Transhumanizm

Wszelkie dyskusje światopoglądowe, jak topnienie lodowców wpływa na dietę w San Escobar.
Awatar użytkownika
DzikiDzik
starszy gejowy
starszy gejowy

Postautor: DzikiDzik » 31.07.2013 07:29:59

Sztuczna inteligencja dorównała czterolatkowi!

WOW, teraz naprawdę sądzę że jestesmy dekade, dwie od "operacyjnej" sztucznej inteligencji!
It's okay to bi a geek bear! ;)

Awatar użytkownika
pokerFace
starszy wyjadacz
starszy wyjadacz

Postautor: pokerFace » 31.07.2013 10:39:51

Jak dla mnie przesadny optymizm :P W ogóle widzę to jako program podobny do translatora, przeszukujący bazę danych i korzystający z pewnych reguł, ale nijak to się nie ma do inteligencji. Nawet jak już uda się stworzyć dobrze działający translator, co jest kwestią algorytmu, nie mocy obliczeniowej, to wciąż będzie to wersja chińskiego pokoju, a nie inteligencji.

Niemniej, tylko pogratulować wspaniałego wyniku!

Awatar użytkownika
DzikiDzik
starszy gejowy
starszy gejowy

Postautor: DzikiDzik » 30.08.2013 14:42:09

Z ekranu do realu: 7 pomysłów rodem z science-fiction, które stały się rzeczywistością

7 wynlazków z s-f które stały się ciałem - nieśmiertelność i transfer świadomości są następne w kolejce... :)

Awatar użytkownika
pokerFace
starszy wyjadacz
starszy wyjadacz

Postautor: pokerFace » 31.08.2013 13:35:36

Hm, to przykre, że następny w kolejce jest transfer świadomości i nieśmiertelność. To znaczy, że nieprędko zobaczymy coś urzeczywistnionego z SF :P

Awatar użytkownika
DzikiDzik
starszy gejowy
starszy gejowy

Postautor: DzikiDzik » 07.09.2013 12:54:26

Newsweek wrzucił ciekawe podsumowanie i zestawienie...

Umysł robota. Kiedy maszyny nam dorównają?

Uczeni potrafią już odtwarzać w komputerach zaawansowane funkcje ludzkiego umysłu – przetwarzanie obrazu, abstrakcyjne myślenie, wyobraźnię. Czy wkrótce roboty nam dorównają?

Zainteresowało mnie zwłaszcza to:
(...)Odpowiedzi na to pytanie umiał też udzielić iCub. To zdumiało naukowców. – Oznacza to, że u robota pojawiła się tak zwana teoria umysłu, czyli umiejętność patrzenia na świat z cudzej perspektywy – mówi dr Peter Dominey z francuskiego instytutu INSERM w rozmowie
z „Newsweekiem”. Było to o tyle zaskakujące, że nikt tego wcześniej nie zaprogramował. Ta umiejętność pojawiła się u robota sama!"

Emerencja pierwszych poważnych procesów myślowych? No to dajcie parę lat iCubowi a dosięgnie rozwojem człowieka - sztuczna inteligencja już jest pewna! :)

Awatar użytkownika
DzikiDzik
starszy gejowy
starszy gejowy

Postautor: DzikiDzik » 06.10.2013 07:33:16

Kościół Katolicki ogłosił wojnę z transhumanizmem

Dnia 25 lipca 2013 w Madrycie w Hiszpanii Kościół Katolicki wypowiedział otwartą wojnę transhumanizmowi. Okazją było spotkanie znane jako XVIII Międzynarodowy Kongres Nauki i Życia. Rezultat tego spotkania, tak zwana Madrycka Deklaracja o Nauce i Życiu, określa stanowisko Kościoła i opozycje do transhumanizmu, idąc dalej stając w opozycji w użyciu rozumu i nauki w poprawie życia oraz społeczeństwa, i nawołując do stworzenia dodatkowego międzynarodowego sądu oraz nawołując do przemocy i porwań. Celem tego proponowanego sądy jest osądzanie naukowców za zbrodnie opartę na Kościoła mylne anty-naukowe wierzenia takie jak reacjonizm czy boska wola.

Czyli Kościół Katolicki tworzy nową Inkwizycje walczącą ze zbyt postępowymi ideami. No to teraz czekamy na pierwsze "rozprawy" i palące się stosy... :evil:

Awatar użytkownika
DzikiDzik
starszy gejowy
starszy gejowy

Postautor: DzikiDzik » 19.10.2013 22:31:26

Bioniczny człowiek - cały z implantów - w Waszyngtonie

Oddycha dzięki sztucznym płucom, a sztuczne serce pompuje sztuczną krew przez jego sztuczny krwiobieg. Mierzy 183 cm wzrostu, waży 77 kg, potrafi chodzić (choć dość niezręcznie), ruszać rękoma i... mówić. Ma wbudowany program sztucznej inteligencji przypominający nieco znaną z iPhonów asystentkę Siri.

Pierwszy android przed wami - sztuczni ludzie już tu są! Chyba czas porozmawiać o prawach jednostek które nie urodziły się, a zostały stworzone...

Awatar użytkownika
Leo
gejlord
gejlord

Postautor: Leo » 19.10.2013 23:47:17

A czy geje też będą wśród nich? :) Ciekawe jaki byłby pożytek z pewnych implantów.

Awatar użytkownika
pokerFace
starszy wyjadacz
starszy wyjadacz

Postautor: pokerFace » 20.10.2013 14:15:30

Chciałbyś nadać prawa sztucznej inteligencji z iPhona tylko dlatego, że dodano jej nogi i ręce? ;) Jak dla mnie forma, zewnętrzna obudowa maszyny nie powinna mieć tu żadnego znaczenia.

Awatar użytkownika
Caryca
gejowy
gejowy

Postautor: Caryca » 20.10.2013 14:17:51

A jak się kupi kilka ajfonów, to będzie można ciągnąć zasiłki dla rodzin wielodzietnych? :D

Awatar użytkownika
mare
NAAWSW
NAAWSW

Postautor: mare » 20.10.2013 14:22:54

:nonono: Pamiętaj: prawdziwa rodzina to mama i tata, a nie jakiś gej, nawet jak zaadoptujesz pięć ajfonów. Co będzie, jak rozbudzisz w nich homoseksualizm?

Awatar użytkownika
OPEL-GSI
R.I.P.
R.I.P.

Postautor: OPEL-GSI » 20.10.2013 14:35:59

Ponoć ajfony są gejowskie i bodajże coś w tym jest bo z pośród tych gejów, których znam większość ma ajfony.
Monogamista i faszysta.
Dżihad po niemiecku https://www.youtube.com/watch?v=YoHXZYAEBgI

Awatar użytkownika
DzikiDzik
starszy gejowy
starszy gejowy

Postautor: DzikiDzik » 20.10.2013 15:20:40

Kusschen, to ogólnie Apple jest gejowski - mój facet opowiada mi żart o prezentach pod choinką, moze go na forum jeszcze przetoczę.

A tak na poważnie - okej, Siri to nie jest nawet blisko "operacyjnej" Sztucznej Inteligencji. Ale jak zauważa Ray Kurzweil, nanotechologia jest już na wyciągnię cie dłoni. Jego przewidywania są bliskie ziszczenia się - dlatego bym nie przekreślał że w ciągu dwóch dekad prawdziwa S.I. jednak powstanie. A wtedy na wymyślanie prawa i dostosowywania społeczęństwa do niej - na to będzie po prostu za późno. Lepiej jest wszystko ustalić przed możliwą katastrofą, czyż nie?

Ray Kurzweil, naczelny futurolog Google: nanotechnologiczna rewolucja wkrótce wydłuży nasze życie. Czy człowiek stanie się wieczny?

senso

Postautor: senso » 20.10.2013 15:23:54

Ja nie mam, a znam przynajmniej kilku, którzy też nie mają i to nie dlatego, że ich nie stać.
No tak, ale mnie nie znasz.

Awatar użytkownika
OPEL-GSI
R.I.P.
R.I.P.

Postautor: OPEL-GSI » 20.10.2013 15:25:58

Apple gejowskie, noom co fakt, to fakt, mojemu chłopu marzy się iMAC 27 cali.

Toć chyba nie pozwolę mu wydać około 2000 łojroków na firmę sadowniczą z Hameryki, niech lepiej inwestuje we mnie i moje zachcianki. :lol:
Monogamista i faszysta.

Dżihad po niemiecku https://www.youtube.com/watch?v=YoHXZYAEBgI

Awatar użytkownika
Yoda
gwiazda północy
gwiazda północy

Re: Transhumanizm

Postautor: Yoda » 15.04.2017 20:08:15

Po obejrzeniu filmu "Ghost in the Shell" postanowiłem odświeżyć wątek :D

http://tech.wp.pl/transhumanizm-to-nowy ... 940056705a

Transhumanizm to nowy marksizm. Tak widzą to eksperci Radia Maryja

Osoby, które dziś w smogu, ekologii, prawach zwierząt i gender widzą złe lewactwo i będącą spadkobiercą marksizmu Unię Europejską, już niedługo będą mieć kolejnego wroga. To transhumanizm. Na alarm biją już eksperci Radia Maryja i Telewizji Trwam, ostrzegając przed technologicznym rozwojem człowieka, który doprowadzi do wyeliminowania Boga.

“Transhumanizm. Współczesne zagrożenie człowieka?” - tak brzmiał temat dyskusji w programie “Rozmowy Niedokończone”, emitowanym w Telewizji Trwam i Radiu Maryja. Ojciec Grzegorz Woś wraz z dr. Grzegorzem Osińskim (wykładowcą w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu) i dr Moniką Szetelą z tej samej uczelni dyskutowali o niebezpieczeństwach, jakie wiążą się z transhumanizmem. Czyli dążeniem do tego, by za pomocą nauki i technologii przezwyciężyć ludzkie ograniczenia - choroby czy nawet śmierć.

(...)

Eksperci programu “Rozmowy Niedokończone” stwierdzili, że transhumaniści to swego rodzaju spadkobiercy... marksizmu. Tak jak i marksiści chcą odrzucić Boga, nie uznają go, marząc o idealnym świecie bez chorób, problemów i śmierci. A przecież, jak mówi religia chrześcijańska, w cierpieniu jest sens.

Transhumanizm - wynikało z przebiegu rozmowy - to kolejne “wariactwo” Unii Europejskiej, niczym ideologia gender. Zresztą wcześniej Osiński porównał te dwie idee w swoim tekście opublikowanym na łamach “Naszego Dziennika”:

"Totalna inwazja ideologii gender pokazała, iż współczesne społeczeństwa europejskie, tresowane od wielu lat przez lewicowo-liberalne środowiska naukowe, nie są już w stanie samodzielnie przeciwstawić się postępującej dekonstrukcji człowieczeństwa (...) Na takim podatnym gruncie kolejna ideologia transhumanizmu może rozwijać się w sposób nieskrępowany."

(...)

Widać, że środowiska konserwatywne stały się mocno krytyczne wobec tego zagadnienia. I to nie tylko w Polsce. Podobne argumenty forsuje jeden z czołowych rosyjskich reakcjonistów, niejaki Dugin:

https://www.youtube.com/watch?v=78ojDGmhVJw

Awatar użytkownika
uzytkownik_konta
gejlord
gejlord

Postautor: uzytkownik_konta » 15.04.2017 20:47:31

Z powyższego płyną dwa wnioski:
  1. W świetle ich twierdzeń rozwój technologiczny pozwoli nam pokonać Boga, wyrwać się spod jego wpływu i wreszcie przejść na samostanowienie (ostrzegając przed technologicznym rozwojem człowieka, który doprowadzi do wyeliminowania Boga).
  2. Pomoc ludziom jest sprzeczna z katolicyzmem, gdyż wymaga on cierpienia (to wreszcie tłumaczy np. działanie na rzecz rozpowszechnienia HIV dzięki walce z prezerwatywami, walkę z inżynierią genetyczną, promowanie eksperymentów pseudomedycznych na ciężarnych kobietach i odmowę dostarczanie leków osobom ich potrzebującym, które się po nie zgłaszają).
Ja tam nie wiem, ale dla mnie to brzmi dość bluźnierczo, powinni się ogarnąć :lol:

Awatar użytkownika
mare
NAAWSW
NAAWSW

Postautor: mare » 16.04.2017 12:39:03

Po pierwsze jakaś tam audycja w RM to nie «środowiska konserwatywne». Po drugie w pewnym sensie naturalna dla naszego gatunku obawa przed bólem i śmiercią jest na tyle u Was wszystkich silna, że żadne dogmaty katolickie tu nie pomogą: gdy będzie można żyć konfortowo np. 200 lat, to już coś tam KK wymyśli. Np. to że nie chodzi o cierpienie fizyczne tylko psychiczne (a ilu gejów cierpi, bo jest biedna i głupia), z całą tą późniejszą logiką odkupienia, itp.

Awatar użytkownika
Renly Baratheon
gejowy
gejowy

Postautor: Renly Baratheon » 20.03.2018 16:24:58

Tu macie dyskusję prawaków:
http://krzyz.nazwa.pl/forum/index.php/topic,9591.0.html

Swoją drogą ten Adimad wydaje się pociągającym (intelektualnie) osobnikiem.
Chwała Amonowi Re
Niechaj będzie pochwalona Grota Antinousa zawsze chętna i Priap Hadriana wiecznie stojący

Wróć do „1.2. Światopogląd”