Raelianizm - kosmiczna religia przyjazna gejom

Wszelkie dyskusje światopoglądowe, jak topnienie lodowców wpływa na dietę w San Escobar.
Awatar użytkownika
Raelianin
gejątko
gejątko

Raelianizm - kosmiczna religia przyjazna gejom

Postautor: Raelianin » 24.04.2012 09:24:38

GENEZA RUCHU RAELIAŃSKIEGO

13 grudnia 1973 roku, młody dziennikarz francuski Claude Vorilhon został skontaktowany przez przedstawiciela cywilizacji pozaziemskiej. Ten przybysz z kosmosu nadał temu dziennikarzowi imię RAEL i podyktował mu PRZESŁANIE zaadresowane do wszystkich ludzi na Ziemi.
Ruch Raeliański został założony krótko potem przez ludzi, którzy zapoznali się z treścią tego PRZESŁANIA i zrozumieli jego znaczenie i wagę dla rozwoju ludzkości.
Raelianie działali początkowo we Francji, następnie, wraz z tłumaczeniem PRZESŁANIA RAELIAŃSKIEGO na inne języki, Ruch Raeliański zakładał swoje filie w innych krajach. Obecnie na świecie Ruch Raeliański liczy blisko 80000 członków.

PRZESŁANIE OD PRZYBYSZÓW Z KOSMOSU

Z tego PRZESŁANIA dowiadujemy się życie na Ziemi nie było dziełem nadprzyrodzonego Boga, ani wynikiem przypadku ewolucji. Dawno temu na Ziemi, istoty z innej planety stworzyły wszelkie formy życia i człowieka (na ich "obraz i podobieństwo") za pomocą inżynierii genetycznej i syntezy DNA (kwasu deoksyrybonukleinowego). Istoty te były brane za bogów przez pierwotnych ludzi. Jest o nich mowa we wszystkich starych legendach, mitach, religiach. W Biblii są oni nazywani ELOHIM. Jest to słowo starohebrajskie w liczbie mnogiej znaczące "ci, którzy przybyli z nieba", które niesłusznie zostało przetłumaczone na liczbę pojedynczą "Bóg".

Pozostawiwszy nas, abyśmy sami dokonywali postępów, zdecydowali się od czasu do czasu wysyłać do nas - lub kontaktować - PROROKÓW : założycieli dawnych religii jak Mojżesz, Jezus, Budda, Mahomet i wielu innych.. Byli to ludzie specjalnie wybrani do misji głoszenia przesłania odpowiadającego danej epoce. JEZUS był synem jednego z nich i ziemianki Marii.

Teraz gdy sami odlatujemy w kosmos, używamy energii atomu i poznajemy tajniki biologii, nastała ERA APOKALIPSY: APOKALIPSA od greckiego słowa Apocalupsys nie oznacza "koniec świata" ale "Objawienie" Jest to obecna epoka, gdzie możemy racjonalnie i naukowo zrozumieć jak zostaliśmy stworzeni. Dlatego ELOHIM zdecydowali się powierzyć przesłanie jednemu z nas: młodemu francuzowi, którego nazwali RAEL.

Ruch Raeliański ma dwa cele: informować ludzi o tym PRZESŁANIU oraz wybudować AMBASADĘ do której oficjalnie powrócą ELOHIM.

Więcej o Przesłaniu dowiecie się z tego filmu:
link: www.youtube.com/watch?v=8_FmRZEYa1Q (z polskimi napisami)

Natomiast treść PRZESŁANIA w jęz. polskim można ściągnąć za darmo w postaci książki w PDF:
link http://pl.rael.org/download.php?view.37

Stosunek RAELIANIZMU do ludzi o innej orientacji seksualnej:

Z książki pt. "Powitajmy naszych ojców z kosmosu" możemy wyczytać:

" Pytanie: Jakie stanowisko zajmuje raelianizm wobec homoseksualizmu?
Odpowiedź: Jest ono proste: Każdy ma prawo dysponować swoim ciałem wedle swojego upodobania. Homoseksualizm nie jest postępowaniem normalnym lub nienormalnym. Każdy powinien prowadzić swoje własne życie seksualne w harmonii ze swoimi gustami i naturalnymi upodobaniami. Zróżnicowanie płciowe każdego osobnika w łonie matki, daje się zauważyć nieco później, i są męscy mężczyźni, mężczyźni posiadający cechy bardziej kobiece, kobiety z cechami męskimi oraz kobiety bardzo kobiece ze wszystkimi możliwymi stanami pośrednimi, które są trudne do wyobrażenia. Wszystko to jest genetyczne i mieć pretensję do homoseksualisty, że jest homoseksualistą, jest tak samo bezsensowne jak mieć pretensję do człowieka, że jest człowiekiem, lub do kota, że jest kotem. Są zresztą zwierzęta, które posiadają skłonności homoseksualne i nierzadko na wsi można być świadkiem stosunków homoseksualnych między psami, bydłem lub kogutami. Homoseksualizm jest równie naturalny jak pies lub kura są naturalne.
To, co z pewnością nie jest naturalne, to zmuszanie innych do tego, by mieli identyczne upodobania seksualne. Robią to generalnie ci, którzy prześladują tych ludzi, którzy są inni i nie chcą przystosować się do norm. Przeważnie to ci sami, którzy popierają rasizm, tradycjonalizm i militaryzm.
Dyskryminacja homoseksualistów jest pewną formą rasizmu. Wypływa ona z ludzi, którzy mają ubogie własne życie seksualne i którzy nie mogą znieść myśli, że inni mogą mieć udane życie seksualne w inny sposób.
Ci sami ludzie, którzy potępiają homoseksualizm, przebaczą bardzo łatwo mężczyźnie, który zgwałcił kobietę, a to właśnie jest haniebnym przestępstwem. Wśród przewodników raeliańskich są homoseksualiści, kobiety i mężczyźni, heteroseksualiści oraz biseksualiści czujący się dobrze w swoim ciele, ponieważ są świadomi, iż kocha się ich takich, jacy są i że mogą dysponować swoim ciałem wedle swoich upodobań w braterstwie, co żadna inna religia nie jest im w stanie dać. Jak można być nadal rzymskim katolikiem, kiedy słyszy się watykańskiego uzurpatora, jak potępia homoseksualizm i odmawia kobietom kapłaństwa. Dwa dowody rasizmu, które przyczyniają się do zobaczenia prawdy przez tych, którzy mają oczy."

Na koniec, portal wewnętrznej raeliańskiej organizacji "Aramis" promującej miłość i tolerancję względem mniejszości seksualnych:
www.raeliangay.org

W ramach akcji niesienia powszechnej szczęśliwości na forum poprzez eliminację WERSALIKÓW dokonałam modyfikacji tytułu.
Molly
Edycja dokonana 10.03.2016

Kosmita

Postautor: Kosmita » 24.04.2012 10:26:55

Bardzo interesujące, czytałem już kiedyś na ten temat.
Tylko cały czas nurtuje mnie jedno pytanie.....
Raelianie uważają, iż całe życie na Ziemi, włącznie z ludźmi, zostało naukowo zaprojektowane i stworzone wskutek syntezy DNA oraz inżynierii genetycznej przez podobną do naszej, lecz technologicznie bardziej zaawansowaną, pozaziemską cywilizację nazywaną Elohim.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Raelizm

Kto zaprojektował i stworzył lud Elohim?

Awatar użytkownika
Raelianin
gejątko
gejątko

Postautor: Raelianin » 24.04.2012 17:17:26

Kosmita pisze:Kto zaprojektował i stworzył lud Elohim?

Przybysze z Kosmosu, nasi stwórcy zostali stworzeni przez inną rasę kosmitów we wszechświecie, która została stworzona przez jeszcze inną rasę kosmitów, która .... itd... w nieskończoność.

Elohim - nasi stwórcy, odkryli że wszechświat jest nieskończony w przestrzenii i czasie: to znaczy nigdy nie miał początku, ani nie będzie mieć końca. Od zawsze panuje wieczny cykl tworzenia życia: oznacza to że nie było nigdy początku życia we wszechświecie, ani początku wszechświata, skoro istniał on od zawsze: życie i rozumne rasy istniały od zawsze. Oznacza to również, że my sami kiedyś będziemy tworzyć życie na innych planetach. to jest właśnie nieskończoność w czasie.

Elohim w tym Przesłaniu nauczają nas też, że to, co nasi naukowcy nazywają "wszechświatem" to tak naprawdę tylko zaledwie cząsteczka ogromnego atomu znajdującego się w ciele ogromnej istoty, która żyje na planecie znajdującej się w jeszcze większym wszechświecie, który jest cząsteczką jeszcze większego atomu itd... w nieskończoność . Tak samo cząsteczki w naszych atomach to tak naprawdę mikrowszechświaty, gdzie istnieją planety, żyją istoty ( też tworzone przez inne istoty, bo podlegające też prawu nieskończoności w czasie) składające się z jeszcze mniejszych atomów itd... w nieskończoność. Na zasadzie fraktali.

Dlatego też raelianizm jest światopoglądem bez Boga, tzn. wyznaje ateizm, ponieważ nie potrzeba żadnej nadprzyrodzonej ingerencji, skoro wszechświat jest sam w sobie nieskończony i wieczny. Elohim są istotami z krwi i kości takimi jak my, tyle tylko że bardziej zaawansowanymi technicznie i naukowo, a my również będziemy pewnego dnia tworzyć życie na innych planetach, i przez istoty, które stworzymy będziemy brani za "bogów"

Awatar użytkownika
Snape
gejlord
gejlord

Postautor: Snape » 24.04.2012 17:49:08

nie chce mi sie czytać tych bredni nawet

Awatar użytkownika
Grzegorz2586
wyjadacz
wyjadacz

Postautor: Grzegorz2586 » 24.04.2012 17:50:55

Co za brednie. Kolejne pranie mózgu :x

Kosmita

Postautor: Kosmita » 24.04.2012 17:53:03

Dla mnie to bardzo ciekawe. :)
Traktuję te opowieść, niestety niezgodnie z zamysłem autora wątku, jako piękny wytwór ludzkiego umysłu.
Aaaa.... I wolę wiedzieć więcej, niż mniej. :P

Awatar użytkownika
Mazemi
gwiazda północy
gwiazda północy

Postautor: Mazemi » 24.04.2012 17:55:31

Ja wolę "wiedzieć mniej" niż "wiedzieć" kompletne bzdury.
Ostatnio zmieniony 24.04.2012 23:42:44 przez Mazemi, łącznie zmieniany 1 raz.

Kosmita

Postautor: Kosmita » 24.04.2012 17:58:52

Da sie zauważyć, Mazemi.

Awatar użytkownika
Mazemi
gwiazda północy
gwiazda północy

Postautor: Mazemi » 24.04.2012 18:13:57

Kosmito, jeżeli już by mnie coś interesowało to źródła poznania tej religii.

Swoją drogą mamy XXI wiek, dwieście lat po Oświeceniu, a w taką religię jest w stanie uwierzyć 150.000 ludzi :o Rozumiem potęgę tradycyjnych wyznań, jeżeli ktoś wychował się w danej wierze to trudno mu ją odrzucić, zwłaszcza jeżeli istnieje silny nacisk społeczny. Ale wymyślanie kolejnych bzdur???

Awatar użytkownika
Raa
starszy wyjadacz
starszy wyjadacz

Postautor: Raa » 24.04.2012 18:15:15

Wolę Latającego Potwora Spaghetti.
Muszę ruszyć z miejsca, pójść na spotkanie własnego spełnienia...

Awatar użytkownika
nobrain
gejowy
gejowy

Postautor: nobrain » 24.04.2012 18:32:44

No cóż. Lepsze to niż chrześcijaństwo. :lol:
"-Więc Ken nie żyje, czyż nie? AIDS?
- Poślizgnął się na mydle.
- Cóż... Nigdy nie znasz dnia, ani godziny..."

footy pisze:To, że dorysowałem ci ryjek i uszy, nie znaczy, że jestem wrogiem

:lol:

Lynn

Postautor: Lynn » 24.04.2012 19:17:20

Nie tak tłumaczymy biblijne elohim. Sufiks wskazuje na liczbę mnogą ale ma odniesienie metafizyczne. Hebrajski wyróżnia aż 3 liczby i swobodnie nimi operuje w zależności od intencji np. niebo w Genesis także ma liczbę mnogą. Pierwszy raz spotykam się tak dziwaczą i nielogiczną argumentacją. Skoro w pierwszym zdaniu starohebrajskiej Biblii czytamy, że Bóg stworzył niebo, uznanie że słowa określające jego osobę są z tym spójne jest sprzeczne. Bogowie, którzy przyszli z nieba, stworzyli niebo i ziemię?

Awatar użytkownika
Peter
starszy wyjadacz
starszy wyjadacz

Postautor: Peter » 24.04.2012 20:25:59

Ufoludki stworzyly ludzi i inne organizmy, a potem podrzucily skamieliny dinozaurow pod ziemie. Brakuje troll-face'a na scianach w Lascaux (jak to sie spelluje?)...
agree with me or be wrong

Awatar użytkownika
vanilla_riba_boi
gejlord
gejlord

Postautor: vanilla_riba_boi » 24.04.2012 23:02:00

Peterek = MISZCZ! :D

Awatar użytkownika
mare
NAAWSW
NAAWSW

Re: RAELIANIZM - kosmiczna religia przyjazna gejom

Postautor: mare » 24.04.2012 23:33:43

Raelianin pisze: został skontaktowany przez

A co to za dziwoląg?

"was contacted" czy jak?

Awatar użytkownika
Elfriede
młodszy gejowy
młodszy gejowy

Postautor: Elfriede » 25.04.2012 00:25:02

Nie wiem, po co w ogóle zawracacie sobie głowę Panem Kopiuj-Wklej, który umieszcza tą samą treść na wszystkich forach, na jakie tylko ma okazję trafić.

890928

Postautor: 890928 » 25.04.2012 00:32:18

ja pierdole.

Awatar użytkownika
Elfriede
młodszy gejowy
młodszy gejowy

Postautor: Elfriede » 25.04.2012 14:17:44

To też jest ciekawe:
Twórca science-fiction, który został głową Kościoła :lol:
Jak sądzę podobne przypadki.

Kosmita

Postautor: Kosmita » 25.04.2012 14:21:44

Od samego początku scjentologia jest przedmiotem wielu kontrowersji, ataków oraz krytyki. Jej przeciwnicy to między innymi środowiska lekarskie, w dużej mierze Kościół katolicki oraz rządy niektórych państw. Krytycy twierdzą, że wiele jej kontrowersyjnych działań wynika bezpośrednio z nauk Hubbarda. Działalność organizacji zdelegalizowano całkowicie lub częściowo w niektórych krajach Europy takich jak Francja czy Niemcy

http://pl.wikipedia.org/wiki/Scjentologia

Raelianizm można traktować jako ciekawostkę, natomiast sjentolodzy są potężną organizacją z ogromnymi wplywami i pieniędzmi.

Awatar użytkownika
Elfriede
młodszy gejowy
młodszy gejowy

Postautor: Elfriede » 25.04.2012 14:27:58

Wiem, że scjentologia i raelianizm, to dwie różne, jeśli o to Ci chodzi, ale po prostu sądzę, że ich geneza jest podobna. Ot, ktoś sobie postanowił założyć religię i, co dla mnie najdziwniejsze, znalazł wyznawców.

Wróć do „1.2. Światopogląd”