że upada.
Niemniej, ja wspieram feminizm z całych sił. :)

Awatar użytkownika
marcin
Tatromaniak
Tatromaniak

Postautor: marcin » 01.06.2017 23:03:22

Wspieranie czegokolwiek siedząc tylko przed kompem to dość marne wsparcie.
Jeśli ktoś chce, znajdzie sposób.
Jeśli nie chce, znajdzie powód.

Awatar użytkownika
Selario
Zbanowany
Zbanowany

Postautor: Selario » 01.06.2017 23:04:24

Tak samo ocenianie po pozorach.

Awatar użytkownika
Robespierre
Araneus Rex
Araneus Rex

Postautor: Robespierre » 06.06.2017 05:55:49

w300 pisze:Gdzie te kobiety?

Nie odzywają się. Taka tresura. Na tym min. polega kobieca socjalizacja, że się zniechęca je do zabierania głosu, wychodzenia z inicjatywą etc. Wpaja niepewność i brak wiary w wartość własnego zdania.

I o to min. te złe feminazistki, wraz z feminazistami (kłaniam się) robią szum - że ciężko później z takiej tresury w życiu wyjść. I że trzeba dziewczynki (jak i chłopców) wychowywać inaczej.

Kawa pisze:Stanisława Walasiewicz miała podobną sytuację z narządami płciowymi, jak Semenya - z tym, że jej interseksualność (miała szczątkowe męskie oprócz żeńskich narządów płciowych) wykryto dopiero przy sekcji jej zwłok, gdy w 1980 roku została zamordowana.

I są to nawiasem - skoro już jesteśmy przy temacie - przykłady sytuacji, w których interpłciowość nie wiąże się z dysforią i dążeniem do społecznego funkcjonowania w sposób niezgodny z płcią przypisaną, i nie jest żadną podkategorią transpłciowości.
Maximilien de Robespierre pisze:Ukarać oprawców ludzkości jest łaską, wybaczyć im byłoby okrucieństwem

Awatar użytkownika
soisong
młodszy forumowy
młodszy forumowy

Postautor: soisong » 10.08.2017 22:48:47

jazzik pisze:Kiedyś usłyszałam taką zabawną opinię, że muzułmanki mają więcej wolności, bo mogą się zakryć przed wzrokiem mężczyzn. :-D

To w XXI w., podczas gdy w XII w. perski poeta Nizami Gandżawi delikatnie sugerował, że jeśli grzechem wg kogoś jest patrzeć na kobietę, to ten ktoś zawsze może se zakryć własne oczy ;>

Awatar użytkownika
mare
NAAWSW
NAAWSW

Postautor: mare » 27.08.2017 18:01:27

W kwestii «feminazizmu», sytuacja z Hiszpanii, taki trochę news na sezon ogórkowy, którym żyje cały kraj:

W 2016 Juana Rivas przyjechała z Włoch na wakacje z dziećmi swojego partnera Francesco (facet w 2009 był w Hiszpanii skazany za przemoc w rodzinie, twierdzi, że przytrzymał ją, gdy po kolejnej balandze przyszła nad ranem do domu i zaczęła rzucać rzeczami) i poinformowała go, że już nie wraca, pomimo tego, że to on ma czasowo przyznaną opiekę nad dziećmi...Włochy wydały nakaz odnalezienia Juany w związku z uprowadzeniem dzieci, a w Hiszpanii się zaczęło: organizacje feministyczne naciskały na rząd i sędziów, aby zignorowały Włochów; matka w tym czasie zaczęła się ukrywać, a w jej imieniu występowały psycholog z ośrodka pomocy kobietom oraz kierowniczka tegoż. Po kilkunastu dniach szarpaniny, oskarżaniu sędziów i ojca o niestworzone rzeczy, Juana postanowiła się ujawnić, a sąd potraktował ją łagodnie, pozwalając odpowiadać z wolnej stopy w sprawie międzynarodowego uprowadzenie nieletnich. Oskarżone zostały również psycholog i dyrektorka ośrodka za podżeganie do popełnienia przestępstwa.

Awatar użytkownika
mare
NAAWSW
NAAWSW

Postautor: mare » 07.01.2018 23:32:18

Spotkałem się ze znajomymi i jakoś przypadkowo znalazły się dwie panny, które szybko (i nie wiadomo dlaczego) zdeklarowały się jako feministki. Zaczęliśmy grać w karty i one zupełnie serio zaproponowały, aby na zmianę, w jednej partii król miał wyższą punktację niż dama, a w następnej odwrotnie, aby to dama była przed królem. Inna znajoma, lubiąca dosadnie się wyrażać, skomentowała rezolutnie «chyba was popierdoliło», ja byłem —jak zawsze— bardziej koncyliacyjny i zapytałem, czy by nie wystarczyło po prostu mówić «to as», w końcu to najwyższa karta. Koniec końców żaden pomysł się nie przyjął, ale ja zastanawiam się nad rozpoczęciem produkcji drżęderowo neutralnych kart do gry. Wyhaczyłem lukę na rynku.

Awatar użytkownika
Mazemi
gwiazda północy
gwiazda północy

Postautor: Mazemi » 08.01.2018 00:25:58

A co z waletem, który też jest męską kartą? Czy on czasem nie powinien w ramach równouprawnienia mieć czasem więcej punktów niż as?
kotek91 pisze:Mazemi-jeśli chodzi o mnie to ja mam zawsze swoje zdanie bo jestem dowartościowany i ludzie w pracy i znajomi mnie lubią.Natomiast Ty w pracy jak i na forum jesteś tylko pionkiem ,także twoje zdanie się nie liczy..... 8)

Awatar użytkownika
Yoda
gwiazda północy
gwiazda północy

Postautor: Yoda » 08.01.2018 01:15:10

Sorry, ale samo użycie słowa feminazizm jest żenujące i poniżej jakichkolwiek cywilizowanych standardów dyskusji. A widzę, że przewija się dość często.

Wróć do „1.2. Światopogląd”