Dlaczego większość gejów jest głupia i biedna?

Wszelkie dyskusje światopoglądowe, jak topnienie lodowców wpływa na dietę w San Escobar.
Awatar użytkownika
Renly Baratheon
jutrzenka
jutrzenka

Re: Dlaczego większość gejów jest głupia i biedna?

Postautor: Renly Baratheon » 05.08.2018 14:28:01

Z jednej strony podzielam zdanie Natana. Ma dużo racji. Z drugiej strony jak można dziwić się osobom będącym dziś pięćdziesięciolatkami, urodzonym i wychowanym w poprzednim ustroju, którzy nierzadko zniszczyli swoje szczęście nieudanym małżeństwem z kobietami, dodatkowo mającym potomstwo. Jak oni mają uświadomić swemu otoczeniu prawdę bez bolesnych konsekwencji?
To wszystko wina kultury judeochrześcijańskiej. Możemy tylko starać się stworzyć "nowy, wspaniały świat". Ale czy on kiedykolwiek powstanie? Mimo całego optymizmu mam pewne wątpliwości.
Chwała Amonowi Re
Niechaj będzie pochwalona Grota Antinousa zawsze chętna i Priap Hadriana wiecznie stojący

Awatar użytkownika
Nathi
Księżniczka
Księżniczka

Postautor: Nathi » 05.08.2018 14:51:44

Wtedy było straszne, ale żyć przeszłością nie można.
Ten kraj ogólnie jest chory, ale to pomijam. Na zepsutym zachodzie CO 60 latków nikogo nie dziwi. Jest dużo filmów o tej tematyce.
Oglądałem jeden pełnometrażowy, gdzie ojciec dorosłym dzieciom powiedział. Jest też serial gdzie rozwiedli się 60 latkowie i ich żony normalnie się kumplują z ich facetami.
No i najnowsze dzieło Netflixa, gdzie jest transeksualna kobieta. Jej żona i syn tragedii nie robią z korekty.
Ogólnie Polska to straszny syf. Jeszcze jak przyjeżdża Waters i mówi na koncercie o rozłamie kościoła z polityką, to wstyd, że się mieszka w takim zaścianku.
Obrazek ✿ ✿ ✿ Natalka je bent mooi ✿ ✿ ✿

Awatar użytkownika
w300
gejlord
gejlord

Postautor: w300 » 05.08.2018 14:55:21

hm powoli dojdziemy do tego co jest u nich
Obrazek

Awatar użytkownika
jazzik
gejlord
gejlord

Postautor: jazzik » 05.08.2018 15:00:44

Nathi pisze:
jazzik pisze:To istnieje w ogóle coś takiego jak garderoba LGBT? :)
Bo bym pomyślała tylko o jakichś pride'owych koszulkach.

Może to "nie" wynika z tego, że nie wiadomo, czy pytający chce zaprosić na randkę, czy dać w mordę.

No w sensie, że ubrania z tęcza i pierdoły. Skarpetki, koszulki, sznurówki, bandamy, przypinki, tęczowe telefony. Już nie mówię o rzeczach typowo z pride shopów.

A i ten strach o pobicie też mnie skręca. Nie chodzi o to oczywiście, że jest tak fajnie, że nikt nas nie pobije, ale... Wkurza mnie, że geje nie potrafią się bronić.Są zawsze typowo ofiarami. Biją ich, to stoją i się dają klepać. Nawet nie uciekają. Zależy oczywiście od sytuacji, ale jeśli można to wypierdzielić komuś z buta w pysk i spierdzielać! Ale nie dają się zawsze pobić.
Straszne to jest :|

Hm, a to nie wynika z tego, że agresorzy chodzą stadami?
Jeszcze się nie spotkałam z czymś takim, żeby ktoś, kto by coś do mnie miał, albo kogoś ze znajomych, był sam, jeden na jeden.

Zgadzam się, że przedstawianie swojego chłopaka jako kumpla, jest kiepskie.

Na Zachodzie jest lepiej, to prawda, ale seriale a życie to jednak coś innego. Oglądałam kiedyś Kardashianki z młodą, zwłaszcza odcinki o Caitlyn Jenner (to jest drugi mąż ich matki, ojczym, który ujawnił się jako osoba trans płciowa) i zauważyłam, co nie było szczególnie skrywane, że stara Kardashianka brzydzi się tego, że ktoś, kto był kiedyś jej mężem, teraz jest kobietą. A przecież to są celebryci, ten tzw. świecznik, czyli ludzie, którzy powinni być bardziej liberalni, a przynajmniej na takich pozują, aniżeli zwyczajna gospodyni domowa. Przecież tyle holiłudu nie siedzi w szafie tylko dlatego, że fanki przestałyby chodzić na filmy, w których grają.
“Maybe that's one of the ways you recognize really lonely people... they can always think of something to do on rainy days. " - Stephen King

Awatar użytkownika
Nathi
Księżniczka
Księżniczka

Postautor: Nathi » 05.08.2018 15:13:16

Nie wiem dla mnie celebryci to mało ciekawe osoby. Poziom pudelkowy mnie nie interesuje.
No ale jeśli chodzi o te klimaty, to przecież córka Cher zmieniła płeć i było zdaje się ok z matką?
Obrazek ✿ ✿ ✿ Natalka je bent mooi ✿ ✿ ✿

Awatar użytkownika
jazzik
gejlord
gejlord

Postautor: jazzik » 05.08.2018 15:21:03

Niby jest ok, ale widziałam kiedyś wywiad, w którym Cher się przyznała, że miała kłopot z orientacją seksualną córki a później tą zmianą. Przyznała nawet, że jej były mąż i ojciec szybciej to zaakceptował.
Tak samo było z Warren Beatty i jego transpłciowym synem.
Chyba tylko Nixon nigdy nie miała problemu z transpłciowością dziecka, no i jeszcze Brad i Angelina, czytałam niedawno, że ich dziecko rozpocznie korektę.
“Maybe that's one of the ways you recognize really lonely people... they can always think of something to do on rainy days. " - Stephen King

Awatar użytkownika
mare
NAAWSW
NAAWSW

Postautor: mare » 05.08.2018 17:55:51

Yoda pisze:@mare

Chodzi o gejowską czy też szerzej LGBT-filozofię życia, nie o tą, czy inną postać historyczną. Zestawianie niemieckiego faszyzmu z kubańską rewolucją (czy francuską rewolucją, czy jakąkolwiek inną) - no widać prawo Godwina ;)

Dojrzałość to odpowiedzialność, tak jak już napisałem wcześniej. Przeczytaj dokładniej.

A co Ci się nie podoba? Kubańska rewolucja zamykała gejów w obozach, podobnie jak Adolfina. Ale trochę trudniej przechodzi przez gardziołko, że Fidelia też była be :)) Pamiętasz, kiedy jeszcze przed flirtem z Razem, rozgrzeszałeś polskich komuszków, a teraz, zgodnie z partyjną ortodoksją, już ich nie można lubić, bo to jednak była dyktatura.

Tak, tak, dojrzałość to odpwiedzialność, a odpwiedzialność w końcu to i tak C-O. Kibicuję Wam również i w tej kwestii. W końcu nastąpi przełom i zrozumiecie, że każdy ma prawo żyć, jak chce, nawet te wstrętne niewyoutowane geje.

Awatar użytkownika
kaylan
starszy gejowy
starszy gejowy

Postautor: kaylan » 05.08.2018 20:49:16

Yoda, ile ty masz lat? Jeżeli można spytać.

Awatar użytkownika
Yoda
gwiazda północy
gwiazda północy

Postautor: Yoda » 06.08.2018 02:44:21

mare pisze:(...)
A co Ci się nie podoba? Kubańska rewolucja zamykała gejów w obozach, podobnie jak Adolfina. Ale trochę trudniej przechodzi przez gardziołko, że Fidelia też była be :))(...)

Różnica ideologiczna. Niemiecki faszyzm (podobnie jak każdy inny) był zbrodniczy w samych swoich założeniach, nie tylko w praktyce. W przypadku części reżimów zbrodnie nie wynikały z założeń ideologicznych, a z praktyki rządzenia(i przesądów). Warto też brać pod uwagę poprawkę czasową - jeszcze w latach 50-tych XX wieku w "cywilizowanych", demokratycznych krajach zachodnich zdarzały się przypadki lobotomii osób homoseksualnych, co również można podciągnąć pod zbrodnie. W tamtych czasach w miarę normalne traktowanie osób LGBT było raczej wyjątkiem, niż regułą :(

Wg dzisiejszej logiki politycznej współczesna Kuba ma prawo być takim samym adwokatem praw człowieka, w tym osób LGBT, jak chociażby Belgia. Belgijski król Leopold wymordował kilka milionów Kongijczyków na początku XX wieku, a dzisiejszą Belgię uważa się za demokratyczne, praworządne, przestrzegające praw człowieka państwo. Pomimo paskudnej historii. Lub też Wielka Brytania - gdzie istnieje ciągłość państwowa i ustrojowa od kilku wieków, a na swoim sumieniu ma wiele zbrodni kolonialnych, np. wywołanie głodu w Indiach w połowie XX wieku.

(...) W końcu nastąpi przełom i zrozumiecie, że każdy ma prawo żyć, jak chce, nawet te wstrętne niewyoutowane geje.

@mare, tu nie chodzi o to, żeby zmuszać niewyoutowanych gejów do outowania się. Chodzi o to, aby uświadomili sobie, że jeżeli chcą budować stabilne i dojrzałe relacje z innym facetem, powinni zrobić wpierw porządek we własnej głowie ze swoją tożsamością. Co więcej - każdy ma prawo żyć jak chce, pod warunkiem, że nie wiąże się to z okłamywaniem innych i krzywdą innych ludzi. Związek geja z kobietą jest oszukiwaniem nie tylko samego siebie, jest także okaleczeniem psychicznym kobiety, która miała nieszczęście w coś takiego wstąpić. To jest również przypadek ucieczki od odpowiedzialności, ucieczki od własnego ja, ucieczki od własnej tożsamości w celu zaspokojenia wizualnych oczekiwań homofobicznej części społeczeństwa.

@kaylan, powoli zbliżam się do trzydziestki :P

Awatar użytkownika
kaylan
starszy gejowy
starszy gejowy

Postautor: kaylan » 06.08.2018 20:33:37

No to sam wpadasz w opisywaną grupę tak z ciekawości, skąd bierzesz grupę na podstawie której wyciągasz wnioski, z grindra, fellow,wśród tych którzy ci odpisali, czy wśród znajomych np z zlotów pewnej partyjki. Pytam bo każdy żyje trochę w tzw bańce i p ja w mojej mam odmienne obserwacje, wśród osób około 30, najwięcej się właśnie życiowo ogarnia, perspektywiczna praca, kupno mieszkania, założenie interes, nawet bardziej wśród singli mających mniej stabilną sytuacje związkową, ale też mnóstwo w bardziej pogłębionych relacjach, może grupa na podstawie której te wnioski dość specyficzna się trafiła, i zapytam o wielkość próby, czy przypadkiem to nic innego jak wniosek anegnotyczny.

A co do zbrodniczości systemu komunizm w założeniach ma zbrodnicze złodziejstwo i przemoc, co pokazały rozliczne realizacje, Lenin, Stalin, Pot-Pot, Mao, Kim i wielu innych. Nie byli w niczym lepsi od Hitlera, jeżeli rozszerzymy na Mussoliniego, Franko, Salazara i Pinocheta komunizm wypada średnio gorzej. Implementacje ideii pokazują jednoznaczny wzór. W propagandę, że komunizm był wspaniała ideą tylko same błędy i wypaczenia się przytrafiły, zwłaszcza że jedyne państwa formalnie komunistyczne które odbudowały ekonomie, po typowej dla komunizmu dewastacji w długiej perspektywie. uzyskały to dzięki przejściu na drapieżna formę kapitalizm to tylko idiota uwierzy.

Awatar użytkownika
Yoda
gwiazda północy
gwiazda północy

Postautor: Yoda » 06.08.2018 21:51:50

kaylan pisze:skąd bierzesz grupę na podstawie której wyciągasz wnioski, z grindra, fellow,wśród tych którzy ci odpisali, czy wśród znajomych np z zlotów pewnej partyjki.

Fellow, kontakty z osobami 30+. Próba może 20-tu paru osób. Przy czym zaznaczam, że w kwestii ogarnięcia może i rzeczywiście nie jest tak tragicznie (choć jest duży rozstrzał, dlatego też o tym wspomniałem), za to w pozostałych kwestiach istny dramat. Może grupa trafiła się faktycznie kiepska, jednak z drugiej strony widzę nawet wśród tych, których tylko profile widziałem - te same wyświechtane slogany, sugerujące, że ktoś chce seks-relacji, ale nie chce poważnego związku, bo boi się, że ktoś się dowie.

Może w krajach Europy Zachodniej czy USA nie byłoby z tym tak źle, tutaj jednak jestem zmuszony szukać wśród młodszego pokolenia.

Awatar użytkownika
shane82
supernowa
supernowa

Postautor: shane82 » 06.08.2018 21:57:57

Moim zdaniem to wynik strachu przed odpowiedzialnością oraz myślenie ja, ty, moje, twoje zamiast my, nasze.
"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Beniamin Franklin
V1, Rotate, V2, positive climb, gear up

Awatar użytkownika
Yoda
gwiazda północy
gwiazda północy

Postautor: Yoda » 06.08.2018 22:05:50

Całkiem możliwe. To też kwestia tego, że statystycznie rzecz biorąc ze swoimi cechami fizycznymi i osobowościowymi dużo większe szanse mam wśród młodszych gejuszków niż tych nieco starszych. Jest to zatem przewaga zimnej logiki nad gorącymi emocjami :P

Awatar użytkownika
jazzik
gejlord
gejlord

Postautor: jazzik » 06.08.2018 23:01:19

bothardderek pisze:Ale z drugiej strony, jeśli ma się już te 30 parę lat, to chyba łatwiejsze powinno być zrozumienie siebie. Kto w tym wieku by się przejmował opiniami innych. Zdolność myślenia nie boli.

Hmm, wydaje mi się, przynajmniej na podstawie obserwacji znajomych, że to właśnie z wiekiem narasta to przejmowanie się opiniami innych, na tle którego czuję się taka niedojrzała.
Widzę jak ludzie po studiach zaczynają się wpasowywać w schemat, obcinają dredy, wbijają się w garniaki, ex-blokers idzie do wielkiej polityki itd. :wink:

Awatar użytkownika
Joregatsu
starszy forumowy
starszy forumowy

Postautor: Joregatsu » 11.08.2018 14:16:54

Napisał kiedyś do mnie chłopak na fellow z moich okolic. Pisał, że chciałby się poznać, ale... Zaproponowałem wycieczkę rowerową, kurdę ja mam zaburzenie lękowe i osobowość lękliwą, ale chciałem się spotkać - dla kolesia to był problem bo ludzie będą się patrzeć - pisałem mu przecież to normalne, że ludzie się spotykają, nie mamy napisane na czole jestem gejem, idący drogą dwaj kumple pytam - to co odrazu geje? Później pisał, że chce znajomości, ale nie związku, bo nie interesuje go - wszystko w tajemnicy ma być lol :) Na wsi i okolicach jest dziwnie. Inny koleś z którym mi się bardzo fajnie rozmawiało ma chyba konflikt wewnętrzny - miało być spotkanie nr 3, ale przestał się odzywać. Po mniejszych miejscowościach, jest tak - szybki numerek - znajomości na dłuższą metę nikt nie chce. Dziwi mnie podejście, że niektórzy jak chcą się spotkać to z obawami, rozglądaniem się na boki czy ktoś nie patrzy. Ja się przełamałem na pierwsze spotkanie i nie czułem się, że mijający ludzie patrzą na mnie jak na geja. Obecnie nie mam konta na żadnym portalu - szkoda mi, że "ciastek" się nie odzywa nawet moich wiadmości nie odczytał. Może być tak, że ożeni się bo go rodzina ciśnie. Mój pierwszy raz utwierdził mnie w tym, że seks najfajniejszy tylko z kimś z kim jest emocjonalne połączenie.
Moja siostra mi dziś powiedziała, że podejrzewała, że jestem gejem bo nigdy za dziewczynami się nie uganiałem. Mi lżej z tym, że ona wie. I parę innych osób też - i to, że nie oceniają mnie przez pryzmat orientacji jest zajebiste.
Patrzę na facetów jako na całokształt - nie tylko jako obiekt seksualnego porządania. Może kogoś sobie znajdę, może nie - życie pokaże :)
'Kiedy świat jest chory i umiera, ludzie powstaną jak Wojownicy Tęczy" - przysłowie Indian Cree

Awatar użytkownika
Walpurg
wielki miś Gejowa
wielki miś Gejowa
Kontakt:

Postautor: Walpurg » 11.08.2018 17:10:37

Niestety, życie gejów i lesbijek w dużym mieście a w małej miejscowości (miasteczko, wieś) to dwa światy.
Bądźmy pasywni, ale nie bądźmy bierni! (Bartosz Żurawiecki, Nie byłeś na Paradzie? Nie idę z Tobą do łóżka!, "Replika" nr 50, 07/08 2014, s. 11.)

Awatar użytkownika
w300
gejlord
gejlord

Postautor: w300 » 11.08.2018 17:47:39

Dlatego jak najszybciej trzeba sie w miarę usamodzielnić i emigrować z prowincji
Obrazek

Awatar użytkownika
Joregatsu
starszy forumowy
starszy forumowy

Postautor: Joregatsu » 11.08.2018 17:57:30

A powiem, że ze wsi obok pochodzi/bywa gej, reżyser, jakoś ludzie się oswoili, może dlatego, że ma już jakieś osiągnięcia, kręci filmy w okolicy, rodzina ma pub, bywają aktorzy, piosenkarze.
Na wsi jest tak może być ksiądz co ma kobietę i ludzie nic nie powiedzą w oczy, między sobą mogą dyskutować, śmiać się nabijać. Jak ktoś by zrobił coming out np. w mojej wsi to - była by sensacja, dręczenie i kto wie co jeszcze. Mentalność ludzi na wsi zatrzymała się w czasach "Chłopów" Reymonta. Ja np. lubię naturę itd, ale w tej wsi mieszkać nie lubię, ze względu na mentalność ludzi. Wieś nie lubi inności - chyba, że jest się kimś uznanym, wyższa pozycja społeczna lub osiągnięcia - wtedy pogadają, wyciszą się, ale pamiętają.
'Kiedy świat jest chory i umiera, ludzie powstaną jak Wojownicy Tęczy" - przysłowie Indian Cree

Awatar użytkownika
shane82
supernowa
supernowa

Postautor: shane82 » 11.08.2018 19:55:35

Gówno prawda. Sa przykłady par czy gejów żyjących na wsiach o których wszyscy wiedzą i jest ok.
"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Beniamin Franklin
V1, Rotate, V2, positive climb, gear up

Awatar użytkownika
w300
gejlord
gejlord

Postautor: w300 » 11.08.2018 20:05:47

no sa przykłady ale tylko przykłady . W mojej okolicy nie znam takich wszyscy żyją w konspiracji
Obrazek

Wróć do „1.2. Światopogląd”