Służba wojskowa

Wszelkie dyskusje światopoglądowe, jak topnienie lodowców wpływa na dietę w San Escobar.

Jakie masz zdanie dotyczące służby wojskowej

Tylko mężczyźni powinni być objęci tym obowiązkiem i nie jest to przejaw dyskryminacji
10
22%
Tylko mężczyźni powinni być objęci tym obowiązkiem, jest to przejaw dyskryminacji i powinny być za to jakieś przywileje
4
9%
To przejaw dyskryminacji
31
69%

Liczba głosów: 45

Awatar użytkownika
mikul_89
gejątko
gejątko

Służba wojskowa

Postautor: mikul_89 » 06.03.2013 18:08:36

Witam,
proszę o wyrozumiałość, ale zadaję to pytanie na tym forum, bo stereotypowo myślę, że homoseksualni mężczyźni (podobnie jak kobiety) mogą mieć większe skłonności feministyczne lub maskulinistyczne.
A docelowe pytanie brzmi: co sądzicie o powszechnym obowiązku wojskowym, który dotyczy wyłącznie mężczyzn. Dla jasności jest on tylko zawieszony, nie został zlikwidowany.
Dotyczy on tylko mężczyzn, ponieważ (oficjalna opinia MSWiA) służba wojskowa jest wyczerpująca fizycznie i stanowi zagrożenie dla zdrowia i życia, dlatego nie powinny wykonywać jej kobiety. To oczywiście kłamstwo, ponieważ chętne kobiety mogą iść do wojska. Ale nie muszą. Podobnie jak mogą decydować o swoim ciele i życiu.
Mężczyźni nie mają takiej szansy. A jak nie chcieli kiedyś służyć, to za karę albo szli do więzienia lub wykonywali prace na rzecz społeczeństwa.
Czekam na Wasze opinie. W razie czego studiuję w Łodzi, i jeśli byłby ktoś zainteresowany tym to chętnie się spotkam.

Awatar użytkownika
Snape
gejlord
gejlord

Postautor: Snape » 06.03.2013 18:23:27

tylko mężczyźni, przecież jak kobieta chce to może sama się zgłosić. Mikul a przewidujesz odwieszenie tego? Mnie to tak czy inaczej nie dotyczy już z 3 grupą nsp. ;]

Awatar użytkownika
mikul_89
gejątko
gejątko

Postautor: mikul_89 » 06.03.2013 18:31:54

Snape pisze:tylko mężczyźni, przecież jak kobieta chce to może sama się zgłosić. Mikul a przewidujesz odwieszenie tego? Mnie to tak czy inaczej nie dotyczy już z 3 grupą nsp. ;]

To co się planuje dotyczy tych, którzy już w wojsku byli. Nie zmienia to faktu, że w przypadku dojścia do władzy PiS czy SP, wszyscy pójdziemy na 9 miesięcy w kamasze. Przynajmniej tak zawsze planowali, niezależnie od tego, czy ktoś podejmuje studia czy nie.
No właśnie, jak kobieta chce. Ona ma wolną wolę. W przeciwieństwie do nas.

Awatar użytkownika
mess
Grumpy Fag
Grumpy Fag

Postautor: mess » 06.03.2013 18:34:22

Zawsze mnie to bulwersowało. Ja rozumiem, że państwo musi się bronić, ale ja bym nie był w stanie iść do wojska.
Kropla goryczy
Na dnie pustej czary
Tylko trochę nieszczęśliwi

Awatar użytkownika
zamkniety111
starszy gejowy
starszy gejowy

Postautor: zamkniety111 » 06.03.2013 18:35:07

A po co to komu? Nikt nie powinien być zmuszany.

Awatar użytkownika
mikul_89
gejątko
gejątko

Postautor: mikul_89 » 06.03.2013 18:39:20

Oddawajcie proszę głosy w sondzie. Podobne pytania zadane są na innych forach, a już niedługo ruszy stron internetowa na ten temat.

Awatar użytkownika
Mazemi
gwiazda północy
gwiazda północy

Postautor: Mazemi » 06.03.2013 18:40:21

Chętnie powiesiłbym za jaja tego, kto zlikwidował dobrowolne szkolenie wojskowe studentów :@

Awatar użytkownika
zamkniety111
starszy gejowy
starszy gejowy

Postautor: zamkniety111 » 06.03.2013 18:44:44

Nie zagłosuję w ankiecie, bo żadna odpowiedź mi nie pasuje. Nie uważam, żeby to była dyskryminacja, po prostu nie podoba mi się pomysł, żeby był to obowiązek.

Awatar użytkownika
diverso
młodszy wyjadacz
młodszy wyjadacz

Postautor: diverso » 06.03.2013 18:50:36

To nie jest dyskryminacja to jest niewolnictwo. Kto im dał prawo zamykać na kilka miesięcy (kiedyś lat) ludzi którzy nie popełnili żadnego przestępstwa i jeszcze poddawać ostrym ćwiczeniom fizycznym i psychicznemu znęcaniu?
Każdy człowiek jest wolny i ma własną wolę a jak już napisano wcześniej zmuszanie do odbycia służby wojskowej odbiera wolną wolę. Moim zdaniem jest to przymusowe ograniczenie wolności które nadaje się do sądu. Wszyscy którzy odbyli służbę pod przymusem powinni dostać odszkodowanie jak więźniowie którzy byli niesłusznie skazani.
In my life, like a song I will still hear you

Awatar użytkownika
Gonzo-pl
starszy wyjadacz
starszy wyjadacz

Postautor: Gonzo-pl » 06.03.2013 18:55:01

Uogólnieniem jest zdanie, że kobieta ma wybór. Nie każda i nie zawsze.
Są zawody (np. pielęgniarka), w których kobiety zostają wcielone do wojska. Otrzymują książeczkę wojskową, odbywają szkolenia, ćwiczenia, poligony. Zasadniczej służby wojskowej nie odbywały, ale na wypadek mobilizacji (nie tylko wojny) zobowiązane są stawić się w wyznaczonej jednostce, lub cywilnej placówce lecznictwa.

diverso pisze: odbiera wolną wolę.

:o
Po co ja w tym wojsku byłem. :D
Największym złem, jakie mogłoby przydarzyć się człowiekowi, byłoby zacząć źle myśleć o sobie.
Goethe

Awatar użytkownika
Roize
starszy forumowy
starszy forumowy

Postautor: Roize » 06.03.2013 18:57:58

Czasy się zmieniły, świat się zmienił. Armia z poboru to może była dobra za cara. Dyskryminacja czy nie, to równie dobrze można by pytać o kapłaństwo, górnictwo i podobne. Teraz jeśli w ogóle, to tylko zawodowa, wąsko specjalizowana armia.

Awatar użytkownika
mikul_89
gejątko
gejątko

Postautor: mikul_89 » 06.03.2013 19:03:46

Gonzo-pl pisze:Uogólnieniem jest zdanie, że kobieta ma wybór. Nie każda i nie zawsze.
Są zawody (np. pielęgniarka), w których kobiety zostają wcielone do wojska.

Ma wybór- wybierając ten zawód wiąże się on ze szkoleniem. Facet nie ma- fiuta sobie nie odetnie :P

Awatar użytkownika
CryBoy
supernowa
supernowa

Postautor: CryBoy » 06.03.2013 20:16:38

Ciekawe czy jakby PiS doszedł do władzy, odwiesił zasadniczą sw a np. jałowa stara panna Pawłowicz została szefem MON to wcieliłaby Grodzką czy nie? ;)
Tak trochę offtopowo ale mnie frapuje :D
Obrazek

timtam12

Postautor: timtam12 » 06.03.2013 20:34:20

W wojsku nie ma demokracji, może to i przejaw dyskryminacji, a może i nie, guzik mnie to obchodzi. Wojna to gówniana sprawa, armia kieruje się swoimi prawami. Powszechna służba jest po to by szkolić masy i mięso armatnie. Widać ktoś obliczył, że chłopów starczy w armii by prowadzić wojnę, ale prowadzenie wojny to nie tylko armia, ktoś musi zapierdalać w firmach, fabrykach itp. Na wypadek mobilizacji, kobiety gdy będzie potrzeba, będą tak czy tak powoływane.
Rozprawianie nad dość kuriozalnymi zachciankami feministycznymi, w kwestii czegoś co jest obecnie zawieszone, a gdy zostanie odwieszone, to będzie akurat czas by myśleć nad takimi pierdołami, uważam za duperelowate.

Awatar użytkownika
Palpatine
Argent Crusader
Argent Crusader

Postautor: Palpatine » 06.03.2013 21:46:30

Roize pisze:Czasy się zmieniły, świat się zmienił. Armia z poboru to może była dobra za cara. Dyskryminacja czy nie, to równie dobrze można by pytać o kapłaństwo, górnictwo i podobne. Teraz jeśli w ogóle, to tylko zawodowa, wąsko specjalizowana armia.

podpisuję się pod tą rozsądną wypowiedzią.

Ale co do tematu: skoro mowa jest o poborze powszechnym, to nie widzę absolutnie żadnego powodu, dla którego miałby on nie obejmować kobiet.
Bez przesady, przeciętnie sprawna kobieta spokojnie poradzi sobie na szkoleniu i z bronią - co od lat udowania armia Izraela (w skali masowej) i inne armie (w skali nieco mniejszej).
Jeśli powszechny pobór to taki narpawdę powszechny.

Ale oczywiście poboru w ogóle być nie powinno bo jest bezsensowny

timtam12

Postautor: timtam12 » 06.03.2013 21:50:57

No ale armia Izraela to trochę inna sprawa. Małe państwo, tzw. oblężona twierdza. Oni są wręcz zmuszeni do tego.

Awatar użytkownika
Palpatine
Argent Crusader
Argent Crusader

Postautor: Palpatine » 06.03.2013 21:53:08

jasne, masz rację, ale chodziło mi o to, że - zmuszone czy nie - kobiety w armii Izraela radzą sobie jednak co do zasady równie dobrze jak mężczyźni.
Wydaje mi się zatem, że nie ma ani fizycznych ani psychologicznych powodów, dla którego kobiety nie miałyby być poddane poborowi.

timtam12

Postautor: timtam12 » 06.03.2013 22:04:08

Pewnie że radzą, przecież dziś mamy kobiety w armii, radzą sobie. Tylko po co? po co w poborze? po co zmieniać prawo które tych kobiet nie obejmie jak i nie obejmuje mężczyzn, bo jest zawieszone. Pobór nastąpi na wypadek kryzysu, a wówczas sprawy równouprawnienia nie wiem czy będą priorytetem, zważywszy, że kobiety mogą być w armii jako ochotniczki. Dla zasady? dla zasady na wypadek kryzysu? nie, coś mi nie pasi.

Awatar użytkownika
mikul_89
gejątko
gejątko

Postautor: mikul_89 » 07.03.2013 13:57:03

timtam12 pisze: Tylko po co? po co w poborze? po co zmieniać prawo które tych kobiet nie obejmie jak i nie obejmuje mężczyzn, bo jest zawieszone. Pobór nastąpi na wypadek kryzysu, a wówczas sprawy równouprawnienia nie wiem czy będą priorytetem, zważywszy, że kobiety mogą być w armii jako ochotniczki. Dla zasady? dla zasady na wypadek kryzysu? nie, coś mi nie pasi.

No właśnie na wypadek kryzysu. Skoro jedni muszą, to dlaczego inni nie, jeśli i tak mogą to robić? Takie prawo właśnie pokazuje, że teoretycznie najbardziej uprzywilejowana grupa jest grupą bez prawa do głosu.

Awatar użytkownika
Robespierre
Araneus Rex
Araneus Rex

Postautor: Robespierre » 07.03.2013 15:45:04

Służba wojskowa w ogóle nie powinna być obowiązkowa, a jeśli już musi - to wyłącznie w modelu izraelskim, gdzie dotyczy obu płci. Jest to jedyny model sensowny z perspektywy tego, jak chcielibyśmy współcześnie kreować normy kulturowe w społeczeństwie, ograniczając negatywne konsekwencje tych dziś istniejących.

Mojej opcji w ankiecie nie ma.
Maximilien de Robespierre pisze:Ukarać oprawców ludzkości jest łaską, wybaczyć im byłoby okrucieństwem

Wróć do „1.2. Światopogląd”