Upadek feminizmu?

Wszelkie dyskusje światopoglądowe, jak topnienie lodowców wpływa na dietę w San Escobar.
Awatar użytkownika
Radek26
R.I.P.
R.I.P.

Postautor: Radek26 » 12.07.2015 06:12:14

Mi się nie podoba ta niespójność z ulubieńcem.
Dziwi mnie, że nikt nie poprawił tego błędu na ulubieniec/ulubienica.
Dyskryminacja płci żeńskiej jest tutaj bardzo widoczna.
Wystarczy, że w ZOO mówimy:
Papuga Ara (tutaj podwójna dyskryminacja: Papuga i Ara), Harpia Wielka (też podwójna dyskryminacja, bo Harpia i Wielka) czy Sowa Śnieżna (ten sam przypadek, bo Sowa i Śnieżna).
ZOO ornitologiczne, chyba nie jest wszędzie mile widziane.........
Nieładnie jest widzieć, jak się dyskryminuje ptaki wśród całej populacji różnorodności fauny. :(
Pragnąłbym zauważyć, że Harpia Wielka jest zagrożona wyginięciem a niemile jest dyskryminować kilkaset samców populacji tego gatunku. :(
Z gatunków harpiowatych zostało 300 sztuk małpożera, a też kwitnie tutaj ornitologiczna dyskryminacja samic i to nielicznych, które mogą zapewnić przetrwanie gatunku........... :(
Grafika zamieszczona przez mare też mnie niepokoi, gdyż:
na fotce są tylko rasy psów pochodzące od rzeczowników męskosobowych: jest mops, pudel średni i wyżeł weimarski.......może dlatego jest mowa o ulubieńcu a nie o ulubienicy ? :(
Czemu nie zamieszczono suk: foksterierki krótkowłosej, pinczerki austriackiej czy łajki rosyjsko-europejskiej ?
Czyżby gatunki psów pochodzące od rodzaju żeńskiego były niemile widziane..........? :(
Obrazek

Awatar użytkownika
czarnemorze
wyjadacz
wyjadacz

Postautor: czarnemorze » 14.07.2015 00:09:09

Wg mnie też jest bez sensu i irytujące to używanie formy męskiej i żeńskiej zamiast ''zbiorowej''. Zauważyłem, że na queer też tak ciągle robią. Bez sensu i na siłę.

Awatar użytkownika
kaylan
starszy gejowy
starszy gejowy

Postautor: kaylan » 14.07.2015 00:24:33

mnie najbardziej rozwalało jak przy okazji jakiegoś homoeventu mówili nasza gościna :D to jest nawet durniejsze od ministry i premiery(moje poprzednie faworyty), ale często spotyka się to z kontrą i kpiną w komentarzach 8)

Awatar użytkownika
Kawa
Arcybiszkopt
Arcybiszkopt

Postautor: Kawa » 14.07.2015 10:23:18

czarnemorze pisze:Wg mnie też jest bez sensu i irytujące to używanie formy męskiej i żeńskiej zamiast ''zbiorowej''. Zauważyłem, że na queer też tak ciągle robią. Bez sensu i na siłę.

Nie tylko queer. Czytałem kiedyś historię izraelskiego wywiadu. Było to tłumaczenie z hebrajskiego - i tłumacz konsekwentnie używał formy "kobiety i mężczyźni", pisząc o osobach pracujących w wywiadzie. No, tyle że Siły Obronne Izraela są armią gender - przewidują służbę zarówno dla mężczyzn, jak i dla kobiet. A dodatkowo udzielają pełnego wsparcia żołnierkom i żołnierzom LGBT. :-)

A jeśli chodzi o gramatykę - w hebrajszczyźnie rodzaj męski i żeński mają na przykład czasowniki w czasie teraźniejszym (podobnie do polskiego czasu przeszłego: "pisałem - pisałam"), zaimki ("ty" ma rodzaj męski i żeński).
Na przykład: zwrot "Kocham Cię" słowniki polsko-hebrajskie przekładają jako "Ani ohew otach" (אֲנִי אוֹהֵב אוֹתָךְ) - mężczyzna do kobiety, oraz "Ani ohewet otcha" (אֲנִי אוֹהֶבֶת אוֹתְךָ) - kobieta do mężczyzny. "Ch" i "h" czytamy tak samo.
Nas powinny interesować zwroty: "Ani ohew otcha" (אֲנִי אוֹהֵב אוֹתְךָ) - mężczyzna do mężczyzny :-) , oraz "Ani ohewet otach" (אֲנִי אוֹהֶבֶת אוֹתָךְ) - kobieta do kobiety. :-)
Ceterum censeo konserwa winna być zniszczona!

Awatar użytkownika
regysky
Administrator
Administrator

Postautor: regysky » 14.07.2015 11:42:22

Czy język ma aż taką moc sprawczą, by wpływać na ludzkie serca i kruszyć skały patriarchalnej ciemnoty? (och, jak ślicznie napisałem :P). Nie podoba mi się, że łamiemy reguły językowe podporządkowując je pewnej wizji. Gdyby zmiana języka miała wpływać na zachowanie ludzi w sprawach bardziej fundamentalnych - to ok, ale dopóki nie wykracza poza manifestację na przekór uznanej fleksji i gramatyce, nie jestem przekonany. Innymi słowy, wydaje mi się, że ktoś skupia się na niewłaściwym aspekcie nierówności związanej z płcią (czy na serio mówienie o zwierzętach on/ona ocali je (ich?) od koszmaru codzienności? Zwłaszcza w przypadku zwierząt, gdzie płeć ma znaczenie drugorzędne. O ile do 'psycholożki' i 'inżynierki' się przyzwyczajono (i tu nie mam większych zastrzeżeń), to niektóre nowe pomysły językowe są niezbyt fortunne.

kaylan pisze:mnie najbardziej rozwalało jak przy okazji jakiegoś homoeventu mówili nasza gościna

W TOK FM jedna biedaczka się zatkała, gdy miała utworzyć rodzaj żeński w liczbie mnogiej (akurat przyszły dwie panie). Gościny? Gościce?

Wreszcie, mamy pewne obszary działalności, w której należy posługiwać się językiem polskim i stosować do jego reguł. Do takich obszarów należy wszytko to, co związane jest z państwowością (więc i ulotka wydana przez urząd miejski powinna respektować język polski). To samo dotyczy mediów i dziennikarstwa, które powinny posługiwać się poprawną polszczyzną (o co obecnie coraz trudniej). Tak na marginesie, to Miś Uszatek (Misia Uszatkowa) posługiwał się ładnym (choć nienaturalnym) językiem, podczas gdy nowe bajki aplikują dzieciom często świadomie różnoraki bełkot wynikający ze stylizacji językowej. Nie zapominajmy też, że Czerwony Kapturek była kobietą!

Na marginesie, to jak się ma to z innymi językami fleksyjnymi? W języku czeskim rodzaj żeński jest bardziej akcentowany (profesor/profesorka, nawet nazwiska są odmieniane tj. z męskiej na żeńską i to oficialnie), ale tam nie spotkałem się z takim nastawieniem do równoważenia obecności zaimków osobowych męskich i żeńskich (zwłaszcza w przypadku zwierząt). Swoją drogą czy w języku polskim również nie mamy odmiany rodzaju męskiego w podziale na ożywiony i nieożywiony? A co z rodzajem żeńskim? To jest skandal i dyskryminacja!
Polish priest blessing “an important road” in the Radom county. Dąbrówka Połężna, 2012.

Awatar użytkownika
Hebius
jaszczomp
jaszczomp

Postautor: Hebius » 14.07.2015 11:57:47

W TOK FM jedna biedaczka się zatkała, gdy miała utworzyć rodzaj żeński w liczbie mnogiej (akurat przyszły dwie panie). Gościny? Gościce?

lp. gościówa - lm. gościówy

Od razu też widać, że to równe, mądre babki :D
    Hej! hej! mołodyciu ty hoża,
    Luli, luli, piękna królewno!
    Przyjdzie hrabia bogaty zza morza, hej!
    Utuli, utuli, na pewno, hej!

Awatar użytkownika
mare
NAAWSW
NAAWSW

Postautor: mare » 15.07.2015 18:12:33

W pewnym sensie to porażka całego środowiska - nie udało się zmienić tego, co faktycznie jest ważne (np. nierówność w zarobkach), więc zajmuję się problemami zastępczymi i walką o równość płci u zwierząt.

Awatar użytkownika
czarnemorze
wyjadacz
wyjadacz

Postautor: czarnemorze » 16.07.2015 00:11:10

Czyli mówicie, że nasze rodzime organizacje LGBT i feministyczne się ośmieszają na siłę robiąc problem z formami żeńskimi i męskimi...

Awatar użytkownika
blumsztajn
wyjadacz
wyjadacz

Postautor: blumsztajn » 16.07.2015 09:53:56

Nie ośmieszają się. Ale jednak to sprawa drugorzędna, a nawet marginalna.
Moim zdaniem niektórzy wpadają w pułapkę hiperpoprawności politycznej. I to jest śmieszne, a nie groźne, nie ma tu spisku potwora dżędera.
Nie warto tym się zajmować na poważnie.
Natomiast popierać feministki i ruch LBGT warto i trzeba, bo o słuszną sprawę walczą: o wolność i równość.
Obrazek
"Człowiek jest złym zwierzęciem. I to jest zasada. Żaden człowiek, kiedy jest silny, nie jest dobry.''
Marek Edelman

Awatar użytkownika
czarnemorze
wyjadacz
wyjadacz

Postautor: czarnemorze » 25.09.2015 23:55:03

No nie wiem czy nie groźne, bo przez to ośmieszają się ogólnie w ujęciu opinii publicznej, tak samo zresztą jak rozdrabnianie się na ''LGBTQIAPC qwerty''.

Awatar użytkownika
shane82
supernowa
supernowa

Postautor: shane82 » 06.10.2015 21:34:01

"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Beniamin Franklin
V1, Rotate, V2, positive climb, gear up

Awatar użytkownika
mare
NAAWSW
NAAWSW

Postautor: mare » 24.11.2015 22:29:18

Straszny program leci na Tokfm... Dwie «gościcie» (sic!) pierniczą o męskich i żeńskich zawodach. Naturalnie wszystko jest wynikiem stereotypów, nie ma czegoś takiego jak płeć biologiczna, nawet udało im się powiedzieć, że mężczyźni i kobiety myślą w ten sam sposób...

Awatar użytkownika
kaylan
starszy gejowy
starszy gejowy

Postautor: kaylan » 27.11.2015 19:43:08

https://www.youtube.com/watch?v=lcYbPWRl-XI
Przegięty wykładowca ukazuje miedzy innymi hipokryzje i podwójne standardy feministycznej politpoprawności, pozostałe dygresje są dyskusyjne :P
Z uwagi na styl wypowiedzi, pewnym sensie nadaje się też do "co mnie rozbawiło" :P

Awatar użytkownika
uzytkownik_konta
gejlord
gejlord

Postautor: uzytkownik_konta » 27.11.2015 21:30:11

Niekoniecznie podwójne standardy feministycznej politpoprawności, ale podwójne standardy w ogóle. Z jednej strony quasi-feministek z podwójnymi standardami (nie mylić z dyskryminacją pozytywną), ale z drugiej strony - bardziej, powiedzmy, konserwatywnych osób, dla których kobieta "proponująca pewną transakcję" (cytując samego prelegenta) to dziwka, ale robiący to samo mężczyzna - to coś a'la samiec alfa czy inny maczo. Także ten...

Awatar użytkownika
kaylan
starszy gejowy
starszy gejowy

Postautor: kaylan » 28.11.2015 12:09:29

Niekoniecznie podwójne standardy feministycznej politpoprawności,

Co jest dla ciebie niezrozumiałe w
ukazuje miedzy innymi
i
pozostałe dygresje są dyskusyjne
? :P

dyskryminacją pozytywną

Nie wiem czy już coś na ten temat nie pisano tutaj, ale jak na Odyna dyskryminacja może być pozytywna? Chcecie znowu krzywdzić obecnie żyjących ludzi na podstawie cech nie związanych z rozważaną kwestią by się wam jakieś tabelki zgadzały, wydumane w aroganckich i oszalałych umysłach, być może jakoś odwołując się do ludzi z zamierzchłej przeszłości. :? Nie spodziewałem się że założenia które zrodziły np getto ławkowe będą popularne w 21 wieku.

Awatar użytkownika
uzytkownik_konta
gejlord
gejlord

Postautor: uzytkownik_konta » 28.11.2015 14:25:18

Właśnie nie chciałem specjalnie wchodzić w temat dyskryminacji pozytywnej - tzn. tego czy jest ona moralnie słuszna i pragmatycznie uzasadniona. Chciałem tylko zaznaczyć że jest to inne zjawisko niż zwykła głupota :P
kaylan pisze:Co jest dla ciebie niezrozumiałe w
ukazuje miedzy innymi
i
pozostałe dygresje są dyskusyjne
? :P

To jest bardzo zrozumiałe: rozumiem że "ukazuje między innymi [podwójne standardy feministycznej politpoprawności]" oznacza że standardy te są rzeczywiście ukazywane (obok innych zjawisk). A tymczasem ja twierdzę że nie są w tej formie ukazywane w ogóle :P

Awatar użytkownika
blumsztajn
wyjadacz
wyjadacz

Postautor: blumsztajn » 28.11.2015 14:46:03

Jaki śliczny ten wykładowca! I jaki mądry!
Rozmarzyłem się..
Ktoś taki mógłby mnie poniżać i gnębić, i wykluczać :twisted:
Obrazek

"Człowiek jest złym zwierzęciem. I to jest zasada. Żaden człowiek, kiedy jest silny, nie jest dobry.''

Marek Edelman

Awatar użytkownika
kaylan
starszy gejowy
starszy gejowy

Postautor: kaylan » 28.11.2015 16:22:23

A tymczasem ja twierdzę że nie są w tej formie ukazywane w ogóle

Ok, widocznie interpretujemy to inaczej, dla mnie np ostatni przykład z oprotestowaniem reklamy samochodu to idealny przykład tego co napisałem. :P Ale niech każdy obejrzy i interpretuje po swojemu.

blumsztajn pisze:Jaki śliczny ten wykładowca! I jaki mądry!
Rozmarzyłem się..
Ktoś taki mógłby mnie poniżać i gnębić, i wykluczać :twisted:

Nie bardzo rozumiem, czemu uznałeś za stosowne by przy okazji dyskusji o filmiku podzielić się tego typu fetyszami, myślałem że po gimnazjum się wyrasta z pisania pod filmikami komentarzy w stylu "ruchałbym, aż by wióry leciały" lub "ależ załadowałbym w te cyce" :roll: :P

Awatar użytkownika
mare
NAAWSW
NAAWSW

Postautor: mare » 05.03.2016 00:36:47

Pamiętacie ten skandal?

Obrazek

Prawdopodobnie pierwsza taka konferencja w Polsce, a może nawet na świecie. Nic dziwnego, mówią feministki, bo to "promowanie dyskryminacji płciowej" i "seksizm". Jest dokładnie odwrotnie - przekonują organizatorzy spotkania na Uniwersytecie Wrocławskim, którzy zamierzają debatować o tym, czy napięcie przedmiesiączkowe może być okolicznością łagodzącą w trakcie procesu sądowego, czy testament samobójczyni sporządzony w trakcie PMS jest ważny i o "patologicznej głuchocie kobiet w pierwszych dniach miesiączki". (http://www.tvn24.pl)

Jak widać duch seksizmu krąży po Europie i nawet po UK:

Masz okres i źle się czujesz? Idź do domu! Ta firma chce wprowadzić takie przepisy.
1. Brytyjska firma Coexist wprowadzi "politykę menstruacyjną"
2. Pracowniczki będą mogły wziąć wolne w czasie okresu
3. Coexist namawia inne firmy, by włączyły się do akcji

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... adzic.html

Awatar użytkownika
kaylan
starszy gejowy
starszy gejowy

Postautor: kaylan » 05.03.2016 19:01:37

Zawsze mnie dziwiło, że niektóre kobiety(na szczęście nie wszystkie, feministki to rozwrzeszczana mniejszość) tak utyskiwały jak to cały charakter im się zmienia w czasie tego pms, czy jak to drażliwe są i im trzeba to wszystko wybaczyć bo hormony, a jednocześnie utyskują, że mało kobiet na kierowniczych stanowiskach, różne pensje itp Strzał do własnej bramki, ja bym nie brał na kierownicze stanowisko osobę, która jak sama przyznaje regularnie jest niezrównoważona emocjonalnie i psychiczne. No ale cóż, w feminizmie tak ciężko znaleźć logikę jak wodę na pustyni albo działanie testosteronu u Nathiego :P
Ostatnio zmieniony 05.03.2016 19:10:57 przez kaylan, łącznie zmieniany 1 raz.

Wróć do „1.2. Światopogląd”